Prebaľovací pultík CAM C-2044. Nebezpečný výrobok

kala12
10. jan 2007

Ahojte.Vcera v televiznych spravach na Nove davali reportaz o prebalovacich pultikoch zn. CAM, konkr. oznacenie C-204. Ceska inspecia zistila az 280x prekrocene mnozstvo nebez. latok- ftalatov, ktore ohrozuju zdravie dietatka a hlavne reprodukcne organy, pretoze tie latky su hlavne v tej prebalovacej podlozke. Neviem ako na SK, ale v Cechach stahuju tieto vyrobky z predaja a zakazniom, ktori si ich doteraz kupili, odporucaju vratit vyrobky do predajni, kde ich kupili. Tak baby, kuknite, ci nemate tento pultik doma.

katulka11
10. jan 2007

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=09.01.2007&23...

Len neviem ak mám C 606, ale tá farba a vzor podložky je presne ten istý. Je tiež nebezpečný? 😖

4a
10. jan 2007

řekla bych že určitě, protože je to stejný materiál. Jedná se o tu podložku na které mimi leží, říkají to v reportáži.

natana
11. jan 2007

Aj ja mám taký podobný ale kupovaný pred piatimi rokmi, myslíte, že aj tie sú zlé, alebo len tieto nové?

ramzesa
11. jan 2007

tak to je teda sila

4a
11. jan 2007

natana,
tak to je tak 50 na 50. Otázka stojí na tom, jestli změnili technologii výroby a materiály do směsi, že je tak škodlivá až teď, anebo ten potah tak vyrábějí celou dobu. Osobně bych jej vyměnila 😝

stanka_s
11. jan 2007

No, som zvedava kedy nato zareaguju nase media a oznamia nam to 😠 .
Prave sa rozhodujem ze si kupim prebalovaci pult a chcela som znacky CAM, takze velmi pekne dakujem za cenne info.