Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Preplach nosných dutín dieťaťa - skúsenosti?

mirek76
30. dec 2018

Zdravim mamičky. Mate skusenosti s preplachom nosnych dutín pomocou soľneho roztoku a preplachovou striekačkou?. Ako to znašaju deťurence? Chcel by som to skusiť,no moj 2 rocny syncek ledva znesie sprejovu inhalaciu qixx😎,nieto ešte aby mu prudom niečo striekalo do nosa. Dakkujem vopreda vaše kusenosti😍

dasenka352014
30. dec 2018

@mirek76 my pouzivame konvicku, znesie to ale nema to rad...zacali sme s tým az ked mal vyse troch rokov. Dovtedy sa nevedel vysmrkat a to musí vedieť pri preplachoch

eririka
30. dec 2018

@mirek76 ano my to robíme preplachovou striekačkou, vynikajúco prepláchne noštek, no a malý nadšený nie je keď ideme na preplach, ale ked už vstrieknem, musí sa sústrediť a je to len na Tebe či chceš alebo nie, lebo malý určite chciet nebude 😉

eririka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirek76
autor
30. dec 2018

synček ma 2r 2mesiace, zatial ostanem pri sprejovej forme. počkam ked bude väčši, bude trošku inak vnimať čo sa deje 🙂

romiada
31. dec 2018

@mirek76 tak to si neviem predstavit...to mu das hlavu do zveraku aby vydrzal? Nas ma 2 roky, odsavame s vysavacom ale brani sa tak ze mame problem my dvaja s mužom ho udrzat,taku vyvinie enormnu silu

mirek76
autor
31. dec 2018

@romiada použivam len QUIXX rozprašovač. pediatrička nam ukazala video na monitore kde deťom preplachuju nos, je to efektivne no moj syn by to asi nezvladol. tiež sa brani už len pri vstreknuti . čiže zatial mu tie dutiny nepreplachujem, len som chcel poznať skusenosti mamičiek. niektore deti znesu viac niektore menej. moj synček je odporca všetkeho čo suvisi s liečbou. zatial. tak nemajte obavy 🙂

mirek76
autor
31. dec 2018

Prajem šťastny Novy Rok hlavne deťom nech su hravé ale aj zdravé

jonki
2. jan 2019

Konvickou rhino horn. Deti aj ja. Po operacii prinosovych dutin priam nutnost. Naucit to deti chvilku trvalo. Vysvetlila som ukazala. Aj tak prva reakcia bola dvihnutie ruk akoby sa topili. Netlacila som na nich. Casom videli ako im to uvolni nos. Teraz si uz pri preplachu spievaju.

zuzka2288
4. jan 2019

Robime to pri 9 mesacnom, ale potrebujes odsavacku najlepsie na vysavac a po chvilke vsetko pekne vysat.

sonulik1983
24. jan 2019

l tiež som skúsila pri staršej 5r. Konvičku a môžem odporučiť. Zľahčila priebeh nádchy aj ja som skúsila. Nie je to nič hrozné. Ale mám 2r a tá ma des zo všetkého. Tak jej streikam len morskú soľ.

mirek76
autor
24. jan 2019

@sonulik1983 to je to, že nie každe dieťa znesie taky zasah, lepšie ked už nadcha prejde ,lebo ten priebeh je boj a útrapa či pre dieťa tak aj pre rodiča.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli