Pusinky na ústa od otca dcére. Do akého veku?

lindulak
20. jún 2008

Chcela by som si zistit, ci oteckovia bezne davaju dcerkam pusy na usta? Ak hej, tak do akeho veku? Mame prve babo - dievcatko, ja som ju najprv bozkavala na licko, cielko ale uz jej davam pusu aj na usotcka niekedy. Manzel jej dava pusinku len na licko alebo cielko. Ked bude starsia, mal by jej davat pusu aj na usta? Ci ako bude mala sama chciet? Podla mna bude chciet tak, ako ju my naucime. Co myslite? 🙂

sisulik
20. jún 2008

myslim ze bude robit tak ako ju to naucite..ale ze odkedy ci dokedy...neviem lindus...nikdy som sa nad tym nezamyslala 😀

mokuska
20. jún 2008

mne tiez dava mladsi syn boztek na usta hoci mu vravim ze na licko,tak mi da vsade.U neho je to najvyssi prejav nehy a lasky ale manzel ich velmi neboskava u nich v rodine take volaco nebolo aby sa tam hromadne boskavali.otcovia su zdrzanlivejsi ale ako ktori,tazko radit.treba sa asi opytat nejakeho psychologa .

digysa
20. jún 2008

Ja davam mojim detom pusinky na usta tak 90%, ostatne ide na vsetky dalsie casti ich tela a hlavy....... Pre mna je to normalne. Moj manzel bozkava syna iba na licko a ked sa blaznia tak aj na nohy, alebo brusko ale dcere dava pusu na pusu. A kedze je malicka, tak zatial iba na licko a na pusu.
Ja si od syna pytam bozteky vzdy na pusu.....

jaduska
20. jún 2008

Neviem síce, či to považuješ za problém zo zdravotného, alebo etického hľadiska, ale nechaj to na dcérku. Ona si vyberie, ktoré božteky jej vyhovujú 😉

adkaw
20. jún 2008

my sa všetci traja (manžel, ja aj malý) božtekujeme od začiatku na pusinku, vidí to u nás , a aj jeho sme vždy božtekovali na pusku veď je náš a hlavne z nás 🙂

sirinka
21. jún 2008

u nas bozteky na usta bez problemov....aj ja s mojim otcom este dnes na usta a aj moj muz so svojimi rodicmi, teda aj s otcom, ale to vacsinou pri gratulaciach... 🤐

mirrinka
21. jún 2008

najdôležitejšie je dávať často.....kde? to je už jedno.hlavne aby dieťaťko vedelo,že ho máme radi....prejav nehy a lásky je veľmi dôležitý hlavne u malých detí 🙂

jancia
21. jún 2008

ja dam svojmu otcovi pusu na pusu aj dnes... ved predsa je to moj otec, vychoval ma a vekom sa na tom nic nezmeni... takze do akeho veku? kludne aj dozivotne 😉
a presne ako pise adkaw - dieta bude kopirovat co vidi u svojich rodicov, takze ked sa oni budu pusinkovat, tak sa bude chciet aj ono...

danulka2
21. jún 2008

my sa s malym bozkavame bez problemov na usta a vlastne aj vsade inde 😉 .Ale ked mi da maly pusu na usta, tak mu vzdy poviem ,,ta bola sladkaaaaa,, a jeho to vzdy tesi 🙂

tinusi
21. jún 2008

My maleho zatial na usta nebozkavame - ale to len preto, ze je este babatko - a tie nemaju este v ustach take prostredie ako dospeli.
Ale neskor v pohode aj na usta... ako pise jancia - je to nase dieta...

lindulak
autor
21. jún 2008

Ahojte! Dakujem, ze ste sa tak rozpisali 🙂 Ja som s otcom nevyrastala, takze preto asi ani neviem, co je bezne. Ale s maminou sme sa vzdy cmuckali na usta, tak sa mi to zda normalne.

Tinusi, ked bola moja taka mala, tiez som ju na usta nebozkavala. Ale teraz uz hej 😉

nippa
23. jún 2008

aj ja sa z rodicmi zvytavam s pusou na usta tak aj moja dcerka. S cudzimi ludmi je to vzdy na lice ale ved s vlastnym dietatom je to prirodzene. Teda mozno preto lebo ja som tak vyrastala. Moj muz zasa nie ale veru naucil sa a dcerku vybozkava vsade, nikdy som sa nezamyslala ci ju budeme bozkavat na usta. Je to len na tebe, ak ku tak naucis tak jej to bude prirodzene a ak nie tak si sa asi nad tym nebude nikdy pozastavovat...teda ak na to nepride tema....

helka101
23. jún 2008

ahoj linduš, no my máme chalana ale teiž som riešila problem z bozkavaním, pretože my s manželom ho bozkávame od narodenia na ústočka. 🙂 nikdy sme nevedeli odolať 🙂 no ale ked ho začali bozkávať aj starý rodičia, či iný príbuzný tak mi to začalo vadiť 😠 raz som sledovala reláciu na stv. ľudia na jednotku a tam rozprával stomatolog, že jedine rodičia majú právo bozkať si dieťa na ústa, nikto iný! no jasné potom okrem frajerky! ale že bozkávanie so starkými a tetami, ujami a t d... vraj neprichádza do úvahy,pretože sú nositeľmi baktérií, ktoré dieťaťko nepozná! 😔 takže ja sa ho snažím odučiť bozkávať na ústočka a zakaždým ked prídeme k našim tak bozkať len na líčko, oni to chápu a vedú ho ktomu, no "iné okolie" tomu naklonené nieje 😒

moni1412
23. jún 2008

ja neodolam..... 😵 prve tyzdne som odolavala, ale uz sa to neda.... je taky zlaty a taku krasnu pusinku ma (po ocinkovi ) 🙂 😉 😵