Rozprávka Arthur je vhodná pre deti?

lenny22
26. feb 2009

Poďla mňa nie. Je tam násilie a skúposť. minule dievča malo piecť susšienky a kaamráti jej pomohli. A ona ich podviedla. poto mvšak dievča pochopilo a jej kamoška povedala, že priateľstvo je viac ako výhra. Co v ynato?

jaja0110
26. feb 2009

koho? 😅 😅

lenny22
autor
26. feb 2009

rozpravka artur, ktora chodi na minimaxe.

zuzana581
26. feb 2009

No ja to vidím asi tak, že aj v živote je vela podrazov a tie deti to vidia v Arturovi napríklad tak, že nakoniec aj tak dobro (priatelstvo, pravda...) zvíťazia. Že svet je občas zly, podlý, klame sa a tak, ale nakoniec sa musia ku klamstvu priznať a zlo sa musí premeniť na dobro. Ja tie rozprávky celkom uznávam. Malá konkrétne na Arturovu sestru stále povie, že maminka Terezka, zasa neposlúcha, alebo tá Terezka je teda rozmaznaná alebo ten tučný velký, neviem ako sa volá keď niečo vyparatí, tak povie, že to sa nesmie a dobre že dostal trest. Proste nevidia v tých rozprávkach iba rozprávky, ale rozprávkovou formou sú oboznamované postupne s reálnym svetom. Každá rozprávka tam ukazuje kus zo života a akoby sa to malo skončiť a vyriešiť. Mne sa Artur páči.

lenny22
autor
26. feb 2009

T omáš asi pravdu. takto som o tom nepremyšlal. Ale stále je tam to skúpe dievča. ten veľký sa volá Binky.

zuzana581
26. feb 2009

To skúpe dievča myslíš Terezku? Ja vždy keď som pri malej keď to pozerá, tak poviem napríklad, že no toto tá Terezka preháňa. To by jej mali rodičia zakázať a zachvílu ju aj pokarhajú, tak malá vidí, že také chovanie nie je dobré. Myslím, že vela záleží aj od toho, čo rodičia dieťaťu povedia, ako mu určité veci vysvetlia a tak sa pestuje komunikácia a prehlbuje sa sociálne a iné cítenie u detí. Je ale pravda, že také asi trojročné dieťa sa ešte velmi na tú rozprávku nesústredí a potom mu unikne celková podstata. Neviem. Ja som s malou nemala nikdy problém, že by opakovala nejaké blbiny z rozprávkou a tak, ale je možné, že niektoré deti také sú, tak to je potom na rodičoch, čo im dovoliť pozerať a čo nie. Ale ja osobne na minimaxe nevidím nevhodnú rozprávku.

penny
26. feb 2009

Ja súhlasím s pani Zuzanou. Arthur je americká rozprávka spisovateľa Marca Browna. Celkovo má seriál Sérií a vyše dielov(ak nerátam to, že v jednom dieli sú dva príbehy)Pre deti je to zábavné ale aj poučné. V dieli o susšienkách, ktorý si spomínal šlo o to, aby sa deti naučili, že výhra nie je všetko. To dievča, pochopilo, že envyhrala sama, ale jej pomohli kaamráti.

alon111
26. feb 2009

lenny22 vidim ze aj ty fičiš na Arturovi ,ale ako meno pre chlapca sa mi celkom paci a ked nad tym tak rozmyslam keby som mala este chlapca tak mu dam meno artur 😉 prave ide na minimaxe

dididi30
26. feb 2009

baby aj moja dcera to kuk, a prave to ide 😀
inak ona aj cervanka a este nejaku rozpravku tusim digimona ci ako sa to pise a toto je fakt divna rozpravka 😅
vlastne cervanek je uz na animaxe 😉

alon111
26. feb 2009

ja som to najprv nepochopila ale moje deti ho sleduju a vela s toho si aj privlastnili.starsia ked syn vystraja tak mu povie spomen si ako dopadol artur ked bol taky zly.terezka je jej vzor 😉

penny
26. feb 2009

ospravedlňujem sa za svoju chybu: rozprávka má 12serií.

duskaf
26. feb 2009

Ahojte, mne sa Arthur páči a chlapcom takisto. Práve takýto typ rozprávky sa mi zdá byť poučný.

penny
26. feb 2009

Duskaf , máte pravdu. Aj mne sa to zdá. Deti sa naučia aj voľačo o svete. Okrem toho každá z postáv je iné zvieratko a má iné záľuby. Borek je dobrý komik a verí na mimozemšťanov, Franci je dobrá v športe, Brajen je chytrý. 😎

lenny22
autor
27. feb 2009

Nie. To skúpe dievča neni Terezka. Myslím tú bohatú s dlhými vlasmi. Predvčerom bol diel a ona nechcela Franci požičať peniaze. Mimochodom, kto s tejto rozprávky sa Vám najviac páči? 😎

bubba
27. feb 2009

lenny ale ved ja na takych postavach sa deti ucia ako to inak vyzera ked vsetci ostatni su dobri a len ona je bohata a lakoma...podla mna netreba dietatu ukazovat vsetko len cez ruzove okuliare nech sa odmalicka uci rozoznavat co je dobre a zle...

penny
27. feb 2009

Lenny, Lenny, ona nie je vždy skúpa. Dokáže byť aj milá. Napríklad sa zastala Franci, keď sa jej posmievali.... A to s tymi peniazmi bolo schválne. 😉 Autor chcel docieliť, aby sa deti naučili, že peniaze sa nedajú získať len tak, že si ich od niekoho požičajú ,ale aj tak, že si ich zarobia, nejakými prácami(naprílad, že utrú riad......) 😅 😝 😵

Mne sa najviac páči Terezka a Franci.

cairka
27. feb 2009

lenny, na to, že sa ti tá rozprávka nepáči máš riadny prehľad v deji. 😅

ja túto rozprávku nepoznám, ale podľa toho čo píšu baby súhlasím, že môže byť poučná, deti sa už v škôlke budú stretávať s rôznymi deťmi, aj zlými, skúpymi a neviem akými, takže není dôvod ich presviedčať, že každý je len dobrý a kamarátsky, potom by mohli byť v šoku, keby to tak nebolo naozaj.

lenny22
autor
27. feb 2009

Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem. Vďaka Vám som pochopil ,že Arthur nie je až taký zlý. Len stále m itam vadí tá bohatá. je namyslená. rozmýšľam, že to deťom opôť dovolím pozerať. Ďakujem Vám pekne.

alon111
27. feb 2009

lenny22 este budes rad alebo rada ze je tam aj ta bohata pretoze svoje deti pripravis lepsie do skolky.pretoze u nas v skolke deti davaju skaredo najavo ze oni maju viac ako ine deti.a to maju pat pockaj ked pojdu do skoly to bude este horsie ☹

penny
27. feb 2009

lenny22, ja tú rozprávku pozerám stále, ale ani raz som nepostrehla, že by povedala niečo typu:,, Ja mám viac ,ako vy, nebudem sa s vami baviť." Dokonca v novších príbehoch, ktoré ešte nie sú na Minimaxe dá Sueleen denníček, lebo joň prišla. A keby bola lakomá, tak by ich asi nepozýval stále k sebe a do zábavných parkov. 😖

muffy
27. mar 2009

arthur je absolutna hlupost. Ta mala Majka je skareda a miluje sex. keby tak plavalka v peniezoch ako Drzgros. A nema ziadnych synovcov. Co je na arthurovi pekne.

lessy
5. apr 2009

lenny, moje detimilujú Noddyhoa aj Arthura a veĺa sa z neho naučili. Dokoca sme aj piekl itie sušienky, čo vtedy robila Majka. A Boli výborné.

andrea.m
6. apr 2009

ja len zíram čo všetko 😲 tu chcete riešiť. ved ked sa mi nejaká rozprávky nezdá vhodná tak ju predsa dieťaťu nepustím nie?

lessy
14. apr 2009

Andrrea, máš pravdu. Ale Lenny sa zmýlil. a aj to napísal. Ak penny píše pravdu, tak by to nemali furt opakovať, ale mali dať tie nové časti. To jediné sa mi na Arthurovi nepáči.

penny13
26. apr 2009

Artur je super. Moja Dcérka to tiež kuká. A má rada aj Elma. A Teraz je tá Bindi.. .Tak tú miluje úplne.