Škodí 3-ročnému dieťaťu jedenie surového zemiaku?

mike1211
18. apr 2007

Chcel by som poprosit o radu:skodi 3 rocnemu dietatu jedenie suroveho zemiaku??Ak ano,tak preco.Dakujem za radu

pia22
14. dec 2010

Urcite nie je normalne davat dietatu jest surovy zemiak spinavy od hliny!!! Hlina obsahuje mikroorganizmy, spory, plesne, toxiny z chemikalii... Ja sa po podobnych prispevkoch uz skutocne prestavam cudovat comukolvek. A argumentovat, ze sa s tym neda nic robit...a mam pokoj, tak to je uz fakt sila.

klincek
14. dec 2010

@pia22 keby si citala poriadne, zistila by si, ze nikto tu SCHVALNE nedava detom spinave zemiaky. bavime sa v prvom rade o tom, ci su ok surove (osupane), a tiez o tom, nakolko skodi, ak si dieta nahodou aj spinavy uchmatne.. tebe sa este nikdy nestalo, ze si stratila dieta na minutku z dohladu a spravilo nieco, co nemalo? ak este nie, raz sa ti to urcite stane, a nebudes preto horsia matka nez ostatne, tak sa zatial s usudkom neponahlaj ..
a robit sa nic neda (teda konkretne podla mna) s tym, ze vsade v prirode je uz chemia, ktora sa dostava aj do potravin, ktore jeme vsetci, vratane deti. alebo si snad vsetko pestujes vo vlastnej zahradke? vlastne aj v tom pripade je to fuk, pretoze chemikalie nerespektuju hranice pozemkov. a s TYM sa ozaj neda nic robit.
ok 😉 ?

pia22
14. dec 2010

@klincek keby si citala poriadne vedela by si, ze reagujem na prispevok inmazy z 12. dec., ktora svojmu 18 mes. synovi dava zemiaky spin. od hliny a ktoru som aj citovala.

klincek
14. dec 2010

@pia22 urcite to neznamenalo, ze mu ich priamo ponuka, len sa mozno obcas prihodi, ze sa jej k nim chlapcek dostane. vies si predstavit matku, kt. poda dietatu nachval spinave jedlo..? 😒
a inmaza to neberie tragicky zrejme preto, lebo hlinu az tak negativne nevnima, co ja chapem. vela malych deti tajne vyjeda zem z kvetinacov a lupe omietku, no ja by som si vedela predstavit aj horsie veci. mne skor vadi, ked sa hra so psom alebo nejakym inym zverom a potom si olize ruky. tiez neverim cistote vo velkych kolektivoch deti.. no kazdy vidi nebezpecenstvo inde.

bonsai_
6. apr 2011

heh, tiez si davam surovy zemiak odmalicka...nedavno sa mi ale stalo, ze po zjedeni zemiaku ma neskutocne palilo v hrdle...zozaciatku je to taky kysly pocit, ked vtedy hned neprestanem jest, tak po case sa dostavi to palenie v hrdle, nevie niekto cim to je?