Škodí 3-ročnému dieťaťu jedenie surového zemiaku?

mike1211
18. apr 2007

Chcel by som poprosit o radu:skodi 3 rocnemu dietatu jedenie suroveho zemiaku??Ak ano,tak preco.Dakujem za radu

bibula
18. apr 2007

😀 tazko povedat,ale preco by malo?ved coho ma zemiak vela je skrob a ten nieje postrach organizmu.a navyse,nejedli sme ako deti surove zemiaky ,alebo "cesto" na pripravu zemiakovych placiek?este teraz si pamatam,ze to bola moja oblubena strava 😝 😅

veronika13
18. apr 2007

mne aj piesok chutil 😀 to neviem prečo by sa surový zemiak nemohol, ale bacha aby nebol zelený-solaním 😉

leva
18. apr 2007

ahoj myslim ze surovy zemiak nema ako uskodit.ma vela skrobu ako napisala bibula a skrob je dobry na hnacku co som pocula.ak je problem s tvrdou stolicou tak radcej nie.

marijana
18. apr 2007

nasa mala jedla surove zemiaky uz ked mala rok,vzdy ked som cistila tak mi jeden ukradla a zjedla aj taky spinavy.Myslim ze neskodi.

tomaslavka3
22. apr 2007

Ja som jedla surovy zemiak cele tehotenstvo,nic sa mi z neho nestalo.Myslim,ze v malom mnozstve mu neuskodi.

escada17
22. apr 2007

preco by sa mali jest? Nie su lepsie varene? Ale vazne, to je zdrave ci co? 😀

tomaslavka3
22. apr 2007

Mne zachutil ako tehotnej dovtedy ma to ani nenapadlo,ze sa da jest.Moje dcery to odomna obkukali a hocikedy sa u nas je surovy zemiak len-tak.

escada17
22. apr 2007

no mna to veru este nikdy nenapadlo...raz som robila halusky v USA a mala som nevhdonu muku a ostali akoby surove, no ake hrozne pre mna to bolo...

mokuska
20. jún 2008

mne chrumal mladsi syn surovy zemiak asi dva roky miesto jablcok ,co mu tak velmi chutil a teraz si uz ani nespomenie,asi im nieco chýba v strave a co to je ani panboh nevie.Neboj sa prejde to..a okrem toho je to zdrave.

magg
20. jún 2008

nas znamy, ked mal problemy so zaludkom, pil kazde rano stavu z piatich zemiakov a vraj mu to vemli pomohlo, takze skodit by to nemalo

titkovamiriam
20. jún 2008

marek kuse surove zemiaky od 15m,vzdy ked dostane na ne chut uz vie kde su,tak mi prinesie aby som mu ho ocistila 😀 ,obsahuju skrob 🙂

malaskoricka
20. jún 2008

😀 ja jem surove zemiaky od malicka:-d a zijem a tu som zdrava🙂

bubba
20. jún 2008

ja som raz pozerala relaciu o tom ze chrumanie suroveho zemiaku bieli zuby 😅 😅 som to aj chceôa skusat,ale mi to nechutilo,tak neviem ci to funguje.o podavani zemiaku v surovom stave babatku som este nepocula,myslim si ze je to zbytocne(tot moj osobny nazor)ale zasa si myslim,ze ani to nemoze nejak uskodit

melory
20. jún 2008

u nas surove zemiaky je cela rodina okrem mangela, buba nieco na tych zuboch mam belsie ako biele 😵

sestri
20. jún 2008

moja dcéra je surové zemiaky od malička a miluje ich,ja tak isto ale nesmú byť zelené a jedovaté sú klíčky,ktoré majú.

bubba
20. jún 2008

melory no hod daku foto do albumu nech to omrknem a mozno sa zapoviem a idem na to 😀

melory
20. jún 2008

bubba to by si sa nacakala na moju fotografiu, ale u zubara mam farbu cislo 1 co je prva....oplati sa zemiak jest, obsahuje skroby...mate krasny usmev...{moja sestra tiez je zemiak cely zivot a zuby ma zlteee 😕 }

roasha
20. jún 2008

mel ja nejem surove zemiaky,a tiez mam c1. 😀 😀
ale v podstate zemiak neskodi,je to len krob,tak nech si papkaju ked im chuti. 🙂

dadulka19
20. jún 2008

mike,nemyslím si 😉 .Moja mamina často spomínala,že surové zemiaky jedli často ako deti.Aj moja staršia dcéra ich už dlho chrúme 🙂

eva7780
20. jún 2008

ja ked struma zemiaky vzdy trochu suroveho zjem,robila som to v detstve a aj teraz 😀 😀 😀

inmaza
12. dec 2010

juuuuj tak to ma potesilo ze v tom niesme sami moj 18 mesacny syn zacal chrumat surove zemiaky tale spinave od hliny a neda sa stym nic robit...ciste nechce...zje jeden a mam pokoj..nerozumiem ako mu to moze chutit ale co uz 😝 kazdemu chuti nieco ine nie??a uz to neriesim...v malom mnozstve je to fajn a zdrave

klincek
13. dec 2010

ja ich mam tiez rada 🙂
a vraj to prospieva klbom, prave kvoli tomu skrobu..
len treba dat pozor, aby neboli zelene. trosku hliny myslim tiez neuskodi, obsahuje mineraly 😀

renab
13. dec 2010

@inmaza A to máš tie zemiaky domáce alebo z obchodu. Z obchodu by som mu určite nedávala chrúmať zemiaky neumyté. Veď ich kadečím striekajú, aby vydržali. 😖 Aj ostatná zelenina a ovocie sa čistí a umýva z rovnakých dôvodov.

renab
13. dec 2010

@klincek Hlina neuškodí, pokiaľ vieš, čo si do tej zeme dala. Z hliny sa dá dostať tetanus. A okrem toho tá chémia, ktorú tam pchajú poľnohospodári.... no neviem...

klincek
13. dec 2010

@renab no my si pestujeme, teda aspon cast, a aj tak nejem neosupane..a jasne, ani dietatu by som taky nedala, ale keby si uchmatlo a nevsimnem si, tak co uz narobim. horsie veci sa stavaju. a proti tetanu sa stale este ockuje 😉, nastastie.
ale inak by som nikomu nebranila ich jest. chemia je dnes vo vsetkom, a napr. take dusicnany varenie tusim ani nenici, tak z tohto hladiska je to asi jedno..raz za cas sa urcite nic nestane.

renab
13. dec 2010

@klincek Proti jedeniu surových nemám výhrady, ale kúpené obsahujú aj okrem dusičnanov aj iné postreky, ktorými sa striekajú v skladoch, aby nehnili, neklíčili..... Bola som toho svedkom a je to hnus. Preto hovorím, keď kúpené, tak jedine umyté.

klincek
13. dec 2010

@renab jasne, kupena zelenina je celkovo nic moc /vzhlad vacsinou v pohode, ale na chuti to poznat/, ale ked uz, tak poriadne umyt, osupat. aj tak sa nevyhneme vsetkemu, cim ju napustili 😒, ale aspon treba znizit riziko.

inmaza
13. dec 2010

@renab ahoj aj domace aj s obchodu a uz sme to riesili aj bytkou aj nahradzanim sladkym nic nepomohlo...ale ak sa mi ho podari zabavit tak mi ich neberie nuz zabave zdar....a osobne si myslim ze na tej hliny je menej svinstva ako v potravinach

titkovamiriam
13. dec 2010

moj najmladsi ma rad surove zemiaky asi od roka a pol 🙂

79zuzana
13. dec 2010

aj nasi chlapci radi chrumkali surove zemiaky asi tak do troch rokov a potom prestali... mali sme vsak doma pestovane zemiaky a nie z obchodu... tie by som im asi nedovolila 😉