• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Škodlivé banány. Počule ste o niečom takom?

12. augusta 2016 
takze kdyz je nadherne zlutej a cistej jeste neni uplne zralej?
8. feb 2008 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brundik: no bacha na to, tam záleží na druhu banánu, některé se fakt jí, až když jsou hnědé
8. feb 2008 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aponchie, ty krasne zlute banany jsou zrale, spis jsem jen chtela rict, ze hnede skvrny neznamenaji, ze banan hnije :wink:
8. feb 2008 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky to je asi fakt těžký cisíc lidí tisíc názorů :slight_smile: Já totiž nahnědlé banány melému taky v žádném případě nedávala a teď jsem se dočetla v kuchařce pro kojence přesně tohle: Snažte se použít banány s hnědými skvrnkami na slupce, protože to je zanamení, že je plod zralý.
8. feb 2008 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
banan nema byt hnedy nebo hnede velke skvrny, ty jsou znamkou otlaceni, ale slupka ma byt poseta drobnyma cukrovyma skvrnkama :wink: To je ten plne prozraly banan urceny k okamzite konzumaci :wink:
8. feb 2008 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute-mne dnes lekarka kazala davat malej okrem mm banany-pretoze ma hnacky+krv v stolici :frowning2:
a to by jej este malo viac uskodit :fearful:
inak, myslite, ze je to ok, ked som jej doteraz este nic okrem mm a nutrilonu nedavala? chcela som zacat zeleninou, ale nemam jej davat zeleninu kvoli tej hnacke
8. feb 2008 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik ja myslim ze mate dost casu s prikrmama jeste
8. feb 2008 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No já taky někde četla, že v zemích kde se banány pěstujou se právě jí jen ty nahnědlé :unamused: ty co konzumujeme my nechávají dozrát a ošklíbají se :grinning:
My banán nedáváme, jen občas koupím skleničku banán, hruška. Ona Aduš nechce nic co má jakékoliv kousky.
8. feb 2008 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik banán by měl být ke střevům nejšetrnější , zeleninka by mohla bříško ještě víc podráždit, tak asi proto ti Mudra doporučila jen banán :wink: Klidně ho zkus dát, jestli ti ho malá bude papkat,náš Luky banán ze začátku nesnášel , ale postupně už si na tu chuť zvykl a dokonce mu chutná :slight_smile:
8. feb 2008 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze baby - to kto zase vypustil takyto blud o tych bananoch do sveta - zaujimave je to ze v statoch kde banany pestuju tak tam o takychto vymysloch ani nesnivaju - my sme zacinali s bananom ako s jednym z prvych druhov ovocia - cize mala mohla mat tak zo 5-6m a nikdy jej nic nebolo, ziadna alergia - nevidela som ziadne cerviky ani nic podobne. predsa len by sa uz nieco dostalo do tlace kebyze to je pravda na sk moze byt problem ale s tym ze tie banany su nejakoi postrekovane aby vydrzali dlhu cestu alebo nieco podobne - neviem nevyznam sa v tom nie som polnohospodar ale toto mi skor znie ako jpp - jedna pani povedala. napr banany sa odporucaju al mate caste krce vo svaloch - typicke krce ktore ta zobudia v prostriedku noci - lebo obsahuju vela drasliku, tiez obsahuje vela kyseliny listovej, horcika, vitaminu A a B6, zdroj vlakniny a praveze sa odporucuje pre deti, tehotne zeny a starsich ludi.

a co sa tyka hnedych skvrn - banany z kanasrskych ostrov su lepsie ked maju napovrchu tie hnede skvrny - to ale neznamena ze ten banan ma byt uplne hnedy a pomaly zhnity - vsetko s mierou.
19. feb 2008 o 00:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tato diskuze o škodlivosti banánů mě opravdu pobavila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
asi toto téma zašlu dr. Janečkovi na ústav etnologie, ten bude mít jistě radost :grinning:
Takže jak je to se škodlivostí banánů, s "bakteriemi" na koncích, odkrajování obou konců apod.?
Doporučuji zajít do knihovny (nebo do knihkupectví), půjčit si knížku Černá sanitka a jiné děsivé příběhy od Petra Janečka, nalistovat str. 135 a budete mít jasno jak to vlastně je s banány :wink:
Ve zkratce: je to fáma, pověra, typická urban legend, která se mezi lidmi šíří již několik desítek let. A bohužel se šíří po celém světě, ve všech svérách, takže doporučení o odkrajování banánů a podobné nesmysli o banánech uslyšíte jistě i od lékařů. Ale je to vše jen UL.
Já miluji hoaxy, urban legends...a vždy se bavím a divím, na co všechno lidi skočí, co pokládají za skutečnost...atd.
A ještě k těm banánům a odkrajování, mohutně se to začalo praktikovat v 80-letech, kdy tato legenda vznikla a jistě si spousta z nás vzpomene, že jejich maminky už banány odkrajovali a spousta lidí to převzalo a tento mýtus šíří dál. Takže ať žijou urband legends :grinning: :grinning:
19. feb 2008 o 11:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky asi mě odsoudíte,ale mě to někdy příjde až trošku přehnané jak se v dnešní době zkoumá co se může a co ne,teď už jsou dokonce špatný i banány :grinning: to by mě zajímalo co nám nakonec zbude těm dětem dávat :confused: :grinning:
19. feb 2008 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
travu lenka travu aj to len doma pestovanu :grinning: :grinning:
19. feb 2008 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Odkrajuju konce z jednoho důvodu, mamka dělala asi před 10 lety v zelenině a se ženskýma udělali pokus odkrojili konce banánu a dali na talíř a posolili běhěm 10 minut začali z konců lízt takový nitky :angry: Nekecám , jako kde se vzali nevím, radši to odkrojuju, ale kdo ví, třeba nejsou jen v koncích, mohl to být jen jeden kus. No o jídle radši nepřemýšlet, protože, co za život sníme to radši fant nevědět :wink: Jinak banány jíme, ale bez konců.
19. feb 2008 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja jsem koupila banany dnes Terece miluje je ale ne nejak extremne.Mudra rikala ze je to blub veleblud a ze je to odkrajovani spis pocitove jako ze tam vlastne nic neni ale odkroji se to pac to nevypada ten susinek fajnove :grinning: ale na nevolnost a po zvraceni se banan doporucuje zvlast detem je moc dobry na zazivani a pekne ho zaplni a pritom je to ovoce.takze pro me je to velmi zdrava snidane pro malou s mlekem a cerealiemi.
19. feb 2008 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem o těch banánech slyšela také v souvislosti s velebludy :grinning: Něco jako černá sanitka a kradení dětí v hypermarketech... Nechápu, komu může dělat radost, tohle vymýšlet...
19. feb 2008 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili, jo, jo, několikrát jsem četla, že stačí odříznout 1cm od konce, tak to tak dělám a v poho. No hlavně ty konce bývají trochu načernalé, tak si myslím, že už automaticky bychom ty hnusné části prckům nedaly. Buď v klidu :wink:
19. feb 2008 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macanet-chceš snad říct,že to byly mláďatka hadů? :grinning: nelíhnou se náhodou z vajíček? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. feb 2008 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning:

ked tak citam tu na MK, tak asi by sme mali v zivote prestat jest cokolvek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ja banan zjem odzaciatku az dokonca :slight_smile: a nikdy mi nic nebolo ... a ani Marekovi ,,,, a banan jeme kazdy den !
19. feb 2008 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si trosku zo zaciatku vzdycky odstipnem ale nie preto ze by som sa bala cervikov :sunglasses: ale preto ze tam je vzdycky taky cudlik - ci ako to mam nazvat tak to naozaj nemam rada :slight_smile:
20. feb 2008 o 00:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skuli, hahaha napsala jsem, jen co ženský v práci zkoušely a kdybych napsala, co bylo na konci trsů, nebo v krabicích :confounded:
20. feb 2008 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kacka.va - ale banan nie je vo vnutri hnedy, iba na povrchu s drobnymi hnedymi skvrnkami. existuje tabulka zrelosti, a ak je ten zeleninar fakt taky dobry a vyzna sa, tak by ju mal aj mat. ja bohuzial nemam scaner, takze ju tu nemozem dat. a niekto tu spominal jablka, tak jablka,ktore teraz kupujete v obchode a konzumujete su uz pomaly 3/4 roka stare (vzhladom k tomuto obdobiu), a nic im nie je, vlastne je to, ze su hrozne drahe.
20. feb 2008 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A pre tie, co lubia banany Vam sem dam 1 receptik na grilovacku - na alobal polozime banan, pridame nan trocha medu a masla. Zabalime a grilujeme cca 10. max. 15. minut. Po rozbaleni nastriekame troska slahacky a posypeme struhanou cokoladou. Tehulky, ak si date takyto banan, tak babatka zacnu riadne skakat. :grinning:
20. feb 2008 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prasiatko30,jj hlavně musí být ta tráva bio jinka nedávat :wink: :grinning:
20. feb 2008 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nebláznite, ja som nikdy z banánu neodkrajovala..a žijem..a červíky som tiež nijaké nemala..to si myslíte, že fakt by to neučili doktorov na fakulte, že na konci banánov sú červíky a že sú tie konce jedovaté?..alebo že by hady štípali do banánov?..a prečo by to robili?..to akože videl had banán a povedal si, že teraz sa pôjdem zbaviť svojho jedu?..a to nevieme, že had vypúšťa jed len ak sa cíti ohrozený?..akože banánový trs je fakt strašidelný a had sa pri pohľade naň cíti strašne ohrozený..neviem, kto tie bludy živí?

a to s tým pokusom na posolených koncoch?..neviem, ale aj keď robíte zeleninový šalát, tak sa konzistencia tej zeleniny po posolení zmení..napr. kapusta zmäkne, paradajka pustí šťavu a zmäkne a atď..prečo by banán po posolení nemohol zmeniť konzistenciu a uvoľniť nejaké svoje vlákna?

fakt nebláznite..veď je to tak strašne skvelé ovocie..už potom ozaj ostane len tá biotráva pre deti..vypestovaná na bio hline a bio vode.. :wink:
20. feb 2008 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macanet-tak to napiš :wink: ráda se zasměju :grinning:
20. feb 2008 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenka - tak som to aj myslela s tou doma pestovanou ale ty si tomu dala ten spravny moderny vyraz :grinning:
20. feb 2008 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já chodím k paní,která se zabývá alternativní medicínou a také my říkala,at banány nejím už proto,že se trhají zelené a pak to buhví v jakých podmínkách dozrává
26. feb 2008 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leryl, ale tak je to s většinou ovoce, které se tu prodává, že se trhá nedozrálé a pak to dávají do dozrávacích skladů, takže bys nemohla kupovat žádné ovoce.
27. feb 2008 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a myslím, že testy, čo sa robia na banánoch sa robia na takých, čo kúpime aj my, nikdo nejde do krajiny pôvodu a neodtrhne zrelý zo stromu, takže tie látky, čo sú pre nás zdravé sú aj v týchto.
27. feb 2008 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok