Sladkosti pre deti. Áno alebo radšej nie?

barabra1
17. jún 2008

Sladkosti pre deti ano ci nie!

ukana
24. okt 2008

baby, mna by skor zaujimal nazor tych z vas, co mate starsie deti (nas ma 5), ako odolavate obchodnym retazcom, kde su sladkosti pri pokladniach, reklamam na sladkosti...mne to pride tak, ze nam to ti obchodnici nenormalne stazuju a nie vzdy vladzem bojovat...tiez pecieme kolace, radsej chodim na nakupy sama, dovolim malemu na nakupoch max. 1 sladkost si vybrat( cukrik, dzus, chrumky, chipsy, cokoladka...to vsetko povazujem za "sladkost")...uz si zvykol, ze si musi vybrat jednu vec, ale vsade su tie sladkosti....stari rodicia to je dalsia kapitola, ... 🙄

ine je ked mate mimi, ktore si v podstae da co ma na tanieri...asi je to o vychove...ale mam kamosku a ta malemu nedava tiez NIC sladke a on potom u nas zjedol plny tanier kolacov a piskot , musela som to odlozit, nas maly si dal jeden a mal dost, zasa nechcem ist do extremu aby az do skoly nevidel ani Horalku 😅

asi si kazdy musi najst tu spravnu cestu 😉

inak vela z vas pise o Kinder cokolade, mysliet, ze je zdravsia 😕 ako ine cokolady....tuku a cukru tam je rovnako ak nie viac 😖

bubba
24. okt 2008

ja som bola na sladkosti(teda proti)jak dracica.do 1 roka mala ani len netusila ze existuje niecospadke okrem prirodnyhc cukrov v ovoci alebo mlieku a pod...od 1 roka som jej opatrne zacala obcas davat nieco male kinderku,maly keksik....vzdy nieco ine aby tych eciek a bordelu co je v sladkostiach mala na obmenu a aby to jendostranne neskodilo....najviac vsak aj tak chuti kinderka 😉 aj ked ma tolko tuku ako ine cokolady 😀 😀

samozrejme s rodinou boli(a su problemy)lebo ako sa votriet do priazne dietata je samozrejme z ekupime sladke.nenavidim gumene alebo tvrde cukriky lizatka a podobne gebuziny tak to uz teda nezjem ani ja ide to rovno do kosa 😠

no a jedneho krasneho rana som sa zobudila a hovorim manzelovi,zlatko,ja som na nu taka prisna s tymi sladkostami,ja viem ze tvrdim,ze v zivote sa ich este naje dost a raz ju aj tak nebudem moc zastavit ....ale ked zivot nie je taky dlhy ako by sme si mohli predstavovat a ak by sa jej nahodou nieco stalo tak si chuda ani neuzije poriadne detstvo..citala som v tej dobe taku knihu...tak ma to trosku inspirovalo...dovtedy som jej davala sladkosti max 2*do tyzdna a teraz davam aj 6*malo a iba v jednej dennej davke a vzdy po...umyvame zuby 😀 alebo zjeme jablko

ankam
24. okt 2008

Ja osobne mavam chut na sladke-malokedy.a preto mi ani nenapadne malej ponuknut 😀 zo zvyku ze ked nejem ja.Ale ked si pyta sama tak jej nieco dam 😉
A neznasam tiez dedkovcov-ktori ked prideme tak jej hned nukaju cukriky a lizatka-tiez letia rovno do kosa. 😀
Ale zato slaneho by sme pojedli habadej 😀 😀 😀 😀

sirinka
24. okt 2008

este ma napadlo...miesto chrumiek a pod. davam teraz obcas klarke susene jablka a velmi jej to chuti, zuje jedna radost...

asitka
24. okt 2008

no moje dieťa....nie je moc na sladké.....takže s týmto problém nejak nemáme...občas si čosi dá....ale to fakt len sporadicky.... 😉

kocurik16
25. okt 2008

ja som našim kinderká dávala len kad som musela(ked návšteva počkala kým zjedia čo dostali) lebo o tom reklamovanom čerstvom mlieku čo v tom je viem svoje. ked čokoládu tak horkú je to zdravšie a nesmrdí z toho sušené mlieko

xena22
25. okt 2008

Tak ja uz mam vacsie deti a kedze som sama zavislak na sladkom 😒 tak mame sladke stale poruke.Starsi syn ma 8 rokov a sladke nevyhladava vobec,ano ma rad kakao,chlieb s medom,krupicnu kasu,alebo jogurt - ale tie typicke zabijaky ako coko,cukriky,lizatka,to on nemusi a som velmi rada.Zato moj mladsi syn by slapal len na sladkom,keby mohol,tak uz to musim redukovat,ale nie vzdy sa to da,tiez to riesim tak,ze ked zje normalnu stravu,moze si dat sladke - ale som si vedoma,ze to nie je zrovna najlepsi pristup.Ale na druhej strane si hovorim,ze bude mat 5 rokov,este nikdy nemal antibiotika a ani nebol seriozne chory,nema nadvahu ani podvahu,pekne prospieva,zuby ma ako perlicky - zatial nemam dovod to striktne menit...ale viem,ze tadeto cesta nevedie a cakam,ze z toho vyrastie - ved chalani casom prirodzene prejdu na chlapsku stravu,maloktory chlap je taka mlsna na cely zivot 😉 So mnou to je uz horsie,ja ked nemam sladke,tak mam normalne abstinencne priznaky len vrazdit a vrazdit 😀 -beznadejny pripad 😢

bubba
25. okt 2008

kocurik,no ano to sa mi az rozum zastavuje ked vidim tu reklamu,ze mami ja si nedam mlieko,staci kinder pinguin je v nom pohar mlieka tak uz teraz rozmyslam ako to budem vysvetlovat malej ked ma bude"skusat"a NEBUDE si to chciet dat vysvetlit,lebo v telke tak povedali 😠 😠 😠

veronika13
25. okt 2008

xena, môj chlap je taká mlsná, tak šanca tu je 😀

lencici
25. okt 2008

tak mi malej sladkosti nedávame. a ke´d tak kinder čokoladku ale to zje len 1 kocku a zvyšok udupe na zem 😀 som rada že jej to ani veľmi nechutí. Len je tu problém, že návštevy vždy niečo donesú. Ja sa len vyhovorím, že mala ide teraz papať. Alebo že dnes už sladké mala.
Mám kamošku ktorá svojej rovankostarej dcérke dáva každý deň niečo sladké...M8 aj video keď mala jej dcerka asi tak 11mesiacov a keď jej dali fidorku...normalne sa mi to až hnusilo jak ta mala to jedla, sliny, normalne tu fidorku do seba natlačila....fuj....

xena22
25. okt 2008

No ale zabudla som podotknut,ze do cca 2 rokov som sladkosti detom nenukala,obcas na oslavach,alebo prilezitosnte cosi dostali - mikulas,velka noc,ale hovorim,ze tie dva roky som ich drzala na uzde a aj u toho mladsieho sa prejavila zavislost na sladkom az tak po tretom roku zivota,,,,zasa nie som taky maniak,co da zjest rocnemu babu hoc aj kinderko 😉 v tomto som bola velmi opatrna,nedavala som ani kravske mlieko,ani som nesolila ani nic podobne ... ale potom sa to nejako zopsulo 😀 skratka vidia to v reklamach,v skole a skolke,nemozem pred nimi zatajit,ze sladkosti existuju a klamat im ,ze nie su dobre...ani to ze neobsahuju vitaminky uz teraz nezabera 😉

trixi
25. okt 2008

ahojte, ja som strasne zavisla na sladkom, az nenormalne. Ale nasmu malemu sladkosti (kupenske) - cukrovinky, cokoladu nedavame a ani tak skoro nemienim davat. Nastastie rodina to respektuje a tak aj na tento Mikulas uz mu kupili balicek, ale miesto sladkosti tam ma plysovu hracku a miesto cokoladok male auticka. Cokoladku som si dopriala ja 😀 .

Raz som bola svedkom ako jedna mamicka pri prilezitosti dcerkinych prvych narodenin doniesla ostatnym detickam klasicke lizatka (take okruhle, biele a v strede taky kvietok farebny), kedysi sa take predavali, ani som netusila, ze sa este vyrabaju. A zo siestich mamiciek ani jedna neprotestovala. Ja som nic nehovorila, pretoze maly lizatko nedostal, nepatrili sme do ich skupiny. Keby mu ho dala, tak sa urcite ozvem.

maca793
25. okt 2008

pravdaže ale s s mierou. 😉

vanish1
26. okt 2008

sladkosti nedávam, sem tam piškóty alebo tyčinky, kukuričné chrumky nesolené
Tiež sa stretávam s nechápavosťou okolia, lebo robím niečo inak ako ostatní

xena22
26. okt 2008

Baby ale ved podla mna je normalne,ze rocnemu dietatu sa nedavaju sladkosti este,alebo sa mylim???Ja som vzdy isla podla "tabuliek" s prikrmami,,,polavila som az ked boli vacsi,takze vy co mate este takych mrnousov,to je jasne,ze sladke nedavate...aby sme sa tu nezacali nahodou delit na dobre a zle matky 😀

chymenitta33
26. okt 2008

Ale ved to robíte dobre ked im nedávate sladkosti🙂

momo29
27. okt 2008

My to máme so sladkosťami komplikovanejšie (alebo ľahšie?) ako ostatní. Náš Luky má alergiu na vajíčka, arašidy a sóju a ešte okrem toho momentálne držíme bezlepkovú diétu. Od dvoch rokov teda nesmie papať nič, čo niečo z toho obsahuje. A tým pádom "vypadlo" asi 95% sladkostí v obchodoch. Od mala mu teda vysvetľujeme, že to nemôže papať, lebo by ho bolelo bruško a on to našťastie strašne rýchlo pochopil. Vie, že môže kinderku a ešte mu zvyknem kupovať v bio-obchode (tam majú veci pre alergikov) nejaké "zdravé" sladkosti. U nás je to aj ako odmena za niečo výnimočné. Ale keď to porátam tak za týždeň spapá možno 3-4 kúsky sladkého.
A tiež ma trošku vytáčajú maminky, ktoré na piesku vyťahujú sladkosť za sladkosťou a ešte sa rozčuľujú. že ich deti vôbec nič doma nejedia, len sladké a chrumky a tyčinky. Našťastie Luky vie, že to nemôže ,tak to nepýta. A ešte sa tie maminky na vás pozerajú divne, že dieťaťu nedoprajete.

kocurik16
27. okt 2008

ja som vdˇáčná Bohu alebo prírode,že naši nemali problémy s alergiou a od malička jedli všetko.Kedˇmali rok nebolo také jedlo čo bežne varíme,ktoré by neboli jedli.Hlavne Marek bol v jednom kuse hladný.Kedˇsme stretli môjho gynekologa mal pol roka a lekár hovorí že to vidno že rastie na slanine a nie na kaši.Chvalaohu nikdy nemali problémy a lekárka povedala,že mu treba dať čo mu chutí nie veľa iba trochu ale jedli vštko

shela
27. okt 2008

kocurik...to tak ten gynekolog bol asi stara skola...praveze teraz v dnesnej dobe musis byt opatrnejsia ako kedykolvek predtym...teraz keby si videla kolko chemikalii a konzervacnych latok pchaju do kazdeho jedla asi by si zmenila nazor...ved preco je teraz tolko alergii?? A inac...moja mala papa iba to co by mala papat ako rocna..s niektorymi potravinami este cakame(mlieko atd)..a predstav si ma uz 14kg a 87cm...nema ziadnu alergiu , je zdrava ako buk...

kocurik16
27. okt 2008

my sme vtedy bývali v rodinnom dome tak sme mali zeleninu aj mäso z vlastnej výroby,ale pri mne bola moja svokra a bratrancová žena ona mala o niečo staršie deti ako moje a rástli v podstate na tom istom našťastie im nič nebolo. Keby som bola bývala odkázaná sama na seba asi by som bola tiež dodržiavala všetko podľa rozpisov ale oni mi radili podľa svojich detí a bolo to fajn.Mám rodinu kde sa držali iba predpisu a žiaľ všetky tri deti sú ťažký alergici. ja myslím,že ono je to aj predurčené lebo naši od malapili miesto Sunaru mlieko priamo od kravy a suseda kojila ,má 12 ročnú dcéru s ťažkou alergiou na mlieko.

cervena_ciapocka
27. okt 2008

zasa jedna z tych tem, kde sa to zvrtne na to kto ma ci nema pravdu 🤐
to je to iste ako keby ste sa spytali ci jest alebo nejest mäso,... vegetarian vam povie 1000 dovodov preco nie a my "mäsozravci" si aj tak budeme stat za svojim

kocurik16
27. okt 2008

ked každá vieme najlepšie čo máme doma. ja som sa tiež bála ked som začala chalanov chovať všetkým tak zavčasu ale hučali do mňa z každej strany tak som po kúskoch skúšala a vyšlo to.Bol to risk aj ked som sa spoliehala na rady svokry a videla som u príbuzných že to ide.ja som žráč mäsa ale príjem robí so mňa vegošku

momo29
27. okt 2008

Tá alergia je asi naozaj dopredu daná niekde "v génoch".Náš Luky papal všetko presne podľa odborných článkov a rád, príkrmy sme zavádzali fanaticky presne a predsa............. Máme alergiu. Skoro som sa rozplakala, keď mu vyšli pozitívne testy. Dodnes sa cítim ukrivdene, že práve my, napriek všetkým snahám, musíme každý deň bojovať s alergiou a všetko dookola čítať a kontrolovať zloženie. Ale verím, že z toho vyrastieme, keďže sa na to prišlo pomerne skoro. Myslím, že správna cesta ohľadne stravovanie, teda aj sladkostí je niekde uprostred. Akurát doktorka mi povedaal, že keď už sladkosť, tak kvalitná čokoláda(najlepšie horká) a samozrejme po troche.

kocurik16
27. okt 2008

s tými génmi to asi tak bude lebo niekto zje všetko a niekto iba pozrie na tanier a už je zle. aj ja preferujem horkú čokoládu pred mliečnou.ale u nás prejdu buchty tak isto ako čokoláda alebo rezeň

paxpace
2. feb 2013

žíadne.íba.. 🙂 ovocíe

pulsatilka
2. feb 2013

Nasa dcerka ma pristup k sladkostia kedy chce...vyslekok: ideme do obchodu a nie su sceny, ze chce cokoladu (nie je to pre nu vzacnost, tak ju kludne obide a vezme si rasej syr, ci jablko 😉 😀 ). Kolkokrat povie, ze chce ovocie a nie cokoladu, ci cukrik....ale favorit v masktrach je slaninka 😀 . Drzim sa hesla: "zakazane ovocie najviac chuti...." 😖 takze vsetko s rozumom...

mima777
21. júl 2013

my sme odmalicka malemu sladkosti nedavali, teraz ma skoro 4roky, zuby ma zdrave, imunitu ma taku, ze nam chory este nebol, sam si pyta kopec ovocia a surovej zeleniny. V obchode s nim pri regaloch problemy nemame. Dostava zdravsie alternativy- upeciem celozrnny kolac, domace musli, susene ovocie, horku cokoladu s vysokym podielom kakaa.

katik235
11. jún 2014

ja som detom sladkosti nikdy nezakazovala. Snazime sa ich viest k zdravsej vyzive, ale nic nesilime. Ked si vypytaju dam im tabulku cokolady, skor horku ako mliecnu, alebo zele cukriky. Tiez sme zvykli kupovat nutellu, ale teraz sme obajvili podobny vyrobok Lino ladu od podravky, detom naramne chuti najma duo a cisto mliecna. Tiez jedia vela ovocia, vzdy na desiatu maju ovocie a jogurt na olovrat. Deti behaju po vonku vzdy ked mozu. Drzim sa hesla vsetko s mierou.

cloviecik777
20. jún 2014

my a sladkosti malinko ci skor vobec.....vsetci mi hovoria ze som zla ze mu nedovolim ale sak deticky sa este dopapaju sladkosti....zatial ziadna cokoladka ,cukricky ci lizatka a maly bude mat v oktobri 3 rocky....ani caje nesladime ...vodicku sme sa naucili pit cistu.A kedze maleho tak ucim od sameho zaciatku tak i sam si vypita vodicku a chuti....sak od smedu je taka najlepsia....dzusiky su sladke...a ked este vydim ze aj do dzusika vedia dat samostatne este cukor ,sak samotne ovocie ho ma dostatok.

xarra246
20. jún 2014

Ako vo všetkom aj tu platí - všetko s mierou. Najhoršie sú deti, ktorým sladkosti rodičia zakazujú a oni po nich napriek tomu túžia. Ešte ako decká sme boli na dovolenke a bola tam rodina, ktorá nejedla sladkosti. Nám rodičia dovolili jednu denne a im nič a ešte sa tým aj chválili. Brat bol vtedy ešte škôlkar, ale ani neviem ako ostal chvíľu bez dozoru. V ruke mal cukríky. Ocino ho našiel v spoločnosti tých deciek, ktoré nejedli sladkosti...Cukríky mu zobrali a pre istotu ich všetky olízali, aby ich už bráško nechcel jesť... A tiež v škole takéto deti kradli sladkosti zo školských tašiek...