Sladkosti pre deti. Áno alebo radšej nie?

barabra1
17. jún 2008

Sladkosti pre deti ano ci nie!

mirka414
17. jún 2008

ja davam kinder cokoladku,jednu denne a cistime si zubky,zatial ich ma nadherne bielucke...

briluxina
17. jún 2008

My davame sladkosti z mierou, radsej mu davam mliecny dezert ktory je tiez dost sladky...

wladka
17. jún 2008

my tiez s mierou.. ved sladke aj my potrebujeme, preco nei aj deticky 😉

davam tych gumovych macikov, oooobcas kinderku, susienky - suche, ale vacsinou jablko, banan - na tom si pochuti 😉 .. ale do tych gumikov je zblaznena 😀

chytra
17. jún 2008

Ziadne sladkosti, chut je len vecou zvyku. Nepodam sladkosti dovtedy, kym nepojde do skoly, spolieham sa na to, ze mu potom nebudu chutit. Davat rocnemu dietatu cokoladu je hlupost. Nepotrebuje to. Chute sa pestuju odmalicka, ked je dieta zvyknute na neprisalane, nekorenene jedla s prirodnymi sladidlami (ovocny cukor), svoje zvyky by menit nemalo. Zatial tomu uspesne odolavame.

lenand
17. jún 2008

ja sladkosti davam ale az po jedle a tak som si to vybojovala aj s babkami ze ked sa oliverko pekne napapka tak vtedy moze dostat sladkost teraz uz ma 3a 6mesiacou a sam si povie ze si v obchode ked ideme zo skolky kupi sladkost ale spapka ju az ked sa doma napapka 🙂 a zatial to funguje 🙂

danulka2
17. jún 2008

aj ja davam detom sladkosti z mierou. Ved aj to patri s zdravemu zivotu, nie im vsetko zakazovat-televizor, sladkosti, hranie na piesku koli bakteriam, vajicka,lebo je v nich cholesterol a veci podobne. Suhlasim s lenand,aj tym sa dieta vychovava.

magg
17. jún 2008

no my obcas kinder cokoladku,mliecny rez, gumene cukriky - vraj su dobre na klby , vlasy a nechty, a ostatne dcerka nechce. Zmrzlina je "tudena" a inych sladkosti ma po prvom zahryznuti "doť". Poniektore su dokonca "uce"(horúce) popripade aj "tipe"(štípe)
Zato si vyzaduje "syjik" (syr) - takze mam uvedomele dieta 😀 , narozdiel od nas rodicov , my jeme sladkosti aj za nu 😅

pd900bo
17. jún 2008

sladkosti z obchodou su podla mna plne E cok farbiv a konzervantov, preto som vsemozne bojovala s celou mojou rodinou a okolim ked mojmu dietatu chceli urobit ,,dobre,, a obdarovavali ho somarinami. Pri mikulasi a velkej noci mam do dnes vlasy dupkom. A myslim ze moje dieta o nic neprislo {dnes ma 13 rokov] ked ma xut na sladke tak neodmietnem z laskou upeceny 😵 😵 😵 domaci kolacik s kopou cerstveho ovocia

jaja0110
23. okt 2008

sladkosti? Nie! Nase heslo: "Cokoladka neobsahuje vitaminky" ♥♥♥

titkovamiriam
24. okt 2008

tak ja sladkosti minimalne,jedine tak obcas niaky keksik,alebo pernik ci nieco doma pecene.chrumky jedine nesolene kukuricne,tycinky obcas-aj to dam dole sol.
cukriky este marek ani neochutnal,zoparkrat mal figaro,alebo orion-ziadne turecke,ci polske cokolady.brat je diabetik a kedze sme v jednom dome sme si zvykli na to nedavat detom sladkosti.inak ja som cokoladovaaaaa

shela
24. okt 2008

My nedavame sladkosti vobec...do 3 rokov dieta nema co jest sladkosti..ako jaja napisala - neobsahuje to vitaminy, je to uplne nezdrave pre zubky( mliecne ale aj trvale) ...no tu (Svedsko) keby som niekomu vravela ze mala dostala cokoladu tak by ma asi ukamenovali... vsetky vyrobky pre deti tu maju bez cukru, soli...nie ako u nas..raz som skusila kupit Nestle na SK a az mi prislo zle kolko cukru v tom bolo...nie nadarmo maju Svedi najlepsi chrup na svete..

titkovamiriam
24. okt 2008

co mam kamosky to je otras co nacpu do deti a ked vidim tie jojo-same farbiva a zelatina-to by mali vobec zakazat predavat

marika80
24. okt 2008

Davame ale s mierou. A ked spapa jej dam aspon pohar vody, nech jej to neostava na zubkoch. Myslim, ze ked budem z toho robit zakazanu a zlu vec tak ked bude vacsia tak to bude chciet viac.

shela
24. okt 2008

marika80..praveze naopak..ked bude vacsia este sa ti podakuje 😉 ...svedi maju take pravidlo...deti od 3 rokov dostanu sladkost ale len raz do tyzdna- sobota.. a chapu tomu...cely tyzden sa tesia na to ked bude sobota...a ked sme pritom ten pohar vody nepomoze...

marika80
24. okt 2008

No a tesia sa na sobotu, lebo si myslia, ze cokolada je nejaka vynimocna. A myslim, ze vyplachnut si usta urcite pomoze. Ved to vidim, ze jej tam 'tolko' nema. Ale najlepsie je vraj dat jest potom syr, ze to nejako neutralizuje ci co. A tiez je lepsie dat cokoladu ako nejake lizatko, aby zuby neboli v kontakte so sladkym tak dlho.

safiah
24. okt 2008

ja som este detom sladkosti nedala, max dostanu jogurt s dzemikom aby ho spapali a detske susienky do ovocnej kase niekedy aj do rucky ale nepapaju to.

kocurik16
24. okt 2008

ja si neviem ani predstaviť aby som deťom odoprela sladké. dostávajú síce málo ale od malička aby potom ked to bude mať niekto iný neboli zažiadané

bihan
24. okt 2008

čo je sladkosť? Kde je hranica? Je sladkosťou keks? Ovocný príkrm? Ochutený jogurt?

shela
24. okt 2008

bihan- sladkost= lizatka, cokoladky, cukriky...samozrejme ovocie je dobre ale tie umeliny teda rozhodne nie 😉

tamarka
24. okt 2008

u nás do roka a pol absolutne nič, potom bebe keksíky, neskôr mliečny rez, po druhom roku aj čokoládka a gumíci, ale s mierou, teraz je to tak, že večšinou keď pre ne prídem do škôlky tak nejakú maličkosť, ale snažím sa nosiť viac ovocie a nejaké koláčiky z pekošky, milujú cesnakové uzlíky, takže tie a ešte pýtajú suché rožky, niekedy mi je to až trápne, keď ideme z obchodu a moje deti žujú rožky 😅

safiah
24. okt 2008

ja som zatial spokojna s tym ze nedavam zalezi to aj od veku dietata myslim ze ochuteny jogurtik, detske keksy, ovocie zatial staci v nasom pripade kedze mame len 14 mesiacov... 😉

titkovamiriam
24. okt 2008

co ti ma byt trapne 😀 ja som tiez s deckami presla rozkove obdobie a dokonca raz na navsteve u kamosky susila chleba na radiatore a milan sa hned na neho vrhol a na stole hostina/ten suseny mu vymenila za cerstvy/ 😀

safiah
24. okt 2008

ja ked nakupujem tak im kosok rozka strcim do ruky aby som ich zamestnala a mohla v klude nakupit. 😉 tamarka z toho si nic nerob ked im to chuti ...

titkovamiriam
24. okt 2008

kočky tie sladkosti su fakt svine!

nehovorim ze obcas,alebo vysadit jogurty-ide o to ze nicia nielen zuby ,mam uz velkych synov a kedze teraz robia prehladky deckam kazde 2 roky a v skole si povedia-tak michal ma uz v tiede/osmak/dvoch kamosok s nabehom na cukrovku,jedneho ktoremu v sestke zistili zavadu srdca/nesuvisi so sladkostami/,a styri baby maju v 13-tich rokoch problemi
s tlakom,nadvahov a zaludkom-uz na zakladnej skole maju ,,civilizacne,,choroby a choroby so stresu-katastrofa.samozrejme ze nie vsetko je chyba sladkosti ale preco ich radsej naobist

wali
24. okt 2008

ja nedavam ziadnu cokoladu, ani lizatka alebo cukriky. zo sladkosti dam obcas napr. suchy keksik (bez polevy) a niekedy par piskot. myslim, ze sladkeho ma dost v podobe jogurtov a obcas papa aj pribinacika alebo presnidavky. a mozem povedat, ze ked vidi u druhych deti sladkosti, tak ich neje. maximalne ich vezme a zacne krmit druhe deti 🙂

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamarka
24. okt 2008

oki, myslela som si, že som sam... 😀
titkovamiriam - to isté sa stalo aj mne, bola som u kamošky a ona sušila rožky, Emka po ňom chňapla, že mňam, až keď sa doňho pustila, zistila, že to asi nieje mňam 😅

tamarka
24. okt 2008

ozaj, keď lízatká, tak kupujeme z hornového cukru 😉

tamarka
24. okt 2008

no hen aha, to akože z hroznového 😀 😀

sirinka
24. okt 2008

my zatial ziadne klasicke sladkosti nepapame, ked tak piskoty, suche keksiky, dam jej z domaceho jablcnika, tvarohove pochutky a ovocie.
nemam pocit, ze by jej cokolada a pod chybali a ze by nemala pestru stravu.