Sladký zemiak. Môže ho jesť dieťa?

dominica
26. nov 2007

Máte s ním niektorá skúsenosti? Ja som ho včera kúpila v Tescu, bol medzi exotickým ovocím, napadlo ma že ho spravím malému, ale teraz neviem či ho môže, keďže bol vyložený medzi exotikou. A čo to vlastne je za zemiak?

mracik
26. nov 2007

myslíš topinambury? tu je o nich mini článok, ale aspoň niečo http://www.ekozahrady.com/pokrmy_ekozahrady/ori...
Ja som z nich ešte nevarila, ale moja mama ich pripravovala podobne ako zemiaky

dominica
autor
26. nov 2007

no neviem, či to je ono, v Tescu to bolo označené doslova "sladký zemiak", je červenej farby, podlhovastý a keď som ho ošúpala, tak je vnútry oranžový, aj som ho chutnala surový a je nasladlý. Práve ho varím, len neviem, či ho dať drobcovi.
Tie zemiaky, čo si dala link vyzerajú ináč.

zuzizuz
26. nov 2007

dominica, nie sme na slovensku, ale tu ho kupujem velmi casto, pouzivam ho ako normalny zemiak, hlavne na zemiakovu kasu a je to velmi dobre, ale co sa tyka babatok, tak to ti poradit neviem ☹. Ale sladky zemiak zboznujem 🙂

marorlinko
26. nov 2007

dominica, sladky zemiak, nie je ovocie,ale zelenina,dietatu ho dat mozes, prave ,ze tento zemiek sa detom dava koli chuti,,mne ho radila aj dr. ked som zacala s prikrmami,mal vtedy 4mes. miesam ho s mrkvou, staci dat do vody a uvarit to. chutia dobre,maly ich zboznuje. neboj sa,kludne daj svojmu babu,su lepsie ako tie obycajne pre babo.

arabela36
26. nov 2007

Aj my ho kupujeme casto a tu ho odporucaju ake jedno s prvych prikrmov pre babatka.
Mozes jej to smelo dat. My to normalne varime ako zemiaky a davame s maskom alebo tak.

Inak Marorlinko ma pravdu. Nieje to ovocie ale zelenina 🙂

Dobru chut prajem! 😉

dominica
autor
26. nov 2007

Baby, ja som nepovedala, že je to ovocie 🙂 , ale že som ho kúpila v tescu medzi exotickým ovocím, viem, že to je zelenina, len som to u nás ešte nikdy nevidela a keď som to kúpila a začala variť, tak som zrazu nevedela, či to môže. Ale dala som mu to z maskom a inou zeleninou, spapal všetko a ďalej uvidíme. Uvarila som len jeden, ale ešte zostalo aj na zajtra, tak zajtra dáme zas.

kili
26. nov 2007

aj ja dávam sladký zemiak (batatu, či ako), Samka totiž s normálneho napínalo, tak som skúsila tento a je dobre. Len dúfam, že sa naučí jesť aj normálny...tá cena 😀 , nech si na to nezvyká

trixi
27. júl 2008

ahojte, oprasujem tuto temu, pretoze zhanam sladke zemiaky pre maleho. Viete mi niektora poradit, kde by som ich mohla kupit na Slovensku?

katulka2709
27. júl 2008

Predavaju ich v tescu, ale nie v kazdom ho maju ☹ Treba hladat 😉

blazka99
20. sep 2011

ahojte podla mna je v tom rozdiel, topinambury- slnečnica hlúznatá, u nás známe ako židovské zemiaky,
a sladké zemiaky čo sa u nás predávajú to sú batáty, chutovo výborné, na internete je množstvo receptov

usiko
14. okt 2011

jasne,ja to uz mesiace upeciem v rure do makka, uplne do makka,zmiesam s jogurtom a je to jedno z jedal co je na istotu...teda ak nieco mala nechce, tak toto urcite cele zje....zvysok zenmiaka upeceneho podelim do alobalu a zamrazim a potom len vyberam, rozmrazim a miesam s jogurtom a davam🙂

midori
19. nov 2011

zemiak sladký je odporucany ako liek pre krvnu skupinu 0, obsahuje vela vitaminov aj preto ho dávam mojim ratolestiam jeden ma 3 a druhy 4roky ale jedli ho aj ako batolata. Velmi im chutil s materským mliekom ale aj v polievke. A o nadúvaní alebo niečom podobnom nebolo ani slichu. Dufam že som aspon trochu pomohla 😉

jelka170
2. dec 2011

Pripájam sladký recept.
Sladké zemiaky uvariť, urobiť kašu, pridať maslo, 2 vajcia a cukor, vymiešať, dať do zapekacej misky a posypať posýpkou
Posýpka : rozkrájaná zmes orechov, kukuričné lupienky a cukor rozmiešame v rozpustenom masle. 😀 😎 😲
Zapiecť v rúre, kým orechy nezhnednú.

veronika01992
23. mar 2018

Ahojte môžem sa spýtať malý ma náznak alergie na zemiak doktorka povedala ze môžem mu ho dat raz za týždeň ale nie v kuse.. Chcem vedieť či môžem normálny zemiak vymeniť za sladký zemiak babaty

katrin21
23. mar 2018

Ci moze? Jasneeee a je vhodnejsi ako klasicky zemiak.exotika to nie je..vyrastu aj u nas v pohode..
Maju viac karotenoidov co je super! A klasicke zemiaky sok ja davala praveze minimalbe lebonpre malicke dieta nie su vhodne casto. Obsahuju solanin. Pre dieta je to jed. Sice sa varenim ciastocne eliminuje ale nie uplne.
Moje dieta je 80% bataty a len asi 20% klasicje zemiaky.

Najcviac nam chutia uvarene v osolenej vode a s maslom..kludne s maslom popucim ma kasu
Mnamka

katrin21
23. mar 2018

@mracik topinambur neni sladky zemiak/ batat

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz