• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sladký zemiak. Môže ho jesť dieťa?

2. decembra 2011 
Máte s ním niektorá skúsenosti? Ja som ho včera kúpila v Tescu, bol medzi exotickým ovocím, napadlo ma že ho spravím malému, ale teraz neviem či ho môže, keďže bol vyložený medzi exotikou. A čo to vlastne je za zemiak?
26. nov 2007 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslíš topinambury? tu je o nich mini článok, ale aspoň niečo http://www.ekozahrady.com/pokrmy_ekozahrady/oriskove_topinambury.htm
Ja som z nich ešte nevarila, ale moja mama ich pripravovala podobne ako zemiaky
26. nov 2007 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no neviem, či to je ono, v Tescu to bolo označené doslova "sladký zemiak", je červenej farby, podlhovastý a keď som ho ošúpala, tak je vnútry oranžový, aj som ho chutnala surový a je nasladlý. Práve ho varím, len neviem, či ho dať drobcovi.
Tie zemiaky, čo si dala link vyzerajú ináč.
26. nov 2007 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dominica, nie sme na slovensku, ale tu ho kupujem velmi casto, pouzivam ho ako normalny zemiak, hlavne na zemiakovu kasu a je to velmi dobre, ale co sa tyka babatok, tak to ti poradit neviem :frowning2:. Ale sladky zemiak zboznujem :slight_smile:
26. nov 2007 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dominica, sladky zemiak, nie je ovocie,ale zelenina,dietatu ho dat mozes, prave ,ze tento zemiek sa detom dava koli chuti,,mne ho radila aj dr. ked som zacala s prikrmami,mal vtedy 4mes. miesam ho s mrkvou, staci dat do vody a uvarit to. chutia dobre,maly ich zboznuje. neboj sa,kludne daj svojmu babu,su lepsie ako tie obycajne pre babo.
26. nov 2007 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj my ho kupujeme casto a tu ho odporucaju ake jedno s prvych prikrmov pre babatka.
Mozes jej to smelo dat. My to normalne varime ako zemiaky a davame s maskom alebo tak.

Inak Marorlinko ma pravdu. Nieje to ovocie ale zelenina :slight_smile:

Dobru chut prajem! :wink:
26. nov 2007 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Baby, ja som nepovedala, že je to ovocie :slight_smile: , ale že som ho kúpila v tescu medzi exotickým ovocím, viem, že to je zelenina, len som to u nás ešte nikdy nevidela a keď som to kúpila a začala variť, tak som zrazu nevedela, či to môže. Ale dala som mu to z maskom a inou zeleninou, spapal všetko a ďalej uvidíme. Uvarila som len jeden, ale ešte zostalo aj na zajtra, tak zajtra dáme zas.
26. nov 2007 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja dávam sladký zemiak (batatu, či ako), Samka totiž s normálneho napínalo, tak som skúsila tento a je dobre. Len dúfam, že sa naučí jesť aj normálny...tá cena :grinning: , nech si na to nezvyká
26. nov 2007 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, oprasujem tuto temu, pretoze zhanam sladke zemiaky pre maleho. Viete mi niektora poradit, kde by som ich mohla kupit na Slovensku?
27. júl 2008 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Predavaju ich v tescu, ale nie v kazdom ho maju :frowning2: Treba hladat :wink:
27. júl 2008 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte podla mna je v tom rozdiel, topinambury- slnečnica hlúznatá, u nás známe ako židovské zemiaky,
a sladké zemiaky čo sa u nás predávajú to sú batáty, chutovo výborné, na internete je množstvo receptov
20. sep 2011 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne,ja to uz mesiace upeciem v rure do makka, uplne do makka,zmiesam s jogurtom a je to jedno z jedal co je na istotu...teda ak nieco mala nechce, tak toto urcite cele zje....zvysok zenmiaka upeceneho podelim do alobalu a zamrazim a potom len vyberam, rozmrazim a miesam s jogurtom a davam:slight_smile:
14. okt 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zemiak sladký je odporucany ako liek pre krvnu skupinu 0, obsahuje vela vitaminov aj preto ho dávam mojim ratolestiam jeden ma 3 a druhy 4roky ale jedli ho aj ako batolata. Velmi im chutil s materským mliekom ale aj v polievke. A o nadúvaní alebo niečom podobnom nebolo ani slichu. Dufam že som aspon trochu pomohla :wink:
19. nov 2011 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pripájam sladký recept.
Sladké zemiaky uvariť, urobiť kašu, pridať maslo, 2 vajcia a cukor, vymiešať, dať do zapekacej misky a posypať posýpkou
Posýpka : rozkrájaná zmes orechov, kukuričné lupienky a cukor rozmiešame v rozpustenom masle. :grinning: :sunglasses: :astonished:
Zapiecť v rúre, kým orechy nezhnednú.
2. dec 2011 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok