Speleoterapia v bystrianskej jaskyni. Pomohla vám?

joka
4. máj 2010

Chcela by som sa spytat, ci ste niektora boli s detmi v Bystrianskej jaskyni na speleoterapii.
Pomohlo to detom. A co konkretne robili 2,5hodiny s detmi v jaskyni.

bets
4. máj 2010

moj manzel bol, ked bol maly. chodili tam na popoludnajsi spanok. lezali na lezadlach a boli prikryti dekami a spali, resp. oddychovali.
ja som na liecebnom pobyte v jaskyni nebola, ale len samotna navsteva jaskyne ma pre mna uzasne ucinky. raz sme vystupili pred jaskynou a ja som dostala silnu alergucku nadchu, po cca hodinovom pobyte v jaskyni sa mi dutiny uvolnili a vyrazne sa mi ulavilo.

ada11
20. nov 2011

halooooo...tu nikto iný nemá skúsenosť so speleoterpiou? aj ja mám záujem, chcela by som ísť s 2 deťmi, pozerám ponuky, možnosti ubytovani.....

sylvia30
20. nov 2011

@ada11 ja som bola takto pred rokom, ale v belianskej jaskyni, išli sme do sanatória tatranská kotlina ako samoplatcovia a boli sme len na 5 dní, každý deň popoludní sme išli na cca 1/2 hodinu do jaskyne, kde sme robili dychové cvičenia...dcéra (5 r.) dovtedy často chorá nebola celú zimu ani raz doma (pridali sme ešte potom korčulovanie na lade 3-4x do týždňa), až teraz na jeseň ochorela😠 , syn (10 r.) odvtedy chorý nebol až doteraz 😉

ada11
21. nov 2011

@sylvia30 a koľko vás to vyšlo? ja som niečo pozerala na nete, a tvrdia, že liečba by mala trvať 14 dní a 2 hodiny denne tráviť v jaskyni 😉

sylvia30
21. nov 2011

@ada11 bolo to do 300 eur, v cene bolo ubytovanie, strava, pobyt v jaskyni,inhalácie sulinky, kúpanie v bazéne - (za 3 osoby, z toho 2 deti)...cenník je na stránke sanatórium tatranská kotlina, preto sme tam boli len 5 dní, bolo to dosť peňazí....účinok speleoterapie som cítila aj ja sama na sebe, napriek tomu, že to bolo len 5 dní....

ada11
21. nov 2011

@sylvia30 ďakujem, pozriem stránku, je to dosť veľa 😉 ja ke´d som som si rátala pobyt cez Svejan, tak 2 deti a ja - 1150 € a to ja by som nemala speloterpiu, len pobyt a stravu 😉 Svejan poskytuje len speleoterpiu, ubytko+ stravu nie, ale dá sa ubytovať v blízkosti, ale je to dosť drahé 😠

nelinka79
16. apr 2012

chcela by som obnovit tuto temu ... chystate sa niekto tento rok do Bystrianskej jaskyne na speleoterapiu?

ada11
24. jan 2013

tak naozaj sa nikto tento rok nechystá na speleoterapiu? ja by som tento rok chcela ísť v letných mesiacoch....nepridá sa niekto?

nelinka79
14. feb 2013

ahoj my sa chystame ale uz v juni ... takze asi moc ti nepomozeme ....

nelinka79
14. feb 2013

@ada11 citala som vyssie ze si pozerala svejan .. boli ste tak minuli rok ?

ada11
15. feb 2013

@nelinka79 nie neboli sme ešte ani raz, len sme chceli ísť, aj som sa s nimi kontaktovala aj zo zdr. poisťovňou, ale potom sme išli k moru. No tento rok chceme ísť na speleoterapiu, lebo more nám nejako nepomohlo a deti sú stále choré s malými prestávkami 😝 a kde sa ubytujete ? ja som kontaktovala aj chatu pod Chopkom, penzion Eka a aj penzion Byszrinka, len ten mi ešte neodpísal.... Ty si už bola?

nelinka79
18. feb 2013

@ada11 my sme boli minuli rok v bystrianskej jaskyni ... velmi nam to pomohlo dcerka vydrzala pol roka zdrava...v juni sme mali speleo a v auguste more. neviem aku mas poistovnu ale cez svejan dovera polku preplaca a uz ostala len jedina ktora to este robi. ubytovanie sme mali na sukromi za super cenu par minut autom od jaskyne ... tento rok ideme znova. minuli rok nas to vyslo do 600 eur / speleo pre malu, ubytovanie ja a dcerka cely cas a manzel vikendy, strava/ ..... ak chces ist do tejto jaskyne kludne ti dam kontakt na super ubytovanie

ada11
18. feb 2013

@nelinka79 áno Dôvera prepláca časť nákladov....ak budeš taká dobrá, tak mi prosím Ťa napíš ten kontakt....nie je to náhodou penzion Eka ? mňa to výjde trošku viac, lebo ja mám 2 deti....ale dám čokoľvek, len nech im to pomôže....fúúúúúúúha....že pol roka zdravá.......tak to nepoznám...

ada11
18. feb 2013

@nelinka79 ja som si stiahla aj tie prihlasovacie formuláre a chcela by som ísť v termíne 10-23.8. 2013 a v čase 9-10,30 hod, aby som mala s de´tmi ppopoludní voĺno a mohli sme spoznávať krásy okolia. Ja tam budem tiež cez týždeň sama s deťmi a na víkend by prišiel manžel....chodili ste po okolí ?stravu si mala zabezpečenú?

ada11
18. feb 2013

@nelinka79 ešte otázočka nelinka......už si aj prihlášku vyplňovala, či nie ?

nelinka79
19. feb 2013

@ada11 tiez sme to nepoznali a fakt sme spokojny ako nam to pomohlo, maminy tam rozpravali ze po prvom raze je uspech aj 3-4 mesiace ale nam sa podarilo takto 🙂 a dufam ze teraz to bude len lepsie.
kontakt na ubytovanie ti poslem do IP
boli sme pozriet aj po okoli ale kedze my mame terapiu pobede tak to bolo narocnejsie ale je tam pekne a hlavne super vzduch ..
stravu sme zabezpecenu nemali, varila som sama ale kedze v ubytovani je komplet kuchyna vobec to nevadilo, maly obchod na zakladne potraviny v bystrej je. zaklad potravin sme doniesli z domu a zbytok uz dokupili ale boli sme nakupovat aj v brezne co je autom tak 10 minut. v dedine predavaju aj ovcie syry priamo z dvora co sme ocenili my teda hlavne dcerka .
zatial som zaplatila registracny poplatok a najneskor buduci tyzden chcem poslat vsetky vyplnene podklady. volala som tam ze aby rezervovali miesto pre dcerku v prvom termine , hovorili ze to netreba ale zas ja som s tymto mojim postupom spokojna robila som to tak aj minuli rok ...

ada11
19. feb 2013

@nelinka79 ďakujem Ti za info...ja som práve rozmýšľala nad ubytkom priamo pri jaskyni, len mi ešte neodpísali. napísala som aj e-mail aj na "tvoj typ", tak uvidíme a napísala som aj pani Dluholuckej o rezerváciu. Tvoja malinká je v Dôvere ? snáď si niečo vyberieme, ja tiež chcem behnúť doktorke tento alebo budúci týždeň, mám ísť po výsledky krvi, tak si vybavím už aj toto.Len dúfam, že nezrušia ten termín v auguste....ve´d som i m aj napísala, že ak by sa mal zrušiť, tak nech ma dajú na júl...a ešte raz ďakujem

nelinka79
19. feb 2013

@ada11 som rada ze som pomohla .. o tom ubytku pri jaskyni som ti pisala a znamy co boli na pobyte od tadial dokonca odisli do ineho hotela ..ale je to na tebe len som ti chcela poradit aby si si krasny oddychovy pobyt nepokazila niecim takymto ...
hej kajka je v dovere co som rada a nemali sme problem ani minuli rok s preplatenim ..
my chodime na prvy termin lebo kaja je este skolkarka tak mozme ...
ked by si este nieco potrebovala kludne napis ...

ada11
19. feb 2013

@nelinka79 už som kontaktovala aj ten Tvoj typ a mi odpísali - aj cena je fajn, len som im ešte odpísala ohľadom presnej kalkulácie a vyzerá to OK, tak čakám a ke´d odpíše, tak hne´d rezervujem, lebo zatiaľ je to najlepšia ponuka....manželovi oznámim, že nech sa rozlúči s autom na 14 dní 😀

nelinka79
19. feb 2013

@ada11 ja som to minuli rok cele presondovala .. pre mna bola priorita aby to mali oplotene nakolko mala je divoch 😀 a nasla som toto ... pekne byvanie , v juni bolo v nasom termine aj trosku dazdivo a bez rpoblemov nam prikurili, cena super nato co pytaju vsade naokolo ... k jaskyni je to peso tak 10 minut ale ked ma clovek brat vsetky tie veci potrebuje auto aj na par metrov .. nam ten mensi apartnam bez problemov stacil aj ked este prisiel bracho s dcerkou pozriet na par dni ...

ada11
19. feb 2013

@nelinka79 tak už som si ubytko rezervovala, do konca februára by som chcela poslať prihlas.formuláre. Ty si chodila s dcérkou aj do jaskyne ? Ja by som išla možno len prvý raz, potom nie, lebo je to dosť nákladné ako doprovod. Tak ani na prihl. formulár ani neuvediem sprevádzajúcu osobu.

simca06022011
19. feb 2013

kde o tejto terapii najdem blizsie info?

nelinka79
20. feb 2013

@ada11 ked niesi doprovod tak tam dieta zavedies / ide cela skupina naraz/ prichystas mu tam lehatko a potom rodicia naraz odchadzaju prec. pokial tam ostavas ako doprovod tak ostavas cely cas s detmi ... ja som tam neostavala dcerka to v pohode vydrzala aj ked mala ku koncu place ale su tam sestricky ktore to v pohode zvladaju a vo vsetkom detom pomahaju ... ja som tam doprovod uviedla podla potreby 🙂

nelinka79
20. feb 2013
marcelabartkova
30. júl 2013

Je to uzasne, ja som chodila s oboma detmi, tento rok nam to casovo nevyslo. Mala bola takmer permanentne chora - zlte zelene sople, maly od 4 mesiacov chronicka bronchitida. Po terapii viditelne zlepsenie, rozchodime kazdy soplik do 4-5 dni, pred tym to vzdy skoncilo na prieduskach. Super, odporucam, chodte, je to sice drahe, ale ma to lepsie ucinky ako more.

kozakova1
14. sep 2014

@nelinka79 Dobrý deň,
Mohli by ste mi prosím zaslať kontakt na súkromie chceli by sme ísť so synčekom terapiu do jaskyne, dakujem

katrijan
17. mar 2015

Ahojte.Planuje niekto pobyt na jul 2015 do bystrianskej jaskyne?

amisa
1. apr 2015

@katrijan ano 🙂 ideme druhy krat a mame zajednany 5. turnus

katrijan
1. apr 2015
katrijan
1. apr 2015

@amisa
Super som rada ze ste sa ozvali.my mame tiez zajednany 5turnus.idem so synom 1krat.vy ste boli zrejme spokojni ked idete 2krat?uz mate aj ubytko?