Stanovanie s 3 mesačným bábätkom. Nie je to zavčasu?

minami
15. júl 2009

Aky je vas nazor, prip.skusenost? Nie je to este prilis zavcasu?

jananinka
15. júl 2009

Minami, odvaznym stastie praje 🙂 Myslim, ze ak mate spokojne babo, ktore asi aj tak vacsinu casu prespi, tak preco nie. Akurat by som sa asi obavala kvoli pocasiu. To chcete ist tu na SR alebo niekde do zahranicia? S nasou malou by som v tom veku urcite nesla, lebo mala koliky a cele dni vrestala. 🙂

jarka007
15. júl 2009

je 🙂
Ale ked som bola tehotna s druhym dietatom, videla som v campe vo Francuzsku taku rodinku. Prislo mi to divne, hlavne ked som videla tie hygienicke podmienky v campe 😝. My chceme ist s 10mes. a tuho rozmyslam, ze ci je to pre neho dobre ? Ale aj to len na 2 dni, na vic by som si netrufla.

minami
autor
15. júl 2009

No to je napad mojho manzela. Mne sa to zda zavcasu. Isli by sme sice len na jednu noc, nie velmi dalkeo od domu. On mi argumentuje tym, ze ved je teplo a papat bude mat co - ked kojim... ma sice pravdu, ale mne sa to aj tak zda zavcasu, len neviem ako mu vysvetlit, ze by sme mali este pockat s takymto druhom vyletu. 😖

helka1
15. júl 2009

Ahojky, moj nazor - ja by szom nesla, tiez mam rada stanovacku, ale... musi sa zvazit pre a proti. Neviem kolko stupnov byva u vas v noci, ale dietatko potrebuje dostatocnu teplotu, lebo samo si ju este nedokaze udrzat 😉

helka1
15. júl 2009

... no a este o hygine na takej stanovacke radsej pomlcim 🤐

klauduska
15. júl 2009

Ja by som do toho urcite nesla, su tam rozne rizika-komare,klieste a rozny hmyz...Preco pokusat ak to nie je nevyhnutne?A pocasie nie je nikdy zarucene.....

katka008
15. júl 2009

...ked je to len na jednu noc, tak vyskusaj - mozno budes prijemne prekvapena. ale nezabudni sa vybavit vsektym moznym proti komarom a myslim ze budes musiet zobrat strasne vela veci pre babatko.. ja moc na stanovacky nie som - kvoli hygiene. tak neviem ako s mimcom...

zuzikmeduzik
15. júl 2009

uf, jednoznacne by som nesla. kvoli hygiene - niekedy mi nedostatocna hygiena na stanovacke vadi aj bez babatka...ist spat do stanu na zahradu je nieco ine - to by mohlo byt 🙂

hanka274
15. júl 2009

ja by som kvoli hygiene nesla...voda, prebalovanie...argument, ved su vlhcene obrusky je blbost, cistu vodu potrebujes...
tak ho ukecaj, nech este pockate...
inac, aj mne sa mala narodila v ten den ako tebe syncek...uf a neviem si to predstavit...predsa aj ty si po sestonedli a potrebujes hygienu minimalne 1x za den...
vydrzte este...

nikollette
15. júl 2009

Ja by som určite nešla!!!!!
Este máte moc malí bábenko... 😉

mamutka
15. júl 2009

teraz su premnozene komare, kaslite na to. plus kopa inych komplikacii. to ako manzelovi nieco ujde alebo co?
babatkom je clovek len chvilu, tak to vydrzte a potom mozete stanovat do zblbnutia, tolko mu snad manzel moze ustupit, drobcovi, no nie?
a neviem ako ty, ale ja som mala dojem ze kojim sto krat za noc v tej dobe, plus laktacna kriza, proste rano sme s malym dospavali, ale to v stane nehrozi, by ste sa uvarili ako vo foliaku ☹

nicolkarin
16. júl 2009

presne tak, rano vas slniecko vyzenie pred stan, a ked bude horucava cely den, kam sa s babatkom skovate? nemozes manzela ukecat na nejake ine ubytovanie ako je stan? ked uz tak velmi chce ist, nieje tam ina moznost ubytovania?

ejusaaa
16. júl 2009

Podla mna to je strasne zavcasu...urcite pockajte 🙂 Teraz su velmi infikovane komare,ze sposobuju to co klieste..a predsa male potrebuje klud aj,cez den sa tam bude piect,v noci,aj ked je teplo,jemu bude zima..darmo nam je teplo,take malicke to pocituju inak,pekne ostante domka 😀

cestovatelkaandrea
16. júl 2009

minami, pozri sa na to realne 😉 ty sama vies najliepsie ake mas dieta, ci by mu to uskodilo alebo nie, ci by to pre neho nebola zataz.a taktiez vies ako sa citis ty, ci si ok na taketo vylety po porode a ci by ti jeden den nevadil, ze by si nemala hygienu ako doma - to iste plati pre babo. ver svojmu instinktu a urcite sa rozhodnes spravne. ak sa bojis ist tak jednoducho muzovi vysvetli ze sa na to necitis a ze nechces riskovat. ak sa rozhodnes ist, tak predpokladam, ze vies co mas robit aby si urobila pre babo maximum.
ja ked si tak spatne predstavim aky bol nas maly v troch mesiacoch tak by som na jednu noc asi isla. ale ja mam viac menej bezproblemove dieta, a ono s nami vela cestuje uz od narodenia, takze jedna noc v stane so mnou v spacaku by mu nevadila 🙂

minami
autor
16. júl 2009

Drobec je v podstate kludas, s nocnym kojenim nemame problem - napapa sa vecer o 9tej a zobudi sa na papanie okolo 4tej-5tej... takze pohoda { az na to, ze potom sa uz citi vybuvany a ja este nie . 😒 }Ale je fakt, ze stanovacku si s nim este neviem predstavit. Chceme s nim chodit kade-tade, aby sme neboli len doma... Ja som po porode uz {konecne} ok, takze pre mna by to problem nebol.
Len som chcela vediet, aky je nazor mamiciek na tento navrh - ci nie som jedina, ktorej sa to zda {zatial} blbost. 😉

janinah
16. júl 2009

len názov témy som prečítala a napadlo mi- tá matka nemá rozum,sorry,je to asi prvé dieťa,treba brať do úvahy režim,hygienu,kopu iných vecí...taký drobček si musí najprv zvyknúť na domov a svoju rodinu a nie ho už kdesi ťahať...

nikollette
16. júl 2009

Ja by som tiež nešla ako píšu baby... je velmi vela proti, a nič pre... 😒
komáre, kliešte a iný hmyz, parenie sa v teplom stane cez den., v noci chladnejsie predsa, hygiena atd...
nech mažel počká, čo mu utoečie preboha.. máte bábo, musel s tým rátaťm že nebudete také maličké vláčiť na stanovačku a čoaj viem kde.. ešte sa smalým nachodíte kade tade.. nič vám neujde 😉

nikollette
16. júl 2009

A váš maly ma 2 mesiace a 2 tyzdne podla pasu... ale mozno si to myslela, ze sa chystáte ked uz bude mať tie 3 mesiace, co je ajtak máličkooo 😉

lucxy
16. júl 2009

ja by som tiez nesla,,,,a ak mam pravdu povedat tak ani teraz a to ma moja uz 2a pol roka,,,,,je ine ist niekam do hotela ako takto 🙂

hanka274
16. júl 2009

minami, ty mozes byt oka, ale mas kratko po sestonedeli, hygiena nehygiena...kaslite na to...

janicka14
17. júl 2009

my mame 8mesacneho a ideme na pet noci ale do hotela s vybavenou kuchynkou,to bola podmienka lebo maly v noci papava este UM. Ale stanovat? popravde mam co robit sama so sebou ked sme chodili stanovat a nie to este s malym babom. Moj nazor je , urcite nie

minami
autor
17. júl 2009

Jasne, ze nejdeme... 😉 Len ma zaujimali nazory 😀 😀 😀
Bol to len napad, drobca lubime prilis na to, aby sme takto blbli.....

mamutka
18. júl 2009

my sme tiez boli nedavno na dovolenke a moja podmienka bola izba s cistou kupelnou a funkcnou kuchynkou, volakedy mi stacili trekove boty, nepremokava vetrovka, pasteta vo vaku a predpoved pocasia aspon pre niziny, na horach sa to vyvrbilo vzdy priebezne, hold, menia sa priority 😀 maly ma 9 mesiacov a do stanu by sme ho nebrali, izba musi byt poriadna, zato cez den tury posadeny v manduce zabsolvoval, o rok bude sedkat v krosnach na tatkovi, ale stan tiez nie, mamka je uz pohodlna 😉
no ale ide hlavne o tie vyondiate komare, to uz je neskutocne co dorabaju...

sue
19. júl 2009

...my sme boli vlani v lete, Macko mal presne 6mesiacov na túlačkách dodávkou, 4 noci... ťažká pohoda 🙂 užilisme si báječne, boli to prvé a posledné noci,ktoré Macko doteraz vkuse prespal 😵 😵 😵

vinyan
24. júl 2009

Na prvy pohlad sa mi to zdalo tazsie - ist na noc do stanu s babatkom, ale ked si to porovnam napr. s nemocnicou, kde tiez nie su idealne podmienky (napr. vela hluku, svetla, nozokomialne infekcie...) ... tak by som mozno isla. Nas syncek bude mat 6 mesiacov a nejde tak o miesto ako o mna (mamu), aby sa citil dobre. Zaspava prituleny pri kojeni. Myslim, ze by mu bolo jedno ze v stane. Prirodny vzduch a zvuky robia svoje... mohlo by sa mu dobre spat... Co sa tyka hygieny, umyt tecucou vodou seba aj dieta sa da aj bez sprchy... plastove flase, termosky... da sa pekne improvizovat. Na hmyz existuju kadejake repelenty. Na noc by som sa nebala, moze to byt praveze nieco pekne pre partnerov s dietatkom. Ja by som sa skor bala co cez den, ked su horucavy, tak som nerada vonku, ale asi mate auto...

froggy23
15. júl 2019

Nechapem preco si kazdy mysli ze stanovacka znamena nonstop v stane, aj cez den :D samozrejme treba vybrat vhodnu lokalitu, kde je tien (les, stromy) pripadne normalne kemp, kde je sprcha, wc. Boli sme kempovat s malym prvykrat b 6mesiacoch, bol horuci koniec aprila a bolo to fajn. Malemu kojencovi je to jedno, ak je na Um, to moze byt zlozitejsie, ale ked maju horucu vodu v termoske tak sa da riesit aj to.

bluka2
15. júl 2019

Niekde blízko od domu na 1 noc úplne bez problémov. Ešte lepšie predtým, než začnes s príkrmom. Lokálny hmyz je na zasmiatie, v exotike by som sa bála hadov a malárie. Nevýhoda by bola, keby si UM pripravovala. Hygienické podmienky...hádam tam voda tečie?
Každopádne aj tak ak sa na to necítis, nechoď... Za mňa to môže byť sranda

bluka2
15. júl 2019

Pozerám, že dieťa už má 10 rokov 😅