Striedanie euforickej nálady s veľkou plačlivosťou. Skúsenosti s mániodepresiou?

monca0021
21. jún 2019

Ahojte potrebovala by som vedieť ako ste spozorovali prvé znaky tejto choroby. Keďže to nieje depresia ako taká všimla som si (nie na sebe) striedanie euforickej nálady s veľkou placlivostou, pocity nepotrebnosti, slova ako nikto ma nemá rad, som Vám len na obtiaz atd atd... lieky sú nastavené na depresiu a keďže sme si všimli už aj iné znaky striedanie tých nalad nervozity a tak tak premýšľam zavolať psychiatricke a oboznámiť ju čo sa u nás deje. Neviem ako tomuto človeku pomôcť. Nepomáha nič. Komunikácia, prechádzky, vysvetľovanie proste absolútne nič. Ďakujem za rady a skúsenosti

jankaga
22. jún 2019

@monca0021 ahoj ja mám skúsenosť s maniodpresiou v rodine.napis mi ip čo konkrétne chcela vedieť.

jankaga
22. jún 2019

Pri stave mánie si všimnete prvé nespavosť, nepotrebnost spánku, prehnane míňanie peňazí napríklad...jet toho viac

limetka69
22. jún 2019

zazila som zaciatok niecoho takeho, kocka toho mala viac, maniodepresiu pomiesanu este s niecim. a trvalo nam tyzden kym sme pochopili, ze jej preplo a mala by ist k dr, podla mna nieco moze byt z liekov, ale hlava je tak komplikovana, ze by som sla k dr na vysetrenie kebyze som videla nejake zmeny v spravani.

eliska13
22. jún 2019

@monca0021 asi najlepšie hospitalizácia a tam ju odsleduju.Maniu by si si všimla su to dni, týždne kedy človek je v eufórii nemusí spat, jesť život je gombicka, robí nečakane nezmyselné rozhodnutia a potom vysilenie prepad do depresie a tak sa to stále strieda je to ťažké na liečbu kazde potrebuje iný liek.Toto čo píšeš mi tak nepripadá, ale môžem sa mýliť.treba psychiatrické povedať