Sú Hipp čaje vhodné pre polročnú dcéru?

nenka83
10. okt 2007

ahojte maminy.chcem sa opytat, moja mala bude mat pol roka, kojim, no od 5 mesiaca aj prikrmujem.cajik mi dovtedy odmietala, tie klasicke caje detske, aj vodicku, ked boli hice tak po lyzickach som davala.no teraz ked kaka, tak tvrde bobky!mozno jej chybaju tekutiny, totizto mi zje vela tuhej stravy na obed. tak davam Hipp cajiky, tych mi vypije aj 200 ml. no davam jej len na obed a rano-davam jej tam biopron-musime.nie su tie caijky zle? ked su prisladene? co vy na to? co zuby potom?

mimma
10. okt 2007

Nenka, pokiaľ ti to pekne vypije a nehrá sa s tým, tak je to, myslím ok. A hlavne, ak máš pocit, že je to pomáha sa vykakať. Moja mi zase hipp nechce, ale ona nechce piť nič iné okrem mlieka trikrát denne 😖

adetka
10. okt 2007

neni... ja ich davam... kedze mi vodu a ani bilinkove caje pit nechce... ale davam jej zatial iba Mamickino pohladenie... kde je iba hroznovy cukor... ostatne zacnem tak od roku (plasi ma na nich ta kyselina citronova)... trosku sladkeho nezaskodi 😉

nenka83
autor
10. okt 2007

mimma mne vlastne ide len o ten cukor tam.pije ako duha, ale predtym tiez nic nechcela.

lindda
10. okt 2007

ahoj aj my sme mali taky problem Nino nic nepil a ja davam skoro vsetky Hipp caje a sme spokojny 🙂
Co sa tyka zubkou ja si osobne myslim, ze to ma clovek dane ake ich ma zdrave :-

adetka
10. okt 2007

neni... a co sa toho kakania tyka... tak asi dva tydne po zavedeni prikrmov sme aj my kakali tvrde bobky... neskor sa to upravilo... 😉

nenka83
autor
10. okt 2007

no baby tak som spokojnejsia.linnda a kolko ti maly denne vypije caiju?
adetka som sa smiala ze to ako ked srnka kakne!

milhaus
10. okt 2007

ja davam čaje od hippu asi od mesiaca, ja som sa nad tym cukorm tam nepozastavovala, rozhodne ho tam nie je tolko ako ked sa čaj prislady ako by to najradšej robili niektory ludia, hlavne svokry, to ja jej ho neprisladzujem

denik
10. okt 2007

aj moja malá pije Hipp čaje - v lete, pri horúčavách sme začali s feniklovým, asi pred mesiacom (keď sme začali prikrmovať zeleninkou) som jej dala "spokojné bruško" a občas (pre zmenu chuti) dostane "mamičkine pohladenie" 🙂 teraz má trošku problém s kakaním, tak sme skúsili aj jablkovo-hroznovú šťavu, slivkovú šťavu a máme aj hruškovú.. musím povedať, že sú veľmi chutné, ale zatiaľ nám veľmi nepomohli.. čajík vypije najviac 100-120ml, podľa toho, ako je teplo a džúsy asi tak 60-70ml 😵

maminka07
10. okt 2007

my takisto pijeme cajik Hipp od narodenia. Niekedy pijeme aj vodicku. Zacinali sme feniklovym a teraz uz vsetky podla mesiacov. Cajik by dokazala pit na litre a mliecko by jej ani netrebalo 😀 😀 😀

nenka83
autor
10. okt 2007

no maminka aj moja.aj tie deturence su riadni prefikanci!vedia co je sladke a co je mnam mnam!!!

milhaus
11. okt 2007

a vy sa im čudujete? ved tie čaje od siesteho mesiaca tie ovocne tak krasne vonaju

jejke
11. okt 2007

No ja Vas asi sklamem, 😒 ale tiez som naramne lahodila jazycku svojho maleho babenka tymito cajikmi, kym ma jedna doktorka neupozornila ze vobec nie su PRE BABATKO VHODNE.
Asi je to logicke ze granulovane caje su plne chemie a nic prirodzene v nich nie je.
Potom som davala detom len sypane a porciovane caje.
A co sa zapchy tyka, nam pomohla jedine mrkvova stava(pozor nie varena ta robi presny opak) stava zo SUROVEJ mrkvy, po nej sa babo taaaaaaaaaaaaaaak dobre vyprazdnilo 😀 😀 😀 😉

leva
11. okt 2007

no ja si pametam,ked bola afera na porciovane caje,ze obsahovali niaku latku detom nevhodnu a bol to feniklovy caj,takze v dnesnej dobe,co kupis nespoliehaj sa ze je to zdrave.Inak aj ja som davala malemu hipp,hrozne lubil feniklovy,ovocne mu moc nechutili.

babulka
11. okt 2007

Jejke, este ze to tu niekto napisal - zas budem za mudru, ale tie granulovane caje - to je IBA cukor, s ovocim to nema nic spolocne. Takze radsej sypany alebo porcovany cajik aj ked osladeny troskou cukru. Takto davate svojim detickam vodu s cukrom a umelymi aromami.
A nazor, ze o zuby sa netreba starat, ved kazdy ma geneticky dane, ake ich bude mat zdrave.....netreba komentovat.

cat
11. okt 2007

babulka, dovolim si ta poopravit 😀 nie iba cukor ale aj farbivo a to poriadne. Ak uz maju deticky aj zubky a piju toto, pokial sa zanedba ustna hygiena, budu mat doslova vyhnity chrup, parada, nie? V novom cisle casopisu Zdravie si o tom mozte precitat..

mimma
11. okt 2007

Surová mrkva a vôbec zelenina je dosť ťažká pre bábecí žalúdok, nie? Ja by som sa bála...To je pravda, že v tých granulovaných čajoch toho moc dobrého nebude, ale pokiaľ to malé nič iné nevypije...Ja som dávala spokojné bruško staršej dcérke, mávala stále zápchy a pomohlo to. Inak uprednostňujem normálne čaje, ale u nás je to tak, ráno uvarím, večer si sama vypijem. 😠

grettka
11. okt 2007

cat, babulka, musim s vami suhlasit, moj synovec, dnes sice 11 rocny mal doslova odhnite mliecne zubky, pretoze stale dostaval takyto granulovany caj...

babulka
11. okt 2007

Ja mavam obcas doma aj Hipp pikslu, to je pre pripad, ze nemam uvareny cajik, alebo nemam doma dzus, tak dam aj tento. Ale my uz mame skoro dva roky...a zuby umyvame dvakrat denne, nie je nic horsie, ako decko so zhnitymi zubami 😝 A este tucne decko, teraz neviem, co je horsie (snad len maly bravcovy cloviecik so zhnitymi zubami 😔 )
Ved ono si staci precitat zlozenie na tych ovocnych granulatoch - cukor, cukor, cukor (len vo vedeckych nazvoch - sacharoza, glukoza...) a 0,3% ovocnej zlozky.

cat
11. okt 2007

Moj krpec (tak ako aj ja) pije cistu vodu, teda neperlivu Tomu. Nedovolim nijake hipky, jupiky, kubiky a neviem ake "dobroty". Dokonca aj endokrinologovia (obezitologovia) pred tym varuju, je to jedna z veci kt. maju neskor na svedomi nadvahu a ta u deti narasta, staci sa poobzerat po uliciach..

leva
11. okt 2007

No ale prosim vas zasa to netreba prehanat 😅 moj synovec nepil sladke a odhnite zubky mal

grettka
11. okt 2007

a co sa tyka, ze pokial male nic ine nevypije... moja neter bola naucena zaspavat s flasou dzusu...samozrejme na zubkoch sa to zacalo prejavovat.. a tak sme museli hucat do jej mamicky, aby sa trochu spamatala...takze dzus sa zamenil za cistu vodicku, malej (vtedy asi 1,5 rocnej)ked zacala knucat, ze chce dzus bolo vysvetlene, ze ked ide spinkat, tak bude len vodicku, po jendom trosku prefnukanom zaspavani bolo vsetko v poriadku, zvykla si a odvtedy pred spanim iba vodicka..

cat
11. okt 2007

leva, asi mu mama poriadne necistila zubky, aj my bojujeme kazdy den, ale bohuzial, dieta si musi osvojit tento navyk..

geegee
11. okt 2007

ja som HIPP caje davala, no teraz uz len bylinkove a prevarenu vodu z vodovodu. zubky si maly umyva zatial rad, uvidime co bude neskor 😅

leva
11. okt 2007

cistila a preco cigani z osad maju ked pozeras take biele zuby,pochybujem ze poznaju kefku a pastu,hygiena je urcite dolezita,sladke stavy stale pit su tiez neni v pohode,no z caju hipp netreba robit zasa horor.

babulka
11. okt 2007

Leva, ono je to asi o kombinacii - na ranajky granko a sladky kolacik, na desiatu vyzivu, na obed parene buchty, na olovrant pribinacik a na veceru krupicovu kasu..tak to potom asi fakt tie hipp caje nie su ziadny horor 😝 Vsetko treba vidiet v suvislostiach.

babulka
11. okt 2007

Leva - ja si vybavujem tych ciganov z osad, a nejako sa mi stale pred ocami vynaraju strbave trosky, maximalne vpredu s jednym zhnitym kolom.

k.a.t.k.a.
11. okt 2007

no občas mám pocit že najzdravšie by bolo z dieťaťa urobiť malého vegána, alebo ho nechať pásť na pastvinách 😝 , to je super mamičky že dávate piť deťom len čistú vodu, nech vám to vydrží čo najdlhšie, len neviem prečo máte vkuse potrebu tu poučovať o tom čo všetko je škodlivé ako keby ostatné matky nemali dostatok rozumu 🙄

cat
11. okt 2007

katka sorry ze zijeme a mame takisto potrebu prejavit aj svoj nazor na vec. Pre niektorych ludi je automaticky iny nazor povazovany za utok a poucovanie, ze?

milhaus
11. okt 2007

už som toho počula o všeliakych firmach a ked to podla mna predavaju v lekarnach a dostali licenciu tak to nemôže byt až take zle, ved SOI kontroluje vyrobky a upozornuje na skodlive

maminka07
11. okt 2007

maminky, ake porciovane cajiky davate malym babätkam?