Sú Hipp čaje vhodné pre polročnú dcéru?

nenka83
10. okt 2007

ahojte maminy.chcem sa opytat, moja mala bude mat pol roka, kojim, no od 5 mesiaca aj prikrmujem.cajik mi dovtedy odmietala, tie klasicke caje detske, aj vodicku, ked boli hice tak po lyzickach som davala.no teraz ked kaka, tak tvrde bobky!mozno jej chybaju tekutiny, totizto mi zje vela tuhej stravy na obed. tak davam Hipp cajiky, tych mi vypije aj 200 ml. no davam jej len na obed a rano-davam jej tam biopron-musime.nie su tie caijky zle? ked su prisladene? co vy na to? co zuby potom?

veronika13
11. okt 2007

ja momentálne leros pre spokojné sny, ale na môjho nezaberá a na môj vkus je drahý (70,-/20 sáčkov) 😝

leva
11. okt 2007

Ja len ze tato tema je na hipp caj,nie na kase ,pribinacik,ci granko a rozne sladkosti.

maminka07
11. okt 2007

Leva: IP 😝

babulka
11. okt 2007

vyborne cajiky su Megafyt, maju ovocne, bylinkove...dostat ich v lekarni.

Leva, ja viem, o com je tato tema, len som napisala, ze ak matka pcha do dietata cely cen sladke, tak potom naozaj je jedno, ci dieta pije Hipp caje alebo cistu vodu. Zuby mu ta voda nezachrani.

Asi by mal kazdy kazdeho v kazdej teme chvalit. Fajcis v tehoenstve? Super sprava, si skvela matka. Davas 6. mesacnemu babatku tvarohove dezerty a krupicovu kasu a kacaciu mast? Vyborne, tvoje dietatko to iste oceni, mala by si zacat davat aj segedin a vyprazane snicle, ked mu tak chuti. Naco sa niekto pyta, ked potom caka odpoved len v zmysle pochvaly? Asi sa budeme musiet naucit orzoznavat, kto mysli otazku uprimne a kto chce len pocut, ze co robi, robi dobre a iny nazor nepripusta.

leva
11. okt 2007

babulka 😅 😅 😅

michaelina
12. okt 2007

aj my fungujeme na hipp cajoch od malicka, cista voda neexistuje ani neochuteny caj. este vypije ovocne stavky ktore nariedim. asi to nieje najstastnejsie kedze su sladene/caje/ ale pre mna je prednejsie ze nieco vypije akoby nepil okrem mlieka vobec nic lebo presne tak to u nas je. osobne ani nepoznam vo svojom okoli vacsie deti co by pili iba zdrave nesladene caje a vodu, casom sa kazde dostane k nejake j fajnej "nezdravej"limonade

babulka
12. okt 2007

Casom, ale nie v 6.,9.,12. mesiacoch 😖 Inac, ani neviem, ako sa "dostane" k takej limonade, kym mu ju niekto neda (rodicia, starki, znami). A ci su fajne, to neviem.

milhaus
12. okt 2007

poznam babu ktora dava 1,5 ročnemu synovi obyčajnu ochutenu mineralku

jejke
12. okt 2007

Kedysi som sa riadila literaturou, teraz viac 😀 skusenostami a tu MRKVOVU STAVU(ked ide o zapchu), je aj dostat vo flasiach ked ide o malinke babatko, sice neviem ci je horsia chemicky osetrovana,(kde zozeniem bio) alebo ochutena umelymi sladidlami...vo flasi... 😀
Kazdopadne som to davala malemu len ked bol problem, ze sa nemohol vykakat,teda skor VYNIMOCNE.

Ja viem ze dnes uz je vsetko skodlive a aj Granko je granulovane 😀
Tak ale pili sme ho aj my a sme tu....nam maminka varila vyvar z rasce alebo feniklu.....to bol najlepsi caj aky poznam 😅

michaelina
13. okt 2007

fajnej som myslela pochopitelne ironicky a samozrejme som myslela vacsie deti nie 6, 9mes..deti

babulka
13. okt 2007

Michaelina - fajn 🙂 Ale ani u rocneho dietata nevidim ziadny prinos, ked mu niekto podava napr. "zdraveho" Jupika. V podstate ani neskor.

shiju23
13. okt 2007

najlepsi caj je,ked su urobime doma. ja malemu robim fenyklovy caj, nasypem trosku fenyklu do pohara zalejem horucou vodou, necham odstat asi 5min. a precedim. necham vychladnut a mame caj, malemu chuti, je to to iste,co je od hipp, je tiez z fenyklu ale ja cukor ziadny nedavam a mam to dobru chut. ma peknu stolicu od neho, takze nie je problem.
pije aj vodicku,ma ju rad. raz denne mu davam aj 100ml dzusu pre male deti.
ma to vitamin c, co je dobre v tomto pocasi.

julienka
17. feb 2011

Maminy, dávate piť detičkám čajíky, ktoré sú určené od 4+ a obsahujú aj cukor? Myslím tým napr. HIPP jablkovo-medovkový, malinovo-šípkový a pod. každý z týchto čajíkov obsahuje aj cukor, pričom sa neodporúča deťom sladiť nápoje... Tak som trošku na pochybách.