Tabletky Norethisteron na posunutie menštruácie

klaudi22
24. júl 2018

Ahojte baby, máte niektorá s týmito tabletkami skúsenosť? Chystáme sa na dovolenku a mám v pláne ich užívať, pretože to mám mať presne počas dovolenky. Nerozhádže mi to veľmi cyklus? Alebo ako ste to znášali, nemali ste nejaké vedľajšie účinky,ktoré vám celú dovolenku pokazili? Vopred Vám ďakujem za zdieľanie Vašich skúsenosti. 🙂

janka279
24. júl 2018

@klaudi22 u mna norethisteron fungoval dobre. Cyklus mi nerozhadzal. Po vysadeni prisla menstruacia do 3 dni. Co bolo vsak neprijemne, ze mi zvyraznoval PMS, tym ze oddaloval menstruaciu. Bola som rozladena, neprijemna, chceli sa mi plakat. Z tohto dovodu, ked sa mozem vyhnut norethisteronu, tak sa mu oblukom vyhnem.

mimk4
24. júl 2018

Nikdy v živote by dom už nezobrala žiadne tabletky na oddialenie menštruácie !

jaq
24. júl 2018

Brala som xy krát nikdy mi nič nebolo, nerozhádzalo cyklus a nebola ani horšia menštruácia a naozaj už som veľakrát brala aj dlhšie. A pritom beriem aj iné lieky.

klaudi22
autor
24. júl 2018

@mimk4 mozem sa spytat,ze preco? Mas zle skusenosti?

klaudi22
autor
24. júl 2018

@jaq dakujem za zdielanie skusenosti

klaudi22
autor
24. júl 2018

@janka279 dakujem ti za zdielanie skusenosti. Ja som to este nikdy neuzivala preto sa pytam. Ale tak asi to je u kazdeho individualne

kendy241
24. júl 2018

ja ich beriem už týždeň a je pravda, že zvýrazňuje príznaky PMS, som náladová, bolí ma v podbrušku. Mne ale doktorka poradila, aby som si nepokazila dovolenku príznakmi, aby som si neposúvala cyklus, ktorý mám mať na dovolenke, ale posúvam si o cyklus skôr. Budem ich brať ešte necelý týždeň, potom príde menštruácia a potom cestujeme na dovolenku 🙂

kika831
24. júl 2018

@klaudi22 ja som si takto tiez par krat posunula menzes prave kvoli dovolenke. Znasala som ich pomerne dobre, aj ked som citila mierne bolesti v podbrusku a po vysadeni som vzdy dostala silny menzes, ale inak nic. Cyklus to nerozhadze. Mozes byt v klude.

fepe5
24. júl 2018

Brala som ich uz niekolkokrat a vsetko ok,menstruacia prisla po vysadeni do 3 dni ,ziadne rozhadzanie cyklu ani nic podobne som nemala.

shihtzu
24. júl 2018

Ahojte,ja ich beriem od nedele,zatial vsetko ok.na dovolenku ideme buducu nedelu a vtedy som aj mala dostat menzes.myslite ze ked teraz vysadim tak dostanem hned aj menstruaciu aj ked som este nemala dostat?

zinulka
24. júl 2018

Kedysi som aj ja brala pred dovolenkou a bolo to v poriadku. Urobila by som to znova.

klaudi22
autor
24. júl 2018

Dobre,dakujem Vam vsetkym za rady 😊 snad to bude aj u mna dobre

siska53
24. júl 2018

@klaudi22 mne to cyklus rozhadzalo.. ale aspon sme tak o par rokov prisli k malemu.. 🙂

mimk4
25. júl 2018

@klaudi22 neviem na 100% ci to boli tieto , ale každopádne mi uškodili, kedže v tom čase alo som ich brala som aj nechtiac otehotnela a poškodili mi úplne všetko , konkrétnejšie sa vyjadrovať nebudem lebo je to dosť citlivé ... prepac

ela_79
25. júl 2018

@janka279 hovoris mi z duse, mam rovnaku skusenost, naviac cely cas ani kvapku alkoholu lebo uz po jednom drinku som bola uplne mimo... menstruaciu som oddialala ale cely cas som sa citila akokeby som ju mala...tento rok mi vysla menstruacia tiez cez dovolenku, jeden den som nakupovala, druhy sme dali vylet a potom to uz bolo ok...

zeytin
25. júl 2018

@kendy241 ahoj, chcela som sa ta spytat, ze ci je to mozne, posunut si predchadzajuci menzes... Lebo v letaku sa pise, ze nasledujuca menstruacia je uz v termine... Prepac, pytam sa ako hitentot, ale snad si ma pochopila...

kendy241
25. júl 2018

@zeytin na dovolenku odchadzame 9.8. Predtym 30.7. chcem vysadit norethisteron. Do troch dni by som mala dostat menzes, takze mi skonci tesne pred dovolenkou. Pochybujem, ze po skonceni menzesu dostanem hned dalsi (tak ako som ho mala mat povodne). Podla mna je to v tom letaku myslene tak, ze ten dalsi cyklus v termine znamena, ze nasledujuci dostanem normalne po cca 28 dnoch ako bezne

shihtzu
25. júl 2018

@kendy241 ahoj,odkedy ho beries?my ideme 5.8.myslis ze ked vysadim tabl. tak dostanem menzes aj ked som este nemala mat?

zeytin
25. júl 2018

@kendy241 Ano, logiku to ma.... Zajtra asi cinknem doktorovi a popytam sa na to... A ty ho teda dobre znasas?

shihtzu
26. júl 2018

@zeytin ano v poho,prvy den som mala bolesti v podbrusku,ale potom uz nic.daj potom prosim vediet co na to lekar

zuzana247
26. júl 2018

@klaudi22 ja som mala spinenie pri nom a bola som hrozne nervozna z neho,presne ako pisu aj baby PMS prsia totalne citlive,brucho ma bolelo. Manzel povedal,ze mi to uz nikdy nedovoli jest,lebo ze ma nespoznaval 😃 lebo ta nervozita bola nekontrolovatelna,normalne som vybuchla 😃
a tiez mi to rozhadzalo cyklus.

kendy241
26. júl 2018

@shihtzu ty si ho začala brať v strede cyklu? Lebo norethisteron sa má začať brať 3-4 dni pred menštruáciou. Ja ho beriem od 15.7., menštruáciu som mala dostať 19.7. a tú ďalšiu okolo 15.8. (to budeme na dovolenke). O 3 dni ho plánujem vysadiť a potom by som mala vlastne dostať ten menzes, čo som pôvodne mala mať 19.7. Ťažko povedať, či dostaneš menzes, keď teraz lieky vysadíš, keďže si ich nezačala brať správne. A nevysvetlila ti doktorka ako ich máš brať?

kendy241
26. júl 2018

@zeytin keď som začala brať lieky, tak to bolo najhoršie, bola som nervózna, stále naštvaná, aj keď som nemala byť na čo, boleli ma prsia a brucho. Čím dlhšie ich beriem, tým sú tie príznaky miernejšie. Ale som rada, že tie lieky neberiem cez dovolenku, lebo to by som ju mala dosť pokazenú

zeytin
26. júl 2018

@shihtzu Lekár povedal, že je možné to brať aj 1 cyklus pred dovolenkou... s tým rozdielom, že ak to berieš 1 cyklus pred dovolenkou, lieky je potrebné brať 10 dní. Ak to berieš počas dovolenky, stačí len toľko dní, koľko potrebuješ... nemusíš celých 10 dní.

zeytin
26. júl 2018

@kendy241 Aj ja zvažujem, že si ich vezmem 1 cyklus vopred... len práve odstavujem malého... počas kojenia by sa nemali... tak uvidím, či sa mi to podarí...

eliska13
26. júl 2018

@klaudi22 vyskúšala som raz, ale bolo mi ešte horšie ako vždy pred menzesom.Naladova, nervózna...ale účel splnilo, ale nikdy viac

bobo2433
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luba0011
22. máj 2019

@bobo2433 ak by si este mala norethisteron,prosim,daj vediet.pojdem na dovolenku a potrebovala by som ich.dakujem.

bobo2433
23. máj 2019

@luba0011 ahoj,už to nieje aktuálne .už som to aj zmazala 🙂