Tekutiny pri kŕmení umelým mliekom. Áno či nie?

murinka
20. jún 2009

ahojte.ak tu tato tema je tak ma nasmerujte.lekar nam tento týždeň povedal,že malej nesmiem davať ani prevarenu vodičku ani čajik.ja si myslim,že dieťa na UM by malo dostavať dostatok tekutín.koľko tekutín ste deťom davali denne-ak ste davali?

macka23
20. jún 2009

Ja si myslim, ze dietatko ma UM by malo dostavat este aj nejake tekutiny, moja kamaratka dava prevarenu dojcensku vodu a aj cajik adekvatny k veku dietatka. Ja maleho len kojim ale ked su take tepla tak skusam davat aj troska prevarenej vody.

belanka
20. jún 2009

ja síce tiež len kojím,ale baba,kt.bola so mnou v pôrodnici na izbe nekojila a kázali jej dávať čajík podľa veku alebo takú sladkú vodu.

terezka044
20. jún 2009

mne primar na novorodeneckom co maleho sledje od narodenia povedal, ze kym je dieta kojene, do 4.mesiaca nedavat ani vodu, ani caj, deti maju potom problem to spracovat, a tie co su na UM, tie by mali pit trosku vodicky alebo cajika cez den ked je takto teplo.

lienka79
20. jún 2009

Tvoje dioeta je na UM? Tak neviem,co za pediatricku to mate, lebo vasde sa docitas, ze dioeta na UM musi dostavat aj ine tekutiny...caj,vodu,stavy ☹
Dokonca dieta na MM, ak su tropicke horucavy, by malo pit prevarenu dojc.vodu,nieto este dieta na UM 😝
NAs od narodenia pil feniklovy cajik, neskor sme dali ovocne, aj ovocne stavy,..vodu nechcel pit 😖

molnarovak
20. jún 2009

Tento problem som este nedavno riesila aj ja, pretoze som malu nekojila. Vsasde sa docitas nieco ine. Ale potom v TV vravela nejaka lekarka, ze UM su uz tak spracovane, ze netreba dietatu podavat ziadne ine tekutiny. Samozrejme iba vo velkych horucavach. Takze ja som malej nedavala ziadne tekutiny, az ked som ju zacala prikrmovat. Po kazdom nemliecnom prikrme som jej ponukla trosku prevarenej vodicky.

miskachrumka
20. jún 2009

preboha to co je za lekara treba mu zhabnut diplom somarovi s prepacenim preboha samozrejme ze dieta musi pit ved tie deticky smedi potom mliecku a gor cez leto ved sa tiez potia preboha!a na umalaj by malo dietatko urcite prijimat tekutiny a cim viac tym lepsieeeeeeee!halvne teraz cez leto!ved moze byt aj odvodnene!mam kamosku ta si myslela ze ked koji tak ze nemusi dieta nic ine ja som jej hovorila preboha daj jej spon prevarenu vodu striekackou a ona nie ved to ma v mlieku je vsetko!az kym po dvoch tyzdnoch sa malej vysusila tvaricka aj rucky a bolo letela doktorke s placomze co sa deje a hned jej povedlal ze je odvodnena a potrebuje vodu!a ptom sa mi osparvedlnovala ze som mala pravdu podla mna deticky potrebuju aj vodicku a hlavne v lete!ci je na UM alebo je kojene to je jedno!

pietra
20. jún 2009

murinka, urcite vodu alebo cajik ponukaj, najma v horucavach. Moja mala ziadne ine tekutiny okrem mlieka nechcela (bola na kombinacii UM a MM) a doktorka vravela, ze ak ich odmieta, tak jej ich netreba. Narodila sa pocas najvacsich horucav a problemy s nedostatkom tekutin nemala. Takze podla mna urcite tekutiny ponukat, ale nenutit

molnarovak
20. jún 2009

tekutiny treba podavat iba vo velkych horucavach. A urcite to netreba prehanat. Ak dieta prijme viac tekutiny (voda, caj) nez 500ml denne, su oblicky neprimerane zatazovane. Tekutiny su samozrejme velmi dolezite, ale vsetko s mierou.

adoracion
20. jún 2009

ak je dietatko kojene urcite vody nepotrebuje a ak je strastne horuco ponuknut dietatku castejsie kojenie ..naco kazit system kojenia vodickou...
a ak dietatko neje kojene tak to sa nevyznam sorry ale myslim si ze vodu ano kvoli tomu ze tie mliecka sut ake hustejsie...
to vsetko jasne len do zacatia prikrmov potom uz vodicka neuskodi

patricia1971
20. jún 2009

murinka ja som kojila a moja malá pila aj fenyklový čajík kvoli kolike a vypila ho hodne a aj pije,takže je to len na tebe a bábätku.. 🙂

mami.sk
21. jún 2009

ja som dcerke popri kojeni nedavala ziadne tekutiny okrem MM 😉 zacnem az teraz ked sme zacali prikrmovat 😉
v tych dnoch ked bolo velmi horuco som jej castejsie ponukla mliecko, aj kazdu hodinu a nikdy nebola dehydrovana 😉
a kvoli kolike som pila fenikolovy caj ja a malej prechadzal do MM 😉

vanja
24. jún 2009

súhlasím s mami, pokiaľ je dieťa kojené, nemusí piť čajík

nanku
24. jún 2009

murinka, naozaj tak malemu dietatku by som okrem mliecka ine tekutiny nedavala