Vedeli ste že spánok v autosedacke je nebezpečný?

loren
5. nov 2007

pozerali ste v tv ,ze deti nesmu spat v autosedacke po tom ako vystupite s auta koly tomu ze su tam tak ulozene ,ze im stlaca hrudnik a mozu dostat syndrom nahleho umrtia,takze mamicky vcetne mna nenechavajte deti dospavat v autosedacke prosim 🙂

katrin
5. nov 2007

Loren, ja som tiež o tomto čítala. Týka sa to ale vajíčok. Trochu sa tomu čudujem, pretože dosť veľa lekárov odporúča práve spánok v autosedačke, aj kvôli refluxu. Moji chalani, keď boli malí, chodievali sme veľmi veľa po vyšetreniach, doma som ich naložila vždy do vajíčok, klikla do auta, celé doobeda po vyšetreniach (mali sme kočík, na ktorého podvozok sa dali nakliknúť autosedačky), potom som šla ešte nakupovať, v podstate niekoľko hodín mi strávili v autosedačkách. Samozrejme, že spali.... Bolo to lepšie, ako ich naťahovať hore-dole z autosedačiek do kočíka a naspäť....

loren
autor
5. nov 2007

vraveli ze to teraz az zistili

gabuca
5. nov 2007

Mne sa zda, ze tak trosku prehanaju s tymi zisteniami.........

sorpresa
5. nov 2007

asi tak nejako...

adetka
5. nov 2007

ale mamicky... vsak vidite, ci si dietatko pri spanku taci briadkou na hrudnicek, alebo nie...

adetka
5. nov 2007

takze, ak by bolo nejak zle usadene... zasiahnete a nic im nehrozi 😉

cat
5. nov 2007

tyka sa to autosed.vajicok a hlavne deti do 6 mesiacov a podla mna len blazon necha tak male mimi spat bez dozoru v sedacke.

adar
5. nov 2007

Ahojte baby,
mne to tiež spomínala svokra,vraj to počula tiež. Ja si myslím že nič sa nemá preháňať - nejakú tú hodinku tam bábo určite pod naším dozorom vydrží v pohode. Ale neprikláňam sa k tomu aby som ju tam nechala spať nejak dlhšie okrem nevyhnutného cestovania. Na Stv-čke som videla ako v jednej relácii predajca kočíkov a autosedačiek tvrdil, že tieto vajíčka sú maximálne bezpečné a deťom nehrozí v nich žiadne poškodenie zdravia, vraj sú tam takisto schúlené ako v matkinom brušku. Ale trošku podľa mňa pozabudol že v brušku sú predsa len nadnášané plodovou vodou kdežto tu "na suchu" už musia znášať celú váhu svojho tela. A pokiaľ dieťatko samé neudrží poriadne hlavičku, tiež by som neverila že je to maximálne bezpečné. Takže je to na nás aby sme si svoje ratolesti ustrážili.

betka1
5. nov 2007

ja sa prave chystam kupit skrupinku, a casto na strankach, kde ich ponukaju citam, ze by babatko nemalo v nich lezat dlhsie ako 1,5 az 2 hodiny, lebo je priliz skrcene.

veva55
5. nov 2007

Ja som to to tiez v TV videla a tiez si myslim, ze je to trochu prehnane. I ked samozrejme ani ja nemienim nechavat babo(pokial to nebude nevyhnutne) niekolko hodin v autosedacke.
Ale co maju robit taki, ktori cestuju napr. cez vikendy 2-3 hodiny rodicom/svokrovcom, ja poznam vela takychto pripadov a myslim, ze pre babo je nebezpecnejsi prevoz bez autosedacky ako v autosedacke.
Ale v dnesnej dobe ma uz ziadne negativne zistenia neprekvapia, ved uz sa v mediach premielali aj uplne hovadiny. Zoberte si, s akymi hrackami sme sa hravali my ako deti, v akych kocikoch a bugynach sme sa vozili.....maloktory produkt z tej doby by teraz presiel kontrolou ako bezpecny.
Ale tym samozrejme nechcem povedat, ze nechavat dieta dlhe hodiny v autosedacke je pre neho zdrave a uplne neskodne. Len netreba robit hned paniku kvoli prehnanym zisteniam

andy.a
5. nov 2007

v autosedačke počas jazdy autom dieťatko spí plytším spánkom,takže by mu nemalo hroziť udusenie..nebezpečné je používanie autosedačiek na spanie mimo jazdy autom..keď tam bábo zaspí tvrdšie,vtedy je to už rizikové..

milhaus
5. nov 2007

ja si tiež myslim že by sa nemalo nič stat, keby to bolo až take nebezpečne, tak načo by ich vyrabali?

helen
5. nov 2007

Podla mna to zavisi aj od tvaru toho vajicka, napriklad nase maxi-cosi je v aute v polohe, ktora je vhodna proti grckaniu, teda babo je tak trochu do obluka s hlavkou vyssie, ale ked sa naklikne na podvozok kocika, tak sa akoby viac zakloni a brada je daleko od hrudnika. Tam sa nema velmi co stat z pohladu SIDS. Podla mna kvoli SIDS je horsie spanie na brusku.

jul
5. nov 2007

ja si myslim,ze je to dost prehnane,ved syndrom nahleho umrtia hrozi aj ked mimi spinka v postielke ,nie?
a kto vlastne na to prisiel? Uz boli zistene aj nejake pripady SIDS v autosedacke?
ja som teda nepocula,ze by sa nieco take stalo 😒

veva55
5. nov 2007

ja teda tiez nie 😒

medvedik21
6. nov 2007

tak my ked sme mavali koliku a este aj teras pouzivame vajicko na uspanie a dokonca mi v nom spal 2x aj v noci ked sa nemohol ulozit a bol chori...proste spal somnou v posteli a ja som ho cicikala vnoci ked sa precitol...bohuzial nam to pomaha a Mimcovi je v nej dobre...ked mu to pomaha tak mu to koli najnovsej studii nebudem rusit...ono vsetko ma svoje pre a proti 🙂

gabuca
6. nov 2007

Ja dokonca zvyknem malemu pod cele telicko do vajicka podlozit vankus ( zatial tam este pasuje aj s nim 😅 ), a potom tam uz naozaj nie je tak skrceny a aj hlavicku mu ten vankus drzi vzpriamene, takze mu nepada nabok. A maly sa vie veruze prave vo vajicku najlepsie zahrat sam 🙂

katka76
6. nov 2007

no tak zase raz nove zistenia. byvame od oboch rodicov cez 200 km a nase deti zvyknu pocas cesty spat - trva nam cca 2-3 hod. neviem si predstavit, ze by som ich mala udrzat v pozore.

prvapomoc
6. nov 2007

ja si myslím že keby to bolo tak nebezpečné,nevyrábali by kočíky na ktoré sa dá vajíčko nakliknuť a to je snád jasné že tam deti zaspia.a maju na to certifikáty.myslím si že ak sa má niečo stať tak sa stane.niežeby som brala na lahku váhu opatrenia ale toto je fakt prehnané.

zuzidr
6. nov 2007

podla toho čo v poslednej dobe zisťújú by sme ani nemali rodiť,ani mať deti,ani nič.....ved to je smiešne.....hračky sú závadné,kojenecká voda je závadná,príkrmy a mlieka sú závadne,plienky púšťajú farbu,autosedačky sú nebezpečné...som zvedavá načo "výskumníci" prídu na budúci týždeň 😠 😠 😠 😅 to je všetko len marketingový ťah 😠 🤐

katusha
6. nov 2007

zuzidr, suhlasim s tebou 😉

katka432
6. nov 2007

lorne,nam lekary kazala spavat v autosedacke koli refluxu.a velmi nam to pomohlo.
a pocula som,ze vela lekarou inak odporuca autosedacky aj koli tomu ze babatko v nej ma polohu podobnu ako v brusku a je im to vraj prirodzene,takze s tebou moc nesuhlasim

loren
autor
6. nov 2007

robte co chcete je to vasa vec a vase dieta ,kazdy si spravy po svojom aj ma na to svoj nazor ja som len chcela povedat to co davali v tv a ak by to malo pomoct co i len jednemu babu tak to malo svoje poslanie 😉

leva
6. nov 2007

Tiez si nemyslim ze to je nebezpecne a taktiez sme mali reflux a tiez pomohlo ked bol v sedacej polohe,samozrejme nie stale,no hlavne po papani.

dadka212
6. nov 2007

Ja som dávala malého keď bol menší do autosedačky vykakať 😅 lebo inak tlačil chudatko a skoro nič potom som ho sadla do autosedačky a mal prekakané aj vecičky, odvtedy som ho tam dávala 🙂

jul
6. nov 2007

😀 😀 😀 dadka

gabuca
7. nov 2007

A uz aj davali nejaky KONKRETNY pripad, ked babo takto v sedacke umrelo ? Lebo som si nevsimla - je to zistenie len cisto teoreticke, alebo podlozene na zaklane NIEKOLKYCH skutocnych pripadov. Fakt som si v telke nevsimla, ze by davali konkretny pripad, konkretnych ludi, co sa im to stalo......

My chceme na Vianoce k nasim na SK, maly bude mat 4,5 mesiaca a mame pred sebou 1800 km rozdelenych na dva dni a teda po doterajsich skusenostiach s nasim vajickom nemam absolutne ziadny strach. Okrem toho budme cely cas vsetci 3 v aute, kde su asi tak 3 metre kubicke priestoru, takze bude vlöastne stale "pod dohladom" 😉

loren
autor
7. nov 2007

asi nedavali konkretny pripad len vravela ta jedna doktorka v tej relacii ze sa to stalo uz a hovorila tam o sids a ten vznikne nahle bez predchadzajucich varovani jednoducho dietatko vydychne a uz sa nenadychne ale neboj ked auto ide dieta ma plytsi spanok

betka1
7. nov 2007

Par odkazov v anglictine o tejto problematike:
- Is it safe to let my baby sleep in his car seat?
http://www.babycentre.co.uk/baby/safety/carseat...
- Leaving a baby asleep in a car seat 'may cut off breathing'
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/...
- SIDS Coth death at sitting device
http://my-first-baby.blogspot.com/2007/08/sids-...

zuz11
18. mar 2008

sylvasik • 1d • 24. sep 2006 o 11:59
Dcerka mi zaspáva cez deň len v autosedačke.Nemá to vplyv na vývoj chrbtice a má tam aj nožičky vyvýšené a v sede.V sedačke ju trošku pohojdáme a zaspinká.Večer zaspí aj sama v postielke.

jessica25 • 1d • 24. sep 2006 o 12:18
aj nas je niekedy cez den v sedacke. uz ho nebavi lezat stale na chrbe v ohradke, tak ked varim dlhsie v kuchyni, posadim ho tam a pozera sa co robim a je spokojny. obcas aj zaspi. netravi tam vela casu v porovnani so spanim v kociky alebo v postielke, kde je chrbatik vystreti.

renca3 • 2d • 24. sep 2006 o 13:09
Pytala som sa na to v porodnici, vraj to nie je skodlive.

cukrikk • 2d • 24. sep 2006 o 19:50
ja by som ho osobne ked zaspinka preniesla do postielky nech si od mala zvyka ze sa ma spinkat v postielke moze sa stat ze si tak zvykne ze ti bude chcet zaspavat len tam

sylvasik • 1d • 25. sep 2006 o 13:18
ja ju tiež prenášam do postilky alebo do kočíka keď zaspí ale tam sa väčšinou zobudí a v sedačke mi prespí aj dve hodiny.

kangaroo • 2d • 25. sep 2006 o 14:19
ked sme kupovali autosedačku perego,pýtali sme sa odkedy môže stráviť dlhší čas v nej.Bolo nám povedané, od 2 mesiacov.Iný názor: afričanky nosia deti v šatkách od narodenia,určite nie vo vodorovnej polohe,a chodia vystretí ako sviece.
Moje prvé dieta som nosila v šatke od 3 mesiacov a sedí s krásne vystretým chrbátom a nie je nijak pokrútený 😉 ani iné následky.A tiež v šatke/s vyguľateným chrbátikom dokázal spať aj 3 hodiny/ a v kočíku len 45min nanajvýš 🙂

mracik • 3d • 25. sep 2006 o 14:22
kangaroo, prosím ťa akú máš veľkú šatku? tiež rozmýšľam o babyšatke, babyvak mám, ale šatka mi príde taká variabilnejšia. Trochu sa bojím toho viazania a manipulácie s bábetkom... A akú máš značku, si spokojná

kangaroo • 2d • 4. okt 2006 o 23:33
mračik: mám vatanaiku,spokojná som,má 4,5m a používam ten najzložitejší úväz,pretože je pohodlný na dlné nosenie.pekné tehuľkovanie