Vedeli ste že spánok v autosedacke je nebezpečný?

loren
5. nov 2007

pozerali ste v tv ,ze deti nesmu spat v autosedacke po tom ako vystupite s auta koly tomu ze su tam tak ulozene ,ze im stlaca hrudnik a mozu dostat syndrom nahleho umrtia,takze mamicky vcetne mna nenechavajte deti dospavat v autosedacke prosim 🙂

janina77
19. mar 2008

My sme maleho nosili v autosedacke vajicku uz ked mal 2,4 kg. A absolvovali sme s nim 1x tyzdnne trasu LC-BA (260 km.) a spat. Podla mna ked dieta v tom vajicku spi pocas cesty autom, pripadne mate asutosedacku nakliknutu na podvozku a tlacite ho, tak sa mu nemoze nic stat, pretoze je sustavne "namykavane" a podla mna vtedy nehrozi SIDS. Ina vec je spanie vklude doma bez pohybu. To by som uz neriskovala. Ale zalezi aj od sedacky. Oni maju rozne znacky rozny uhol v akom je dietatko ulozene...

dandinda
19. mar 2008

nas tatino tiez niekde cital, ze je to nebezpecne, teda spanie v autosedacke v klude, nie pocas jazdy, tak maleho vzdy prelozime do postielky..istota je gulomet. 😉

zuzkafuny
19. mar 2008

Všetkého veľa škodí... 🙂
Mne keď malý občas zaspinkal, tak som ho nebudila... aj tak dlho nevydržal. A do sedačky som ho dávala len keď sme cestovali...

nikollette
3. jan 2010

Nie je dobré aby dieťatko spávalo v autosedačke.
Ja som nechápala aj maminy, co išli na prechádzku s bábom a na kočíku nakliknutú autosedačku, vajíčko 😔
Tu autosedacku my považujeme len na premiestnovanie sa autom...nie aby som v nej nehala dieťa len tak spávať 😒

wewe4
3. jan 2010

ahojte,
môj malinký zaspáva väčšinou v autosedačke..nemusí sa voziť..mám ju položenú na stolíku pri našej posteli a tam mi zaspáva. ked chytí spánok - cca 40 min - tak ho prenesiem do postielky a je dobre.
viem, že to neodporúčajú, ale čomu to vlastne škodí? chrbtici?
on má ešte aj reflux a takto posediačky mu to nevybieha a je spokojnejši, takže ho tam dávam vždy po kojení...a aj cez deň ho v tom prenášam po dome, lebo len tak nevydrží ležkať, on sa musí stále na niečo nové pozerať a všetko ho baví len chvíľku
myslíte, že mu to naozaj môže uškodiť?
ďakujem maminy

lenka1smejka
3. jan 2010

wewe-neuskodi mu to tam sa aj dobre vyprdka.Moja mala tam tiez zaspavala a bolo ok a aj je.Uz tam nespi ale este stale ju tak po dome prenasam.Nemaj strach

berus222
3. jan 2010

mna upozornili pri kupovanbi vajicka, ze ked tam este malinke babo zaspi a padne mu hlavicka do predu, ze sa zadusi. ale tiez si myslim, ze ked tam spi, tak to neni ziadna tragedia. aj ked som ho tam nikdy nedavala okrem cesty autom, ale mali sme kresielko a tam bol v rovnakej polohe (ale nespal tam). a do teraz ked spi, tak spi schuleny na boku, takze zase ta ista poloha.

wewe4
3. jan 2010

lenka, s tým vyprdkaním máš pravdu...lebo vždy už nadránom, keď jemalý v postielke, sa budí na to ako ho bolí bruško, stone a nevie sa vykakať...a v sedačke sa mi nič také nestalo, práve naopak..tam mu to ide 😀
tak sa budem snažiť aby tam bol čo najmenej, ale pre mňa je to nenahraditeľná pomôcka!

nikollette
3. jan 2010

Ja som min.pozerala v tv dokument na stv2 to tuším išlo...
že ked dieťatko zaspí v autosedačke, je lepsie ho tam nechať spať, ako ho vybrať ešte spiace a tak ho uložiť do postielky. Vtedy že sa môže zadusiť. Lebo je v určitej polohe, jeho telo aj krk, a ked ho neprebereme po vybraní z autosedačky a tak ho uložíme na rovnú podložku spať, je dieta zrazu v inej polohe na ktorú nemusí telo zareagovať a v spánku sa môže, (je samozrejmé že nemusí) udusiť.
Preto ked zaspí v autosedacke a vyberiete ho, odporuca sa prebudiť ho, a potom dať spať. alebo nehať vyspať v autosedačke. Rozprávali o tom nejaký lekári.

wewe4
3. jan 2010

nikollette, tak potom už naozaj neviem...každý povie inak!
berus, s tým kresielkom si myslím to isté. tiež sme ho skúšali a tá poloha bola skoro to isté, keď nie horšie, lebo tam sa mi zdá viac "stratený" a viac sa skláňa do bokov.

lili_mia
27. máj 2011

Mňa zaujíma, predávajú sa kočiare 3kombinácie, čiže vajíčko, vanička a športová časť. Ale čo robiť dieťatkom v lete, ked je ešte malinké cca 3-4mesiace a plače ked je vo vaničke, ale vo vajíčku na kočíku je kľudné a prezerá si okolie. A prechádzka trvá hodinu dve. Dať do športovej časti, mierne nadvihnúť polohovateľnú časť a pripútať ho? Aby som vedela aký kočiar si vybrať a načo sa mám pri jeho výbere zamerať.

monr
27. máj 2011

@lili_mia do vajíčka by som ho na vychádzku nedávala, dieťatko pokiaľ ho nebudete dávať do poloľahu, tak vo vaničke vydrží, ak nie, tak potom radšej skúsiť šatku alebo ergonomický nosič.

monr
27. máj 2011

ešte podotknem, že bábo si ľahko zvykne, že vidí okolo seba, lenže má potom množstvo vzruchov a podnetov, nemá kde skryť hlávku pred tým všetkým,

adrika214
27. máj 2011

@lili_mia ja by som odporučila kočik Gessline, máš na výber rozne typy ake sa ti pácia, V nemecku vyhral ako najlepší kočík Gessline trend, čo sa týkalo koliesok, konštrukcii, výrabajú aj 3-kombináciu, je sice drahši ale dobrý, a máveľkú vaničku, čo je obrovskou výhodou, niektoré kočiký majú malé vaničky a pre dietatka 4-5 mesacne je to male, nemaju dostatok pohybu. A dieťatko do pol roka by malo ležkať len rovno na chrbátiku, ja by som ho nenadvihovala, 3-4 mesacne babetko je malicke na sportovy kocik. A pri výbere kocika sa zameraj urcite na kolesa, príslusenstvo, a priestor, konštrukciu, váhu.

lili_mia
27. máj 2011

@monr A čo s takým bábom ked odmieta ležať? Mám skúsenosti s takým bábom, ležať nechcelo a na rukách ho stále držať to nešlo, trebárs varenie. No ked sme ju podložili vankúšmi a v podstate bola v polohe ako vo vajíčku, tak boľa kľudná a pozerala po izbe. Tiež šatka? Nie je to rozmaznávanie, lebo tak potom aj zaspí a ked ju dávali do postieľky, tak sa zobudila a v postieľke nechcela zaspať a stále len na ruky. Ked bola menšia, tak pekne spinkala, ale ako začala vnímať, tak iba na rukách a v tom polosede je kľudná. Prejde to ked začne sama sedávať?

lili_mia
27. máj 2011

@adrika214 Dakujem

Takto rozložený kočiar http://www.kalaydo.de/anzeigen/kleinanzeigen/ka... to je vajíčko či športová časť? Myslím aj na tých fotkách s fusakom, mne sa to zdá ako upravená vanička.

adrika214
27. máj 2011

@lili_mia toto mi pride ako čisto športový kočik, a to s tím fusakom je len poskladané to má byt akoze vanicka, ani vajíčko, ani vanička to teda nieje....mi to príde,len ako nejaká napodobnenina kombinovaneho kocika...
A ako si spomínala, dietatko nechce lezat vtedy, ked neciti pocit bezpecia, cize ma neistotu, a potom nie kazdemu sa paci lezkanie na chrbatiku, aj dospelý clovek si vybera, potom by som ho podobrela tymi vankusikmi. A satka, tu ja uznavam, ale taktiez nie 24 hodin denne, vyborne sa buduje citove puto, a ked bude dieta starsie vrati sa to, satka nieje o rozmaznavani skor o citovom vztahu. Kazde dietatko je iné, a ci sa to zmeni , ked bude vediet sedkat, to je individualne, ale urcite chce vsetko cas.

monr
27. máj 2011

@lili_mia tak v šatke alebo ergonomickom nosiči. Dieťa do roka a pol isto nerozmaznáš, keď budeš nosiť. Ja som nosila pri varení, upratovaní, spala, bolo to super. Ale nie 24 hodín, ako si niektorí môžu myslieť. Aj si poležkala na brušku, na posteli, pohrali sme. Všetko sa zmení, ak sa dieťa posadí (samé od seba), keď začne plaziť, štvornožkovať, chodiť, neboj, nosiť by si ho po školu nemusela. No nosič alebo šatka vyrieši aj prechádzky.

lili_mia
27. máj 2011

@monr
@adrika214
Tak videla som ako malinka bez problemov spinkala v postielke, ale ked mala krstiny, putovala z narucia do narucia, stale ju mal niekto na rukach, aj ked spala. Vysledok bol ten, ze odvtedy ked ju polozia do postielky, tak silno place, zaspava na rukach a v postielke sa budi. Tak nevieme, ze ci to je proste obdobie, kedy nastava prerusovany spanok, alebo si privykla na spanie v naruci. Chapem ze je to o budovani citovej vazby, ale ked predtym sa budila iba 2x v noci na papanie a aj ju prebalili, ked uz boli hore. A teraz cca po 2hodinach. Teraz ma 3mesiace. Ma surodenca, chlapec ma 3roky, a on po rodinnych akciach, rodicia si myslia, ze si navykne byt stale s niekym na rukach a potom sa aj doma pri rodicoch dozaduje ist na ruky. Ja sama dieta este nemam, zaujimam sa ako riesit taketo situacie.

pralinka25
27. máj 2011

@lili_mia ahoj. moje babo odmietalo lezat. plakal stale aj v postielke aj v kociku a ked vydrza tak zasadne len na brusku. inak to neslo.
vlacila som h o na rukach sedela s nim hodiny a pestovala ho. nakoniec som kupila manducu a nosila ho tak aj po byte pri cinnostiach aj von. si pospal aj popozeral po svete. a tiez vsetci hovorili ako ho to rozmazna ako si zvykne a tak. a nebola to pravda. jedneho dna mal asi 5 mesiacov to prestal vyzadovat. sam sa posadil popresuval a uz to nebolo treba nosit ho. obcas pride prituli sa a pokracuje po svojom. ked sa presuvame vozi sa v kociku alebo ho dam do manduci ked viem ze sa niekam s kocikom nedostanem. nevadi mu nic ani kosik ani nosic. zacal od 5 mesiaca zaspavat uplne sam v postielke. asi sa skratka nasytil to ho nosenia dostal co potreboval a bolo dobre.
nakoniec sme vyuzili vsetko vajicko, vanicku sportak aj manducu na plny uvazok 🙂

lili_mia
30. máj 2011

@pralinka25 to mi pripomína správanie zaľúbencov 🙂 najprv chcú byť neustále spolu a ako si začnú byť sebou istí, tak postupne začnú tráviť čas oddelene 🙂 som pokojnejšia, ked viem že z toho môže bábatko vyrásť

pralinka25
30. máj 2011

@lili_mia 🙂 pekne si to napisala a je na tom kus pravdy. mne kazdy do hlavy hucal ze si ho nemam naucit na to ze to nemam robit, tak som skusala to obmedzit a vysledok bol len taky ze maly reval a reval ja som bola vycerpana a k nicomu to neviedlo. tak som investovala do nositka a vyplatilo sa. ano vyrastie z toho do 18-tky sa nosit nebude 😉

aaaale sme mimo temy 😕

lili_mia
31. máj 2011

@pralinka25 ked bude mat vela podnetov z okolia, tak sa aj same bude stverat prec .. za rozmaznavanie by som povazovala, keby sme ho drzali a nepustili, ze ma sediet pri mame 🙂 len mam obavy z nocneho spania, ked babo v postielke place a rodic si ho vezme k sebe do postele, to sa potom dietata nezbavim vraj aj do 30tky a stale mi bude liezt do postele 🙂))) oooch to mi pripomenulo aj film Lemra lemrava 🙂)) smiala som sa z toho filmu, chalan si akosi nenasiel manzelku, tak jasne ze stale visel rodicom na krku, nenasiel si podnet na odstahovanie 🙂)) a aby sme boli pri teme ... cize ked pojdem takto v maji, juni na prechadzku so 4mesacnym babom a vo vanicke mi bude stale plakat, tiez ho vlozit do nosica alebo satky a kociar vyuzit na kocikovanie nakupu? 🙂

pralinka25
31. máj 2011

no u nas maly spal vylucne v postielke (aj ked spanim by som to nenazvala - bol hore aj 20 - 30 x za noc)
ale nespaval s nami v posteli za prve nedalo sa to mame dost uzku postel cize neslo by to za druhe moc cestoval aj ako babatko takze by to bolo nebezpecne a za tretie ked sa narodil nedychal tak som potrebovala aby mal monitor dychu a to sa vo velkej posteli neda lebo by falosne snimal aj nas

takze v tomto nemam problem. uspaval sa sice na rukach ale este pred polrokom to uplne prestal vyzadovat a zaspava sam v postielke. no a prisli sme na to ze sme ho rusili v noci my lebo ma lahky spanok tak sme skusili ho prestahovat do jeho izby a odvtedy je to podstatne lespsie.

a ano ja som chodila s kocikom a nosicom. maly bol na mne a nakup v kociku 😀 ale aj to pominulo. vsetko raz prejde. len skoda ze ma okolie nervovalo a ja som sa nervovala tiez ze to bude donekonecna a tak. a nebolo 😉

cervena_ciapocka
26. okt 2011

Podľa mňa ide aj o to aké staré je to dieťa. Náš tam až doteraz vôbec nechcel byť, nedržal hlavičku a najlepšie mu bolo keď pekne ležal. Ale teraz je už silnejší a v tej polohe sa mu páči. Vôbec nemám pocit, že je tam skrčený. No a tiež by mohol niekto z "múdrych" konkretizovať čo je optimálny čas na pobyt v sedačke. Hodinka dve denne, týždenne?