Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

matova
4. okt 2010

rancuzkaf, zfidorka, oscarka, zojec: ďakujem za názor, budem to tak robiť 😉
a veru, už sa to kráti, len u nás je taká situácia že sú všetci dookola chorí - syn, manžel, svokra, moji rodičia 😢 (len ja sa držím 😅 )Malý na mne visí ako kliešť jednak že vie že pôjdem páááá a teraz ešte kôli chorobe 😲.

A toľko super receptov koľko ste tu v poslednej dobe dávali...mňam mňam, tíško závidím 😀 , možno vám spraví aj ja chuť- dnes na večeru som varila praženicu- kopec podpňoviek nám vyrašilo na záhrade (pre malého nie 😉 ).

oscarka3
4. okt 2010

@rancuzkaf , určite budeme 🙂 ,ďakujeme za recept

oscarka3
4. okt 2010

@matova 😀 , my sme boli včera na bedle

matova
4. okt 2010

oscarka: tak si ma ešte prebila s tými bedľami 😀 to milujem- n panvici 😵
ps: medovka sa chytila 😉

petrinka
4. okt 2010

@matova drzim palce, aby ta choroba obisla!
a ked budes mat niekedy cas, daj vediet ako zvadas dve male deti🙂 aj my rozmyslame nad druhym,len neviem ci uz teraz alebo radsej pockat🙂

anlu
5. okt 2010

@matova tiez mam podozrenie ze s jedlom ten plac nema vela spolocneho... po prvom porode som jedla vsetko a jedine ananas je vadil inak v pohode cokolvek som mohla zjest. Teraz pri Olivii som trosku davala pozor lebo som videla ze niektore veci jej vadia ale ani nie tak na brusko ako to ze sa po nich vyhadzala, napr. po paradajkach a arasidovom masle, tak mozno na alergeny dat pozor aspon zo zaciatku, ale treba vyskusat co bude tvojmu babatku vadit a co nie. Ale pre istotu som nejedla suche strukoviny a kyslu kapustu.

anlu
5. okt 2010

@petrinka je to asi najrychlejsie a najjednoduchsie, ja som sa pustila do celej diskusie a kopirujem si recepty 😀

anlu
5. okt 2010

@zojec uz asi tyzden rozmyslam nad hummusom, len som chcela to tahini niekde kupit a nejako sa neviem k tomu dopracovat aby som isla po nom patrat do obchodov a dnes este ako na potvoru prsi tak urcite nikam nejdem...

petrinka
5. okt 2010

@anlu rychle to je, len ja som asi maxi brzda a nejde mi to skopirovat a hodit do wordu. neviem, kde robim chybu...☹ asi mi fakt to kojenie uz ide na mozog

anlu
5. okt 2010

huraaaaa uz som nasla svoju knihu od Uhrina 😀 😀 😀

anlu
5. okt 2010

@petrinka ja to robim vo photoshope, ja som na nom zavisla 😀 😀 😀 tam mi to ide v pohode, ked chces tak ti potom poslem uz nakopirovane recepty

petrinka
5. okt 2010

@anlu to by si bola zlata! napisem ti do IP svoju mailovu adresu.
dakujem este raz!

marfuskaanjelik
5. okt 2010

Ahojky, nemáme teraz internet, tak som tu dlho nebola. Ale pozerám, že pribudlo veľa zaujímavých príspevkov. A nových mamičiek tiež 🙂 To poteší.
Mala by som prosbu. Neviete niekto recept na zdarvú narodeniovú tortu pre ročného myšiačika?
Ďakujem

anlu
5. okt 2010

@marfuskaanjelik ja som robila len taku z piskotiek a jogurtu ale aj tak ju nejedla... zjedla len ovocie co bolo na vrchu 😀 no vie co je dobre, ale aj ja rozmyslam uz teraz co na druhe narodky tak dufam ze tu niekto da dobry receptik na tortu 😀

oscarka3
5. okt 2010

@matova ,super,tak už nech je jar a nech sa rýchlo rozrastá

oscarka3
5. okt 2010

@marfuskaanjelik ,my sme prvé roky robili tortu z pomletých fíg+ mleté orechy- to bol korpus, davať do tortovej formy aby to malo nejaký tvar,ale bez dna, rovno na tácku posypanú kokosom alebo orechami.chvílu nechať postáť,formu dole a posypať vrch aj boky orechami alebo kokosom a vrch ozdobiť čerstvým ovocím.

zojec
5. okt 2010

@anlu to tahiny si v pohode a chutne vyrobis aj doma.. 🙂 ale musis mat dobre sezamove semienko 😉 ja som prave dojedla rizoto z podpnoviek, este z nedele co robila mamina.. 🙂 inak medovku mam aj ja.. mala som ju cele leto vonku v crepniku na okne, teraz ked sa ozimilo som ju dala dnu a nevsimla som si, ze som doniesla aj zelenu husenicu.. a ta mi vsetky listy za dva dni zozrala.. :( som zvedava ci sa preberie...

anlu
5. okt 2010

@zojec ked ja mam len ponorny mixer a neviem ci tym to dobre rozmixujem 😕 no sikovnu husenicku mate... ak je dobry korienok tak by sa mala prebrat 😉

zojec
5. okt 2010

@anlu hm... tak ponornym asi velmi nie.. :( ale skus na mlynceku na mak

rancuzkaf
5. okt 2010

@marfuskaanjelik mojou podmienkou na prvonarodeninovu tortu bolo, nech je bez vajec a cukru (vtedy som este nemala otestovane, ci jej vajco nahodou nebude vadit a sladene cukrom vobec nejedavala).....tak som vymyslela nieco take ako vidis na fotke......cesto je zemiakovo-mucno-tukove, naplnene je struhanymi jablkami golden a po upeceni je na vrch dana datlova poleva......ak chces presny recept, daj vediet, rada napisem🙂

petrinka
5. okt 2010

@rancuzkaf a ako si robila datlovu polevu?
ja datle milujem! boli sme v tunisku a tesila som sa ako sa ich tam natlacim, ale nedavali nam ich☹ a trh s ovocim sme nenasli☹

petrinka
5. okt 2010

@zojec inak na ten hrach som nakoniec nasla recept na hrachove fasirky🙂 dam vediet ake boli a ak budu dobre, recept zverejnim🙂

rancuzkaf
5. okt 2010

@anlu na druhe narodky sme robili takuto tortu: upiekla som celozrnnu piskotu z 1 vajca (v takej trochu mensej tortovej forme), potrela lekvarom a navrch si Katka sypala cervene ovocie (ribezle, maliny, cucoriedky...), potom som to zaliala rastlinnou zelatinou (agar-agar vymiesany v stave z ovocia).....fotku momentalne nemam, ale urcite si to vies predstavit😉

rancuzkaf
5. okt 2010

@petrinka jednoducho som zmixovala datle s vodou, priviedla do varu a zahustila skrobom........najlahodnejsie datle su odroda medjool, take velke a " masite"!.....a cerstve datle si uz jedla? tak to je lahodka, u nas dostat sezonne.

rancuzkaf
5. okt 2010

@zojec a preco si medovku nezasadis do zahradky?nevydrzi slovensku zimu v zahone?...tam sa ti tak namnozi, ze ju budes musiet krotit🙂

zojec
5. okt 2010

@rancuzkaf no neviem ci vydrzi... bazalka nevydrzi urcite, ale oregano som mala toho roku kraaaasne 😀 na jar zasadim do zahrady.. uvidim ci to prezije.. napr. levandula mi vymrzla.. teda zo 6tich ostali 2 . 😢

oscarka3
5. okt 2010

@zojec ,určite vydrží.ja ju mám v záhrade už vela rokov. túto zimu mi vymrzla 1 šalvia 😠 .levandule žijú už pár rokov.mám jednu tohtoročnú,tak uvidíme na jar.bazalka nevydrží, to máš pravdu.

rancuzkaf
5. okt 2010

@zojec aha tak my tu mame v zime najviac kolo -5 stupnov (ludia uz nariekaju aka zima) a medovka, oregano, levandula.....vsetko tu vydrzi....musim to riadne vytrhavat aj s korenmi, ak nechcem, aby mi vsetko zaplienilo zahradku🙂

...pisala si o nevydarenej polente, co si robila v rure.....v nedelu som skusala jeden recept, polenta s kelom a prazenymi hubami, mnamkova bola a nebola vobec vysusena z rury, ked budem mat viac casu hodim recept a este jeden dam na zapecenu korenovu zeleninu s polentovou korkou, hadam sa aj niekto iny inspiruje, ak nevie co s kukuricnou krupicou

lussy23
5. okt 2010

@rancuzkaf - kde zohnať kukuričnú múku?

oscarka3
5. okt 2010

@lussy23 ,ja som mala teraz z hypernovy kuk.múku.