• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

24. septembra 2016 
Ahojte,
mozem sa vas opytat,cim takym mozem nahradzat maso mojej dcerke,lebo jej ho nedavam skoro vobec-minimalne. Lepok este vraj nemozeme,povedala Dr. Pekne sviatky a dakujem za odpovede :slight_smile:
23. dec 2010 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marfuskaanjelik , :grinning: ,neboj sa nič sa nestane.ak by bol veľmi citlivý, tak by mu klesol tlak a bolo by mu zle ale len krátku chvílu, potom sa to hneď vráti do normálu. mne sa to stane, keď vypijem cesnakovú šťavu.trvá to len pár minút :wink:
24. dec 2010 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 ďakujem, nič sa mu nestalo, len ho trošku prehnalo. Darmo, Slováčisko ako repa. :grinning:
24. dec 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@havino falafel su na str.134 :wink:

@zojec ten smakoun mi velmi pripomina u nas Quorn, tiez je to z vajecnych bielok a jedna kocka to tu na fore uz spominala a davala take pekne obrazky, co sa z neho vselico da navarit (tusim bola z anglicka)....je to strasne podobne kuraciemu masu a decka sa ma neraz pytali, ze co za maso som im navarila :grinning:

...velmi sa tesime, ze nam napadol takto pekne na Stedry den sneh (prve biele Vianoce po dvanastich rokoch :sunglasses: ), tak vam posielame perinbabku aj na Slovensko (viem, ze tam prsi :confused: )...pekne vianocne sviatky!
24. dec 2010 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natty53 skus si precitat od str. 129, je tam tento problem rozoberany, neboj asi tak na troch stranach :wink: , urcite tam najdes uspokojucu odpoved.....zacina to otazkou uzivatelky tikasi a neskor sa pyta aj juliakocka
.....na pripadne nejasnosti sa kludne opytaj, radi odpovieme :slight_smile:
24. dec 2010 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj @filipal, dakujeme za podporu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:....a ako si to myslela, ze si to nevladala dotiahnut?
25. dec 2010 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte zeny, mam uplne nevianocnu otazku, ked vas tu vidim, neviete na co by sa este dala pouzit hraska? Urcite to mnohe poznate, to je taky prasok original mysleny na obalovanie zeleniny a vysmazanie, ale my nevysmazame, tak ci sa z toho nedaju robit nejake knedlicky varene alebo tak. Vdaka.
25. dec 2010 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zitaje da sa pouzit do zapekanej zeleniny, rozriedena s vodou. je to akokeby namiesto besamelovej omacky, alebo vajicok. da sa pouzit aj na zahustenie polievok. :slight_smile:

@rancuzkaf dakujem :slight_smile: myslela som tym, ze uz nie sme vegetariani, lebo konzumujeme obcas rybu a hydinu. (kupujem aspon z volnych chovov)
nevydrzala som to hlavne z praktickych dovodov. ked sme cestovali, alebo syn chodil zo skoly na pobyty, na lyziarske kurzy a pod.
ked prisiel do nejakeho zariadenia, tak sa k nemu kucharky spravali arogantne a pytali sa ho, aku to ma chorobu, ked neje maso. nastastie kym bol maly, existovala u nas vegetarianska skolka. ta mi velmi pomohla a aj mile ucitelky v nej.
26. dec 2010 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

verím, že ste prežili pekné Vianočné dni, želám vám ešte krásne prežitie toho zvyšného času.
26. dec 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na Vianoce sme okrem iného mali moje obľúbené pupačky, opekance, pupáky... (a mnohé iné názvy, ale to isté jedlo)

posielam fotky na ukážku
26. dec 2010 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron dakujeme :wink: aj my sme mali opekance po nasom.. :slight_smile: po vychodniarsky bobaľky .. ale robila mamina necelozrnne.. a co su tie tycinky?
26. dec 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zojec , to sú ešte nepokrájané opekance :wink:
26. dec 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 aha.. uz mi to doslo.. :slight_smile: my ich najskor krajame az potom pecieme vedla seba ako buchticky... :grinning:
26. dec 2010 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zojec takže máme ďalší názov: bobaľky :slight_smile:
a s čím ste mali vy?

u manželky ich jedávali na slano s tvarohom, u nás s medom a makom, aj teraz sme mali s medom a makom, ale manželka si musela dať na druhý deň aj tie z detstva :slight_smile:

26. dec 2010 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron my klasika s medom a makom... s tvarohom som este nejedla.. a na slano uz vobec nie..to tiez moze byt fajnota.. :wink:
26. dec 2010 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zojec verím, že tie manželkine sú tiež dobré, ale keď s makom a medom je jednoducho pre mňa úplná dokonalosť...
26. dec 2010 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron , aj pre mňa s medom a makom. na slano som nejedla ani o nich nepočula :fearful: .
26. dec 2010 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 tak určite to bude asi tiež dobré - tvaroh a opekance a soľ, na tom nemá byť čo zlé :slight_smile:
26. dec 2010 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron , ty si to ešte neochutnal?
26. dec 2010 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 to je divné asi, ale ešte nie, vždy to robila manželka pre seba vtedy, keď bola práve veľmi silná konkurencia (makové na sladko)
26. dec 2010 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron , :grinning: ,chápem :grinning:
26. dec 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Tiež mám malého syna a počula som o knihe Ing. Bukovského Vegetariánske dieťa. Veľmi by som tú knižku chcela aspoň prečítať. Nevedel by mi tu niekto z vás pomôcť? Som ochotná ju aj kúpiť alebo aspoň požičať. Chcela by som pre toho svojho len to najlepšie. Ja sa tiež snažím stravovať zdravo a tiež rada nakupujem v Bio obchode. Tak ak by mi niekto z vás mohol pomôcť, veľmi by som to ocenila. Ďakujem.
27. dec 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monikakovacova kupit sa uz neda, jedine niekde v antikvariate Ale poslem ti do IP link, kde sa da stiahnut :wink:
27. dec 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky a Jaron. Ďalšia prosba o radu.
Naš Mišiačik zbožňuje varenú mrkvičku. Ale nemôže byť nakrájaná na malé kúsky ani nastrúhaná. Musí byť taká, aby si z nej mohol odhrýzať. Inak ju nespapá.
Lenž on ju poriadne nepohryzie a ja potom nachádzam kusiská mrkvy v plienke. Už má 4 veľké zuby, takže pokúsať ju má čím.
Neexistuje nejaká finta, ako ho naučiť, aby to pekne požul?
Ďakujem
27. dec 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj @marfuskaanjelik, žiaľ, nenapadá ma niečo, možno ženy, čo majú menšie deti napíšu.
27. dec 2010 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@indy Ďakujem. Idem pozrieť a skúsim niekde ešte zohnať. :wink:
28. dec 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Všetko najlepšie v NOVOM ROKU 2011 !!!
veľa zdravia a dobrú chuť :wink:
1. jan 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, vsetko dobre v novom roku :slight_smile:
mozete mi prosim napisat recepty
@rancuzkaf na vianocku
@jaron na opekance (po nasom bobalky :slight_smile:)
2. jan 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj odo mna vsetko dobre do noveho roku.. nech je lepsi ako ten minuly :slight_smile:
2. jan 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja sa pripajam s prianim:

Fujavicu šťastia ,
víchricu pohody ,
závej radosti ,
len malú vločku všedných starostí
a hlavne lavínu zdravia a lásky v novom roku

prajem vsetkym

....a @indy pekne tehulkovanie:wink:
2. jan 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok