Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

adriana7
11. jan 2011

@zfidorka , s tými bôbmi je to des, nemám žiadne, a už ani dodávateľa ☹
vysvetľovali mi to tak, že doteraz sa varila klasická horká a mliečna čokoláda, ale prišiel boom luxusných čokolád s veľkým podielom kakaa a bôby proste nie sú...
skoro všetky internentové bioobchody majú bôby momentálne vypredané a aj tie, ktoré ich vedú skladom mi odpísali, že hohoho, alebo aj neodpísali 😠

zfidorka
11. jan 2011

@adriana7 tak to si ma nepotesila ☹ ked budes vediet nieco nove, tak daj vediet...

adriana7
12. jan 2011

@zfidorka , určite dám, naháňam ich permanentne 😵

anlu
12. jan 2011

ahojte, konecne sme doma tak budem aj tu castejsie 🙂 vsetkym prajem krasny, super, vesely a hlavne zdravy novy rok, nech sa nam vsetkym dari 😀

bavite sa o kakau? ja som vcera kupila karobovy prasok ale este som ho nemala tak som zvedava ako to chuti. Pouzivate ho niekto?

rancuzkaf
12. jan 2011

@anlu vitaj spat 🙂, ja pouzivam karob, je to trochu ine......davam to na kasu miesto kakaa, do tmaveho cesta, do guliek zo suseneho ovocia alebo keksov, do kysnuteho zavinu (urobim taku zmes z orieskov, karobu, lekvaru..)....je to dobra alternativa kakaaa v mnohych pripadoch na nerozoznanie😉......mne strasne chuti karobella, zmes na natieranie na chlebik, co dostat v bio obchodoch na sk, tak tu by som jedla len taku samu rovno prstom z pohara, mnaaaaam

rancuzkaf
12. jan 2011

@adriana7 drzim palce s miou ....len tak pre ukludnenie: moja kacena mala 4 mesacna 60cm a vazila o 600g viac ako tvoja mia.... moja doktorka v zivote nepovedala, ze je mala a malo pribera, vzdy bolo vsetko perfektne, dolezite je, ze je v pohode a to vie najlepsie prave mamina, nie?.....verim, ze najdes to najlepsie riesenie a urcite to nebude UM, ze?

zojec
12. jan 2011

@anlu vitaj spat.. 🙂 a vsetko dobre do noveho roku aj tebe 😉

zfidorka
12. jan 2011

@oscarka3 dakujem, pozriem sa na to, nemam problem si to dat poslat do CR 😉

anlu
12. jan 2011

dakujem 😉
@rancuzkaf no teraz som si to dala do sojoveho mlieka a mala som pocit ze pijem kolac 😀 tak asi to budem davat presne tak ako ty, do kolacov alebo do niecoho podobneho... a karobellu som si ani nevsimla, ked ju najdem tak vyskusam

anlu
12. jan 2011

@zfidorka a tie boby si pomelies alebo ako ich pouzijes?

zfidorka
12. jan 2011

@adriana7 aha, tu je uvedene ze ich maju: http://www.slnecnica.sk/produkt/kakaove-bby-nep...

@anlu podla mna sa tie boby,chrumu, dobre si myslim @adriana7 ?

anlu
12. jan 2011

@zfidorka tiez ma to zaujalo preto sa pytam ze co s nimi ked nahodou k nim pridem... a ani ta cena nie je taka strasidelna ako som myslela ze bude 🙂

anlu
12. jan 2011

@zfidorka a v KE si nepozerala ci ich nemaju? akurat vcera som bola v bio obchode

palomka
12. jan 2011

ahojte, Anlu ahoj 😀 (Karin)
chcem sa opytat ci ste robili z ovseneho mlieka palacinky...??
dakujeeem 🙂

adriana7
12. jan 2011

@zfidorka , ak ti odpíšu, že majú, daj mi, prosím ťa, vedieť, u nás v bioobchode si ich dávam objednávať ale predavač už je zúfalý, ešte ma len vidí vo dverách (a idem nakupovať aj iné veci) a už kričí, že tie bôby zasa nezohnal 🙂
...a áno, len tak sa chrúmu, ako oriešky alebo sušené ovocie 😵

@rancuzkaf , ďakujem za povzbudenie, ja som vždy bola proti takémuto prevažovaniu, porovnávaniu, veď ja som s malou spokojná, ona je spokojná, iné je keby celé dni plakala od hladu, ale ona sa väčšinou už len vyškiera, hrá sa na hrazdičke, keď s ňou niečo na rukách robím, všetko ju zaujíma, keď si popri tom niečo hodím do pusy, hneď vystrelí dudel, lebo čaká, že aj ona dostane, dokonca už rozumie aj žartom, náš šimonko s ňou často blbne a mia sa doslova rehoce ako tie detičky v reklame na hami - no, podľa mňa jej nič nechýba
...len vieš, keď do teba všetci okolo hudú, tak ten červíček pochybnosti sa ti niekde v mozgu usídli 😀
...a pečiem tvoj posúch - ja som dala sušené paradajky, zelené olivy, cesnak a tú vegetariánsku slaninku, už to rozvoniava, budeme to večerať

... a dnes ráno vypila (lyžičkovaním) 50 ml jablkovej šťavy, mľaskanie bolo počuť až na ulicu, tak jej chutila 🙂

andrea76
12. jan 2011

Ahojte 🙂 Som tu nová, ale vás pravidelne čítam. Som takmer vegetarianka, hoci občas si dám rybu a hydinové mäso, keď som doma. Žijem mimo SR. Chcela som sa spýtať, či nemáte problém s menštruáciou pri vegetarianstve. Ja mám problém s menštruáciou od minulého roka. Nemala som viac ako 3,5 mesiaca, po vyvolačke som dostala, ale teraz mi opäť viac než mesiac mešká. Rodina mi stále hovorí, že som stratila kvôli tomu, že nejem mäso. Ja si to nemyslím, mám aj iné zdravotné problémy, ktoré môžu súvisieť s tým. Mám cystu hypofýzy, hoci lekárka si nemyslí, že kvôli cyste som stratila. Nemali ste problém s otehotnením pri vegetarianskej strave?
Ďakujem za vaše odpovede

oscarka3
12. jan 2011

@andrea76 , ahoj.problémy nemám ani som nemala ani s otehotnením. u mňa je problém skôr to, aby som neotehotnela 😀

lanczi
12. jan 2011

@adriana7 ,vegetarianska slanina? aj taka je? a kde sa to da kupit?

anlu
12. jan 2011

@palomka jeeeej no ahoj, ze sa tu aj ukazes 😀

palomka
12. jan 2011

ja som vsadeeee 😀 😀 😀

anlu
12. jan 2011

@adriana7 to som este nepocula ze vegetarianska slanina 😲 🙂
@andrea76 a hormony mas v poriadku? neuzivala si HA? ja som koli tomu mala s tym problem ale teraz je vsetko ok, akoby sa mi tehotenstvom restartol organizmus

anlu
12. jan 2011

@palomka skoro ako ja 😝 😀

zojec
12. jan 2011

@adriana7 vege slanina??? fiha to som veru este nepocula 😀 daj vediet kde to kupit, kupim muzovi, on je na slanine zavisly 😀
@andrea76 myslim si, ze vege strava s menstruaciou nesuvisi, pokial teda jes vyvazene. mnoho nevege si mysli, ze my jeme len ryzu, zemiaky, vyprazany syr . skor si myslim, ze zdravy ziv. styl ti moze len pomoct 😉

andrea76
12. jan 2011

Ahojte. 🙂 Ďakujem Vám za príspevky. Nikdy som nebrala HAK, nakoľko zo zdravotných dôvodov nemôžem. Mám zvýšenú zrážanlivosť krvi. Pred rokom mi zistili cystu hypofýzy, robili mi hormonálny profil, dopadol vraj dobre. Lekári na Slovensku tvrdia, že je to práve tou cystou, zase lekári v GB, kde som, zase, že som príliš chudá. Snažím sa jesť vyvážene, oriešky, strukoviny, ktoré sú vhodné pri vylúčení mäsa. Minulý rok v novembri mi zase zistili protilátky proti štítnej žľaze čiže autoimúnnu tyreoditídu. Môže to byť tými protilátkami, že som stratila menštruáciu?

zfidorka
12. jan 2011

@anlu pozriem tie boby v bioobchode ked sa tam dostanem a dam vediet...

rancuzkaf
12. jan 2011

baby, ved ale ta slanina je uplne obycajne udene tofu......spominala som to pri recepte na provensalsky chlieb😀

@adriana7 tusim pocujem nejake mlaskanie az do FR😉......mne decka stale spominaju, kedy bude zas fugas (my si to hovorime po fr)

rancuzkaf
12. jan 2011

@andrea76 vyvazena vegetarianska strava urcite nesposobuje stratu menstruacie, skor by som to pripisala tvojim zdravotnym problemom so stitnou zlazou, ta vie narobit problemy s cyklom a otehotnenim, ale ak ti zistili ochorenie a je nasadena liecba, nemal by byt problem......uz len doplnim, ze takato strava mi nerobila v nicom problem

zojec
13. jan 2011

@rancuzkaf jáááááááááj 🙂 a ja uz som sa tesila na nejake dvojfarebne cudo.... 😀 😀 😀

kinsi
13. jan 2011

Chcela by som poprosiť o radu maminky vegetariánskych detí - ako ste im vysvetlovali, že povedzme starí rodičia, kamaráti maso jedia? Nemám pochybnosti o zdravotom riziku vegetariántva u detí, ale silno sa obávam určitej sociálnej izolácii malej pokiaľ bude vegetariánka. Ako ste riešili stravovanie v školke, škole? Doma problém nebude, sme vegetariáni obaja, ale čo na nejakej rodinnej oslave - bratranci, tety, starí rodičia?Ďakujem