Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

bambi2
31. jan 2011

@zitaje kamos je prave v cine, poslala som mu spravu nech mi donese, tak som zvedava... dnes som ho aj drzala v ruke a neviem ci ho nepojdem kupit aj ked je dost drahy... 😎

rancuzkaf
31. jan 2011

@havino kremes je jednoduchy: upeciem 2 obdlznikove platy z listkoveho cesta a naplnim kremom: do vyslahanej slahacky zaslaham vanilkovy puding a vznikne jemny krem.....no a ak slahacka je rastlinna a puding napr. sojovy, tak z toho bude vegansky kremes😀, ze?

bambi2
31. jan 2011

@oscarka3 ak je kvalitny tak urcite dobre chuti... ja nemam tiez rada tie lacne zelene caje, su horke... kamoska co doniesla z ciny sa nedaju porovnat.... ziadna horkost...

oscarka3
31. jan 2011

@bambi2 , tak porcovaný určite kvalitný nebude 😀 .

anlu
31. jan 2011

@rancuzkaf ano este dojcim 😀 zatial neplanujem prestat, teda nechavam to na Olivku. Aj to ze ona kravske mlieko nemoze tak sa neponahlam. Len som bola zvedava ako to prebiehalo u vas. Starsia, Caire sa totiz odstavila na moj vkus dost skoro... asi ked mala rok. Planovala som dlhsie ale sama sa rozhodla a presne v takom poradi si sama vylucovala jednotlive dojcenia ako ste to robili vy.

anlu
31. jan 2011

@havino @rancuzkaf no plnku idem zajtra vyskusat a uz tak to vezeralo ze budem musiet nieco ine vymyslat. Len ma napadlo ci nebudu ju mat v bio obchodiku kde zvyknem chodit a nastastie mali sojovu. A recept je takyto:
10 g zelatiny
50 ml studenej vody
500 ml slahackovej smotany
1 vanilkovy cukor
Zelatinu dame napucat do studenej vody, po napucani ju rozpusitme v horucom vodnom kupeli. Slackovu smotanu vyslahame s vanilkovym cukrom do tuha. Do tuhej slahacky opatrne prilejeme a kratko zaslahame rozpustenu zelatinu (nie horucu). Mozme primiesat aj liker alebo nejaku aromu.

no dufam ze sa to podari, ale budem rada ak vas napadne nieco ine, nejaka plnka vhodna do torty a ktora je bez mliecna tak budem velmi rada 😀 a vdacna

anlu
31. jan 2011

@oscarka3 aj ja chcem tak neplanovane schudnut 😀

zojec
31. jan 2011

co to tu citam? chudnutie?? jaaaaaaaj, potrebujem aj ja... a puer som tiez pila celkom dost.. ale ze by som z neho chudla 😕 😕 😕

anlu
31. jan 2011

@bambi2 ja som ho tiez pila a mne celkom chtil... no videla som ze mi dost precistil organizmus, asi som aj trochu schudla, uz nepamatam... len neviem ci ho mozem aj ked dojcim 😕

anlu
31. jan 2011

@zojec ja len viem ze som z neho chodila veeeeeela curat a citila som sa lepsie ale neviem ci som schudla...

anlu
31. jan 2011

@bambi2 ja som raz kupila ze vraj zeleny caj a uplne som citila ze je tam zihlava, tu totiz nemozem ani citit vo forme caju... asi si povedali ze sak zihlava je zelena tak moze byt aj zeleny caj z toho 😀 😀 😀 normalne som ho vyhodila lebo to sa nedalo pit... a presne raz som mala origos cinsky tak to bol iny cajicek... mnam

anlu
31. jan 2011

@rancuzkaf a drzi ten krem ked das do slahacky puding? ci puding urobis hustejsi?

zojec
31. jan 2011

@anlu inak mne sa tiez zda, ze puer pocas dojcenia eee.. ja sa teraz nalievam kojacim cajom rano k tomu caro a den sa moze zacat.. 🙂 inak som byvala zavisla na dobrom ciernom caji s mliekom 😉 a potom bylinkove.. baza, lipa, materina duska.. ak ma kto nazbierat v lete.. :D najlepsia nemliecna plnka do torty je lekvar 😀 😀 😀 som ti pomohla co?

anlu
31. jan 2011

@zojec ja ked nie som si ista tak radsej nepijem... ja tiez som jeden cas mala rada caj s mliekom 😀 a materinu dusku mam velmi rada, joj davno som ju nemala... to ze nema kto nazbierat... no si uhadla ze si pomohla 😝 ale tak tiez dobra alternativa a myslim ze Olivka by sa z toho len tesila 😀

zojec
1. feb 2011

dobre ranko, chcem sa spytat, nemate nahodou nejaky zaruceny recept na vyrobu domacich musli tyciniek? ja som raz robila, ale nejak sa mi nevydarili.. ked som ich piekla, tak sa roztiekli.. a este ak by sa dali bez medu, lebo mm je alergik :D dakujem pekne

bambi2
1. feb 2011

tu je dobry clanok... http://www.freshfood.sk/index.php?ref=clanky&ac...
a je to celkovo zaujimava stranka... 🙂

oscarka3
1. feb 2011

@zojec ,musli tyčinky som nerobila, len mlynárove pusinky ale namiesto múky som tam dávala pomleté orechy a ide tam cukor. tak by si mohla skúsiť podľa toho receptu spraviť 😉
tu máš niečo na inšpiráciu, pozri potom aj recepty na sladkosti a namiesto medu daj melasu alebo sirup /agáve, javor/
http://vitakucharka.blog.cz/0901/pohankove-susenky

zojec
1. feb 2011

@oscarka3 nieco musim vyskusat...nasla som uz par receptov na nete, tak snad nieco vymyslim.. aby sa to neroztekalo hlavne 😉 dik za tip... pohanka nie je velmi moje oblubene jedlo, ale ako varim malej rano ponahkovu kasu, tak mi celkom aj zachutila.. ale len vlocky.. :D tie tak nepachnu 😀

oscarka3
1. feb 2011

@zojec 😀 no, vôňu má úžasnú. ale je tam kadečo aj bez pohanky alebo daj namiesto pohanky ovsené alebo ražné vločky. ale, čo ti tu vypisujem, veď ty stále niečo vymyslíš! 😉 🙂

zojec
1. feb 2011

@oscarka3 musim ist ale nejake vlocky zakupit.. lebo mam len tie bio pohankove, a tie su pre malu urcene :D vcera som minula vsetky ovsene do kupela 😀
inak som cez vikend robila super sosovicovo - karfiolove burgery :D muz sa az za usami olizoval 😀

oscarka3
1. feb 2011

@zojec , tak sa ti darí, prevychovávať ho pomaly na vegetariána 😀 😀 😀 alebo aspoň semivegetariána-aj to by bolo super 😉

oscarka3
1. feb 2011

@zojec , pozerám tie recepty na vitakucharke a našla som jeden jednoduchý: http://vitakucharka.blog.cz/0901/sladke-krekry

zojec
1. feb 2011

@oscarka3 on celkom lubi to co navarim, nieco viac, nieco menej.. :D ale bez slaniny ani nezaspi :( no co uz s nim.. hlavne, ze sa lubime 😀 ale najviac som sa pobavila minule na mojom otcovi, ktory vyhlasil min. tyzden v nedelu, ze ma ocistny tyzden a nebude jest maso.. 🙂 bola som tam v stredu a otec na tanieri maso.. sa ho pytam, ci uz sa docistil.. povedal, ze sa cisti, lebo ze jahnacina nie je maso :D :D

zojec
1. feb 2011

@oscarka3 nooooo to znie super :D uz sa tesim, ked mala bude moct semienka, este sa bojim jej ich davat.. dynove semiacka? tym mysli tekvicove, vsak? nie dynove z cervenej dyne... 😕

oscarka3
1. feb 2011

@zojec , mala si sa spýtať či je to ovocie alebo zelenina 😀 😀

oscarka3
1. feb 2011

@zojec , áno, tekvicové

rancuzkaf
1. feb 2011

@anlu puding musi byt husty, mas pravdu, inac by sa roztekalo.....tato plnka by mohla byt dobra aj do torty s tmavym cestom (kedze je biela), do svetleho cesta by som to prifarbila karobom alebo kakaom🙂

zojec
1. feb 2011

@anlu
@oscarka3 aj ja tam bludim a aha aky fajny krem bez mlieka som nasla : http://vitakucharka.blog.cz/0907/kokosovy-sleha... 😉 vyzera bozsky

rancuzkaf
1. feb 2011

@oscarka3 az mi slinky tecu pri pohlade na fotku....

zojec
1. feb 2011

@oscarka3 😀 😀 snivaj dalej 😀 😀 ja tu mam neuveritelny problem kupit kvalitne ovocie alebo zeleninu.. zasoby sa minuli a ja neviem co budem davat malej jest... :( ladovat ju az do leta rychlenou zeleninou sa mi nezda najvhodnejsie.. och nech uz je jar a leto..