• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

20. septembra 2017 
@jaron uz nech mam vacsie dieta a mozem ho posielat na zdrave tabory :slight_smile:
24. feb 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska nečakaj na väčšie a pošli ho aj so sebou :slight_smile:
24. feb 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron vidis, tiez dobry napad :grinning:
24. feb 2011 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron ono ten recept urcite este treba prepracovat ja som ho robila tiez prvy krat, :wink: .. preto som pisala, ze mozno by bola vhodnejsia hladka kuk. muka, boli by asi vlacnejsie, treba skusit :wink: ... ja som ich mala vo vode cca 4 minuty. Trosku som kukala na nete a nasla som v jednom recepte ze pridali do cesta este puding, alebo kuk. skrob. alebo mozno uvarit tu muku na kasu a zmiesat tak dokopy dve kase :grinning: ale hlavne ze si to nemusel vyhodit :grinning: mne to chutilo a aj mojmu muzovi co je dolezitejsie, lebo on zas povie ked mu nieco nebere :wink:
@anlu tie semena som aj ja nasla v tescu :slight_smile: skusala si to s tymi krupami? ja ano.. nenaklicili, tak isto mi nenaklicila ani kupena obycajna fazula, a soja mala klicivost len asi 50% :frowning2:
25. feb 2011 o 07:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron a super link, uz aj ja zdielam :wink:
@divoska @zfidorka nevezmeme drobcov na letny tabor? :grinning:
25. feb 2011 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zojec tiez sa tu snazim klicit sosovicu a ledva to rasi po 3 dnoch, bud je zla alebo je zla :slight_smile:
25. feb 2011 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zojec krupy som nakoniec neskusala, uz som ich isla kupit ale som si spomenula ze ty ides skusat tak som to nechala na teba... a soju som neskusala ani kupenu fazulu tu mame svoju tak ani nekupujem... chcem sosovicu aj soju skusit a dam vediet ako moja klicila :wink:
25. feb 2011 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska no asi je zla :grinning: :grinning: :grinning:
25. feb 2011 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu
@divoska sosovicu klicim bezne, kupujem lagris a je vyborna :wink: klicim na sitku
25. feb 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zojec hm toto je tiez lagris... co som mantava? :grinning: no nic tuto vyhodim a skusim este inokedy. nepotrebuje to slnko inak? lebo kuchynu mam tak dost v rohu ze tam dosvietia len lampy :slight_smile:
25. feb 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska , značka :slight_smile:
25. feb 2011 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 sorry teraz som sa zobudila a nechapem :grinning: :grinning: :grinning: /zadrimchmali sme normalne s krpcom/
25. feb 2011 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska , to si nevšímaj :grinning: :grinning: :grinning: . ja som zle prečítala :grinning: :grinning: :grinning:
25. feb 2011 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska , už mi šibe z tej druhej témy :grinning:
25. feb 2011 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 ok, tak mi odlahlo, lebo ja som obcas nechapava aj v bdelom stave :grinning: :grinning: ale tentokrat som aspon mala alibi :slight_smile:
25. feb 2011 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska , ale ty sa môžeš vyhovoriť na laktačnú hmlu :grinning: , ale čo ja, keď takto zahviezdim?
25. feb 2011 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zojec ja tiez zvyknem od lagris kupovat, ale super ze to aj klici, najblizsie vyskusam... este pred tyzdnom mi dosla a uz tyzden ju kupujem... laktacna hmla :grinning:
@oscarka3 no na co sa budeme vyhovarat ked laktacia pominie? :confused:
25. feb 2011 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu , neviem, veď nad tým rozmýšľam :grinning:
25. feb 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska a tebe som chcela napisat a som celkom zabudla... co si sa pytala ze do kedy sa moze vylucne dojcit, tak to musis vidiet sama na svojom krpcekovi. Starsiu som zacala prikrmovat asi o 1-2 tyzdne skor a doslova zhltla plnu misku zleniny. Ale Oli som zacala o mesiac neskor, cize bola len dojcena do ukonceneho 7 mesiaca a ani potom to nebola nejaka slava s tym papanim, skor nejedla ako jedla. Ona sa tak viac rozjedla az niekedy okolo 10tich mesiacov ale tak naozaj az po roku. Cize ak chces neskor zacat s prikrom kludne mozes. A to ze sa bude natahovat za jedlom a bude na vas kukat ked budete jest to neber tak ze aj on chce jest. Len ho zaujima co robite a zda sa mu to zabavne ze nieco si pchate do ust, cudne sa pri tom tvarite a potom to nieco aj zmizne... to je jasne ze to chce tiez vyskusat :grinning: Teda tym som chcela povedat ze je dost mozne realne vylucne dojcit aj do jedneho roka, ak to dietatku vyhovuje
25. feb 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 no musime si rychlo vymysliet nejaku dobru vyhovorku kym mame cas a u mna je to uz naozaj otazka casu :confused:
25. feb 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu , no ja už o chvíľu budem používať výhovorku, že mám stareckú demenciu
25. feb 2011 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 a co uz mas 60tku na krku? :grinning: no len co ja vymyslim... ked mne kazdy o 10 rokov menej hada tak tej demencie sa asi ani nedozijem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. feb 2011 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu , no u mňa je to tiež všelijako. keď som bola tehotná s prvou dcérou , tak som cestovala za mužom a chceli mi dať študentský lístok :grinning: . musíme počkať na slnko a vyhovoríme sa, že nám trochu pripieklo :grinning:
25. feb 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 ha ha to beriem... do leta to snad este potiahnem :grinning: a to poznam s tymi studentskymi listkami... nam ich bezne predavali kde sme isli.. no vadit sa nebudem. A ked som bola prvy krat tehu, isla som do kniznice (a to som mala uz dost velke brusko) sa ma pytala tetuska ci som prisla mamine knihy vratit :grinning: :grinning: :grinning: tak toto bolo zatial najlepsie
25. feb 2011 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu dik za skusenost, jo ja to s tym nacahovanim sa po tanieroch alebo tak aj tak beriem. dnes som mu dala skusobne olizat jahodu ktoru som jedla :slight_smile: do kelu aj s alergenmi :slight_smile: mozno buducu nedelu mu skusim dat nejaku tu mrkvu. kupim tot v bille tu bio kym sa rozjeme vo velkom ze by som isla niekde potom viac toho splasit. kedze jablka co mam take prirodne mi zmrzli na balkone v krabici :slight_smile: :angry:
apropo neviem ci sa tu nosi bryndza kedze mliecne.. :slight_smile:, ale robila som dnes tasticky z listkoveho cesta /nakrajane stvorceky a po obvode este jedna vrstva cesta ako mur, potrete vajcom :slight_smile: /. do toho listky spenatu a zaliat bryndzou zriedenou mliekom s roztlacenym cesnakom. ledva som to vytiahla z truby uz sa potom zaprasilo... konecne zo mna robite aspon naznakom kreativnu, takze to bol len taky chvilkovy vymyslanec. a celkom podareny. vcera som inak skusala konecne piect cesnak /cely, prekrojeny na polovicu stredom strucikov/ na par kolieskach zemiakov a tiez to bolo jedle.
25. feb 2011 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska mnaaaam to verim ze bolo fajnove :grinning: no u nas je bryndza jedine mliecne jedlo ktore mozme jest, kedze kravske ee.. a uz sme davno nemali lebo som nevedela zohnat taku origos ale uz som zistila kde ju u nas predavaju tak najblizsie tam nabehnem a kupim rovno kilo :grinning: a dakujem za dobry napad na jedlo a tu bryndzu si roztopila a tak zaliala a kolko si jej tam dala? len tak torchu ci vela?
25. feb 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu trochen, bo som to moc rozriedila tak by to tieklo kade tade. a zas staci to tym postrasit, gro su tie spenatove listky. aj ked povodne som to planovala presne naopak. ze bryndu a smotanu a len na ozdobu spenat :grinning:
25. feb 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či mi neviete poradiť MŠ v Bratislave (bývame v Petržalke ale príp. MŠ aj v inej časti BA) so zdravou stravou. Vegetariánskou alebo makrobiotickou to je jedno. Ale myslím reálne zdravou ... nie že pridajú 1 jablko ku klasickému JL a je to zdravá škôlka ... :frowning2:
Zatiaľ som našla cez net len Limbu v Horskom parku (to je trochu odruky pre nás) ...

ďakujem
26. feb 2011 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkena ahoj Katka, tak už drobček ide do škôlky, dúfam, že sa nejaká vhodná škôlka nájde, myslím, že ženy z BA ti poradia
27. feb 2011 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem Jarko :slight_smile:) aj ja dúfam :slight_smile:
idem dať prihlášku na dve štátne MŠ, ale stále som sa nezmierila s tým jedálnym lístkom - biely chlieb na desiatu aj na olovrant ...., a neviem si predstaviť že by na obed malá jedla napr. segedín z bravčového mäsa a pod. :frowning2:
Ako ste to riešili s Natálkou, dávali ste jej do MŠ stravu z domu ?

a ten link na prednášku J.Oliviera super, veľmi pôsobivé a jednoducho vykreslené, že nevhodné jedlo zabíja ... poposielam známym :slight_smile:
27. feb 2011 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok