Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
22. mar 2011

@zfidorka fakt? do vtedy by som mala vediet ci mi ho zohnali a ak nie tak ti pripomeniem 😉

zfidorka
22. mar 2011

ok 🙂

oscarka3
23. mar 2011

@anlu , my máme vlastný med,origoš od včelára 😉 , aj peľ

anlu
23. mar 2011

@oscarka3 jej vy mate vlastne vcelicky? to je super pocit ked mas tak svoje 🙂

oscarka3
23. mar 2011

@anlu , hej super, až na to, že ja som alergická na včelí jed 😖 😖 , ale úspešne sa im vyhýbam.vždy po lete je zo mňa skvelý šprintér 😀

divoska
23. mar 2011

@anlu @zojec to ryzove mam mixovat s cistou vodou? alebo s tou v ktorej to bolo namocene mozno blba otazka... 😀 skusim z namocenej vecer spravit.

zojec
23. mar 2011

@divoska ja som robila z uvarenej ryze, doliala som prevarenu vodu ale nie vriacu.. inak skusala som aj z celozrrnnej ryze a vyliala som ho... nechutilo mi, z obycajnej je lepsie.

marfigirl
23. mar 2011

ja som dnes akurat robila zas mlieko, ja tu namocenu vodu vylievam a davam varit do cistej a potom este dolievam cistu, ked idem mixovat a potom to este spolu, ked to je rozmixovane a prepasirovane prevarim minutku.

marfigirl
23. mar 2011

@zojec a co robis s tym mliekom, pijes ho samotne? Lebo na varenie je podla mna super.

@anlu pri vyrobe ryzoveho mlieka ti tiez ostava tolko tej ryze, co sa nerozmixuje? Dnes som z toho robila fasirky, boli super, ty co z toho robievas?

anlu
23. mar 2011

@oscarka3 juj tak to je blbeeee, no ale aspon mas trening 😅 ale dufam ze ta nikdy nedozenu...
@divoska @zojec ja som dala len ryzu a dala prevarenu vychladnutu vodu. A robila som z celozrnnej. Mne to vcelku chutilo a Oliv tiez.
@marfigirl mne prave ze skoro nic neostalo, ani som take male mnozstvo nevedela kde pouzit tak na rychlo... jedine ze to budem zbierat v mraznicke a ked toho bude viac na nieco pouzijem... a co si davala este do fasiriek? A ty robis z bielej ci celozrnnej ryze?
Ja som este vybrala posledne sojove z mraznicky tak ked sa minie asi zase urobim pre zmenu ryzove 🙂

divoska
23. mar 2011

ja som dala neprevarenu 🙂 neprevaram ani malemu, ja sa nekaslem. ale nabuduce spravim asi z varenej aj ja @zojec, mala som pocit ze mi ta ryza odpali mixer. kvapkalo mi tam vnutri ako sa to nasadzuje nieco neviemco akoby voda z nejakeho motorceka, dufam len ze tam bola voda od posledneho pouzitia alebo co, lebo nerada by som... je skoro novy. nie v zaruke ale min pouzivany. mlieko ale pitne 😀

anlu
23. mar 2011

@divoska no ja som preto prevarila aby sa neskazilo hned... a ty si robila z nevarenej ryze?

zojec
24. mar 2011

@marfigirl mlieko nepijem samostatne, lebo nema skoro ziadnu chut, davam do varenia, a riedila som s tym aj prikrmy.. ked mozem porovnat z celozrnnej a obycajnej ryze, z obycajnej netreba pasirovat, ani cedit, pekne sa rozmixuje cela a ostane mlieko take hustejsie.. (robila som z gulatozrnnej na rizoto), naopak z celozrnnej osavaju tie supy, treba ich dat prec a nie je ani take pekne biele a huste.. obe som robila z uvarenej ryze..

@divoska tak nabuduce skus z uvarenej ryze urobt, ta sa mixuje v pohode 😉

divoska
24. mar 2011

@anlu jo a celkom sa to da. len mi zostalo kopec malickych kuskov, tak z toho spravim kasu ci co. mam to v chladnicke, @zojec ta varena bude asi fakt lepsia, ja som dala jasminovu co som si tu susila a zistila som ze uz ju zas bolo treba zjest 🙂

marfigirl
24. mar 2011

@anlu ty si pisala, ze to mixujes tycovym, ze? lebo aj ja mam iba tycovy mixer a teda zostane mi toho vela.
dala som tam iba brokolicu a nejake korenie,obalila som to a na prekvapenie boli velmi dobre. Take dobre, ze urcite zopakujem, lebo aj detom chutili 🙂 robim ho z celozrnnej ryze
@zojec ja ked ho spravim, tak je velmi huste a potom si ho musim rozriedit a to uz rozriedim ako chcem...ale je pravda, ze pasirovat ho musim.

anlu
24. mar 2011

@marfigirl ano s ponormym robim, lebo tiez mam len taky. Ale zistila som ze su rozne, napr. ked som bola u svokrusky a chcela som rozmixovat pre Olivku jedlo (ked bola este malicka) tak s jej mixerom sa mi to vobec nedarilo. Cize zalezi od toho aky mixer mas, mam pocit ze hlavne od tvaru toho spodku... Ja si uz fakt pripadam ako noznicoruky Edvard ale ja mam namiesto noznic mixer 😀 😀 😀 😀 No budem si asi odkladat do mraznicky tuhu cast z ryze a urobim aj ja nieco... A ty si robila tie gulicky do paradajkovej omacky? Teraz neviem ci ty si to spominala alebo niekto iny... Ak ano tak napis prosim ako si ich robila 🙂

penn
25. mar 2011

Ahojte, kedze sa snazim eleminovat zivocisne bielkoviny zo svojej stravy, tak pouzivam nahrady mlieka a smotany..

len mam taku dilemu aky rastlinny olej pouzivat, alebo oleje, aby som mala aj rozne vyzivne latky..

mam rada rozne zapekane, zemiaky, zeleniny, gnochi, pripadne "smotanu" pouzivam aj na zahustenie polievok, a tu si nie som ista ci pouzit olej urceny pre studenu kuchynu alebo pre teplu.. kedze nevyprazam na nom, ale pri zapekani sa potom ako sucast "besamelu" vari pri vyssej teplote..

a zaroven, mam problem, ze napr. olivovy alebo sezamovy olej su velmi aromaticke a potom "rusia" chut jedla..

ma niekto nejaky tip? striedala by som rada viac olejov aby sme teda nemali stale to iste zlozenie

rancuzkaf
25. mar 2011

@penn na zapekane jedla je najlepsi olej na teple pouzitie, ale nic sa nepokazi ak to bude aj olivovy za studena lisovany (znesie aj vyssie teploty).....ja osobne ho vyuzivam casto v teplej kuchyni (dokonca sa moze v pohode dat aj do kolacov a na pecenie palacinok, kludne aj sladkych), co sa tyka chute, skus vyskusat viacero druhov, lebo kazdy ma svoju specificku chut : jemnu alebo ostrejsiu.... aj co sa oblasti tyka, je to ako s vinom, kazde ma ine podmienky na pestovanie.....doma mavam bezne aj slnecnicovy a repkovy za studena lisovane, tie pouzivam len napr. na pomastenie uvarenych cestovin, do hotovej uvarenej polievky kvapnem priamo na tanier alebo slnecnicovy sa mi strasne hodi ako omastok na makove rezance a pod. no a na salaty su dobre namiesane oleje (aj viacero druhov 3-5), tie su sice drahe, ale neminu sa tak rychlo😉...oplati sa investovat!

jaron
25. mar 2011

Ahojte,

dozvedel som sa, že tento týždeň býval v Slovenskom rozhlase v relácii Seriál týždňa Roman Uhrin, dá sa to pustiť aj zo záznamu na:

http://www.slovakradio.sk/radio-slovensko/seria...

zojec
25. mar 2011

@jaron 😉 ja som ho poctivo pocuvala :D dnes robil bryndzu z tofu 😀

jaron
25. mar 2011

@zojec aj by som si veru dal, či už s pravou bryndzou alebo takéto - bryndzove halušky po japonsky 🙂, celozrnné s tofu bryndzou a tofu slaninkou

zojec
25. mar 2011

@jaron mnam 😉 nerob chute.. my sme dnes mali toto: karfiolovy salat s tofunezou a opekanou polentou 😉

anlu
25. mar 2011

chute mi robite??? nonono 😀
prave som robila ryzove mlieko a skoro mi prihorela ryza 😀 😀 😀 sikovna som co?

penn
25. mar 2011

@rancuzkaf dakujem, som vedela, ze to tu dobre dopadne 🙂)

a baby, sak aj chalani, pouzivate do tych mliecok aj nejake tie zahustovadla ako tu xantanovu, guaranovu gumu, ci lecitin?

anlu
27. mar 2011

@penn do tych mliek co si robime nic nedavame, ak tak len ochutit, mne sa osvedcilo stipka soli a med (alebo trstinovy cuko, javorovy sirup alebo nieco podobne)

divoska
27. mar 2011

@anlu ja uz dlho tuzim po ryzovom hrnci aj ked ja som viac zemiakova. ale v tomto nasom pidi byte nemam uz kam dat dalsiu rarohu 😀

anlu
27. mar 2011

@divoska aj my mame taky pidi byt 😀 ja teraz vazne uvazujem aky kuchynsky robot by sa mi zisiel aby tam bolo toho co najviac ale zase nie zbytocnosti, lebo fakt nemam kde davat vsetky tie serepeticky... A na zemiaky, cestoviny a ryzu pouzivam taky super hrniec, ktory si iba nahrejem a v nom sa to potom vsetko robi a vari. Tak zemiaky nevarim vo vode ale akoby len v pare.

alami
28. mar 2011

Ahojte, tak biela stolica bola z toho množsva sójového mlieka. vytešená, kúpila som mu to tekuté, alnatura v DM, že bude mať niečo lepšie a on sa nám na to mlieko komplet vyhádzal, aj atop. ekzém mu vyšiel (už ho nemal asi rok a pol vôbec). Ten už sa mu robil aj pri tom sušenom, som si neuvedomila, prečo asi sa škriabe, lebo zatiaľ nemal nič.

Tak dnes som nabehla do DM po ovsené alnatura, vypil bez problémov, len tam nie je vápnik. viete o nejakom ovsenom, ktoré je aj s vápnikom? Prípadne, robievate si ovsené aj doma? našla som na nete, že stačí zaliať ovsené vločky vriacou vodou a nechať v termoske pár hodín stáť. to mi nepríde náročné 😅 je to dobre takto to spraviť, či ako robievate, ak robievate? dík

jana.oravcova
28. mar 2011

ahojte. potrebovala by som radu ť čím a ako posilniť imunitu mojej 3 ročnej dcéry. od januára je stále chorá a tak som nasadila šťavy čerstvé, ale toho veľa nedá, tak dva glgy a dosť, dávala som jej to aj do fľaši s tým sosákom, ale je to iná chuť ako kupovaný džús,a tak tomu veľmi neublíži. ale aj dva glgy sú lepšie ako nič. čo ešťe pridať, resp. ubrať, aby sa jej imunit. systém trošku dal do kopy. dakujem za odpovede.

jaron
28. mar 2011

@alami s vápnikom je ryžové v DM drogérii:

Alnatura Reis Drink Calcium
Alnatura ryžový nápoj s vápnikom BIO

http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/index...,
(asi piate od vrchu)