Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
3. jún 2011

@andrea76 ja si urobim cas aj na Vianoce 😉 ked budes na svk kludne sa ozvi a stretneme sa...
@monr prajem vsetko najlepsie velkej kocke k narodkam 😉 ...a dufam ze ti mixer neodide 😀 moj zatial zije aj ked som s nim uz kadeco mixovala

oscarka3
3. jún 2011

@anlu vitarecepty sú na http://vitakucharka.blog.cz/ a dá sa stiahnuť kniha od Věry Talandovej Sluneční živá strava, myslím, že je na ulozto.cz

lucia123
autor
3. jún 2011

oscarka3@ da sa zaplatit aj na mieste, ja tak zaplatim, lebo prevod by trval dlho a ja som sa to dozvedela len v stredu. Taku akciu si netreba nechat ujst, ved vstupne je 500 KC na dospelu osobu, nie je to az tak vela, kedze su to dva dni, vraj to este dotuju, a pri nas budu musiet, lebo nase deti su zruti 🙂 Bude tam aj parnik, vela vita-deticiek... Stoji to za to, urcite. Hlavne sa konecne stretneme s ludmi podobneho zmyslania co sa stravy tyka, takych tu v Ba nemame, alebo mame a neviem o nich, lebo malokto prizna, ze nepapa varenu stravu 🙂)))))

anlu
3. jún 2011

@oscarka3 no presne toto som hladala a som si nevedela spomenut na nazov 😀 este ze vas tu mam 😉 Mam aj jednu slovensku stranku ale tam je to tak nezazivne pisane a este aj zle mi ju zobrazuje, tak kym to vylustim o nervy pridem 😝

vivien6
4. jún 2011

ahojte.. som tu prvy krat v tejto teme,kedze som sa stala pred nedavnom vegetariankou... su aj vase deturence veget. alebo ste len vy? ja mam dilemu ci mam davat malej mäso alebo nie. ja ho nejem,moj muz bohuzial ano,toho nemozem prinutit,aby sa toho vzdal... ale bojim sa jeho reakcii,ako zareaguje,ked by som raz prisla s tym,ze mala bude tiez vegetarianka... ako ste to vyriesili ??? dakujem

rancuzkaf
4. jún 2011

ahoj @vivien6, nic ti nebrani v tom, aby si malej varila vege jedla...ved asi vacsinu casu travi s tebou 😉
zrejme sa ale nevyhnes tomu, ze bude chciet okostovat aj to, co papa ocino.....urcite ti napisu baby, co maju manzelov ako ty 😉 ....u nas sa maso neje, takze to mame jednoduhsie

zfidorka
4. jún 2011

@vivien6 moj mm maso je, aj ked menej, tak sme to vyriesili kompromisom ze 1x do tyzdna maso malej davam... a takto som sa vyhla aj slovnemu kamenovaniu zo strany okolia... 😅

andrea76
5. jún 2011

@anlu
Ahoj Anlu. Určite sa Ti ozvem, keď budem na SK, aby sme sa stretli

anlu
5. jún 2011

@vivien6 ahoj, my sme rodinka pol na pol... cize ja a najmladsia dcerka sme vege a manzel a starsia dcerka nie su... doma maso nevarim cize nemusim ani riesit to ci jej dat maso alebo nie. A okrem toho obidve nemozme mliecne vyrobky cize ona je uz zvyknuta ze niektore veci nemoze jest a ze jej poviem "toto je tatkove, alebo Claire, to nemozes jest" berie to uplne prirodzene... myslim ze to zalezi hlvane na tebe ci to naozaj chces alebo nie. Ak budes mat pochybnosti tak aj skor podlahnes tlaku okolia 😉

anlu
5. jún 2011

@andrea76 uz sa tesim... najblizsi rok budem urcite na vychode, cize kedykolvek sa mozme stretnut 😉

andrea76
6. jún 2011

@anlu
Aj ja sa teším, konečne sa s niekým stretnem aj osobne 🙂

adriana7
6. jún 2011

@lucia123 , prosím ťa , tak keď odtiaľ prídeš, plná dojmov, poinformuj nás, nezabudni, pls 🙂
@oscarka3 , ono to nie je len o tých 500 čk, že? my sme boli tento víkend s deťmi na súťaži v lipt. mikuláši a celkovo nás to stálo 80 evry, skoro ma omylo, štartovné, vstupné, phm, káva a občerstvenei ( a to sme raňajky aj obed viezli so sebou), ale aj ja by som tam bola rada išla, keby bol v inom termíne, to by bola sila, keby sme sa tam my vege vita slovenky stretli v prahe 😀

anlu
7. jún 2011

mali ste uz niekto toto tofu?
http://www.mojavitalita.sk/obchod/bielkovinove-...

ach jaj, ja v takej diere budem byvat ze mi ine neostava ako objednavat cez net... 😒

a tu sa daju objednat muky rozneho druhu...
http://www.internetovypredaj.sk/index.php?h=7&s...

katus123
7. jún 2011

kazdy nech si robi, ako uzna za vhodne, ved mame individualne problemy a potreby. Ja tiez vyznavam vegetarianstvo, aj ked uz som trosku "skazena" kedze si dam obcas kuraci/morcaci salat, vtedy si hovorim, ze sa prejavuje taka zivocisna stranka mna...inak nepapam masko. Malej vsak davam moznost vyberu aj preto som v 7. zacala zavadzat aj masove prikrmy,ale zvacsa papame skor zeleninku...doma urobene mi vacsinou nespapa, ale ked sme vonku zhltne aj cele ovko, asi ju pobyt vonku viac vycerpava...

oscarka3
7. jún 2011

@anlu , ale tam toho je!!!! 🙂 musím večer popozerať

marfuskaanjelik
7. jún 2011

Babenky, ozvite sa mi do IP prosim tie, ktore mate zahradku a ste ochotne mi poradit. Cez leto budeme na vidieku, tak by som chcela trosku "Mičurinovat". 😉

jaron
7. jún 2011
anlu
7. jún 2011

@jaron no pekne nahananie si pacientov... 😒

andrea76
8. jún 2011

@anlu
Ahoj Anlu. Ja mám to tofu, ale zatiaľ som ho neskúšala, ale už budem musieť ho otvoriť.

adriana7
8. jún 2011

@anlu , ta si s tým sťahovaním tuším vôbec nie si stotožnená, čo? ale veď cez net objednávať je najlepšie, najrýchlejšie a tuším aj najlacnejšie 🙂
@marfuskaanjelik , tak založme novú tému, my mičurinky? a to ty v tvojom stave sa chceš ešte motykou oháňať? 😀
@jaron , toto poznáme, aj knihy máme od bukovského načítané, naše decká z jednej z nich majú takú "prúpovídku", že "pripečené mäso jedia dnes už len naozaj pripečení ľudia" 😀

zfidorka
8. jún 2011

@adriana7 nova foto, uces vidno aj spredu, pristane ti 😉

adriana7
8. jún 2011

@zfidorka , ďakujem, ani nezaspím 😔

marfuskaanjelik
8. jún 2011

@adriana7 no ja budem vydávať pokyny a tatik bude kmitať 😀

adriana7
8. jún 2011

@marfuskaanjelik , ty si sa vedela vydať 😀 😀 😀

marfuskaanjelik
8. jún 2011

@adriana7 no odchod na vidiek bol primárne jeho nápad, tak nech si užije. 😉

zfidorka
9. jún 2011

ahojte, dnes som podla tipu od @zojec robila tieto placky (teda upravene podla surovin co som mala doma 🙂)
http://ssalonis.blogspot.com/2010/04/paratha-pl...
celkovo zaujimave recepty su na tej stranke 🙂
urobila som si k tomu este zeleninovy salat a bolo to vyborne...

rancuzkaf
9. jún 2011

@zfidorka to musi byt dobra pochutka mnam, mnam........... indicku kuchynu, to ja mozem 🙂

rewt
10. jún 2011

Poznáte Kolláthove ranajky? Vrele doporucujem. Ak nepoznáte, potom ich tu niekedy napisem. Teraz nemám sk (klavesnicu)

mima777
10. jún 2011

Ahojte, bola som s malym na odbere krvi kvoli zelezu. Dlho som sa odhodlavala, lebo som malemu odmietla davat tie chemicke rakovinotvorne gebuziny. No a maly mal zelezo dokonca nad normal a pritom sme sa pred 7mesiacmi blizili k sredne tazkej anemii. Pisem to sem do nasej temy na margo toho, ze doktorka mi tvrdila, ze stravou donho zelezo nedostanem, aby sa mu to zlepsilo. Takze opak je pravdou a mna to neskutocne potesilo a utvrdilo v tom, ze tato cesta je spravna🙂. Vsetky vysledky mal podla nej perfektne, dokonca aj imunitu, ktoru mal podla testov predtym znizenu mal v uplnom poriadku🙂. Doktorka ani nevie, ze sme vege- malemu tu rybu sem tam dam.

Teraz mi len poradte, ako mu "nedavat" v strave zelezo /kedze ho ma nadbytok/ 🙂)))))))))

jaron
11. jún 2011

@mima777 Ahoj, železa z rastlinnej stravy (nehemické železo) sa kvôli nadbytku nemusíš báť, rizikovým je hlavne železo hemické (živočišného pôvodu) - jeho nadbytok je spojený so zvýšením rizika napr. cukrovky a niektorých druhov rakoviny.
Organizmus nevie regulovať príjem železa z mäsa (to znamená, že aj pri jeho dostatku sa jeho ďalším príjmom stále hladina v organizme ešte môže zvýšiť), pri železe z rastlín je to obmedzené. Nie je potrebné sa nejako zvlášť zameriať na zníženie železa z rastlín. (Aj by to bolo dosť ťažké a nemusela by si to odhadnúť zase na opačnú stranu...). Rizikom môže byť napr. užívanie vitamínov doplnkov železa a vysokých dávok vitamínu C. Ak by hladina železa v organizme i ďalej bez zjavnej príčiny stúpala, mohlo by ísť o nejakú poruchu (hormonálnu alebo neviem čo).
Myslím ale, že v tvojom prípade je všetko v poriadku a že sa môžeš tešiť so zdravia malého 🙂.