Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
31. jan 2012

@tina_ ja idem riesit tiez skolku a dokonca nedaleko od vas, vo Vranove. No som zvedava ako pochodime. Potom daj vediet ci si nieco poriesila. Ja budem trvat na veganskej strave tak som zvedava na tu prednasku o normach 😀

anlu
31. jan 2012

@leishmania ak chces preposlem ti knihu od N. Walkera o stavach. Ja zeleninu a ovocie nemiesam, jedine listovu zeleninu s ovocim, bud v stave alebo este lepsie smoothie. Tie su uzasne a kombinacie je najlepsie vyskusat na sebe ktore ti budu chutit. Niekde mam aj link na film o chlapikovi ktory sa pomocou stiav vyliecil. Nejaky cas pil iba stavy nic ine...

adriana7
31. jan 2012

@anlu , ak nájdeš link, pozriem si aj ja rada 😵

anlu
31. jan 2012

@adriana7 nasla som 😀 vy ste teraz celkom vita, ci len z casti?
http://www.uloz.to/11861998/fat-sick-and-nearly...

rancuzkaf
31. jan 2012

....ak by ste mali zaujem o tu knihu od Walkera, mozem ofotit, tiez ju mam 😉 ....alebo to mas ty @anlu uz ako subor?
inac uz sa dlhsiu dobu pohravam s myslienkou, ci by sme si nezalozili sukromnu temu s nazvom pestujeme bio ovocie a zeleninu, kde by sme si navzajom poradili pri micurinceni, pochvalili sa s pripadnymi uspechmi aj neuspechmi....zaujalo by to niekoho z vas?

anlu
31. jan 2012

no a pridam este moju skusenost so zubami a dojcenim, kedze tu bola o tom rec... pocas obidvoch tehotenstiev som bola vegetarianka. Prvu dcerku som dojcila len jeden rok (odstavila sa sama) a druhu 2 roky a 2 mesiace presne na den. Nikdy som nemala problem so zubami, nijako sa mi pocas tohto obdobia nekazili. Ono niekedy je problem aj v tom ze mamicky casto nemaju po narodeni dietatka cas ani na osobnu hygienu, ani na to aby sa kvalitne najedli, cize zjedia casto prave take veci ktore im nijako neprospievaju (daju si nejaku sladkost, cokoladu, pecivo a pod.) A tak ako tu uz bolo spominane, vyhybaju sa prave zdravym jedlam zo strachu ze dieta bude nafukovat. Preto mamicke chybaju ziviny.

Este sa tu niekto pytal cim nahradit kuracie maso... odpoved je nicim. Kuracie maso ani ziadne ine clovek nepotrebuje, cize ho netreba ani nahradzat 😉

anlu
31. jan 2012

@rancuzkaf ano ja ju mam ako pdf tak mozem rozposlat kto chce, nech da adres 😉 a mam aj ine velmi dobre knihy.

anlu
31. jan 2012

@rancuzkaf ja by som brala taku temu, vlastne len teraz zacinam vazne pestovat. Len tak nahodou som sa dozvedela ze otec uz ani nechcel sadit, tak sme ho s manzelom presviedcali ze nasa zelenina a ovocie je ovela chutnejsie ako z obchodu. Mame dost velku zahradu a urcite by som to chcela vyuzit. Dobre rady sa mi velmi zidu.

rancuzkaf
31. jan 2012

vcera som objavila na jednej fr vita stranke naplaste s vitaminom B12:

http://www.amazon.com/Vitamin-B12-Patch-8-Patch...

poznate to niekto?... mozno @briketa alebo @kacenkaharris, kedze byvate priamo "pri zdroji" 😉

vyzera to velmi zaujimavo!

rancuzkaf
31. jan 2012

@anlu ok, tak tu nebudem fotit 🙂 ....ofotim nieco ine: HALIEROVA KUCHYNA to sa mozno v tychto tazkych casoch zide 😉
...ja myslim, ze sa nas najde viacej, co budu mat k teme zahrada co povedat😉

rancuzkaf
31. jan 2012

@anlu este ta idem otravovat, kedze si dnes tu: ty pouzivas nejaky vykonny mixer na tie vselijake smoothie?....tiez rozmyslam nieco poriadne kupit, typu Vitamix......mate niekto nieco take?

anlu
31. jan 2012

@rancuzkaf ja prave ze teraz nemam dobry, co som mala velky mi odisiel tak tiez rozmyslam aky kupit. Nie je to prave najlacnejsia zalezitost. Zatial si idem kupit taky rucny odstavovac na ktorom odstavim zelene a do toho uz len mixnem ovocie. To sa da aj ponornym. Niekde mam asi aj link na mixer podobny Vitamixu ale este lepsi, skusim pohladat.
http://www.mojavitalita.sk/obchod/odstavovace/h...

inak ja som B12 nikdy neriesila a nemam pocit ze by mi chybala. Ze vraj prave vitariani jej maju dostatok, ale neviem co je na tom pravdy. Zatial nemam potrebu ju umelo doplnat.

adriana7
31. jan 2012

@anlu , my sme v zime vždy len sčasti...banku som ešte nevykradla...lotto nevyhrala...neodsťahovala sa do teplých krajín 😀
@rancuzkaf , ja by som sa isto pridala...už ma svrbí...jak by som šla do záhrady 😀

anlu
31. jan 2012

ja tiez uz cakam ako na ihlach kedy mozem do zahrady vystartovat. Aspon do kvetinacov som rucollu zasiala. Som zvedava ci vyrastie taka normalna 😀

monr
1. feb 2012

@rancuzkaf mne by sa zišli rady, ako začať pestovať v kvetnáčoch na balkone, našim síce môžem čo to nakázať nasadiť, ale doma by som rada aspoň bylinky, prípadne niečo, čo na tom balkóne prežije.

mishik
1. feb 2012

jeej, pekna tema. aj my sme podla lunarneho kalendara vo dnoch listu sadili zeruchu do kvetinaca a uz je kraaasna🙂 mnam. dcerka len chodi a nakuka ci uz ju moze papkat.

anlu
1. feb 2012

@rancuzkaf tento je celkom dobry ale nie najlepsi no myslim ze smoothie v pohode zvladne
http://mixery.heureka.sk/catler-bl-8010/specifi...
a nasla som aj ten co je este lepsi ako Vitamix no ale aj ta cena je uz ina...
http://www.ukjuicers.com/blendtec-total-blender...

ja mam teraz v kvetinacho pupavu, ale je pravda ze sa jej velmi neche rast a rucollu som teraz zasiala uz je taka malicka. A este perzlen som nasla nejake stare semienka ale vyrastli asi tri bylky tak snad z nej nieco bude 😀

miri.b
1. feb 2012

@anlu my mame ten rucny odstavovac a nie je zly, ale nechytil sa u nas velmi

a este ked hovorite o smoothie, tak co vravite na ten smoothie maker, co davaju v teleshopingu? 😅

zuzanaam
1. feb 2012

@anlu to vita suši vyzerá zaujímavo, najbližšie musím vyskúšať. Inak mi tuším čítate myšlienky, včera mi mm doniesol od nich odšťavovač, lebo si chcem urobiť jarnú šťavovú kúru a chcela som sa dnes pýtať, či niekto máte skúsenosti a osvedčené recepty a vidím, že ste s touto témou začali aj bezomňa 🙂 Preto všetka podobná literatúra je vítaná 😉
@rancuzkaf pripájam sa aj k záujemcom o tému biozahradníčenie, ja mám síce len balkón, ale mm má 20 árov a celoživotné skúsenosti 😀 Okrem toho akútne zháňame väčší pozemok a dúfam, že o rok dva už budeme na svojom .

anlu
1. feb 2012

@miri.b ja nemam telku tak neviem ktory, keby si mala link na neho tak by som sa kukla. Je dobre ak ma vykon nad 1000 W Inak ti to zelene velmi nerozmixuje. Na makke ovocie staci aj slabsi.

Kto chce nejake knihy preposlem, myslim ze vsetky mam v pdf. Asi by to chcelo zoznam, ze?
@zuzanaam pridavam aj fotku, nevyzera to krasopisne ale hlavne ze chutilo 😀

anlu
1. feb 2012

@miri.b ak ho nechces kupim od teba 😉

rancuzkaf
1. feb 2012

tak mame zalozenu temu o zahradke Pestujeme bio ovocie a zeleninu, dala som pristup zatial: @oscarka3, @anlu, @adriana7, @monr, @gia111, @zuzanaam .....samozrejme ak niekto dalsi ma zaujem, nech mi napise 😉

adriana7
1. feb 2012

@rancuzkaf , ďakujem za tému 😉 ...začal február, tak už sa "zjarnieva" 😵

rancuzkaf
1. feb 2012

@adriana7 este keby to tak aj vonku na jar vyzeralo, ze? 😀

adriana7
1. feb 2012

@rancuzkaf , ani nehovor, ja zimu len tak prežívam až živorím, von chodím len pod hrozbou mučenia, bŕ.. 😀

monr
1. feb 2012

Baby, ja som asi divna, zimu milujem, este viac ked prsi, ci je hmla. Vtedy som nabita energiou na rozdavanie.
A este otazocka, da sa niecim nahradit kapusta? Mam strasne rada, ale uz 10 rokov nejem, nemozem. Taku dobru kapustovu polievku, ci salat by som si dala, ale zial.

oscarka3
1. feb 2012

@monr nemôžeš varenú alebo surovú?

monr
1. feb 2012

@oscarka3 ziadnu

oscarka3
1. feb 2012

@monr a surovú si skúšala jesť ako? s čím?

estterka
1. feb 2012

@rancuzkaf mohla by som sa prosim ta pridat? my este zahradku nemame,ale ja som uplny zaciatocnik a velmi rada budem citat a cerpat info 😉 ked sa odstahujeme,isto chystame pestovat,strasne sa na to tesim 😉