• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

12. októbra 2017 
@oscarka3 surovu som jedla naposledy asi rok dozadu v salate s cibulkou, mrkvou, zaliate nalevom. 2 dni som bola nepouzitelna, tak odvtedy uplne vynechavam. Aj pred tym som obmedzovala, lebo som vzdy vedela, co ma caka, no ale neodolala som.
1. feb 2012 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rancuzkaf dakujem :grinning: a to aj u vas je taka zima tera? Ja normalne rozmylam ci ist s malou vonku alebo nie. Ved dnes ma nos z toho mrazu bolel :astonished:
@adriana7 tak to sme dve co tak miluju zimu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja uz netrpezlivo cakam kedy bude jar
@monr a ake mas problemy (ak to nie je tajomstvo) z kapusty?
1. feb 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@estterka si u nas vitana:wink:
1. feb 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anlu u nas je taka polovicata zima ako u vas, ale pre frantikov katastrofa :grinning:
1. feb 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rancuzkaf mozes pridat do temy aj mna? u nas je hlavny bio zahradkar moj ocino, no ak mozem, rada si by som si precitala vase napady, napr. ako odlakat musky z ruzickoveho kelu (tento problem sme mali minule leto)...
1. feb 2012 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zfidorka rado sa stalo :slight_smile:
1. feb 2012 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anlu predavat ho nechceme :slight_smile: , ja len ze moja predstava rano spravenej stavy je u nas nerealna, :wink:

a tu je link na smoothie maker http://www.najprodukty.sk/smoothie-maker , inak ani my nemame Tv, som videla u nasich a nevyzeralo to zle, ale tymto Tv veciam neverim, takj sa pytam :sweat_smile:
2. feb 2012 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rancuzkaf "škoda", že si už založila súkromnú tému, o záhrade a pestovaní by si určite prečítali viaceré, aj tie čo bývajú v paneláku, napr. v téme Naturálna rodina by sa to hodilo :wink:
2. feb 2012 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@estterka vyzerá to lákavo, hneď by som si dala, ako sa viem a kde dostať k tým raw receptom?Sa teším som malej dala na výber papriku alebo chlebík a vybrala papriku, aj keď to len žužle a dávam pozor, aby sa nedusila, ale nechcem tento pekný vzťah obmedzovať :slight_smile: . Dávali ste pred rokom hrozno? Malo málo kôstiek a tak šup do mixéra na penu a bola z toho vo vytržení :grinning:
2. feb 2012 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
môžem aj ja sa pridať? síce ma moc nepoznáte, ale hádam by sa anka mohla za mňa prihovoriť :grinning: ja by som skôr kradla vaše rady, nemám vela skúseností. moje papriky sa dožili len 3cm a paradajky poväčšine skončili pri zelenej farbe :sweat_smile: aspoň jahodám sa ako tak darilo, ak ich najmladší nechal dozrieť...bylinky a šaláty, to už troška lepšie, to rastie samo :grinning:
2. feb 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miri.b no chybaju mi tam zakladne udaje ako je vykon (to ma asi najviac zaujima) Ja osobne by som ho nekupovala, aj ked je mozno dobry. Ale aj v takych veciach sa riadim intuiciou a z toho stroja nemam dobry pocit :grinning: Radsej by som popozerala po inych mixeroch ak chces mozem nieco pokukat...

@gia111 ano ja som davala hrozno ale musela som jej ho lupat a vyberat kostky. Bola to sice babracka ale ked som ju videla ako sa napchava tak mi to nevadilo :grinning: A dobre raw recepty najdes na http://vitakucharka.blog.cz/

@luciauk ahoj Luci, davno sme nepisali. Ako sa vam dari? Pridete niekedy v dohladnej dobe na svk? A jasne prihovaram sa za teba ak treba :grinning: :grinning: :grinning:
2. feb 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,idem po radu..kupila som zeruchu a redkovku-semienka na klicenie a kedze boli dost drahe,tak to nechcem pobabrat-mozem to klicit na vate?
2. feb 2012 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu v lete :slight_smile:
2. feb 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@estterka radsej to klic len tak na miske alebo sitku, z vaty sa ti to bude zle vyberat. Redkvicka je vyborna, tu mam rada :slight_smile: Ja teraz prvy krat skusam qiunou klicit tak dufam ze to bude jedle
@luciauk daj potom vediet, mozem skocit do KE a konecne dame stretko :wink:
2. feb 2012 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@estterka Na naklicovanie odporucam naklicovadlo. (Ja non-stop pouzivam uvedene v odkaze: http://www.mojavitalita.sk/obchod/naklicovadla/biomiska-naklicovacia-suprava.html a som s nim velmi spokojna :sunglasses: Ked som skusala naklicovat na vate moc mi to neslo :sweat_smile:
2. feb 2012 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ty už nebývaš v ke? :fearful:
2. feb 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barborka08 jej, to je super pomôcka. ja stále klasicky :grinning: musím si niečo také zaobstarať, aj sa mi bude častejšie potom chcieť :wink: teraz sa sústredím na odšťavovač, chceme kúpiť, robíme si prieskum. včera sme skoro odpadli s dcérou. v dosť drahej predajni mi jeden akože išiel pomôcť, našiel jeden odšťavovač, hoci na nete mali viac, ukázal mi kde sa dávajú plody a kde tečie šťava a aká je jeho výkonnosť a značka. sme na seba s dcérou pozerali, že to by vzládol aj náš škrečok :grinning: čistý debilko...
2. feb 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miri.b , má ho moja mama, ale neviem, je to také čáry máry fuk, rovnakú skužbu ti urobí ponorný tyčový mixér z tesca za 5 eur
@barborka08 - ja klíčim ako totálny lakomec - obyčajná sklenená miska, obyčajné väčšie plastové sitko z domácich potrieb a látková vreckovka (nepoužitá :grinning: , už používame roky papierové, tak som im našla využitie)
...ale treba uznať, že toto na linke vyzerá lepšie :wink:
2. feb 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@estterka žerucha sa dá v pohode klíčiť na vate, potom ju odstrihneš, reďkev odporúčam radšej na miskách len tak (ja nakličujem v obyčajnej plochej plastovej dóze s vrchnákom, na noc nechám namočiť vo vode ako strukoviny a potom ich mám nasucho, len 2-3 krát denne preplachujem na site). Reďkev dávam najčastejšie do zmesí napr. s mungom, šošovicou a tak, lebo samotná je dosť ostrej chuti.
2. feb 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciauk uz si u nas v pestujeme bio ovocie a zeleninu, vitaj :slight_smile:
2. feb 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem, vážim si to :slight_smile:
2. feb 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mohli by ste poradit @gia111 ako ma vojst do sukromnej skupiny?.....ja som ju tam dala do zoznamu, ale nevie vojst :unamused: , dakujem
2. feb 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciauk :grinning: Tak to ste vazne natrafili na odbornika :grinning: Viem si to zivo predstavit... :grinning: Ak robis prieskum, ktory odstavovac, skus kuknut aj na tuto stranku: http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odstavovace/domacnosti Je tam celkom dobry pokec ku kazdemu typu odstavovaca :wink:
3. feb 2012 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adriana7 Super napad, si sikovna :slight_smile: Mne to neslo, nejako som nevedela skombinovat tanierik so sitkom a klickami - nechceli spolupracovat :grinning: :grinning: :grinning:
3. feb 2012 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rancuzkaf ja by som sa rada pridala k biopestovateľom, ak je to možné. Viem, že ja neprispievam, ale čítam vám mamičky menších detičiek, denne. Ja už mám 3 dospelé a skvelé deti, ale čo sa týka vegetariánstva, stále viac a viac sa k nemu približujem. No a biopestovateľstvo je ďalšia moja méta, za ktorou by som chcela ísť. V súčasnosti dokonca mením zamestnanie a idem pracovať do sféry biopotravín, ale pestovať bio zeleninku a bioovocie ešte neviem, rada by som a keďže mám zákradku, mám aj možnosť.
Takže rancuzkaf, ak usúdiš, že sa hodím, rada ba som zdieľala úspechy biopestovania s tebou a ostatnými mičurinkami.
@anlu, viem, že si z okolia Košíc, ja som rodená Košičanka, ak by sa dialo nejaké stretko, rada sa pridám.
Vegemamky, veľmi rada vás čítam a ďakujem vám.
3. feb 2012 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@delli2 tak sa k nam pridaj :slight_smile:
3. feb 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciauk nie nebyvame v KE :frowning2: a to aj u nas su taky debilkovia ze ja viem viac ako predavac :stuck_out_tongue_closed_eyes: A odstavovac vyberaj snekovy, tie su najlepsie, lebo nenicia enzymy.
@barborka08 ja tiez klicim v miskach na klicenie ale mam keramicke. Su v tom super ze navlhnu a aj ked na nich zabudnem semienka nevyschnu lebo je tam dost vhlko z tych misiek. Tie keramicke stoja nejakych 6-7 eur.
@delli2 ja som dlho byvala v KE ale teraz sme sa vratili do rodneho mesta, do Vranova. No chodievam stale do KE, tam sa citim doma :grinning: a verim ze sa tam znova vratim. Stretko sme zatial robili len raw ale ale ved aj to je vegetarianske :slight_smile: ak bude znova urcite dam vediet. Alebo ked pride @luciauk do KE tak mozme nejake take miesane urobit ze veganskorawacke... co vy na to?
3. feb 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu Super, ja som tiez uvazovala nad tymi keramickymi miskami. Potom ma napadlo, ze alfalfu (vojtesku) davam na 1 den na svetlo a tak som sa rozhodla pre tie plastove :slight_smile: Ak sa mozem opytat, ty sa stravujes raw? :slight_smile:
3. feb 2012 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlu dakujem, chcela by som tuknihu s tymistavami.poslem ti email?

inak viete kde bysommohla kupit sklenene struhadlo? nietake trecieale obycajne, aj na hrubeaj na jemne struhanie.neviem najst
3. feb 2012 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rancuzkaf Ďakujem. Ja budem skôr tichý pozorovateľ resp. čitateľ. Teším sa. :slight_smile:
3. feb 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok