Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

adriana7
12. apr 2012

@anlu , ozaj, žiješ po tom naklíčenom maku?

anlu
12. apr 2012

@adriana7 cisti sa ryyyyychlo 😀 a jednoducho

anlu
12. apr 2012

@zuzanaam ak k tym rozmixovanym klickom pridas trosku soli bylinky a pod. mozes z toho urobit susene placky, ktore sa pouzivaju namiesto chleba. Vola sa to esejsky chlieb. Este som ho neskusala ale urcite aj k tomu dojde 🙂

anlu
12. apr 2012

@adriana7 nejako sa mu nechce klicit a neviem ci este naklici, par krat som na neho aj zabudla 😅 ale nevzdam to, budem skusat znova...

zuzanaam
12. apr 2012

@adriana7 čistí sa veľmi dobre, je to raz dva, ale nie je moc univerzálny, je hlavne na tie listy a nejaké ovocie, mrkvu podľa môjho názoru nezvláda (skúšala som) a teda asi ani inú koreňovú zeleninu (to som ešte neskúšala)

zuzanaam
12. apr 2012

@anlu no ja som ten esejský chlieb skúšala už dávnejšie, namiesto vysušenia mi na radiátore skysol a splesnivel, tak už nemám odvahu to skúšať, možno v lete, keď bude riadne slniečko pripekať 😉

anlu
12. apr 2012

@zuzanaam no mozno alebo v rure, v susicke alebo ked veeeelmi silno topia v zime 😀 tak radsej pockam kym bude pripekat

keira
12. apr 2012

taka mimo otazka, ale v argumentacii ryby vs maso, cim vyhravaju ryby? dakujem 🙂

anlu
12. apr 2012

@keira u mna nicim... v ryby su takou dobrou cistickou vody 😀

anlu
12. apr 2012

@zuzanaam ja som na nom skusala uz viac toho odstavit no mrkva isla tak tazko, aj ked poznam ludi co na nom stavia mrkvu vo velkom. Jablko len tvrdsie ale pekne ho odstavi. Super su este citrusy, maliny, cucoriedky, ananas, hrozno a neviem co este 😀 Uz viem, dnes som skusala aj sparglu a tiez ide super a pekne to chrumka 😀

jaron
13. apr 2012

Ahojte,

posielam recept na výborné vegánske zapekané zemiaky, aj bez vajec sa to dá, možno by niekto ani nespoznal rozdiel:

http://www.zivotazdravie.sk/recepty-z-klubov-zd...

andrea76
14. apr 2012

@jaron Tie vegánske zemiaky sú úžasné. Určite ich vyskúšam, keďže som vegánka 🙂 Mňam. 🙂 Ďakujem za tip 😉

miri.b
14. apr 2012

ahojte, nieco pre tie co setria na odstavovac, vyzera celkom dobre http://www.obchodobchodov.sk/produkty/Snekove_o...

jaron
15. apr 2012

Ahojte,

pre tých, ktorí to nemajú ďaleko - Dr. I. Bukovský v Novej Dubnici, 17.4.2012 o 17.00:

http://www.novadubnica.eu/131130

anlu
15. apr 2012

BROKOLICOVY SALAT:

1 hlavka brokolice
2 velke mrkvy
kusok poru
citronova stava
agave

Brokolicu nakrajame na drobne kusky, mrkvu nahrubo nastruhame, por nakrajame na tenke kolieska. Pridame citronovu stavu a agave, dobre premiesame. Salat je lepsi ak ho chvilku nechame postat, staci 10 min.

jaron
15. apr 2012

@miri.b o takom čomsi snívam, hlavne kvôli orechovým maslám, ešte asi viac než kvôli šťavám, ale žiaľ, zatiaľ to ešte nie je možné pre nás kúpiť

adriana7
15. apr 2012

@keira , u nás ničím tiež, lebo predstava o rybičkách plávajúcich v čistej vode je žiaľ, dnes už utópia...my ryby nejeme, naše deti si ale občas vypýtajú...nekupujem žiadne lovné oblasti FAQ a podobne, v usa majú napríklad tehotné ženy vyslovene zakázaného pangasa, vraj sa chovajú doslova v stokách (overený zdroj na info nemám), ale mne to mäso tiež smrdí 😒
..ˇmy ale na vianoce (kapor) a silvestra(pstruh) ryby jeme, je to taká rodinná tradícia, ale kupujeme ryby zo slovenskej chovne, ideme si ich tam priamo kúpiť..

erique12
16. apr 2012

ahojte, ja sa pridam do vasej vegetarianskej skupiny🙂) vegetarcim uz par rokov...
veganka som bola asi len rocik, to ked som este nemala mojho chlapa🙂
varim len vegetarianske a snazim sa stale nove a nove recepty skusat. oblubena je indicka a talianska kuchyna🙂
naposledy som si kupila knihu: http://www.vegkitchen.com/book-reviews/500-vega...
500 veganskych receptov, uz som vyskusala zopar a su mnamkyyyy🙂))

boli ste vegetariani aj pocas tehotenstva? ja ano. ja sa chystam aj moju babulku tak krmit, uz som si objednala knihu od bukovskeho. ja som to v tehu aj s vega prezila🙂))) aj ked ma niektori strasili...hahah.... ale nastastie uz si kazdy zvykol a respektuje.. 🙂

oscarka3
16. apr 2012

@erique12 vitaj 🙂 .tiež som bola aj počas tehu vegetarián 😉

oscarka3
16. apr 2012

@adriana7 tie ryby ako u vás, sviatočne 🙂

adriana7
16. apr 2012

@oscarka3 , no len tieto dva dni, štedrovečerná večera a silvestrovská večera

adriana7
16. apr 2012

@erique12 , vitaj....ani ja som posledné tehu nič nemenila, dokonca som bola v sezóne aj vitarián....a na malej to "zanechalo stopy" 😀 , doodnes miluje hlavne surovú stravu, vždy zje z taniera najskôr ovocie, zeleninu, a potom, keď už nemá nič čerstvé, tak do nej dostanem aj chlieb alebo zemiaky...ona by mohla robiť reklamu na zdravú stravu, v piatok v kauflande sme boli stredobodom pozornosti, lebo v oddelení zelovocu chcela všetko jesť, kým som sa otočila k váhe, už držala v ruke list z bedne s karfiolom a pusa ako vráta, potom som vážila cibuľu a ona, že ham mami, a už mi podávala uhorku...strašne sa jedovala, že to nemôže jesť, pripomínalo mi to scénku s fantocciho, keď mu na klinike lekár jedol pred nosom so slovami "bavorský karbanátek, škoda, že si nedáš 😀

adriana7
16. apr 2012

@miri.b , aj mne sa páči, ale podobne ako @jaron, budem o ňom len snívať, momentálne je priorita v novom dome vnútorné dvere...nemáme ani na wc 😀 a v máji máme veľkú oslavu, tak aby sa u nás hostia necítili trápne, odšťavovač musí počkať 😀
...ale už nám šťava strááášne chýba a to máme pokazený stroj len dajaký mesiac ☹

erique12
16. apr 2012

@oscarka3
dakujem🙂

@adriana7
dakujem🙂) a aka podarena mala, no ja som fakt zvedava, co sa vykluje z mojej malej, moj muz zje vsetko co navarim, ale on vegetarian nie je. a ze nech deti vyskusaju vsetko a sami sa rozhodnu. tak sme sa "dohodli" (ja som sa nedohodla, ale tiez musim respektovat!!) ze iba biologicke maso a raz do tyzdna, haha....
inak mam pocit, ze tu v zahranici sa to celkovo viacej respektuje.. moje porodne asistentky sa vobec nad tym nepozastavovali, ze som vegetarian🙂

zuzanaam
16. apr 2012

@adriana7 musela som sa smiať, akoby som videla našu malú, ona dokonca vonku trhá všelijaké kvietky a snaží sa ich jesť, musím jej vysvetľovať, že kdekade sa zbierať nedá, lebo sú špinavé, ale zatiaľ to nezaberá. Inak neviem kde to vzala, doma sme pred ňou ešte žiadne kvety nejedli, aj keď sa chystám si nejaké pridať do burinových wild šalátov 😉
@erique12 my sme s mm mali tiež podobnú dohodu a už dva roky "zabúdame" nejaké mäso ochutnať 😀 . A už mu ani nenapadne to spomínať, vidí, že krpec sa normálne vyvíja, už vyše roka nebola chorá, takže aj ocko je spokojný. Naopak, jeho sme zatiahli do pitia štiav, jedenia rôznych bylín a surovej stravy.

didulka85
16. apr 2012

@anlu brokolicu davas surovu? 😅

Konecne som urobila tie musli tycinky. Uz tyzden som kazdy den cistila orechy a co som nacistila, to mi dcera zjedla. Ta masa uzasne voni a chuti. Dala som tam namiesto arasidoveho masla tahini a rapadura namiesto cukru.

Uprimne nie som ziadny vegetarian, chodim sem po recepty, precitat si o zdravej strave, na inspiracie. 😅

anlu
16. apr 2012

@didulka85 ano surovu davam 😉

anlu
16. apr 2012

@erique12 ja som bola pocas dvoch tehu vegetarianka a vobec nic mi nechybalo, obidve babule su a boli zdrave a velke 😀 teraz som skor na vita, snazim sa byt uplne ale obcas zjem aj nieco varene... a nikdy som sa necitila lepsie

anlu
16. apr 2012

@adriana7 😀 aj nasa je zavislacka na uhorkach. V tom obchode musela byt podarena 😀

moj manzel najprv hundral ze to take drahe odstavovace a teraz uz vazne rozmysla ze taky kupime. Nakazil sa aj on a pije stavy kazdy den. No ale budeme musiet tiez pockat kym sa vyskytnu financie na neho...

anlu
16. apr 2012

@zuzanaam aj u nas je to podobne, manzel tiez uz pomaly prestal jest maso a uz sa chyta aj on na moju stravu. Aj ked pred tym tiez stale zjedol vsetko co som uvarila, no maso si dal niekde inde. No teraz sa mu uz vyhyba. Inak ja ked som bola mala tiez som jedla vsetky mozne kvietky a kazdy mal zo mna srandu. Najviac mi chutili datelinove, mnam 😀