Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

monr
30. máj 2011

@jaron asi by som mala skočiť k našim a ísť sa navnadiť k vám do moraviec, nech ma niekto poriadne nakopne a povzbudí.

jaron
30. máj 2011

@monr len príď, ešte síce prerábame steny v spálni a dokončujeme ju, takže celý byt je také skladište, ale dúfam, že za dva tri týždne to už bude všetko hotovo, takže ak by si šla okolo (či k vašim) , len sa ozvi

anlu
30. máj 2011

minule tu niekto spominal ze ma na predaj Mlady jacmen, len teraz neviem kto 😅 este je na predaj?

rancuzkaf
30. máj 2011

ahoj @andrea76 , chystas sa smerom ku nam na zapad? 🙂 ...ak chces, mozeme dat aj nejaky kurz varenia 😉 ....len skoda, ze je to ku nam tak daleko,co?....inac ked sme na SK, tak sa pohybujem medzi Prievidzou a Martinom, keby nieco 😉

anlu
30. máj 2011

mate niekto dobry recept na bezlepkovy chlieb?

adriana7
31. máj 2011

@rancuzkaf , ja som vždy túžila ísť do kuchárskej školy k niekomu renomovanému, tvoje recepty vyzerajú na obrázkoch tak, že ich musím hneď vyskúšať a hotvé jedlo je v porovnaní s fotkou ešte 100x lepšie 😉 , ty si kuchár, alebo ťa len okolnosti donútili?
škoda, že sa nemôžeš pridať k jarovi na tábore, to by bol kuchársky koncert! 😵

oscarka3
31. máj 2011

@anlu , divoska písala o tom jačmeni

divoska
31. máj 2011

@anlu chlorellu mam

anlu
31. máj 2011

@divoska pisem IP 😉

andrea76
31. máj 2011

@rancuzkaf
Ahoj Francúzska. Zatiaľ sa nechystám na západ, ja žijem už 6 rokov v GB, ale nie všetko sa mi vydarí. Práve robím šošovicové placky v trúbe a sa mi rozpádajú. Neviem kde som urobila chybu, recept mám z netu. Pohánkové guľky tiež v trúbe, ale nejako dlho sa pečú a rozpádavajú sa. Som vegánka, takže vajíčko som nedala.

andrea76
31. máj 2011

@rancuzkaf
Ja som na východ, Prešov, ale neviem kedy prídem domov, pretože je to teraz také všelijaké s prácou

zfidorka
31. máj 2011

@andrea76 ja napr. do fasiriek davam namocene drvene lanove semeno, drzali mi pokope...

rancuzkaf
31. máj 2011

@adriana7 nie som kuchar, zivot ma naucil 🙂 .....a hlavne mam dobry nos na recepty, vzdy si ma nejaky dobry najde 😀 .....len pri tych mojich konzervativnych stravnikoch sa nemozem poriadne vyblaznit a tak nove recepty skusam zavadzat opatrne a nie moc casto 😅 , co je pre mna dost velke "utrpenie"

rancuzkaf
31. máj 2011

@andrea76 ono tie placky alebo fasirky zo strukovin sa naozaj dost rozpadavaju, aky mas ty recept?......predpokladam, ze sosovica je pomleta na "masovom" mlynceku a nejako dochutena.....ja by som dala do toho este nejaku tiez pomletu varenu obilninu (ryzu, pohanku alebo psenicu) je to celkom dobre spojivo
aj rada od @zfidorka sa mi velmi pozdava, este som tak neskusala

.....ked uz tu rozoberame tie strukoviny, minule som vykuzlila takuto FAZULOVU ROLADU

presny recept nemam, ale to fazulove "cesto" je urobene z pomletej cervenej fazule, puceneho cesnaku, byliniek, soli a 1 vajca (potrebovala som mat zarucene, ze sa mi to nebude rozpadavat), cela zmes je zahustena grahamovou struhankou tak, aby vzniklo dobre tvarovatelne a drziace pokope cesto

cesto je potom rozvalkane na alobale posypanej struhankou, do stredu je poukladana varena zelenina, vajicko, moze byt tofu, kysla uhorka....proste co je poruke 🙂 ....pekne sa toto vsetko cestom obali a pokvapkane olejom v rure upecie

servirovala som to s opekanymi zemiakmi a ratatouillom

monr
1. jún 2011

@jaron vďaka, isto sa ozvem, keď budem mať cestu. Nakopnutie potrebujem čím ďalej, tým viac, už aj muž začína brojiť proti tomu, čo varím. ☹
@jaron a ešte otázočka k tej zmrzline z banánov, myslíš, že sa mi to podarí zmixovať aj ponorným mixérom? normálny nemám.
@rancuzkaf tak toto vyzerá famózne. mňam, hneď by som si dala.

andrea76
1. jún 2011

@rancuzkaf a zfidorka 🙂 Ďakujem Vám za tipy. Šošovicu som len uvarila, pridala som ovsené, jačmené vločky, strúhanku, ovsené otruby, cibuľu, mrkvu. Jasné, že som ochutila bylinkovou soľou a cesnakom a pažítkou. Túto roládu poznám s vajíčkou, kedysi sme robievali, ale z mletého mäsa.

monr
2. jún 2011

mám ešte jednu otázočku, čo poviete na sójamat? či sa oplatí, alebo ani nie. (len tak pre info sa pýtam, zatiaľ nebudem kupovať) a teraz majú na stránke aj set na výrobu tofu.

lussy23
2. jún 2011

@rancuzkaf - to vyzerá chutne

lucia123
autor
2. jún 2011

Ahojte priatelia vegetariani 🙂
Chcete ist niekto na stretnutie vitarianov v Prahe, ktore sa organizuje tuto Sobotu 4.6.2011? Maju tam byt vitariani z Ciech, z Bratislavy ideme asi len my, alebo prida sa niekto?

Viac info tu:

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=8&t=2302

Prosim, ak ma niekto zaujem ist piste na moju mailovu adresu: luciawbr@gmail.com

anlu
2. jún 2011

@andrea76 tak my by sme sa mohli tiez stretnut. Ja budem teraz nedaleko Presova 😉 ked tak daj vediet a dohodneme stretko...
@rancuzkaf no to poznam tiez... ked chcem experimentovat tak len ked varim pre seba a Oli. Claire ta vobec nechce nove veci ani do ust dat... Ta rolada vyzera fantasticky, to urcite vyskusam. Este by som mala mat uvarenu fazulu v mraznicke.
@monr ja som tu zmrzlinu robila ponornym, len musis nechat chvilu tie banany postat aby neboli celkom tvrde. Ale staci naozaj len chvilka. A fakt je rozdiel ci rozmixujes zmrazene banany alebo das zmrazit rozmixovane... to som uz tiez skusala 😀 A inak aj ja uvazujem o sojamate... tak si pockam na nazory 🙂

anlu
2. jún 2011

@lucia123 ma nejake stranky kde su vitarinarske recepty? slovensky alebo cesky aby boli...

jaron
2. jún 2011

Ahojte,

teraz je super čas: domáci čerstvý hrach, domáce jahody, mladá cibuľka atď., mňam, tiež máme taký hrach, čo sa môže jesť aj so šupou, je veľmi dobrý
keby stále bolo takéto obdobie 🙂

oscarka3
2. jún 2011

@lucia123 , už sa nedá, bolo treba do 30. akebo 31. zaplatiť. ja som chcela ísť aj s dcérou, ale fin. situácia nedovolí ☹ ☹

zojec
3. jún 2011

@rancuzkaf "zavin" krasny 🙂

@andrea76 skus do "fasirky" nastruhat surovy zemiak. to je tiez celkom dobre "lepidlo" 😉
@jaron veru, mnam mnam.... 😉 o chvilu budu aj ceresne

andrea76
3. jún 2011

@anlu
Ahoj Anlu. Rada by som sa stretla s tebou, ale momentálne som v GB. Ešte neviem kedy prídem domov, premýšľala som nad letom, ale momentálne mením prácu, tak asi ma nepustia a prídem na Vianoce. Ak by si mala čas na Vianoce, mohli by sme sa stretnúť, hoci je veľa práce počas sviatkov, to viem, ak ti teda vyjde čas. Dám vedieť kedy budem na Slovensku.

andrea76
3. jún 2011

@zojec
Ahoj Zojec. Ďakujem za tip ako si pomôcť pri fašírkach. Určite vyskúšam vaše rady

monr
3. jún 2011

@anlu vďaka za radu, v nedeľu spravím zmrzku, staršia má narodky, nech trošku pomaškrtíme. 🙂

jaron
3. jún 2011

@monr ty si sa ma tuším pýtala na tú zmrzlinu, ale dobre že @anlu poradila a to prakticky, aj by som ti poradil iba teoreticky, lebo sme to ešte ponorným nerobili 🙂

monr
3. jún 2011

@jaron musím si kúpiť normálny mixér, len kedy, kedy 😀 . ale som rada, že to ide aj ponorným.

monr
3. jún 2011

včera som robila tie cestoviny s červenou omáčkou, čo tu bol dávno recept, pravidelne raz týždenne u nás fičia, teda ja a mladšia, ide sa s nimi zadrhnúť, ako jej chutia. Nepamätám, kto sem dal vtedy recept, ale veľká vďaka zaň.

a keď sa už vypytujem, načo všetko používate kokosový olej? minule som robila palacinky na ňom, boli super, ale keď som skúšala trošku cibuľku na ňom podusiť, tak moc potom chuťou prerážal do jedla.