Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

oscarka3
11. aug 2011

@anlu , ja beriem vit. c každú hodinu 1 čaj. lyžičku/ kopcom/, niekedy aj viac a treba vydržať viac dní. ale každý človek potrebuje iné dávky, podľa toho, koľko céčka má v tele. keď dosiahneš maximum, tak ťa preženie a vtedy treba znížiť dávky

renin
11. aug 2011

@anlu No vieš,ono to tak ľahko neprejde,ale sa snažím aby sa to vyliečilo.Akúrat čo sa mi upravilo mojou stravou bol menštr.cyklus.Ale všetko pôjde,ale pomaly.Mám nové vitamíny Arthro revital komplex.Ja som už atb doužívala.No uvidím,čo bude ďalej.Skús tú doktorku znovu.

radha
11. aug 2011

@anlu veru som kludnejšia a ozaj ma to velmi potešilo, že sme v názore na stravovanie Sofinky jednotní 🙂 .
a som si aj na teba spomenula- totiž začinam zaživat aj reakcie ludi typu- maso sa musí..blabla, naposledy moja mamina prišla s tým od kaderníčky, že tam bola mamička , čo ma babo a chvalila sa ako malá papá kuraciu polievočku a pod. a do toho moja mama zahlasi, že moja dcera malej nedava maso 😉 , tak si vieš predstaviť tu diskusiu 😝 ..tak sa učím sa moc nehnevat a reagovat efektívne , zatial sa vždy tak nabrdnem 😠 ..ale to pojde časom aj lepšie..verímee!..lebo to nie len nejedenie maska čim sa líšime-dcerke nedavam ani kupované vyživy a ani kaše a pod....všetko pekne pripravujem doma a ovocie ma čerstve alebo sušené..a tak je toho viac na zozname..tož často s vačšinou mamín moc spoločne "nepokecám" 🙂

jaron
11. aug 2011

Ahojte,

teraz je obdobie cukiet, rajčín, papriky... to si užívame. Mám veľmi rád kombináciu čerstvej bazalky, olivového oleja, cesnaku, cukety, rajčín, oliv .... cestoviny a tofu, prípadne fazuľu

jaron
11. aug 2011

@anlu je mi ľúto, že v tomto peknom letnom období ťa trápi ochorenie, ale dúfam, že už nie dlho, skoré uzdravenie ti želám.

renin
11. aug 2011

@anlu Toto má Bukovský v knihe pri liečbe chrípky Vyber si z tadiaľ čo Ti vyhovuje Liečba
1. Za predpokladu, že nedošlo k pridruženej bakteriálnej
infekcii so zhnisaním, nemajú antibiotiká žiadny priazni­
vý efekt, a preto by nemali byť používané. Nezmyselné
užívanie antibiotík je nebezpečné. Vedie k získavaniu
odolnosti baktérií. Ako napísal týždenník Newsweek,
v roku 1993 zomrelo v USA vyše 13 000 ľudí na infekciu
močových alebo dýchacích ciest či tráviaceho traktu,
ktorým neúčinkovalo žiadne známe antibiotikum. Infek­
cia bola spôsobená baktériami, ktoré boli odolné voči
najsilnejším liekom. Musíme chrániť antibiotiká pre váž­
ne pr ípady .
( 1 4)
2. Zvýšte prívod tekutín. Minimálne 10 pohárov za deň
môže udržať sekréciu (vylučovanie) dostatočnú, aby do­
chádzalo k očisteniu organizmu.
3. Na bolesti v hrdle, niekedy spojené s chrípkou, kloktajte
10 minút každé 2-4 hodiny teplou vodou.

6. Horúci kúpeľ nôh pomáha odstrániť bolesti hlavy a zdurenie nosovej sliznice.

anlu
11. aug 2011

@renin len ja nemam chripku ale zapal mocovych ciest, ale dakujem ze na mna myslis 😉 Tu knihu mam aj ja tiez do nej stale nakuknem ak je nejaky problem. Vcera som si hladala na nete nieco dlhodobych horuckach a tak to vyzera ze je to reakcia na lieky. Moje telo sa asi brani pred atb, a ani sa mu necudujem 😕 ved to je take svinsto
@oscarka3 dakujem ti, a nevies kolko asi miligramov je v tej jednej lyzicke? ty mas asi ine Cecko ako ja. Ale podla toho som urcite mala male davky. No nabuduce uz budem vediet. Pijem aj co najviac vody, ale dobra sprava je ze uz ma neboli mocovy mechur. Este tri tabletky a koncim, som zvedava ci aj horucky prejdu...
@jaron dakujem 😉 to vyzera dobre ta kombinacia, je tam presne vsetko co mam najradsej 😀 a mne jedna cuketa lezi na balkone ale tak mi je z tych teplot zle ze som rada ak aspon ovocie do seba dostanem.
@radha to sa ti necudujem, to vie tak napalit a hlavne ked niekto blizky ta nepochopi a este ak si to ani nenecha vysvetlit alebo sa ti vysmievaju... Drzim palceky nech sa ta tie poznamky nedotknu a nech si odolna voci nim... fakt to stoji za to dat dobry zaklad co sa tyka stravovania dietatku. Lebo to nie je len o tom co mu das najest ale aj to ze mu vysvetlis preco je jeho jedlo lepsie ako inych deti.

a mam pre vsetkych, ktory maju problem s tym ze u starych rodicov im davaju kadejake hluposti a sladkosti, dobry napad ako to vyriesit. Aspon ja som to tak urobila a vsetci su spokojni a Oli najviac 😀 Nakupila som take pochutky ktore Oli moze jest a odniesla som to k prababke, lebo prave ona nevedela pochopit ze Oli nemoze zjest cokolvek. A Oli sa tak tesi ked od nej nieco dostane a aj prababka sa tesi 😀

anlu
11. aug 2011

@renin mne sa stravou tiez vela veci upravilo a vyliecilo, co ani lekari nevedeli prist na to co mi je. Ja som mala take bolesti zaludka ze ma uz ani neprestaval boliet a nikto nevedel z coho to je. Ked som prestala jest maso tak aj bolesti prestali. A aj menej casto som bola chora take tie bezne virozy a nachladnutia. Teraz som uz velmi dlho bola zdrava a teraz toto... a mozno je to aj dosledok cistenia organizmu, uz aj to ma napadlo.

renin
11. aug 2011

@anlu No to som nevedela,že máš zápal močových ciest.Moja mamina to má často.Teraz posledne si dávala brusnicový džus.No neviem dokedy bude mať pokoj.

Ja mám trochu chaos s tou dietou na artritídu,lebo niektorí píšu,že môžem sóju a zemiaky,iní zase nie.

oscarka3
11. aug 2011

@anlu , vitamín c z DM, napíš petotovi v tej téme vit. c on sa tým dlho zaoberá ak chceš vedieť viac alebo sa dá stiahnuť publikácia o vit. c na úvodnej stránke badatel.sk,, vľavo hore

anlu
11. aug 2011

@oscarka3 ja mam od Jamieson 1000 mg, aha a tu je taka tema o vit. C? ci niekde inde? ale dakujem tu publikaciu si stiahnem 😵
@renin no ved moja mamka sa tiez natrapila ale ona s oblickami a preto si davam velky pozor, no neviem kde som toto chytila. Keby neslo o mocove tak do mna atb nedostanu ani nahodou. Len som sa bala ked som uz dostala velke bolesti ze som ani chodit nemohla ze mi to prejde na oblicky. A to este som tak "super" pochodila na pohotovosti ze to fakt radsej umriet alebo sa musis sama vyliecit. Lekar na mna ani nepozrel, nie ze by ma este aj vysetril, ved som ho chudacika zobudila....
no s tymi zemiakmi a sojou asi bude najlepsie ked sama na sebe vyskusas ci ti robia dobre alebo nie. Ja som aj co sa tyka tych mocovych ciest nasla vela rozdielnych informacii a teraz si vyber 😕

renin
11. aug 2011

@anlu U nás je to podobne s tými obličkami.Mamina má cysty na obličkách a chudák ocino chodí dokonca na dialýzu.No ja som sa chcela nejako chrániť a teraz sa musím dopovať liekmi od bolesti.Je to hrozné,ten prístup doktorov,aj mne povedal,prídite na kontrolu v decembri.Ledva sa do karty pozrel.No a čo ja do vtedy.Pritom som si tak od toho sľubovala.Ja by som pritom patrila do Žiaru nad Hronom a naschvál som išla do Levíc,lebo že tam je lepší odborník. Tak mi bolo vtedy zle,že som ledva cestu pretrpela.No ešte jedna nádej že mi bude lepšie keď som už doužívala antibiotiká. Toto je také svinstvo,že je to degeneratívne ochorenie,ale ja ani neviem,či my to poničilo kolená,ale keby som to vedela,možno by som to psychicky ešte ťažšie znášala.Ani neviem ako to bude ďalej,strašne by som chcela chodiť do roboty,ale či budem vládať. 🤐

wzorcek
12. aug 2011

Ahojte, idem po radu 🙂 Chceme si konečne zohnať sušičku ovocia a pekárničku na chlieb, ale neviem podľa čoho vyberať... Teda, rada by som niečo kvalitné za rozumnú cenu. Poradíte?

@anlu prajem skoré uzdravenie, nech si ešte užiješ leto

radha
12. aug 2011

@anlu dakujem 🙂 , suhlasim s tebou, teraz je velmi doležity čas dat dietatku dobry zaklad kvalitnej stravy! a dobry napad si mala -pokupovat dobroty a dat prababke, možno časom tiež použijem! alebo budem bravat moju maminu na exkurziu do bio obchodu 😀 !

renin
12. aug 2011

@anlu No ako? Hádam Ti je už lepšie?

anlu
12. aug 2011

@wzorcek ak chces kvalitnu susicku za rozumnu cenu asi nebude 😅 tato je momentalne najlepsia na trhu
http://www.susicka.cz/product_info/k/4/p/31/sus...
a tato bola dlho najlepsia, no je lacnejsia ako ta prva
http://www.susicka.cz/product_info/k/4/p/12/sus...

len u tej prvej aj ked lepsia, ze vraj su zle tie folie, teda na susenie placiek a tekutejsich veci. Ale pasuju tam folie z Excalibru
a dakujem ti velmi pekne, dnes mi uz bolo lepsie 🙂
@oscarka3 dakujem no ty si poklad 😀 😉
@radha hehe tiez dobry napad ze exkurziu, len u nas v tom bio obchode maju velky prd... (s prepacenim) ale tak snad si ich vyskolim a naucim ich co maju objednavat 😀
@renin joj dnes uz lepsie... este rano jednu tabletku a koncim dufam ze navzdy s atb 😀 😝

renin
13. aug 2011

@anlu No ja som tiež predtým neužívala 8 rokov a teraz 2 za sebou.Nevieš prosím ta nejaký recept,kde by som využila púpavu? Asi by bol najlepší šalat,nie?

wzorcek
13. aug 2011

@anlu joj, dikes, ale naozaj si ma nepotesila 😀 to z toho rodicovskeho asi tak skoro nenasetrim...

anlu
13. aug 2011

@renin no bud do salatu alebo odstavit. Pupava je velmi dobra. Mne otec doniesol hlinu zo zahrady ze idem kvety posadit. Teda semienka som mala a asi su uz stare lebo nic mi nevyrastlo len plny kvetinac buriny ale nasla som tam aj pupavu tak tu si nechavam 😀 Este rozmyslam ze zihlavu si tak dam do kvetinaca nech mam po ruke, lebo zahradu mame mimo mesta a nechodim tam stale...
@wzorcek no to viem ze je to hrozne drahe pre nas, ved aj ja som na tom rovnako. Ja este odstavovac by som chcela a to tiez tak nejako stoji... no neviem kedy sa k tym veciam dopracujem 😒 Inak u susicky je dolezite aby vzduch isiel vodorovne co je len u tychto dvoch typoch. U ostatnych ide zdola hore a to nesusi dobre... taze tak. A s pekarnickou ti neviem poradit to mozno niekto iny 😉

zfidorka
13. aug 2011

@rancuzkaf hokaido tekvicky vyrastli, malej ich pridavam k ostatnej zelenine a chutia jej 😉

divoska
14. aug 2011

@zfidorka polievka je z nich skvela robila som cez tyzden zrovna, som na vas myslela

renin
14. aug 2011

@anlu Ja mám tú výhodu,že hneď za domom máme záhradu a tam máme všeličo posadené a veľa ovocných stromov a kríkov s ríbezlami a malinami.Žihľavu si mám tiež kde odtrhnúť aj púpavu.Včera som mala púpavový čaj z koreňa.Len to ma mrzí,že teraz tak nevládzem.Nech sa to čím skôr zlepší.

anlu
14. aug 2011

@zfidorka @divoska a mne nevyrastli ☹ ale aspon vy si ich mozte uzit 😉
@renin na zahrade tiez mame kadeco, len to musim povedat otcovi nech mi donesie ked nieco chcem a nie vzdy je to podla mojich predstav. Ale tak nestazujem sa, som rada ze mame tu zahradu a vsetko bio 😀 Viem si predstavit ako ti je. Ja som tiez teraz taka vycerpana po tych horuckach. A ako som dobrala lieky tak aj horucky ustupuju, cize to naozaj bola reakcia na lieky. No som zvedava co povie lekarka... Zajtra si idem urobit rano stavu mrkva, cvikla, uhorka nech sa dam trosku dokopy.

renin
14. aug 2011

@anlu No ja zajtra zase idem bojovať do roboty.No nech už tá strava lepšie zaberá,aby som sa mohla hýbať.

anlu
14. aug 2011

@renin neboj, ona sice pomalsie ale o to lepsie precisti a zotavi organizmus ako by si mala nejake lieky brat. Ja este pockam co povie lekarka a ked bude vsetko ok, tak si idem dat nejaky detox. Uz par dni ma dost boli hlava, urcite to bude z liekov lebo mna hlava nebolieva a aj to malo co ma bolela po hladovke prestala... Budem na teba mysliet nech sa ti lahko bojuje 😉

renin
14. aug 2011

@anlu Ja som si zase toľko rád našla na internete,že až tak ma to potešilo.Skús ráno na lačno vypiť čistú vodu,aj to pomáha na kadečo.Ja to takto robím už 2 týždne.Potom sa až najem asi tak o 15 minút.

renin
14. aug 2011

@radha No ja poznám jedno dieťa,teraz malo rok,tak má zdurené uzliny a povedali jej doktori ,že je to z kuracieho mäsa,ktoré je prepchaté hormónmi

andrea76
15. aug 2011

Ahojte 🙂 Viete mi poradiť nejaký recept z celého zrna pšenice? Čo robievate z celého zrna? Ako sa pripravuje?

divoska
15. aug 2011

@anlu to mam od svokry, ja by som to maximalne na exhalatovom balkone mohla pestovat 😉
@jaron podobnu cestovinovu omacku som robila zrovna cez vikend. inak tie alfabio mlieka furt ne a ne. a uz ani krabicove kakaove medzicasom nemaju dlho ked tak pozeram, tak neviem ci to len neviem hladat tie nover vo flasiach alebo to stale nespustili..
inak sojove platky by ste odkedy schvalili dietatu? mama mi vcera doniesla ze mu spravila 😀 + ryzu s hraskom a mrkvou nesolenu 🙂 kiez by sa tie starsie generacie s tym jedlom u deti tak nehnali so vsetkym. kazdopadne lepsie sojove nez rezen ze jo. aspon to sa tesim ze toto pochopila.