Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

andrea76
8. sep 2011

@rancuzkaf
Pridala som PL arašidového masla a PL tahini a už pekne stuhlo potom, ale som dala do mrazničky trošku a potom do chladničky do druhého dňa

adriana7
8. sep 2011

@zuzanaam , ja som varila len 2X, prvý raz vykypelo, druhý raz prihorelo... mlieko variť neviem 😒

zuzanaam
9. sep 2011

@adriana7, ale veď to podľa receptu malo kypieť, prvýkrát si to varila dobre 😉

marfuskaanjelik
11. sep 2011

Tak a už sme doma!
Malá Helena Sofia (3,750 g a 52 cm) sa narodila 8.9. o 14:15
Musím to tu všetko dočítať, keď ma malá nechá 😉

andrea76
11. sep 2011

@marfuskaanjelik
Blahoželám malej Helenke Sofii 🙂 Nech rastie len do krásy a hlavne veľa zdravia a mamine veľa mliečka

rancuzkaf
11. sep 2011

@marfuskaanjelik srdecne blahozelanie k dalsiemu anjelikovi, nech ste cela rodinka stastni a zdravi.

zfidorka
11. sep 2011

@marfuskaanjelik aj ja blahozelam

marfuskaanjelik
12. sep 2011
anlu
13. sep 2011

@marfuskaanjelik blahozelaaaam a tesim sa ze je na svete dalsi krasny cloviecik 😉

anlu
13. sep 2011

@zuzanaam neviem kde si urobila chybu, mozno nikde a nevadi ze to nekypelo. Mne to zatial stale kypelo 😀 mozno to nie je az take podstatne. Ja stale pri jeho vareni rozmyslam ci tu penu mam zbierat alebo nie, ci je to na nieco dobre... ale aj tak ju stale pozberam aspon tak aby sa nepovedalo 😀

@rancuzkaf potrebujem pomooooc nemas niekde tak na rychlo odkaz na tu kvasenu zeleninu. Niekde sa mi podel a neviem najst a nemam velmi cas tu hladat. Ale ak by si musela aj ty hladat tak ja to vykutram, nechcem ta zbytocne zatazovat 😉

inak mne sa uz tak nechce varit, hlavne ked vidim ze casto krat aj Oli staci surova strava. Casto krat si da len salat, uhorky ktore miluje alebo len ovocie a vidim ze jej to staci a ma z toho vacsi uzitok akoby som do nej nasilu tlacila nieco ine len preto ze uvarene...

zuzanaam
13. sep 2011

@anlu, ďakujem za odpoveď, ja som len chcela vedieť ako dlho to treba variť, či 5 min. alebo hodinu 🙂 . Robila som ho aj druhý raz, varila som ho asi polovičnú dobu (cca 10 min.) a veľký rozdiel som nevidela.
@marfuskaanjelik blahoželám k prírastku a prajem najmä veľa zdravia

anlu
13. sep 2011

@rancuzkaf dakujeeeeeem, uz mam nachystanu zeleninku tak by som ju chcela dat kvasit 😀
@zuzanaam ja ho varim 10-15 min, podla toho ako sa zabudnem 😀 len to treba miesat aby neprihorelo. Ono ked nevrie velmi silno tak az tak ta pena nestupne. Ale nemyslim ze by to malo nejaky vplyv na kvalitu. Inak dnes som robila z okary fasirky a moj synovec zasadny masozravec a nepriatel zeleniny povedal ze chutili uplne ako masove. Akoze mne ta chut vobec nechyba ale tak som rada ze mu chutili 😀 dala som tam to sutemene z odstavovania zeleniny (mrkva, cvikla, petrzlen, zeler) + nejake korenie

adriana7
14. sep 2011

@marfuskaanjelik , krásne starogrécke meno ste dali malinkej, bude to vznešená dáma 🙂 , moc ti gratulujem a teším sa, je to riadne veliké bábenko 😵

radha
14. sep 2011

@marfuskaanjelik blahoželám k dcérenke, nech ste zdraví a spokojní všetci 🙂

zuzanaam
14. sep 2011

@anlu ja okaru zapekám v pekáči zmiešanú s celozrnnou múkou, cesnakom, oreganom, horčicou a sójovou omáčkou. Mäso mi to síce nepripomína ( chvalabohu 😉 , ale zato u nás všetkým chutí, aj mäsožravcom a je naozaj sýta. Škoda že som ju objavila až teraz, keďže sójové mlieko som predtým nerobievala. Začala som s tým kvôli malej, lebo mi začala odmietať dojčenie ☹ , takže si mlieko už len odstriekavam, ale nie je ho dosť. To sójové nechce síce piť, ale dávam jej ho aspoň do kaše.
Stretol sa niekto z vás ktorí ste dlhšie dojčili, že dieťa zrazu začalo odmietať piť? Na odstavenie sa mi zdá ešte zavčasu, dúfala som, že ju budem dojčiť tak 2-3 roky a teraz toto.

anlu
14. sep 2011

@zuzanaam mne sa to stalo pri starsej, ked mala asi rok tak zacala postupne odmietat dojcenie. Posledne jej ostalo ranne a potom uz aj to odmietla. Tak sa odstavila sama. Aj mne sa to zdalo skoro ale ak to urobila sama, nic som s tym nemohla robit 😒 Ak odmieta pit aj ine mlieko, nic si z toho nerob. Ak jej ho das do kase alebo ineho jedla tak je jedno ci ho vypije v pohari alebo zje ako kasu. A ja som tiez tak neskor uz nevedla odsat. Bambulka si sama vytiahla ale odsat sa nedalo, preto som tiez zacala robit sojove aby som jej ho dala do kase, alebo ineho jedla.

anlu
14. sep 2011

@zuzanaam a suhlasim s tebou, ja som tiez rada ze mi to maso nepripomina 😀 😀 😀

anlu
14. sep 2011

@rancuzkaf no jeeejky aku peknu fotku mas 😉 paprika sa uz kvasi tak som zvedava co z toho bude... ak sa podari tak si dam kvasit viac a skusim aj kapustu s paradajkami a paprikou. Zatial som dala len dve male flase na skusku. Nevies ako dlho to vydrzi takto nakvasene? Chystam sa totiz na post, ci to na mna pocka...

zuzanaam
14. sep 2011

@anlu nemyslím si že sa chce odstaviť, pretože odstriekané mlieko vypije a vyslovene sa ho dožaduje. Zdá sa mi, že prestala sať kvôli zubom, išli jej tri naraz, ona to veľmi zle znáša a to pitie ju zrejme bolelo, lebo sa vždy strašne rozplakala, keď začala piť. Najprv začala hrýzť a potom zo dňa na deň prestala sať. Teraz keď jej ponúknem, najprv rozmýšľa a potom uhryzne. Akoby zabudla piť, alebo sa bojí, že ju to bude zas bolieť.
Trápi ma to aj preto, lebo krpec nechce v podstate nič piť, len čistú vodu (skúšala som jej dávať rôzne čaje), aj to len trochu (určite menej ako 0,5l). A odkedy prestala piť mlieko, je stále hladná, vždy sa neuveriteľne naprace a potom má vypučené brucho. Okolie ma začína terorizovať, že to má z vege stravy, vraj ako deti v Afrike. Keďže je inak skôr štíhla je to naozaj neprehliadnuteľné a aj mňa to veru znepokojuje.

zfidorka
14. sep 2011

@zuzanaam skus najst poradkynu dojcenia niekde v okoli
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
alebo napisat do tohto fora (su tam poradkyne)
http://forum.dojcenie.eu/index.php

anlu
14. sep 2011

@zuzanaam jaaj tak to urcite bude zubkami, to aj my sme tym presli ale ked bola mensia, ked jej tie prve zubky rastli tak to fakt bolo tazke 😒 tiez sa chuda nevedela napapat lebo ju to bolelo, ked som na to prisla co je vo veci tak som jej pred dojcenim natierala dasienka citrovitalom a to jej pomohlo. Inak ti poradit neviem, urcite skus poradkynu. Drzim palce 😉

rancuzkaf
14. sep 2011

@anlu tie dve flase ti dlho nevydrzia, len sa tak za nimi zaprasi, neboj 😀 .....teraz vazne, ja nemam vyskusane ako dlho to vydrzi, lebo robievam len male mnozstva co sa rychlo zjedia (mne to strasne chuti, ale ostatnych som s tym neohurila 😒 , jeden synator krivil ustami, ze ake kysle....druhy, ze to nie je jedle a mm sa ani neodvazil okostovat)....ak este tu niekto kvasi, mozeme si spravit taky maly prieskum....tusim aj @adriana7 nalozila!

anlu
15. sep 2011

@rancuzkaf no prinajhorsom otestujem, aj ked to bude skoda ak sa pokazia skor ako ich zjem... take krasne farebne som urobila 😀 inak ja by som to asi zjedla tiez hned, lebo ja mam rada kvasene. Niekedy sme davali do kapusty cele jabcka tak tie som stale ja vyjedla vsetky

zuzanaam
15. sep 2011

@anlu @zfidorka ďakujem za rady, poradkyne na túto tému radia odsávať a dieťa skúšať prikladať, len u nás to už trvá 3 týždne a nič sa nemení a to ju už ani tie zuby netrápia

oscarka3
15. sep 2011

@marfuskaanjelik ,blahoželám 🙂

jaron
20. sep 2011

@marfuskaanjelik všetko dobré želám maličkej, veľa zdravia a radosti celej rodine

marfuskaanjelik
21. sep 2011

@jaron
@oscarka3 ďakujeme

anlu
23. sep 2011

nejako je tu ticho 😀
@zfidorka dakujem za tekvicku, prepac ze tak neskoro sme prisli ale manzel mal vela prace