Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

havino
31. jan 2011

....toto poznáte? vyzerá to chutne
http://varecha.pravda.sk/recepty/baba-ghanoush-...

anlu
31. jan 2011

@havino to vyzera dobreeeee mnam baklazan. Len mi este vymysli alternativu grilovania 😀 a ze este otacat mam... zajtra idem vyskusat krem do torty ale cesto urobim ine, potom vyskusam aj tvoje pudingove

havino
31. jan 2011

@anlu prečo alternatívu ku grilovaniu? 😀 Však normálne, v trúbe... či? A plnku ideš skúšať akú?

anlu
31. jan 2011

@havino cize to normalne dam piect do truby? Som myslela ze nejaky gril na to treba 😀 som nasla taku jednoduchu len musim pozriet kde maju rastlinnu slahacku... ale to som len tak na rychlo pozerala, mozno najdem este nieco ine

rancuzkaf
31. jan 2011

@anlu bolo to take postupne odstavovanie (urcite nie typu, ze dieta povie: uz nechcem), ked mi Katka zacala castejsie hovorit, ze nic netecie, vyuzila som situaciu na zrusenie jedneho kojenia a tak od jej druhych narodenin, kedy pila 3 krat sme zrusili najprv poobedne, asi po mesiaci vecerne az nam zostalo len na rano....neprezivala to nejako dramaticky, vysvetlila som jej, ze musime nechat mliecko zase urobit😉 a chapala to. Nebolo to dramaticke ani pre nu ani pre mna.....teraz sa ona hrava na mamicku a krmi svoje babiky zo svojho cicika, rozkosny pohlad🙂
....a vy sa este kojite? rozmyslas to tiez ukoncit?

havino
31. jan 2011

@anlu jasné, normálne grilovanie v trúbe... Ja som našla vtedy takúto plnku, možno myslíš rovnakú 😉

ŠĽAHAČKOVÁ PLNKA:
1dl mlieka, 10g želatíny, 4dl sladkej smotany, 1 vanilkový cukor

V 0,5 dlmlieka napučíme želatínu 15 minút. Zvyšné mlieko 0,5 dl s vanilkou zahrejeme - nesmie vrieť, musí ostať len teplé. Pridáme napučanú želatínu, necháme ju tam rozpustiť. Necháme chvíľu vychladnúť a potom to pomaly pridávame do vyšľahanej šľahačky pripravenej z 0,4 dcl sladkej smotany. Boky zákusku vystelieme alobalom aby nám plnka nestekala. Dáme stuhnúť do chladničky.

rancuzkaf
31. jan 2011

@havino, baba je urcite dobra, mnam.....tiez robim nieco podobne, len baklazan mixujem a nedavam tahini, musim vyskusat
@anlu ved ked sa ti to nechce v rure grilovat (piect), mozes skusit aj takto: osupes baklazan, nakrajas na kocky a udusis na olivovom oleji v panvici (este lepsie aj na cibulke) do makka len vo vlastnej stave, ziadnu vodu nepridavat......ja som bola leniva zapinat koli jednemu baklazanu ruru, tak som to spichla tymto sposobom a je to ovela chutnejsie....ide tam sice vela oleja, lebo baklazan ho vela potrebuje, ale mne to nevadi, cim mastnejsie tym lepsie😀
.....a aku mas tu plnku z rastl. slahacky?.......ja z toho robim vegansky kremes

havino
31. jan 2011

@rancuzkaf no, vraj je lepšie baklažán len popučiť, nie mixovať, aspoň autorka to tak tam radí. Žeby to pučením bolo také viac v celku? Hm, nevedno, aký to má konečný efekt. A možno to je úplne jedno 😅
A s tým opekaním na panvici je to dobrý nápad 😉 Je pravda, že gril aj zožerie viac elektriny. Vyskúšam najprv s tým opekaním 🙂

havino
31. jan 2011
rancuzkaf
31. jan 2011

@havino ja viem, ze to len pucia, ale mne sa to viac lubi natriet take hladke na chlebik....a este zmixovanim to dobre zamaskujem pred tymi co baklazan nemaju radi😀...... a take vymixovane: nikto nevedel z coho to je!

rancuzkaf
31. jan 2011

@jaron, aj ja som davala uz dva recepty na quinou: mexicku a gratinovanu.... ale kde su? treba hladat🙂

bambi2
31. jan 2011

@havino dakujem za privitanie... 🙂
ja budem zajtra robit kolac z quinoi... som strasne zvedava aky bude... 😝 na recepte co mam, vyzera super... jedine co nedam su vajcia, dam nahradu za ne....

havino
31. jan 2011

@bambi2 prečo nahrádzaš vajíčka? A čím?

@rancuzkaf ako vyzerá vegánsky krémeš? 😕

bambi2
31. jan 2011

@havino ja odkyslujem momentalne... takze jem iba zeleninu, ovocie, strukoviny... kupila som nejaky prasok , je to nahrada za vajicka nieco podobne ako toto: http://www.bezlepka.cz/eshop/foto.php?foto=0008...

havino
31. jan 2011

@bambi2 aha, no to nepoznám, teda aspoň som to u nás zatiaľ nevidela. A prečo "odkysľuješ"? 🙂 Máš zdravotné problémy z mliečnych vecí alebo len chceš prečistiť telo?

bambi2
31. jan 2011

@havino nemam ziadne problemy... ale chcem sa zbavit kyseliny, teda precistit a hlavne schudnut to co mi ostalo po porode.. za mesiac mam uz skoro 3,5kg dole... 🙂 ja totiz mäso nemusim, mliecne vyrobky tiez, nie su zdrave... a koli dcere som sa dala na taky zdravsi zivotny styl... teda snazim sa... 😉

havino
31. jan 2011

@bambi2 no to je super, mne by sa tiež zišlo zhodiť tých nadbytočných 10 kg od pôrodu 😠 Len akosi mi to nejde... Ani sladké už nejedávam v takom množstve a keď, tak doma pečené. Ale u mňa by stačil pohyb, aký som mávala pred tehotenstvom - bike, turistika, lyže a bola by som ok. Ale o tom asi môžem len snívať 😒 ...aspoň dovtedy, kým Kubo nepodrastie a nebude chodiť so mnou.
A ako dlho sa chceš tak stravovať? Ako vyzerá Tvoj jedálniček?

bambi2
31. jan 2011

@havino ak chces posli mi mail do ip, poslem ti knizku v pdf... ani mne sa nedarilo schudnut doteraz ziadnou dietou az toto odkyslenie konecne zabralo.
moj jedalny listok vyzera asi takto:
na ranajky
si robim väcsinou 1 banan, polka jablka, lanove semiacka, hrozienka, 1- 2 lyzice kyslej smotany a osladim javorovym sirupom. niekedy pridam jacmenne vlocky, figy, mandle bud cele alebo mlete, alebo goji... obmienam to
na obed
vzdy salat!!! nikdy nie vecer!! a ovocie iba do 14 hod, potom nic surove!! a tiez obmienam.
vecera
väcsinou zelenina na pare... mam par kniziek, podla ktorych skusam recepty.
medzi hlavnymi jedlami si dam hrozienka, mandle, sln. zrnka, sezam alebo tekvicove zrnka zarobim s kyslou smotanou, osladim javorovym sirupom.
cukor nepouzivam vobec iba javorovy sirup alebo guavovy sirup... a chleba napr. vobec nejem iba sem tam tie svedske suchare... inak vela ovocia a zeleniny... a strukoviny... 🙂

bambi2
31. jan 2011

@havino a hlavne vela pijem... aby sa kyselina mohla vylucit mocom von... 😎

oscarka3
31. jan 2011

@havino , ja som schudla v auguste, po takej poriadnej zmene stravy za mesiac 5 kíl, zo 60 na 55. ale neplánovala som to, tak som sa potešila 🙂

bambi2
31. jan 2011

chcem sa spytat robili ste uz niekto falafel z ciceru??

oscarka3
31. jan 2011

@bambi2 , niekto ho tu už asi spomínal, ale neviem kto. pozerala som, že čo to je a našla som nejaký recept s obrázkami. vyzerá to dobre 🙂 http://www.siarsky.ch/index/sk-1034-81-1020-0.html

bambi2
31. jan 2011

@oscarka3 super!! ja chcem tiez na 54 ako pred porodom, takze mam co zhadzovat este... ☹ ale to zvladnem...
este takych 11kg...
poculi ste alebo skusal uz niekto PU ERH caj?? tiez sa vraj velmi dobre od neho chudne. tu u nas v Zürichu je velmi drahy. 500g stoji okolo 50 eur, premium kvalita... 😨

bambi2
31. jan 2011

@oscarka3 ja som dnes kupila ale chystam sa ho urobit doma... 🙂

rancuzkaf
31. jan 2011

@oscarka3, @bambi2 ja som tu uz davala falafel, ale ten moj je bez vajec😉.....je to dobrota, robim to v rure

oscarka3
31. jan 2011

@bambi2 , mám ho doma už strašne dlho a nechutí mi 😒 .ja mám porcovaný , ten bol lacný . ja mám čaje rada, ale nie tento.

oscarka3
31. jan 2011

@rancuzkaf , no, už som si nepamätala, že kto. 🙂 lebo som ho nerobila. funesa hej, tak to si pamätám autora 😀

rancuzkaf
31. jan 2011

@oscarka3, falafel su na str.134!

zitaje
31. jan 2011

@bambi2 puer je moj oblubeny caj, mala som aj original cinsky, mne strasne chuti, ale ze by som od neho nejako chudla 😅 to som nepostrehla, a to by som mala z coho, pod 60 kg som mala naposledy asi na zakladke 😖

oscarka3
31. jan 2011

@rancuzkaf 😀 ďakujem!