Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

radha
1. aug 2011

@renin ,ten pán liečitel bol zo Senice, len to bolo už dost dávno, čo som u neho bola, hadam 8-9 rokov späť, asi ani kontakt už na neho nemám..no a ono sa toho aj u mna odvtedy vela zmenilo, zhong yuan cchikung cvičenie ma tak oslovilo, že som sa tomu začala venovat aj profesne 😉 (tak momentalne pauza, dcerenka to istí), stretla som mnoho zaujimavých ludi, terapeutov, liečitelov, mala som možnost vidieť ako sa človek môže uzdravit z rôznych chorôb,ked chce a su k tomu primerané podmienky..a k jedlu- si myslim, že je doležity aj sposob ako jeme, nielen čo jeme..čo mame pri tom v hlave, ake myšlienky, najma vdaka za jedlo by tam mohla byt pritomná 😉 ..sa to učim stale..aj precitovanie papanice 😀
liečenie bylinkami, čajikmi-smelo do toho! aj štavy čo tu boli spominane su ozaj vhodne, grapovu pijem aj ja, dobre čistí aj pečen a žlčník.
a keby si chcela vedieť niečo viac o cchikungu, tak kludne pisni do IP, dam ti infošky.

renin
1. aug 2011

@radha Si strašne zlatá.Teraz práve čítam o liečení vodou.Je to na nete.Treba vypiť ale až 1.5l ráno na lačno.Ja to tiež robím,že najprv pijem,potom prestávka a potom jem.V stredu je blízko nážho bydliska v Žarnovici nejaký liečiteľ.Neviem,či tam mám ísť.To býva už v rôznych regionoch.pozri www.liecenie.com.Ináč,mám sa Ti trochu lepšie.Hlavné je,že bolesti trochu ustúpili a že tú vodu si už nedávam vybera´t,ale ustupuje sama,aj keď nie zo dna na deň,ale ide to.No a ktomu jedlu.Ja som vždy jedla ako keby ma naháňali.Proste rýchlo.Musím všetko zmeniť,aj deťi to musím naučiť.

anlu
1. aug 2011

@renin hej to mi tiez viac ludi hovori... ja som sa akurat doslova prezrala 😀 zeleninovy salat a nieco ako hummus ale som k nemu pridala este okaru... mnaaam fajne to je. Mala som dnes chut na rucollu ale nemali hmm nevyhoda maleho mesta. A neboj urcite sa z toho dostanes, strava robi zazraky 😉 to mam na sebe odskusane a nikto ma nepresvedci o opaku. Ty co sa mi vysmievali ze som vegetarianka su uz pod zemou 😒 smutne ale je to realita a dopadli tak vdaka strave... Drzim ti palce nech sa choroby cim skor zbavis aby si si mohla uzivat zivot, lebo ten je kratky 😉 😀

anlu
1. aug 2011

ja mam zase zle skusenosti s liecitelmi, treba dat na to pozor. Ja osobne by som uz ku ziadnemu nesla, ale to nechcem nikoho odradit, len pisem vlastny nazor a pocity 🙂

leishmania
1. aug 2011

dakujem za info o tom mlieku mandlovom. inak dala som vcera simimu a strasne potom grcal v noci, asi mu to bolo este velmi tazke, skusim za mesiac a omnoho zriedenejsie do kase... inak mne to dako extra nechutilo same, mozno v dakom kokteili alebo tak... inak vasi muzi tiez nejedia maso?

renin
1. aug 2011

@anlu Tak veru strava môže byť aj liek,aj jed.A ešte stres robí svoje.Dnes som sa ináč naštvala,lebo niekedy sa tomu nevyhneš. Ja mám rucollu tiež rada.Okaru nepoznám.Ja tu u nás tiež veľký výber zdravých potravín nemám.Minule som sa zamýšľala nad tým,že prídeš do obchodu napríklad u nás a hneď pri pokladni cigarety,potom dalej liehoviny,potom pivo a tých normálnych vecí je strašne málo.Ja somsi teraz začala kupovať želatinu.To by malo byť na chrupavky.

renin
1. aug 2011

@anlu .Chcem sa spýtať.U Vás sa všetci takto stravujú,alebo len Ty.Ja sa snažím aspoň aby takto jedli deti,manžel má rád mäso,aj ja som ho doteraz jedla,len už nejem,ako mám zdrav.Problémy.

radha
1. aug 2011

@renin , skvele, že sa máš už lepšie, nech sa ti aj nadalej darí! nuž ta stranka čo si sem vložila - nenašla som nič o tom liečitelovi 😒 , ako piše @anlu naozaj treba byt obozretný pri vybere človeka , ktorý ti chce pomocť uzdravit sa. ja osobne potrebujem vediet -kto je ten človek, akym sposobom, metodou pracuje a mala by som mnoho iných otazok..ja napr. som velmi skeptická pri takých čo slubujú zazraky, rychle vyliečenie a pod. ..veela podla mna musi urobit človek sám..niekaždy ma ozaj čiste umysly pri liečení 😖 ..tak, ale su aj ludia s uprimnym a dobrym srdcom, sice sa momentalne môže zdať, že ich je čoraz menej, vdaka za ich inšpiraciu k životu 🙂 ..

renin
1. aug 2011

To máš pravdu,že liečitelia sú rôzny.Ja som sa tam chcela ísť pozrieť len tak viacmenej zo zvedavosti.Ale aj doktori sú niededy takí,ako by chceli na pacientovi len zarobiť.Ja mám pred sebou ešte pár vyšetrenía neviem kedy už bude tomu koniec,lebo každí má teraz dovolenku.Na liekoch dústavne by som ostať nechcela,lebo majú vedlajšie účinky.Ak by tak skorej nejaku šetrnejšiu liečbu,alebo homeopatiká,alebo neviem.Dnes som už zvládla aj dlhšiu prechádzku.Koleno je už skoro v pôvodnom stave.Popíjam si zázvorový čajík.Zajtra idem pokúpiť nejaké zdravé potraviny.Blízko mojej práce robia bezlepkové cestoviny,tak sa tam zájdem pozrieť.

estterka
1. aug 2011

@radha
@renin ja mam tiez liecitelku, vdaka nej mi presli silne zachvaty migreny(pol mesiaca som neexistovala,ked som ich mala) .dnes sme uz kamosky a lieci aj na dilaku,velmi pomohla teraz mojej dcere. 😉

renin
1. aug 2011

@estterka nevieš,či sa zameriava aj na iné problémy,ako máš ty s migrénou?Či by pomohla s reumatickými problémami aj na diaľku? Spýtala by si sa jej na nejaké rady, Či by bola ochotná.Ja by som si rada vypočula názory aj od iných.

renin
1. aug 2011

@renin Ja som tiež pila aj bilinkové čaje a doteraz si dávam obklady.

estterka
1. aug 2011

@renin na dialku ak ta nepozna asi nie. ale urcite by vedela osobne pomoct. preliecuje vsetko. jedine,ako to tu vyssie spominali,zvykne sa stat,ze cloveka prelieci ale ten sa vrati k "svojim zvyklostiam" a po par dnoch sa mu to vrati. kede za mnoho chorob podla mna moze psychika. ona preliecuje energiou,nech si o tom mysli niekto,ze je to blbost,ale nam to pomaha velmi.a ma plno,co sa k nej ludia objednavaju,lebo ona vlastne za liecenie nemoze brat peniaze,lebo je to dar,takze robi shiatsu masaz a popri tom preliecuje. ja ked som k nej prisla prvykrat pred rokmi,tak mi po po par minutach povedala ake mam zdravotne problemy a co ma trapi na dusi. nikdy pred tym ma nevidela.

anlu
1. aug 2011

@estterka presne to jedna z podmienok, liecitel nesmie brat za liecenie peniaze lebo je to dar.
@renin mna teraz jedna osobka naucila ze ak sa nastves mas to prezit a prijat ten pocit, presne to bolo: "dovol si to citit". Mala som teraz dost tazke obdobie a nevedela som spracovat vsetky tie udalosti a az ked som si uvedomila to co mi napisala a uvedomila si ze ma pravdu, ovela rychlejsie som sa s tymi udalostami vyrovnala. Aj ty si dovol citit svoj hnev 😉
A co sa tyka stravovania tak sme doma dokonala zmes 😝 Ja som momentalne tak na 95% na vita strave, moja najmladsia je veganka, najstarsia vsezravec tak isto aj manzel a otec. Ale ako sme zacali u Oli s prikrmami tak som sa rozhodla ze maso varit nebudem. No teraz ked byvame u otca tak len vynimocne sviatocne raz za cas nejake maso alebo ryby urobim. Cize tak 4x za rok. Oli si napriklad casto da radsej surove ako to co uvarim. Aj vcera jedla melon, banany, uhorky a akurat rano zjedla celozrnny rozok. Inak sama raw strava 😀

anlu
1. aug 2011

@renin ja som si uvedomila ze do normalneho obchodu uz chodim kupovat vacsinou len ovocie a zeleninu a ked tak nieco pre ostatnych... minule som tak rozmyslala ked som nakukla do vozikov inych ludi ake somariny a skodlive veci kupuju, az mi je z toho niekedy smutno 😒 ze to davaju jest aj detom ☹

renin
1. aug 2011

@estterka A od kiaľ je tá liečiteľka? Treba zaňou cestovať ďaleko? Ja som z okresu Žarnovica?

renin
1. aug 2011

@anlu Veru aj ja občas pozriem ľuďom do košíkov.

renin
1. aug 2011

@anlu Trošku som sa do toho pozrela.Zajtra to ešte dočítam celé.Je to zaujímavé,ale už musím ísť .A ešte jedna úvaha:Doktory vraj nemajú záujem vyliečiť chorých,lebo keby všetkých vyliečili,nikto by k nim už nechodil. 😠 😲

mima777
1. aug 2011

Ahojte baby a Jaron. Prosim vas, ako zavarate? Chcem sa vyhnut tym kilam cukru, ktore sa do lekvarov davaju a kadejakym zelirovacim cukrom s chemickymi konzervantami.

estterka
1. aug 2011

@renin nove zamky 😒 poznam este jedneho,ku ktoremu chodi jedna cast rodiny pri piestanoch..ten sa zas na malu pozrel na dialku(ja ho nepoznam) a povedal diagnozu,co sme sa v ten den dozvedeli od lekara.z toho som mala az zimomriavky.
@anlu co napriklad ta najviac zarazilo v tych kosikoch? 🙂 ja som sa minule smiala,kamoska ma ani nie dvojrocneho syna a pije vylucne colu,nevie povedat voda,ale coca cola hej. pripadne take tie krabickove dzusiky a strasne sa cudovala,ze co ine by mu mala dat pit..ked som povedala,ze napr vodu,tak nechapala..to mi len tak napadlo teraz 😀

jaron
2. aug 2011

Ahojte,

už sme sa vrátili z dovolenky, bolo dobre, len trochu mi je teraz smutno za všetkými tými ľuďmi. Ale dúfam, že si ešte užijeme prázdniny a leto (len keby chcelo byť aj teplejšie).

jaron
2. aug 2011

Môžete si pozrieť aj video reportáž z našej dovolenky v archíve Mestskej televízie Ružomberok:

http://www.mtr.sk/videoarchiv/

Pod odkazom si treba vybrať reláciu:
"Správy"
Dátum:
"1.8.2011"
Označiť políčko:
"Letný tábor zdravia"
a spustiť zeleným tlačidlom:
"Prehrať zvolené"

leishmania
2. aug 2011

@renin to neni pravda s tymi doktormi, skor na skole sa venuje strave minimalne, a aj to co sa venuje su take informacie, ze to vie aj bezny clovek... je to uplne zamerane na liecenie uz vzniknutych problemov a keby som nebola na materskej tiez asi nemam cas sa tomu tak venovat
@mima777 ja som zavarila marhulove pyre uplne bez cukru, asi to vydrzi kratsie, ale nieco to vydrzi...nemam este skusenost ze kolko

tofik
2. aug 2011

@jaron tak takýto tábor by som chcela absolvovať, lebo potrebujem trošku povzbudiť. mm síce je aj zdravé veci, čo navarím, ale na to je schopný zjesť takú blbosť. Deti sú niekde medzi ním a mňou a ja občas , keď mám toho už dosť spráskam to čo manžel kúpi a za čo som mu znadala. no proste za ten rok som sa nikam neposunula, dokonca aj ja sama jedávam mäso akosi často.
No neviem kde robím chybu.No nevzdám to

renin
2. aug 2011

@anlu To je pravda, niekorí ľudia už prestali piť obyčajnú vodu.Aj môj muž stále pije kolu,ale našťastie,zatiaľ mu nič nie je.Dnes som podstúpila zase jedno vyšetrenie,gyn.no tak uvidíme aká bude kultivácia.Už som vybehla aj po schodoch.Predtým som len skoro ležala,nedalo sa inak.Idem si dočítať tú stránku,kde je tá kniha.

renin
2. aug 2011

@anlu Tak som to čítala.Veľmi sa mi to páči.Je tam veľa vecí,čo sa ma dotýkajú,hlavne toho zápalu.Budem sa to znažiť dodržiavať a budem tomu jednoducho veriť.Človek musí niečomu veriť.Ďakujem.

renin
2. aug 2011

Na archíve Markízi je jedna cvičiteľka,vegetarianka.Je to z dňa 28.7.

anlu
3. aug 2011

@estterka to je az hrozne ked vidim ze detom davaju take veci jest a pit ☹ ved to je az zanedbavanie zdravia. Mna ani nie ze zarazilo, viem ze vacsina ludi sa nestravuje dobre, len stale zasnem ze to mozu jest... klobasy, slanina, ochutene vody kde je sama chemia, sladkosti, polotovary a pod. Ja uz si neviem predstavit ze by som take jedla.
@renin ze su to super knihy? (ktoru si citala?) ja som este vsetky nestihla
@jaron vitaj doma, mate aj nejake nove recepty?
@tofik to zalezi od toho aka si povaha... ja som napr. taka ze musim najprv vela premyslat a rozmyslat az dojdem do momentu ked viem ze teraz je ten spravny cas... tak som prestala jest maso. Jednoducho som musle mat jasno ako a preco. Niekto je taky ze ide do vsetkeho hrrrr bez informacii, niekto zo dna na den prestane jest maso, niketo potrebuje postupny prechod. Univerzalny navod asi neexistuje. Mozno si musis urovnat v hlave preco nechces jest maso, nejaky supis pre a proti...

estterka
3. aug 2011

@anlu teda my sa nestravujeme tak zdravo zatial ako vy,ale tie sladene napoje nemaju sancu a uz vobec nie u nasej dcery.snad ked ja s muzom pijeme vodu,lebo je to to najlepsie,co pocas dna pmozme pit,nebudem jej davat dzusiky a iny sladene napoje..

vy to asi poznate,ja som vcera videla prvykrat toto video

https://vimeo.com/16821390

a teda ten chlap,co rozprava o raw strave o tom rozprava s takym nadsenim,ze si to pozriem este dvakrat a prestaneme varit asi 😅 ale vazne,dufam,ze postupne sa dopracujeme k zdravsej a zdravsej strave aj my.

este mi tak napadlo,ja mam kamaratku na novom zelande a na stranke ma uzasne fotky raw jedla,tak mozno vas inspiruje http://www.fromgreytogreen.co.nz/