Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

rancuzkaf
2. feb 2011

@bambi2 mandlovy krem nie je vareny! ....len cisto pomlety na kamennom mlyne do uplnej kasicky, len aby bolo jasno😉..........inac quinove vlocky su super, take fajne chrumkave pod zubami, aj dobre chutia (za surova😀), aj v roznych plackach na slano....len ci to na sk zozenu?!

rancuzkaf
2. feb 2011

......preco mam taky pocit, ze vsetky potraviny, ktore su v surovom stave zasadite, varenim sa zmenia aj tak na kyselinotvorne, nie? @bambi2 vysvetli mi to prosiiim

bambi2
2. feb 2011

@rancuzkaf na pare (neviem ako sa to po slovensky povie- v nemcine je to blanchiert)... 😉

bambi2
2. feb 2011

@rancuzkaf mylsim, ze nie... to by potom aj zasadita alebo neutralna zelenina a ine potraviny museli byt kyselinotvorne... mam vela kniziek s receptami (basische Rezepte) a vela sa tam vari, tak predpokladama, ze to tak aj bude... ved surova zelenina a ovocie by sa malo len do 14. 00 hod jest a potom iba varene...

marfuskaanjelik
2. feb 2011

Dievčence, aký je váš názor na kojenie počas tehotenstva a prípadné tandemové kojenie?
Ďakujem.
Všade píšu, že eee, lebo bábo v brušku bude ochudobnené o výživné látky, ktoré idú do mlieka a ktoré potrebuje matka, aby "fungovala" a že kvôli zavinovaniu maternice je bábo v brušku "utláčané". Mne sa vidí, že sú to "koniny", ale veľmi rada by som poznala aj váš názor.
Ďakujem

marfuskaanjelik
2. feb 2011

Joj ježkove plutvy, zabudla som- Jaron aj tvoj názor by ma zaujímal.
Ďakujem

marfuskaanjelik
2. feb 2011

@zojec ja robievam niečo podobné, ako to čo ti postla @oscarka3
Len som to robila štýlom, čo dom dal- figy, marhule, hrozienka datle, kokos, mandle slnečnica, sezam. Jednotlivo, alebo v kombináciách.
Ale že by mi to stálo v chladničke do skonzumovania- to teda nie. Mnohokrát sa to do chladničky ani nestihlo dostať. 🙂

oscarka3
2. feb 2011

@marfuskaanjelik , tak v tomto sa nevyznám. ale myslím si, že by to nemal byť problém ak sa matka zdravo stravuje / myslím to kojenie počas tehotenstva/ . no, asi najlepšie bude otehotnieť po skončení kojenia 😉 , ale zase kojiť prvých pár mesiacov2-3 počas tehu myslím v pohode.nepamätám si ako dlho si berie dieťa výživu len z vajíčka.neviete niekto?možno toľko by bolo ok kojiť.

havino
2. feb 2011

@bambi2 no tá strava vyzerá zaujímavo, len si to neviem predstaviť kombinovať s jedlom malého. My jedávame spolu a určite bude pýtať to, čo mám ja 🙂 Jemu by som sa neodvážila dávať takúto stravu. Aspoň nie v tomto veku.

@oscarka3 no ja keď som vážila 55 kg, tak som vyzerala dosť vychrtlo 😀 Mne stačí aj tých 60-62 kg.

havino
2. feb 2011

@rancuzkaf aké jednoduché, ja teľa 😀 A prosím Ťa pekne, aké lístkové cesto používaš? Robíš si ho doma? Lebo to kupované obsahuje nejakú konzervačnú látku 😒

havino
2. feb 2011

@anlu ten recept na plnku máš podobnú ako ja, len Ty ju máš s vodou, ja s mliekom. A ako, podarila sa? Použila si ten Agar prášok?

havino
2. feb 2011

@zojec musli tyčinky sú aj v tej Uhrínovej knihe - zdravá kuchyňa.... Ja som ich ale ešte nerobila. Môžem Ti to tu zasa odfotiť 😉

havino
2. feb 2011

@zojec a Ty sa kúpeš v ovsených vločkách? 😕 Čo chceš byť najkrajšia v chotári? 😀

havino
2. feb 2011

@bambi2 vločky z quinoi tu nekúpime 😒 Teda, ešte som nevidela. Ako by sa to dalo nahradiť? Sú tie vločky také, ako ovsené alebo špaldové, ražné.. ?

bambi2
2. feb 2011

@havino jedine objednat potom... ale myslim, ze vo väcsich obchodoch by ich mohli mat...
kukni tu http://www.bioaktiv.sk/?module=azTec&id=1184

havino
2. feb 2011

@marfuskaanjelik ja som nedávno čítala na jednom fóre maminu, ktorá má myslím 18 mesačné dieťa a čerstvo narodené. Tiež jej písali, že je to pre staršie zbytočné a novorodenec je ochudobnený... Tá mamina napísala, že ona dojčí rada a staršieho neodstaví, pokiaľ stále chce piť jej mlieko. A že to narodené určite nie je ochudobnené, keďže jej pribralo za mesiac niečo cez kilo a je vraj aj spokojné 😉 Navyše starší súrodenec aspoň nežiarli.

yoda_
2. feb 2011

@marfuskaanjelik http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/12/tandem... a na tejto stranke hadam najdes opoved aj na dojcenie pocas tehotenstva.

anlu
2. feb 2011

@havino torta bola supeeeeer vsetkym chutila dokonca aj Claire si objednala ze chce taku istu na narodky... mne by tam este pasovali banany a slahacku som vobec nemusela slahat, lebo bola uz vyslahana a taka husta ako maslo 🙂
@marfuskaanjelik ja myslim ze by to nemal byt problem ak mas kvalitnu stravu, ja keby som bola v takej situacii tak by som to urcite aspon skusila 🙂

zojec
2. feb 2011

@havino 😀 ja sa nekupem, malu som v nich kupala 😀 ja som najkrajsia aj bez kupania 😀 😀 😀

oscarka3
2. feb 2011

@anlu , ja som niekedy zvykla upiecť korpus a na vrch som dala napr. mrazené jahody , broskyne /ja to mávam rozmixované/ +želatína a už len zdobím. malo to krásnu červenú alebo oranžovú farbu a chutilo super 🙂

havino
2. feb 2011

@bambi2 ďakujem.... fú, 500g balenie skoro 5€ ... trošku pridrahé 😒 ..myslím, že si na koláč z quinoi nechám zájsť chuť...
Bože... dožijem sa toho, že budú na Slovensku všetky zdravé potraviny finančne dostupné aj pre ženu na materskej? 🙄

oscarka3
2. feb 2011

@havino , pochybujem, že sa toho dožijeme 😒

havino
2. feb 2011

@zojec 😀 prosím Ťa, malú v nich nekúp.... úplne stačí jedna najkrajšia (teda Ty) 😀 😀

rancuzkaf
2. feb 2011

@bambi2 ved prave, co mam nastudovanu knihu od manzelov Cervenych vsetka zasadita zelenina (ovocie) sa varenim meni na kyselinotvornu......myslim, ze aj podla doktora Walkera je to tak....obilniny su vsetky kyselinotvorne, aj mliecne vyrobky (iba ak nepasterizovane, tam by som uverila, ze su mozno inej povahy)
podla mna ma najidealnejsiu stravu ten kto je vitarian, co sa kydelinotvorby tyka.....ostatni musime dodrziavat akusi rovnovahu v zlozeni stravy pocas dna (je to precentualne vycislene), aby ostala zachovana acidobazicka rovnovaha v tele....tolko moj laicky nazor, nie som ziadny chemik, ale to co som citala mi pride velmi logicke, mnohi tuto knihu urcite poznate (vegetarianstvi v praxi a leceni vyzivou od manz. Cervenych)

rancuzkaf
2. feb 2011

@havino tak to je teda dobra palka☹

listkove je unas bez konzervantov😉

havino
2. feb 2011

@oscarka3 dík ...To bola asi blbá otázka s jednoznačnou odpoveďou ☹

zojec
2. feb 2011

@havino ja by som sa chcela dozit spon toho, ze si tie zdrave veci budem moct kupit v kazdom obchode a nemusim behat po meste ako s prestrelenou nohou a zhanat v jednom maju to v druhom zas ine.. o cenach radsej pomlcim.. ale som ochtna zaplatit za bio jablko pre svoju malu aj viac , len keby ho tu niekde mali 😠 😠 😠 lenze ak v okrese budem vegetarianka len ja a mozno este ludia zo Zajezky, tak sa to asi nestane nikdy .. :(

rancuzkaf
2. feb 2011

@bambi2 sory, ze som taka otravna......mandlovy krem blanchiert moze znamenat vies co?, ze tie mandle su blansirovane, cize olupane sparenim vo vriacej vode......vtedy je krem belsi, ako keby si si kupila taky iny tmavsi z uplne celych mandli aj so supkou......my take mame v bio obchodoch a prave do pecenia sa bezne odporuca namiesto tuku pouzivat ten biely, len to vyjde sakra draho☹

oscarka3
2. feb 2011

@zojec , myslíš, že si sama? my sme iný okres ale sme neďaleko 😀
pozerala som na jedno vitariánske forum a tam je okolo 1400 členov. a to je len jedno také forum. ale myslela som si , že ich bude oveľa menej.

rancuzkaf
2. feb 2011

@zojec ani tu nekupime tie nase potraviny bezne v obchodoch, tiez musim lietat kilometre do obchodu specialneho s bio potravinami.....samozrejme aj v supermarketoch kupim co to, pomaly sa kazdy snazi mat svoje bio potraviny, ale maju to predrazene,........ v bio obchode to vyjde lacnejsie a oplati sa mi obetovat 15 min cesty autom