Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

emogeon
6. feb 2009

ach to nie je pre mna 😒
bez paradajky, fazule, kukurice ovocia si ten jedalnicek neviem predstavit 😵

magda22
6. feb 2009

no ten cukor mi dost chyba teda... 😢

magda22
6. feb 2009

a syry!!! ☹ ani vino a pivo!!! 😔

krystina74
6. feb 2009

ahojte... viete niektora poradit ze ci mozu uz 14 mesacne deticky huby, hriby a tak podobné zalezitosti ?? vopred vdaka

emogeon
6. feb 2009

magda ale prisne na to ides... 😨

krystina my si s manzelom hriby robime casto,ale malej az od 3 rokov 😉

magda22
6. feb 2009

krystina urcite az od troch rokov..
emogeon dufam, ze to prinesie aj nejake ovocie... 😒

krystina74
6. feb 2009

vrela vdaka za odpovede magda22, emogeon.... 😉 urcite to bez nich este prezije do tych troch rokov 😀

emogeon
6. feb 2009

magda len tak skusas ci chces schudnut na jar 😝

magda22
6. feb 2009

chcem sa v prvom rade zbavit moznych plesni v tele, 😝 , detoxikovat a zarovaen nieco zhodit? 😎

dididi30
6. feb 2009

magda, no a to ked sa chces zbavit plesni to musis toto vsetko vynechat? 😲
ja by som sa tiez rada toho vzdala, my mame v rodine predpoklad ochorenia hrubeho creva a tak som nahodila nalacno olejovu detoxikaciu a potom si dam jablcny ocot, rozriedeny a na ranajky vlocky a potom klasika, vsetko 🙂
tak nechcem ist na to hr br, to sa neda, to telo potom ochabne a este kojim tak uz vobec nie, aspon tak..

magda22
6. feb 2009

ahoj, a aky olej si to davas? kokosovy olej je najlepsi proti candide, je sice trosku drahsi, ale vraj najucinnejsi..ono je toho este ovela viac, co musim vynechat, ale telo ti z toho neochabne, ak si mala to namysli, je to zatial celkom v pohode, len ten cukor a denna davka vinka 😀 mi trosku chyba, podla mna by si to mohla skusit, ked dokojis..
je super, ze preto niecco robis, ja som doteraz na seba dost kaslala, a to brucho ovisnute, co mi ostalo my god 😀

dididi30
7. feb 2009

ahoj magdi
no ja som citala,ze na tu detoxikacnu kuru je naj slnecnicovy alebo lanovy olejik, ja mam slnecnicovy, on sa neprhlta, len ho omielas v puse 15-20min a vyplujes 😉 biely to zuby, cisti ustnu dutinu(dobre pre fajciarov, nefajcim 😀 ) a tiez dobre na zaludocek, ti poviem robievam to vyse mesiaca a plet mam konecne bez pupakov, vzdy sa jeden bedar urobil a nie ho zahojit 😖 teraz ma stvu mastne vlasy a neviem co s tym, ale snad aj ten olej na ne zaberie 😉
no a to kojenie ma strasne brzdi, ale ked skoncim neslubujem nejaku drsnu dietu ci ocistu ale len nieco take na zlepsenie zdravia, do jedalnicka som zaradila sezamovy olej, vsade davam sezam, vselijake vitaminove blbosticky a kupujem dochucovadla, bez glutamanu, dokonca aj mam ingrediencie na pecenie bez glutamanu 🙂
no a ja som bola 4 roky vegetarianka, ziadne masko iba ryby a ti poviem to bolo super, ziadne zaludocne potieze a tak....na vyske som sa pokazila 😔 no ale zas aj masko je dobre, len ked si predstavim ako vo mne hnije, ble 😝
co sa tyka brucka no ja po 2 detoch, hm chvala bohu popukane nieje, ale cvicit by som mohla , nie 😀 😀

magda22
7. feb 2009

didi ja som nemyslela ten kokosovy olej, ze je na detoxikaciu najlepsi, ale na tie plesne..
a to aky slnecnicovy, nejaky specialny? ja zaujimave ako ti to pomaha, mozno by som aj ja skusila..

dididi30
9. feb 2009

magdi, musim kuk ten kokosovy olejik,nasla som v takej predajni taku detoxikacnu kuru, normalne ze 24 hodinova detoxikacia, no vyslo to nieco cez 600sk co nieje vela, vyskusam, ked prestanem kojit 🙂
naj je co najkvalitnejsi slnecnicovy olej, ale ja mam taky stredny, som spokojna 😉
no a teraz som si urobila na kasel a hrdlo cibulovo cesnakovy sirup, este aj citron som tam svacla a zaliala medom 😉
no a rano pijavam vyluhovany cesnak s citronom alebo jablcnym octom, vyzera to hrozivo ale je to fajne, na lacno a citim sa super 😵

magda22
9. feb 2009

a preco sa citis super? ti to dava nejaku energiu ci je to nejaky zazracny odvar? 😵

gabika11
10. feb 2009

dididi30: ahojcek, skusim to premielanie toho slnecnicoveho oleja v ustach, hadam to vydrzim, inspirovala si ma. A asi sa potom nemoze urcitiy cas jest alebo pit? Kolkokrat denne to robis?
Dik za info 😉

dididi30
10. feb 2009

magdi , gabika
ak sa omiela ten olej v puse, musis verit, no vraj to ma nieco spolocneho s duchovnom, teda comu veris tomu veris a fakt to pomoze, vraj sa nema ani hresit, no tak mne furt udje 😒 😀 😉
gabika vydrzis, mna napina este aj zo zuvacky, takze ked som to ja vydrzala, vydrzis aj ty 😉 😀
ja len rano na lacno 😉 potom uz nie, a papam potom len vlocky alebo nejake cerealie a potom vsetkooooooo az do 6 vecer, aby som nebola ako gulka 😀 😉

emogeon
10. feb 2009

dididi a vidis aj zmeny na sebe uz ? 😀

emogeon
10. feb 2009

baby ako robievate cinu teda ak nejaku robite ? 😵

dididi30
10. feb 2009

emogeon, no napr ma cistu plet 😵

myslis vegeteriansku? 😉
inak ma napadlo, ked som bola vegetarianka, tak som jedavala ze,,knedlu kapustu a vyprazany syr miesto maska 😀
a tiez som lubila poprazit cibulku do toho na kocky rozok, to som spolu tiez poprazila a pridala 2-3 vajicka, posolila este som nadzabala kecupu , tatarky a aj horcicu a basta hotova 😀
a strasne som lubila do vsetkeho spenat aj teraz ho lubim 😵

gabika11
11. feb 2009

dididi: asi mas pravdu s tym duchovnom, skusila som to, sice na obed, ked Kajka spinkala, ale som super zrelaxovala pri tom a precitala nieco v casopise...

emogeon
11. feb 2009

ano cinu mam na mysli vege...
dididi aj ja mam cistu plet odkedy nejem maso 😉

no vyprazany syr a smazenu cibulku to ja teda nemusim...ja vobec nevysmazam

😨

magda22
11. feb 2009

didi uff tak to by som nedala... 😅
emogeon my takzvanu cinu robievame vo woku variaciu zeleniny osmahneme v takej marinade sojovej omacky, cesnaku, cerstveho zazvoru, mozno aj s kurkumou, neviem ja nie som kuchar 😒 dame aj s tofu v marinade, alebo aj trochu tahini, posypeme sezamom, a to s noodles vacsinou, bud s obycajnymi tymi vajecnymi ale tymi tenkymi rovnymi japonskymi pohankovymi

magda22
11. feb 2009

aj arasidy niekedy dame, alebo kesu...
a musim sa pochvalit, ze som dnes robila prvy krat "indiu" a velmi chutilo mi, aj simonovi, a mne ked nieco chuti, tak to je co povedat..

osmahla som cibulku, pridala cerstvo nastruhany zazvor, garam masalu, trosicku sladkej papriky a kurkumy, len pre farbu, soli, osmala spolu, pridala karfiol a brokolicu, zaliala kokosovym mliekom, chvilku sa podusilo a hotovo
velmi rychle to bolo, a s ryzou mnam!

magda22
11. feb 2009

vyskusajte!
samozrejme zelenina sa da este nejaka vymysliet, napr. zelena fazulka, alebo sladke zemiaky, hokkaido a taaak

dididi30
11. feb 2009

baby a vam ten zazvor v jedle nevadi?? ja to nemusim, ale cajik je mnam 🙂

dididi30
12. feb 2009

baby dnes som varila a pridala som do toho zazvor, mnam 😀 😉

gabika, aj ja vyskusam olej cez den, len neviem kedy si budem citat, nemam cas 😅 😕

dnes som si dala cereallie a do toho aj arasidove maslo, mate to radi? ma to vela vitaminov 😵

magda22
12. feb 2009

no vidis! zazvor je zazracny korienok
v sobotu si Simon rozbil hlavicku, celkom zle, isla aj krvicka, ale len trosicku, tak sme mu na to dali zazvor a krasne sa to zahojilo uz behom niekolkych minut bol vidiet rozdiel tak odporucam

dididi30
13. feb 2009

magdi a nespipalo ho to, ked si mu na to prilozila ten zasvor?? a je to dobre aj ked ma len nabeh na modrinku?? boze my tolko padame, vsade lozi , stvrnoskuje, hruza 😔

magda22
13. feb 2009

stipalo, ale on je statocny chlapec, daj aj na modrinku