Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

zuzanaam
17. sep 2012

Kto vie variť "falošnú kuraciu polievku" z tekvicových "vnútorností"? Poprosím recept 😉

carodejnica
17. sep 2012

@zuzanaam ja som ju kedysi varila, presne tak isto, ako keď sa varí slepačia, len tie "vnútornosti" som varila skôr, scedila a potom pridala rovnaké veci ako do klasického vývaru... (cibuľa, cesnak, koreňová zelenina atď...)

zuzanaam
17. sep 2012

@mimi21mimi ja v poslednej dobe čerpám inšpiráciu aj tu a musím povedať, že indické jedlá nám veľmi chutia
http://zoznamreceptyzindie.blogspot.sk/

zuzanaam
17. sep 2012

@carodejnica vďaka, tak idem hľadať recept na slepačiu 😀DD

mimi21mimi
17. sep 2012

@zuzanaam indicku kuchynu varim rada aj ja 🙂 ale tuto stranku nepoznam tak si popozeram 😉 vdaka

erique12
18. sep 2012
domak2
19. sep 2012

ahojte vsetci, uz som raz na tomto fore raz nasla ako niekto zmenil spravanie dietata prechodom na vegetariansku stravu, len bohuzial patram bezvysledne. Rada by som sa dozvedela nieco viac o vplyve stravy na spravanie a hlavne vase realne skusenosti, nakolko uz mate aj vacsie deti. Ma napriklad niekto z vas problemy s hyperaktivitou, adhd a podobne? alebo mi len supnite nejake odkazy na stranky, mozu byt aj po anglicky, dakujem 😀 😀 😀 len si robim osobny prieskum 🙂 sama som skoro vegetarian (jem obcas ryby 😕 ) , len musim stale bojovat s manzelom ktory zas bez masa neprezije ( je african a tam to moc vegetarianstvo nefrci ) ale dcerku by som radsej viedla touto cestou tak nech mam aj ine nez len zdravotne argumenty . dakujem pekne 🙂

mamuna55
24. sep 2012

@domak2 ahoj, stránky nemam, ale skús u Bukovskeho pozrieť na akv.sk alebo v jeho knihe.. Mne osobne jeho štýl písania velmi nesedí ale informácie tam sú a dobré. Ja pokial viem, adhd je sposobene skôr cukrom ako nevegarianskou stravou.
My sme vegetariani, syncek má rok, vyhovuje nam to, mame fajn detskú lekárku, ktorá síce veg. nie je, ale vie že my mäso nepapame a je to ok, ved mäso sa dá v pohode nahradiť rastlinnymi alternativami ( tym myslim najmä bieloviny).
Len treba dat pozor na jednu vec, vegetarianska kuchyňa sa neznamená automaticky zdrava kuchyňa ;)

5k
25. sep 2012

Tak tú knihu by som si aj ja rada prečítala.....................začíname sa s rodinou uberať podobným smerom.

mimi21mimi
26. sep 2012

Pekne ranko, aj ked to tu moc nefrci, musim sa pochvalit - od prechodu mojej dcery na vegetariansku stravu (maso je max. raz tyzdenne kusok prepasuje manzel, a predtym ho jedla max. dvakrat tyzdenne trosku), ma krvny obraz aj hodnoty zela ukazkove, az sa sama doktorka cudovala 🙂
Teraz uz na mna nepozeraju doma, ako na blazna, preco tomu dietatu nedoprajem 🙂

peya104
26. sep 2012

🙂 zdravím 🙂 tiež sme veggie rodina a všetko funguje užasne. dnes sme mali ružičkový kel kari .

luba41
27. sep 2012

vedeli by ste mi niekto poradiť, kde by som zohnala arašidový olej za studena lisovaný za dobrú cenu? už som popozerala e-shopy, akosi som nič prijatelné nenašla 😒

jaron
1. okt 2012

Ahojte, v "Živote" vyšiel zaujímavý článok o zdraví, viere a dlhovekosti, dá sa prečítať aj na stránke:
http://zivot.azet.sk/clanok/12191/zdrava-viera-...

bambi10
3. okt 2012

@zfidorka
@didulka85 ahojte 🙂 konecne niekto, kto je vege a tehu 🙂 Nie ste nahodou aj veganky? Ja som bola doteraz aj na bezmliecnej, no nejak to v poslednom case vo mne hloda... (a uz som zjedla zopar jogurtov, acidko ci maslo...) myslim si sice, ze mam dost pestru stravu, ale aj tak mam obavy, ci bude vsetko v poriadku (aj ked si rozumovo viem povedat, ze tehotne, a najma prvorodicky maju mnozstvo, niekedy uplne iracionalnych obav...) Ale bola by som pokojnejsia, keby som mohla byt v kontakte s niekym, kto je okrem toho ze je vege je aj na bezmliecnej strave (nikoho takeho bohuzial v okoli nepoznam....)

bambi10
3. okt 2012

@didulka85 Ja som inak na zaciatku tehotenstva tiez nemohla rastlinne mlieka ani citit... a najviac mandlove, a tobolo pritom moje najoblubenejsie 😒 Ale postupne to preslo...

zfidorka
3. okt 2012

@bambi10 ja mlieko nepijem skoro vobec, mliecne vyrobky sporadicky, v prvom tehu bolo vsetko ok, mala je v poriadku, ani ja som nemala problemy, ani teraz nemam.. podla mna sa bat nemusis, ak mas pestru stravu (obilniny, strukoviny, ovocie, zelenina, rastlinne oleje)...

bambi10
4. okt 2012

@zfidorka tak to je vyborne... skor mi slo o vyrobky ako jogurty (samozrejme bio biele), acidka, syry a tak...

didulka85
4. okt 2012

@bambi10 no ak mam byt uprimna, tak ja vege nie som. 😅 Obcas si dam nejake to bio masko. Chodim sem, lebo vegetariani maju kopec dobrych postrehov a napadov co sa stravy tyka.
Mliecne vyrovbky nekonzumujem vobec. Jogurty su pre mna len nejaka zahustena hmota. Vyrabali sme si vlastny kefir, ale teraz mi to nejako nerobilo dobre. Mala som z neho take iste problemy ako z inych mliecnych vyrobkov.
Zacala som jest kvasenu kapustu, vyrabaju ju moji rodicia. Robi mi velmi dobre na travenie. Mozem odporucit...

anlu
4. okt 2012

ZELENA NATIERKA:

1 velke avokado
1 liter zihlavy
1 velka lyzica posekaneho kopru
1 mensia cibula
stipka soli
citronova stava

Avokado rozmixujeme so zihlavou, koprom, solou a citronovou stavou. Do hotovej natierky primiesame nadrobno nakrajanu cibulu.

anlu
4. okt 2012

ZIHLAVOVA NATIERKA S CESNAKOM:

1 vacsia miska vlasskych orechov (namocit)
1 stucik cesnkau (moze byt aj viac)
2 velke hrste mladej zihlavy
2 hrste zltych malickych paradajok
1 lyzicka morskych rias (nori vlocky)
stipka soli
citronova stava

Namocene orechy premyjeme, pridame ostatne suroviny a mixujeme kym nevznikne hladka natierka. Ak je to potrebne mozme pridat vodu na zriedenie.

anlu
4. okt 2012

zabudla som foto

anlu
4. okt 2012

ZIHLAVOVA NATIERKA S MORSKYMI RIASAMI:

1 vacsia miska vlasskych orechov (namocit)
1 velka hrst zihlavy
2 velke lyzice morskych rias (vlocky)
1 mensia cibula
citronova stava
trocha vody
stipka soli

Namocene orechy preplachneme, pridame k nim nakrajanu cibulu a vsetky suroviny. Mixujeme aby vznikla natierka. Vodu pridame podla potreby.

anlu
4. okt 2012

Paprikova natierka:

1 miska slnecnice (namocit)
1 vacsia miska vlaskych orechov (namocit)
2 velke cervene papriky
2 velke paradajky
1 mala cibulka
morske riasy, stipka soli, citronova stava

Namocene semienka a orechy preplachneme, pridame vsetky ostatne suroviny a vsetko mixujeme.

teodorka
4. okt 2012

@anlu 🙂 🙂 🙂 od vecra hladam nejake nove natierky ...moc dakujeeeem 🙂 🙂

pallacinka
4. okt 2012

@anlu Skusala som tvoju poslednu natierku a je naozaj vyborna, vsetkym vrelo odporucam 🙂

anlu
4. okt 2012

@teodorka na mna prislo natierkove obdobie 😀 tak experimentujem trosku
@pallacinka som rada ze chutila 😉

luba41
4. okt 2012

@anlu a orechy by sa tam nedali niečím nahradiť? ja mám na ne alergiu 😒

anlu
4. okt 2012

@luba41 na vsetky orechy? mozes dat aj ine... super su mandle, alebo kesu. No ak na vsetky orechy mas alergiu mozes skusit avokado. Alebo sa da este pouzit slnecnica.

luba41
5. okt 2012

@anlu mne všeobecne hocijaké orechy nikdy nejako nechutili. Ako dám si pár malých kúskov, ale stačí. Až po nejakom čase som zistila, že mám skríženú alergiu /jelša,breza lieska a jablká,orechy/ nič strašné, ale telo nejako odmietalo tie potraviny a nevedela som prečo. Tak skúsim to avokado, aj ked najradšej ho mám v tej klasike s citronom, cesnakom. 😉