Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

zojec
19. feb 2011

a este foto 😉

anlu
19. feb 2011

@zojec krasne sa ti podaril, ja ten psenovy nakyp mam velmi rada, mnaaam... No ja ked som pozerala zlozenie kase na tych "znamich" znackach tak som len kukala 😲 teda cumela

andrea76
19. feb 2011

@zojec
Ahoj Zojec. Krásne sa ti vydaril ten pšenový nákyp. Musím niekedy vyskúšať

certica
19. feb 2011

neviem, ci poznate....zopar celkom zaujimavych receptov nasladko: http://www.baoba.sk/recepty/sladke-dobroty/

jaron
19. feb 2011

Ahojte

@havino prepáč, aj som ti chcel napísať na tvoju otázku, ale stále prerábame byt a tak mi niekedy veľa veci unikne. Ale myslím, že nepoviem nič iné, nové ako už povedali ženy a zase iba súhlasím s @rancuzkaf. Žiaľ nemám nejaké bližšie konkrétne odborné informácie o obsahu živín, ale viem, že každý proces alebo aspoň väčšina procesov spracovania potravín znižuje ich nutričnú hodnotu (neviem však konkrétne ktorých vitamínov a minerálov sa to týka viac a ktorých menej). To sa netýka iba instantných výrobkov, ale aj všetkého ostatného. (Mletie zrna a semien, varenie...)

To že sú tieto výrobky ľahšie stráviteľné, je asi pravda, ale nemusí to byť pozitívne, majú pravdepodobne nižší glykemický index, ako napr. varené ovsené vločky. To môže byť aj negatívne (napr. pre diabetikov), takže niekedy je aj lepšie, keď je jedlo "ťažšie" stráviteľné.

Sú potom extremné názory, že instantné výrobky škodia tým, že sú v nich také malé čiastočky, ktoré prechádzajú do krvi a môžu upchavať cievy, čo je samozrejme hlúposť (kúsok aj keď malého neviditeľného zrnka v krvi by človeka pravdepodobne zabil).

Instantné výrobky (myslím tie relatívne zdravé - celozrnné kaše a pod.) nie sú pre naše zdravie rizikom, pokiaľ sú našim pomocníkom a nie pánom. Určite neskacujú život ani nič podobné.
Takže riešil by som to podobne ako ste už písali, môžu veľa krát pomôcť, keď nie je čas, na cestách a pod.
S instantnými výrobkami mám tiež svoju dobrú skúsenosť počas prerábania kuchyne 😀.

luciauk
19. feb 2011

havino, to je fakt vela za také výrobky. ale to je práve tým, že trh je malý a dopyt tiež. no strašné ceny 😠

zfidorka
19. feb 2011

pre bratislavu a okolie: http://vegetarianskyples.sk/ 😉

zfidorka
19. feb 2011

@zojec foto ako do casopisu 😉

zojec
20. feb 2011

@zfidorka 😉 nech sa aj oci najedia.. 😀 juuuuj na ples by som isla... kludne aj na nevegeteriansky 😉 potanocvat trosku

luciauk
20. feb 2011

@zojec páči sa mi tvoje motto 🙂
@zfidorka @zojec vy dve ste rodili naraz ? 😵 tomu plesu ale mohli vymyslieť aj krajší názov 😒 ale hlavne, že je 🙂

zojec
20. feb 2011

@luciauk no naraz sme nerodili.. 🙂 moja Barborka je o 2 dni starsia :D
@zfidorka dobre si pamatam ? (laktacna hmla 🙂 ) 😀 ale vegetarcime a plienkujeme spolu 😉 najviac sa mi na tom plese paci, ze budu davat aj recepty k jedlam.. 😉

zojec
20. feb 2011

@luciauk a to motto som nasla v knihe od I. Bukovskeho 😉 Návod na prežitie pre muža... myslím, že je veľmi vystihujúce, a aj Miroslava Hornička mam rada 😉

zfidorka
20. feb 2011

@zojec barborka je o 2 dni mladsia od natalky 😉

zojec
20. feb 2011

@zfidorka 😀 😀 no vidis.. vedela som ze dva dni.. zabudam straaasne ☹

zfidorka
20. feb 2011

@zojec este ze to mozes zvalit na laktacnu hmlu 😝 😀

oscarka3
20. feb 2011

@certica , nepoznám 🙂

oscarka3
20. feb 2011

@zojec , fíha! pekná foto, určite aj chuť super 🙂

anlu
20. feb 2011

@certica ani nepozeram vsetky lebo zase len budem mat chute na sladke, co ja ani nezvyknem mat ale ked citam take fajne recepty no kto by odolal 😀

na co sa da pouzit hroznovy olej?

anlu
20. feb 2011

@jaron isla som robit podla tvojho recepty sojanezu... precitala som si recept napisala co mi treba dokupit, manzela som vyhnala do obchodu lebo mi nieco chybalo. Nakoniec som zistila ze som ju urobila celkom inak 😀 ale vysledok bol uzasny... ja som len vsetko nahadzala do nadoby vsetko vymixovala a bola krasna husta a vyhorna. Ty si vo svojom recepte najprv uvaril kasu a potom to rozmixoval, ze? Tak vies ze si mozes usetrit pracu 🙂

anlu
20. feb 2011

@havino ako presne dochucujes sojove mlieko? nejako sa neviem trafit aby to chutilo tak podla mojich predstav 😅

anlu
20. feb 2011

@zojec ta kvetinka na nakype je ziva? aj si ju zjedla ci to len dekoracia?

zfidorka
20. feb 2011

@anlu ja davam hroznovy olej do salatov, napr. do mrkvovo-jablkoveho 🙂

anlu
20. feb 2011

@zfidorka dakujem, som si vsimla ze v bille maju tak rozmyslam ci kupit alebo nie

zojec
20. feb 2011

@anlu kvetinka je ziva.. 😉 mamina mi doniesla na valentina taku krasnu kyticku zvoncekov v crepniku 😉 este vam tu hodim par fotociek nech sa slinky trosku pozbieraju 😉
kelove fasirky, sosovicova polievka, bolognske cestoviny, a borsc s kvetinkami .. tohto tyzdenne menu 😉

jaron
20. feb 2011

@anlu ja ju nezvyknem robiť, to manželka, ale tam tuším ide kukuričný škrob a ten surový? to neviem, nevadilo to, keď neprešiel varom?

oscarka3
20. feb 2011

@zojec ,nevydávaš ty kuchársku knihu? 😀

zojec
20. feb 2011

@oscarka3 este nie.. ale mozno raz :D a uz to budem mat nafotene 😀 😀 😀

oscarka3
20. feb 2011

@zojec 😀

oscarka3
20. feb 2011

@zojec 😀 , držím palce 😉

stvura
20. feb 2011

Kocky vegetarianky...mam jednu otazku na vas...ak ste ako vegetarianky kojili svoje deticky, boli mensie, mali mensiu vahu ako ich vrstovnici?
Ja nie som uz v pravom zmysle slova vegetarianka, no bola som velmi dlho a ani teraz nemozem a nejem vela masa, skor zeleninu. Tuto otazku mam preto, lebo obe moje deticky su drobne, ci to nie je vplyv aj dlheho vegetarianstva (14 rokov). Dakujem za odpovede.