Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

divoska
3. mar 2011

hojte, posledne dni som vas nestihala. ziadne poukazky na kokosovy olej nedosli vrrrrrrrrrrrrrr. inak hodnotim super pozitivne ryzove mlieko. oproti krabicovemu sojovemu /ktore mi viac chuti praskove... ja viem nemozna som 😀 / je fantasticky dobre 🙂 tusim som si nasla to svoje 🙂

zojec
3. mar 2011

@divoska no tebe nedosli poukazky.. mne aj dosli, ale olej do predajne este nedorazil ☹ ja mam rada ryzovo - sojove mlieko 😉

oscarka3
3. mar 2011

@zojec ,ten olej by som ti vedela zohnať, len ako ho doručiť? mm ešte nechodí pracovať vašim smerom a neviem či vôbec pôjde 😒 .nechodí nik známy našim smerom? u nás ho majú.

zojec
3. mar 2011

@oscarka3 no veru neviem ci niekto tym smerom.. to je tak dost od ruky .. :( ale este skusim bud. tyzden skocit, mozno uz dorazil aj do ZV 🙂 dakujem za ochotu zatial, kdyby neco, budem sa hlasit.. 😉

jaron
4. mar 2011

@marfuskaanjelik Ahoj, ako sa má manžel?

marfuskaanjelik
4. mar 2011

@jaron Ahoj, ďakujem za opýtanie,už oveľa lepšie. Prepáčte, že "neupdatujem", ale akosi nestíham. Už ho preložili z intenzívky na obyčajú izbu, v pondelok mu začnú robiť nové testy, aby mu mohli presne nadávkovať liečbu. Vyzerá to, že mal viac ako len jednu zrazeninu. ☹
Veľmi dúfame, že už bude najneskôr za týždeň doma. Včera dostal vegetariánsku polievku s kúskami mäsa, tak som mu dnes niesla domácu stravu 🙂

oscarka3
6. mar 2011

máme 2 témy?

zojec
6. mar 2011

@oscarka3 🙂 nikto nepise :( vsetci asi uzivaju krasy priridy, alebo sijacieho stroja 😀 😀

oscarka3
6. mar 2011

@zojec ,ja ani jedno ani druhé. u nás svieti slnko ale strašne fúka a šijací stroj štrajkuje a nemám nejaký materiál,tak nešijem už dlho 😒

jaron
6. mar 2011

Ahojte, tento víkend bol 2. vegetariánsky ples v Martine, boli tam aj niektorí moji známi, videl som zopár fotiek na FB, mohlo to byť zaujímavé - bez mäsa, alkoholu, cigariet a pritom príjemne, veselo a myslím, že aj užitočné (mnohé organizácie i osobnosti na takýchto stretnutiach dohodnú i nejakú spoluprácu a pod.)
nepočuli ste ešte o niečom takom? (alebo nebol tam niekto z vás? 🙂)

indy
6. mar 2011

@jaron my sme neboli, ale viem ze uz par rokov sa v Martine organizuje. Na taky by som hned isla 🙂
Ale kto ma chut ist tak este sa kona jeden, prvy bratislavsky http://www.vegetarianskyples.sk/ 🙂

jaron
6. mar 2011

@indy tu som našiel trochu o tom terajšom:

http://turiec.sme.sk/c/5794950/druhy-vegetarian...

indy
6. mar 2011

@jaron aha tak to bol este len druhy rocnik, neviem preco sa mi zdalo ze uz som o nom pocula skor 😅

jaron
6. mar 2011

@indy možno boli iní organizátori alebo niečo také 🙂

jaron
6. mar 2011

@adriana7 tu sú tie informácie o letnom tábore zdravia, čo som sľúbil, samozrejme aj pre všetkých, koho by to zaujímalo
http://www.zivotazdravie.sk/aktuality/ltz-2011/

fibi
7. mar 2011

zdravím 🙂 má tu niekto skúsenosti s výrobou ryžového mlieka? Mám ryžovú múku hrubú naturálnu.. išlo by to z nej? Nejaký overený postup? 😕 Zatiaľ som robila len makové a mandľové, ale chcela by som skúsiť aj ryžové 😅

anlu
7. mar 2011

@divoska a to ryzove si si robila ci take kupene mas?

@fibi ja som nasla len recept ako sa robi ale este som neskusala... a to makove ma zaujalo, ako si ho robila?

divoska
7. mar 2011

@anlu z dm 🙂

anlu
7. mar 2011

@divoska Alnaturu? musim aj ja vyskusat, lebo zatial som mala len sojove a zda sa mi ze Oli az tak velmi nechuti ako to susene (asi ma chute ako ty 😀 ) mam pocit ze jej je velmi chutovo vyrazne... alebo vyskusam doma urobit ryzove... a este aj orechove jej chutia, najviac z vlasskych orechov

divoska
7. mar 2011

@anlu na to si ja zatial asi netrufam, som presvedcena ze by sa to moje nedalo pit. to ryzove ma fakt milo prekvapilo. este som kupila ovsene. podam report ked si ho dovolim otvorit 😀

anlu
7. mar 2011

@divoska a ovsene som si ani nevsimla ze maju, to tiez Alnatura? no tak najblizsie kupim ryzove aby som vedela ako ma chutit a potom vyskusam aj urobit 😝 Pred tym som aj ja bola taka ze som nemala odvahu vyskusat ale teraz to beriem nejako sportovo, ved ked sa nepodari nic sa nedeje 😉 😀

anlu
7. mar 2011

@divoska uz mam kupene ryzove mlieko, som zvedava ako bude bambulke chutit 🙂
@fibi dakujem 😉 vobec ma nenapadlo ze aj z maku sa da urobit mlieko, urcite vyskusam, mandlove tiez obcas robim... A na ryzove som nasla tento recept ale este som ho nerobila...

RYZOVE MLIEKO

V studenej verzii namočíme ryžu na noc do vody, odložíme do chladničky. Na druhý deň zomelieme
a v pomere 1:4 zmixujeme. Ak je mlieko husté, pridáme podľa chuti vodu (chuťovo vynikajúce
ryžové mlieko v BIOkvalite v tetrapacku má obsah ryže 12%). Na liter pripraveného mlieka pridáme
ešte pol lyžičky kvalitného slnečnicového oleja – najlepšie lisovaného za studena - a pol lyžičky
medu alebo sladu a ešte raz premixujeme. Môžeme ho pripraviť tiež z ryžovej múky. Ľahšie
stráviteľné a prirodzene máličko sladšie je ryžové mlieko pripravené z uvarenej neslanej ryže.

zojec
8. mar 2011

@anlu robila som ryzove mlieko z varenej ryze.. zatial som ho nijako neochutila, cize chuti ako uvarena ryza 😀 ale celkom fajn.. skusim dnes z neho urobit palacinky 😉

marfigirl
8. mar 2011

@zojec a ako si to spravila, tiez si si namocila na noc ryzu, dala uvarit a rozmixovala? Dik a este z akeho mnozstva si to robila a kolko si potom mala mlieka? 🙂

zojec
8. mar 2011

@marfigirl nie, uvarila som ryzu vo vode, a rozmixovala s prevarenou vodou.. podiel asi ako pisala @anlu 1:4, je trosku hustejsie, este asi trosku premixujem na jemnejsie a popripade dolejem vodu, ale dieta spi.. tak tu uz nechcem vrcat 😉

anlu
8. mar 2011

@zojec asi aj ja skusim s uvarenou, lebo mam len ponorny mixer a to surovu neviem ci rozmixuje, aj ked uz tolko mojich pokusov vydrzal ze mozno aj ryzu by zvladol... Dnes som otvorila Alnatura ryzove mlieko a mne velmi chuti, dufam ze sa aj to moje tak vydari, lebo nestoji prave najmenej 😕
Konecne som nasla obchod s orientalnymi potravinami, pojdem kuknut co zaujimave tam maju 😀

zojec
8. mar 2011

@anlu robila som dnes z neho palacinky.. treba dat trosku viac muky ako do klasickeho, lebo sa mi trosku trhali, ale vysledny efekt stal za to 🙂 dokonca aj malej chutili 😉

jaron
8. mar 2011

ahojte, dnes sme mali zaujímavé jedlo (sladké), celozrnný toast a naň sme si dali kupované ochutené gaštanové pyré, dalo sa to normálne rozotrieť ako maslo, k tomu ovocie

oscarka3
8. mar 2011

@jaron , gaštanové pyré mňam 😝 😝