Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

barcelona94901
12. nov 2012

@jaron to vyzerá výborne,určite aj tak dobre chutí

prosím vás nie je tu niečo,kde by boli zvlášť vaše recepty?ono je to celkom náročné preklikať 264stránok 😀 😀 😀

zuzanaam
12. nov 2012

@oscarka3 jééj, ďakujem, nové raw stránky, neviem, či tam nájdem recept vhodný na tú tekvicu, ale istotne tam nájdem kopu iných receptov 😉

zojec
13. nov 2012

@rancuzkaf ako sa vola ta tekvica?? aj ja chcem :D 🙂

zuzanaam
14. nov 2012

@zojec špagetová 😉

zojec
14. nov 2012

@zuzanaam dakujem 🙂 ja ze to je obrazny nazov :D uz som ju vyguglila 🙂 😉

rancuzkaf
14. nov 2012

pre @zuzanaam ......tento recept ma celkom zaujal:

SPAGETOVA TEKVICA S PECENYMI PARADAJKAMI A BIELOU FAZULOU

- dat si piect do rury na 200 st. napoly prekrojenu tekvicu do makka (pisu, ze to trva asi hodinku)
- do druheho pekaca nakrajat 4 pohare cherry rajciniek na polovicu, 3 struciky cesnaku popuceneho, 2PL olivoveho oleja, 1PL hroznoveho octu, sol, korenie, stiplavu papriku, premiesat a nechat piect na polhodinku ku tekvici
- po upeceni tekvicu pomocou vidlicky "odspagetovat" a naservirovat pecene rajciny zmiesane s uvarenou bielou fazulou v mnozstve jednej konzervy a 3PL nasekanej vnatky petrzlenu

barbade
14. nov 2012

Oh, aka dobra tema, zide sa mi sice az za dlho ale som rada ze ju tu najdem 😀

rancuzkaf
14. nov 2012

@zuzanaam tu je taky raw recept jednoduchy 😉

SPAGETOVA TEKVICA S PETRZLENOVYM "PESTOM"

- nasekat pol pohara petrzlenovej vnatky, stvrt KL cesnaku, 10 mandli na jemno (podla chuti 😉)nastruhat 1 KL citronovej a pomarancovej kory, pridat stipku soli, premiesat a nechat postat nech sa chute premiesaju
- nastruhat 2 pohare tekvice (moze byt aj iny druh), premiesat ju s citronovou stavou, olivovym olejom a solou......urobit hniezdo na tanieri a navrch naservirovat pesto, ozdobit stvrtinkami pomaranca a citrona

rancuzkaf
14. nov 2012

GRATINOVANA SPAGETOVA TEKVICA

- pekac na zapekanie vymastit olejom a nasypat donho za hrst bulguru alebo ryze (to bude sluzit na pohltenie vlhkosti tekvice pri peceni), na to dat vrstvu uvarenej odspagetovanej tekvice (polovicne mnozstvo), na tekvicu dat na tenke platky nakrajaneho syru chedar a opat vrstvu tekvice
- v pohari rozslahat vidlickou 2 vajcia, pridat 200 ml ryzovej smotany, muskatovy orech, sol, korenie a 2PL maizeny....vsetko vyliat na tekvicu, posypat struhanym ementalom (80g) a poprasit cervenou paprikou
- gratinovat 15-20 min pri 160 st.

zuzanaam
15. nov 2012

@rancuzkaf ďakujem, si poklad 😉

rolla20
15. nov 2012

ahojte, mam doma por, chcela by som nejaku mnamky polievocku, ale prvy pokus bol nic moc 😅 nie ze by bola zla, ale nie podla mojich chutovych predstav. Tak PLS ak poznate nejaky dobry receptik na polievku, resp. lepsiu mnamku bola by som vam vdacka

klaudia74
16. nov 2012

@didulka85 Tiež som nejedla mäso počas tehu - som vegetariánka 12 rokov, mám 5-ročného a ročného syna. Starší videl na svojom tanieri mäso prvýkrát v škôlke, ale skoro nikdy ho nezje. Mladší samozrejme mäso ešte dlho jesť nebude... 😉
Počas prvého tehu som mala všetky krvné testy úplne v poriadku, lekárka ani netušila, že mäso nejem.
Na konci druhého tehu som mala trošku málo železa, ale riešila som to prirodzenými spôsobmi - žihľavový sirup, víno z čiernej bazy 😎, a upravilo sa to.

jaron
19. nov 2012

Ahojte, ak má niekto do Košíc blízko, možno bude mať záujem o akciu:
Dr. Bukovský: Ako viac jesť a menej vážiť?
http://www.zivotazdravie.sk/aktuality/ako-viac-...

rancuzkaf
20. nov 2012

@rolla20 ja robievam mrkvovo-porovu polievku, dam do nej este zopar zemiakov a krupky to jemne zahustia........dalej bielu porovu polievku: por, zemiaky a zahustim sojovym mliekom s mukou, dochutim cesnakom a solou.

luciauk
21. nov 2012

@rolla20 uvarenú alebo naklíčenú šošovicu alebo mungo fazuľu zmiešaj s porezaným pórom a paradajkami, ochuť soľou, octom a máš šikovný šalát 🙂 polievku robím zhruba tak ako rancuzkaf 😉

luciauk
21. nov 2012

@jaron aj bukovský aj sting sa dohodli, že pôjdu do košíc, ked ja tam nemôžem ☹

jaron
21. nov 2012

@luciauk Sting možno bude aj tam, kde si ty, len s Bukovským to bude asi horšie... 🙂

jonki
22. nov 2012

prisla som sa k vam poradit. Bol mi odporuceny makovy olej koli obsahu vapnika. Prvu flasu som kupila v bioobchode a tam ma upozornili na to ze sa ma aj v predajni drzat v chladnicke. Dnes som na neho uplne nahodou narazila aj nasom obchode (od firmy marianna) ale teda neviem ci ho kupit alebo radsej pockat az budem mat opat cestu okolo nejakeho bioobchodu. Je polozeny bezne medzi potravinami v policke. Nestretli ste sa s tym niekto?

rolla20
22. nov 2012

@jonki ahoj, robim v obchode so zdravou vyzivou, kde tiez mame makovy olej a tiez v policke, jediny olej, co mame v chladnicke je lanovy, pretoze je najmenej staly. Ono my sa aj pozerame na teplotu pri skladovani, takze ak sa moze aj pri vyssich teplotach tak nemusi byt v chladnicke, ci?? A este co sa tyka toho vapnika a ak sa nemylim(aby som tu nepisala bludy) tak aj cierny sezam ma dost vapnika, skusala si ?? A samozrejme uz kazdy olej po otvoreni sa musi skladovat v chladnicke alebo aspon v chlade

jonki
22. nov 2012

@rolla20 dakujem za odpoved. O ciernom sezame som nepocula...sksuim nieco vygooglit. Ten makovy nam s dcerou velmi chuti...akurat ze mi konci flaska, tak sa obzeram po dalsej. O vyske teploty skladovania som na etikete myslim nevidela nic. Bolo tom uvedene len uz tebou spominane drzanie v chladnicke po otvoreni.

leishmania
23. nov 2012

@jonki aj bezny sezam ma veeela vapnika, takze kup tahini ked chces vapnik a sprav si dresing 😉

adelajda2012
23. nov 2012

ahojte, kedze sa pomaly "zvianocnieva", tak ma napadlo - co dobre varievate na stedri den? Dajte nejaku inspiraciu, nech mame tento rok nieco nove (okrem babatka) ;)

zfidorka
24. nov 2012

@jaron gratulujem k novemu clenovi vasej rodinky 🙂

jaron
24. nov 2012

@zfidorka ďakujem

rancuzkaf
26. nov 2012

@adelajda2012 inspiracie najdes v mojom fotoblogu v clanku Vianoce u vegetarianov 😉

rancuzkaf
26. nov 2012

@jaron aj ja sa pripajam ku gratulacii 🙂 .....to je velmi pekne gesto: rozdat lasku detom, ktore ju najviac potrebuju.
aj Simonka jedava vege jedla s vami?

oscarka3
26. nov 2012

@jaron tiež blahoželám 🙂

jaron
26. nov 2012

@oscarka3 @rancuzkaf

je u nás ešte len od piatka, papkáva samozrejme spolu s nami a je super, že zatiaľ nemá detské maniere, nie je prieberčivá (je veľmi dobre vychovaná u profi mamy, kde bola doteraz)

keď bola u nás prvý krát, tak jej najviac chutilo obyčajné tofu, trochu ochutené, osolené a pokvapkané olejom 🙂

zuzanaam
26. nov 2012

@jaron simonka vitaj vo veľkej vegerodine 🙂 u nás je tofu tiež Nr.1 u malej a nemusí byť ani ochutené

luciauk
30. nov 2012

@jaron gratulujem a klobuk dolu x