Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

tatko_bebe
1. okt 2013

@demo nic nieje dokonale nie som pan Boh, ale malemu som dal aj pstruha aj morcacie stehno 😕 a neumrel...v podstate ho stravujem ako tu Vy vs pisete ako vegetarian pretoze mne neprijde nic svetoborne ako pocuvam teraz v radiu varit tekvicu hokaido..
Mozte ma tu kludne upalit je mi to suma fu(c)k. Detom treba dat vyvazenu rastlinno zivocisnu stravu kde je vs zastupene

sprostosti v podobe cokolady, parkov alebo rastlinneho masla mu nedam ani sam to nejem.
Chcel by som vediet kolko z Vas realne vie nieco o rastlinnom masle alebo o vode kt piju.. ci ju filtruju, upravuju atd. To su este dolezitejsie veci..

tatko_bebe
1. okt 2013

@domak2 neviem kto je maso x denne ja urcite nie. Maso jem max raz denne cca 3-4 dni v tyzdni. Niekedy este menej kedze jem vela ryb.

domak2
1. okt 2013

@tatko_bebe Ja som nevedela , ze to je cela diskusia len o tebe. 😉 To ze niekto stravuje deti nevyvazene, masom nezachrani. A miliony ludi po svete maso nejedia ci uz z nabozenskych , zdravotnych, nedostatkovych ci akychkolvek dovodov a az na tych co nemaju nic do ust, su celkom v pohode.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domak2
1. okt 2013

@fidka79 a mne je luto deti co maso nechcu, odmietaju , vracaju,nechuti im a rodicia im ho nasilu tlacia v akejkolvek podobe. 🙄 Ja teda vobec nie som taka zasadova, muz maso je a niekedy malej kludne da , ale to co tu uz vy dokazete popisat, bez akejkolvek znalosti o vegetarianskej strave je viac nez smutne.

zfidorka
1. okt 2013

cele toto vzniklo podla mna kvoli zlemu zaradeniu temy - pod Zdravie dietata - Co skodi? Co prospieva?, pretoze tu asi nie je nikto zo stalych prispievatelov, kto si mysli, ze vege stravu jeho/jej dietatu skodi 🙂
mozno by stalo za zvazenie poziadat adminov o preradenie, napr. do sekcie Sme na tom rovnako - Spolocne nazory a zaujmy...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domak2
1. okt 2013

@fidka79 ale ved a za tebou chodia nejaki vegetariani a trhaju im to maso z ust ci co? Daj im co uznas za vhodne, ale nechaj na pokoji rodicov co maju ine zmyslanie. A naozaj by si si mala pozriet termin tyranie, ako to mozes pouzit na rodicov ktorym zalezi na stravovani ich deti 😕 Inak deti maju radi aj cokoladu, tak co tak im davat iba tu. Ty ani nevies comu sa vysmievas. Ked si myslis, ze antibiotikami a hormonmi prepchate maso je to naj , tak super , nikto ti to neberie. Ale su ludia co tvoj nazor nezdielaju.
A ked ti mam ukazat :
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/rocny-syn-odmieta-maso-je-to-problem/
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/18-mesacne-dieta-odmieta-jest-polievky-a-maso-co-robit/
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/2-5-rocne-dieta-odmieta-jest-maso-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/3-rocna-dcera-odmieta-jest-vsetko-z-masa/

jaron
1. okt 2013

@domak2 teraz tu už aj mne chýba nejaké tlačidlo 5 hviezdičiek na tvoj príspevok (plný počet) 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domak2
1. okt 2013

@fidka79 tie temy su reakcia na ''ukaz mi dietatko ktore ho odmietne'' 😉

warholette
1. okt 2013

@fidka79 prid sa pozriet ku nam domov, moj syn maso odmieta a je mu jedno, ci je to stejk, hamburger, kreveta alebo kurca. dovod? nechuti mu.
a ak sa tvoje deti za masom trhaju, prosim odid z temy. tato tema sa vola vegetarianske dieta. nie "moje dieta je maso a nechapem preco vase nie" 😝 😉 😎 😎

oscarka3
1. okt 2013
kacenkaharris
1. okt 2013

@jaron Ja som varila dvom panom jeden cas podla C.Esselstyna, netusila som, ze i Clinton sa na to dal 🙂 To je parada. Vdaka za link.

tatko_bebe
2. okt 2013

@domak2 chcel by som vidiet takeho rodica co dava decku cokolvek nasilu.. u nasho maleho nemas sancu. Kd nechce zatvori usta a odide 😀

tatko_bebe
2. okt 2013

@warholette preco by mala odist rovnako ako Vy vyjadrujete svoj nazor tak moze aj ona. Ak chcete aby tu neboli masozruti a vsezruti tak si vytvorte sukromnu diskusiu.

leishmania
2. okt 2013

@fidka79 dovod ze je to tyranie lebo " ono to masko chce" je ubohy. A ked sa za nim tvoje deti trhaju tak im ho var aj kazdy den. Nikto ti to nezakazuje
@tatko_bebe ty si sa este v zivote nestretol naozaj s tym ze by nieco nutili dieta jest? 😀 a si asi jediny co nieco vie o sarjajtoch v potravinach, rastlinnych maslach tu sa o to nikto nezaujima jedine co tu ludi trapi je ako ukryt maso pre dietatom 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaron
2. okt 2013

@fidka79 to, že tvojim deťom chutí mäso je predsa úplne normálne - hovorí sa "aká matka, taká Katka"
je síce pravda, že sú aj trochu výnimky (nie všetko, čo chutí rodičom, chutí aj deťom), ale nakoniec aj tak zvíťazí vplyv rodičov (nie slová, ale ich život) - či už ich zlé alebo dobré návyky si väčšinou deti odnesú do života

a trochu pokory by ti nezaškodilo, niektoré tvoje príspevky hraničia s drzosťou (nepoznáš žiadnu rodinu ani vzťahy v nej tu diskutujúcich, a predsa "vieš" ako to u nich presne s deťmi je. Nikdy by som si niečo takto nedovolil tvrdiť o tvojej rodine)

barcelona94901
2. okt 2013

@tatko_bebe ja som sa tu zaregistrovala ,práve pre tuto konkrétnu diskusiu,mala som otázky ,dostala som tu odpovede,v tejto vegetarianskej skupine je kopec milých ľudí vrátane jarona,ktorý je ako studnica mudrosti ,poznatkov,všetkého nového
,rada si sem chodím po recepty ,rady ,nové poznatky,infošky a uprimne mna tiež nebaví tunak preskakovať strany ,kým sa dostanem k téme- k téme 😀 pretože,niekto má nejaký názor na maso,ne-maso ,je rok 2013,ak o tom nič nevie,má názor,nikto jej to neberie,ale predsa mohla zvoliť inu notu.. suhlasím s warholette a fidka79 mi príde ako šťuchač.,nič viac,nič menej .to su takí ľudia ,všade to bolo,všetko to vedelo..len to nezažilo,že ..ja dufam,že aj z tejto témy sa nestane sukromka!!!! neveril by si,koľko ľudí si to tu číta,chodia po rady,recepty,bez toho,aby mali potrebu sa tu zaregistrovať..
dakujem,že ste si to dočítali až do konca idem sa prelistovať ,k tomu,čo patrí do tejto témy 😝

jaron
2. okt 2013

@barcelona94901 dal som na tvoj príspevok, že sa mi páči, chcem len, že je to hlavne kvôli jeho druhej časti (aj keď nevravím, že nie je príjemné čítať aj tú prvú 🙂 )

tiež si myslím, že diskusiu číta aj veľa ľudí (a nielen vegetariáni), čo sa do nej nezapájajú, ale zbierajú rady, inšpirujú sa a pod. (niektorí čítajú aj preto, aby sa pohoršovali, ale to je normálne, a myslím, že tých je menej 🙂)

warholette
2. okt 2013

@tatko_bebe tema je o vegetarianskom dietati. aky ma zmysel trollovat tu, ako je niekomu luto, ze nase deti maso nejedia? a ty tu tiez co robis? citala som, ze kvoli tebe uz jednu temu zatvorili, pretoze si tam vyryval. snazis sa o to aj tu?

domak2
2. okt 2013

@tatko_bebe tu mas video o krmeni na silu 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=tDjxp1TrBDk
pragmaticka
2. okt 2013

tak si vas tu obcas precitam a ani neviete ako vam zavidim vase postoje..ja moje prve dietatko prave cakam a uz teraz mam obrovske problemy a obavy ohladom jeho stravy.Strasne rada by som ho vychovavala vegetariansky no bohuzial manzel ma v tom nevie absolutne pochopit. Je to stara skola - jedava maso pomaly trikrat denne, nehovoriac o jeho rodicoch , kt. sa na mna ako jeho frajerku-vegetarianku na zaciatku pozerali ako keby som spadla z Marsu!! Jedno mi je teraz uz jasne - moje dieta by som chcela stravovat podla bukovskeho a bohuzial uz teraz viem ze ma to bude stat (koli svokrovcom kt. sa radi do vsetkeho staraju, mojim rodicom, znamym a manzelovi) velmi vela nervov a bohuzial aj hadok. Mam pocit ze v mojom okoli ma nikto nechape, nielen co sa prijmu mäsa tyka, ale aj cukrov a soli hlavne teda u malych deti. ako to robite vy? ked napr. idete na weekend k starym rodicom a oni si daju na ranajky parky, na obed kuraci vyvar a rezne a na veceru opat nieco masite? ako mam s mojim (dajme tomu dvojrocnym) dietatom dokazat stolovat pri nich a zaroven nevyzerat ako keby som doslova spadla z marsu ze dietatku nedovolim kusok salamy ci maska na obed??? ☹ ☹ Resp. ako im vysvetlit ze pre moje male dietatko si neprajem aby mu davali ci nosili cokoladky , keksiky, krabickove dzusiky a podobne hluposti? Malicka este neni na svete a uz teraz sa ma svokra pytala ze aky ockovaci kalendar mame v krajine kde zijem. Ked som jej nato povedala ze ockovat nechcem, pozerala na mna tak zhrozene ako keby som jej vnuca zabijala pred jej ocami a zacala velka diskusia, kt. sme rychlo stopli ze o tom sa bavit nejdeme a nechceme. No viem ze ta diskusia sa este vrati a teda bude hlavne dohovarat mojmu mm , kt. bude stat medzi nami dvomi. Nieto este ked sa dozvie ze mala nebude jest min. prve tri roky ziadne mäso, udeniny, solene a sladke. Neskor nech sa koli mäsu sama rozhodne (len takto to akceptuje moj mm). Fakt neviem ako to zvladnem. Mozno vase vlastne skusenosti ak boli podobne? ako ste bojovali s okolim?

demo
2. okt 2013

@pragmaticka ak som spravne pochopila tvoj prispevok, tak svokru mas v inej krajine? tak kde je teda problem? 😅

pragmaticka
2. okt 2013

@demo jaaaj, keby to bolo aspon 1000km, ale ona je od nas (aj ked v inej krajine) len 200km. chodime tam raz mesacne vzdy na cely weekend, alebo oni pridu ku nam na noc. Moj mm je jedinacik a ona sa na to prve vnuca uz tak tesi, ze mam pocit ze sa narodi a ona sa nam tu potom rovno nastahuje (uz je na dochodku) ☹ ☹ Uz teraz mi hovori ako male obliekat a podobne kraviny...noo to jednym uchom dnu, druhym von..noo vazne problemy nastanu az s tym ockovanim a stravovanim. to vidim uz teraz. Noo a my s muzom radi cestujeme a radi travime cas aj sami..mysleli sme ze napr. ked bude mat mala 1 ci 1,5r dame ju k starym rodicom a pojdeme niekam na weekend a pod..no ako si nieco taketo planovat, ked budem len znechutena tym, co moje malinke tam dostane na tanier? Nejde len o maso ale aj sol, udeniny ci sladkosti a ostatne nezdrave veci.. ☹ noo a moja rodina detto..oni ma proste v tomto vobec nechapu..oni su proste toho nazoru ze co dieta zje, to mu chuti a to je spravne mu davat! ak mu chuti masko, treba mu ho davat kazdy den a podobne kraviny! 😠

demo
2. okt 2013

@pragmaticka mne velmi dlho trvalo,kym som dovolila starsieho davat na obcasne vikendy k starym rodicom. ale nakoniec vyhral zdravy rozum a aj tuzba vyrazit si bez deti. v ramci dusevneho zdravia to velmi neries. ja to riesim, ide ma rozhodit, ked pocuvam,co u nich pojedol. ale stari rodicia su doleziti. nechcem mu ich upierat. a nechcem upierat sebe ten luxus byt bez deti 🙂. Uz sa pytaju na mladsieho, radi by si ho zobrali aspon na hodinku. Ja vaham 🙂 . Zda sa mi byt maly na mastne maso, horalky a nejaku polsku nugetu. Lenze bojovat sa neda donekonecna. ja som napr.nemala v detstve starych rodicov, takze viem, ako velmi ich deti potrebuju. takze treba stanovit pravidla, ktore oni budu porusovat a snazit sa to neprehanat v narokoch 🙂