Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

titkovamiriam
24. jún 2011

presne tak chuť zeme 😉

anlu
24. jún 2011

@andrea76 ja si uz pripadam ako noznicoruky Edward (to je taka rozpravka, alebo film?) len namiesto noznic mam mixer 😀 😀 😀 ja si neviem predstavit fungovanie bez neho. Uricte si nejaky kup. Ja uz zacinam pokukovat po dobrom odstavovaci ale taky aky si predstavujem stoji od 500 eur vyssie tak budem musiet poriadne setrit alebo si najst nejakeho sponzora 😀 😝

anlu
24. jún 2011

@titkovamiriam a vies co je sranda? ze stale som rozmyslala co mi to pripomina a az ked som to pisala tak som na to prisla 😀

oscarka3
24. jún 2011

@anlu , my máme odšťavovač, čo stojí teraz asi 329€

anlu
24. jún 2011

@oscarka3 a odstavi to aj bylinky? ked ano vies mi poslat link aky to je? ja mam len taky stary a nepouzivala som ho uz velmi davno, musim ho prevetrat ked sa prestahujeme...
Inak vo stvrtok nas to caka a budem par dni bez netu

oscarka3
24. jún 2011

@anlu, odšťaví, len je ich dobre nedávať vcelku ale nastrihať na také menšie kusy /ja strihám tak na 3-4 cm/ a striedať napr. s mrkvou počas odšťavovania
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odstavovace/...

anlu
24. jún 2011

ze akych debilov z nas robia...
http://www.novinky.cz/ekonomika/237005-koncerny...

ze ine chute mame HAHAHA

anlu
24. jún 2011

@oscarka3 vyzera dobre... tak uz staci menej setrit 😀 a ty si ho objednavala alebo kupila niekde v obchode?

oscarka3
24. jún 2011

@anlu , v obchode tieto nemajú, my máme z tejto stránky

anlu
24. jún 2011

@oscarka3 aj som si myslela... uz som si ju ulozila, dakujem za dobry typ 😉

anlu
24. jún 2011

toto som este neskusala ale moze to mat velmi zaujimavu chut...

Argentinska zelena omacka Chimichuri:
petrzlen zalejem olivovym olejom, osolime, opoprime, pridame prepasirovany cesnak a cayenske korenie. Poziva sa na placky, chlieb, zemiaky, ryzu, zeleninove salaty... kde nas len napadne...

anlu
24. jún 2011
usiko
25. jún 2011

Zdravim,

Mozno sem nepatrim, lebo davam dcere maso tak 2x tyzdenne ale snazime sa zdravo jest...papame jogurty s ovsenymi vlockami, doma varenu stravu na pare, pseno, ryzu natural, pohanku, razne vlocky..vnate....ziadne kupenske kase a sklicka a podobne, cerstve ovocie, acidofilne mlieko........

Chcela by som sa vas opytat:

Mozem uz nahradit umele mlieko acidofilnym? znasa ho velmi dobre a to umele mi pride dost smradlave a chemicke......

Odkedy by som jej mohla davat sezamove a lanove semienka? tiez slnecnicove pomlete?

A nahodou by sa tu nenasla nejaka obsiahlejsia tabulka prikrmov? lebo co poznam, tak je dost obmedzena na veci co je vacsina babatiek....a predsa len tie zdrave veci su dost neoblubene aj medzi rodicmi.......

dakujem velmi pekne....

anlu
25. jún 2011

na jednej stranke o hladovani som nasla take krasne vety:

"Naplno zažívať život môžeme až vtedy, ak necháme umrieť všetko, čo umrieť má. A na smrť nie je odsúdená len prebiehajúca prítomnosť. Hladovanie dáva možnosť spoznať sám seba. Psychika aj telo sa očisťuje a zároveň zisťujeme čo nám robí dobre, čo naopak škodí, aké sú naše hranice a ako s nimi pracovať. Hladovka je jedna z možností ako pocítiť život."

anlu
25. jún 2011

@usiko co sa tyka mliecka mozes jej davat rozne orechove mlieka namiesto UM a ak dobre znasa acidofilne tak aj to. Ja som semienka zacala davat vtedy, ked pecivo, lebo ja som davala celozrnne cize od nejakeho 9 mesiaca. Davala som tu recept na kasu so slnecnicou, namiesto pomaranca mozes dat akekolvek ine ovocie a to myslim ze by mohla spapat. Je to rozmixovane 😉

usiko
25. jún 2011

@anlu ahoj,

Dakujem, a este sa chcem opytat, orechy sa pisu ze az od 1. roka...mozem uz skor?

anlu
25. jún 2011

@usiko treba skusit ci nebude mat nejaku reakciu, dr. Bukovsky odporuca orechy uz skor. Su velmi vyzivne, len ich treba podavat v takej podobe ake take male dietatko moze. Orechy sa vacsinou neodporucaju koli vdychnutiu kuska orecha, ale ked ich budes davat v podobe mlieka, alebo jemen pomlete v nejakom jedle tak sa nic nestane.

lussy23
25. jún 2011

@anlu - vyzerá to chutne=))) Dcérke želám všetko naj k meninkám =)

andrea76
25. jún 2011

@anlu
Ďakujem za recept na pohánkovú kašu 🙂) Určite ju vyskúšam tiež. Tiež mi chutí pohánka 🙂 Ja som si nikedy robila tak, že som len ju varila asi 3 minúty a nechala stať potom asi 20-30 minút

andrea76
25. jún 2011

@anlu
Ďakujem za tip, určite si nejaký mixér kúpim

anlu
25. jún 2011

@lussy23 dakujem 😉
@andrea76 ja som ju tiez stale varila, ale teraz nakukam do vitarinarskych receptov a skusam. Az teraz zistujem kolko chuti sa varenim znici. Povodny recept bol s malinami, ale tie teraz nemam tak som dala co bolo doma 😀

anlu
26. jún 2011

moje pokusy pokracuju a vcera vecer som robila muslli tycinky. Dnes ich Oli uz otestovala a velmi jej chutili. Recept som si vymyslela 🙂

Domace musli tycinky:

Namocila som si susene ovocie - hrozienka, marhule, datle, mango. Chcela som urobit dva druhy tak som ich rozdelila na hrozienka + marhule a hrozienka + datle + mango. Rozmixovala som ovocie, pridala ovsene vlocky a spaldove pukance. Nechala chvilu postat a potom som zo zmesi tvarovala male obdlznicky. Niektore som obalila pokusne v struhanom kokose, co bol velmi dobry napad, lebo sa tak nelepili...

anlu
26. jún 2011

a este raw chlebiky, ale tie este nie su hotove. Tak aspon foto ako som ich pripravovala...

oscarka3
26. jún 2011

ja som robila jahodovo-ľanovo-kokosové placky. fotené v "sušičke" 😀

anlu
26. jún 2011

@oscarka3 jeeej tie tiez vyzreaju fajne, mozes dat recept? Ovocne ma nenapadlo robit. A ako dlho sa v susicke susia? Musim aj ja najblizsie take mensie urobit aby skor vyschli...

oscarka3
26. jún 2011

@anlu , rozmixované jahody, pomleté ľanové semiačka+ kokos a lyžička medu, pomer od oka 🙂 , v našej auto- sušičke, pri dobrom počasí dva dni 😀

anlu
26. jún 2011

@oscarka3 dakujem....a som teraz citala ze ked su pomlete lanove semienka tak pri suseni sa stavaju toxicke, vies o tom nieco... nejako teraz neviem ci ich mliet alebo nie 😕

oscarka3
26. jún 2011

@anlu , o tom , že sa stávajú toxické, som nepočula, iba, že môžu zhorknúť. no, mne nezhorkli a spráskali sme ich hneď po vysušení a nič nám nebolo. pomleté môžu na vzduchu zoxidovať a zhorknú

oscarka3
26. jún 2011

@anlu , ja som robila tento, je super a tu je v recepte pomlieť 😉 : http://vitakucharka.blog.cz/0912/starocesky-sez...

anlu
26. jún 2011

@oscarka3 aj ja robim z tychto receptov a viem ze v komentoch tam pod receptami niekto o tom pisal... a prave pri tomto, pozri dole... inak fajne recepty tam su 🙂