Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

oscarka3
27. jún 2011

@anlu , no, ťažko povedať či je to pravda alebo nie 😒.niekde sa dočítaš, že je toxické, inde, že nie je problém, tak čo si vyberieme .vždy lepšie ako údené mäso, ktoré tiež obsahuje toxíny a ľudia ho s obľubou konzumujú 😉 .
a ty čo tu robíš v takej neskorej nočnej hodine???

oscarka3
27. jún 2011

@anlu , nejaké výskumy som nenašla, len túto debatu: http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=10&t=1... , niektorí melú, iní nie. je to na každom z nás ako sa rozhodne. a je tam spomenuté, že všetko na vzduchu oxiduje

anlu
27. jún 2011

@oscarka3 no nevies ze ja som taka nocna sova 😀 Asi mas pravdu... je to stale lepsie ako klobasy 😝 tak nabuduce skusim pomliet. Inak uz aj moje su ususene ale nemozem ich ochutnat lebo som sa dala na hladovku. Najprv tak pokusne ze kolko vydrzim ale dnes uz niet o com debatovat. Urcite to dotiahnem do 7 dni. Dnes mam 3. den.

oscarka3
27. jún 2011

@anlu , super!!!!!!!!!!!držím palce, ale nezabudni na vhodnú návratovku. 😉

anlu
27. jún 2011

@oscarka3 dakujem 😉 jasne, uz som si vsetko nastudovala, tak dufam ze to zvladnem dobre a budem moct si dat niekedy v buducnosti aj 40 dnovy post... ale to sa asi budem musiet odstahovat niekde do dzungle 😀 😀 😀 😀 aby som mala klud

oscarka3
27. jún 2011

@anlu ,tak sa mi zdá, že toto je už naša súkromná téma 😀 😀 😀 , kde sú všetci? 😉

jaron
27. jún 2011

@oscarka3 to bude asi tým počasím 🙂

rancuzkaf
27. jún 2011

@anlu @oscarka3 len kludne piste, ja vas jednym ockom citam 😉 a co to aj skusam "navarit".....rano sa uz tesim na tu kasu zo slnecnicovych semiacok a jablka, mnam
ta obdivujem @anlu , ze dokazes teraz drzat hladovku, sice neviem aku mas, ale predpokladam, ze vodovu....nedokazala by som sa pozerat na vsetky tie melony a dyne, ceresne, broskyne, nektarinky....a pritom byt na vode 😎

oscarka3
28. jún 2011

@rancuzkaf , 😀 😀 😀 . ty si ale provokatér 😀

anlu
28. jún 2011

@rancuzkaf ano, som len na vode. Dva dni som mala citrucovu stavu a potom len voda. Teraz mam 4 den vodovy. A tie chute su len prve 2 dni, vcera som uz bola uplne v pohodicke. A o to viac sa tesim na to ovocie potom 😀 Ja stale tvrdim ze zeny maju dvojnasobny post, ked musia este aj pre ostatnych pripravovat jedlo a ak maju male deti este sa o ne starat. Nemame taky klud ako by trebalo...
@oscarka3 uz aj ja som mala taky pocit a tiez som sa chcela pytat kde su vsetci 😀 u nas sa dnes ochladilo

no my uz vo velkom balime a neviem do kedy budeme mat net a od kedy tak keby som tu nebola tak to preto... budete mi chybat tych par dni 😉

anlu
28. jún 2011

@rancuzkaf ale o to viac sa tesim na vsetko to fajnucke ovocie 🙂 ani nebudem mat chut nieco varit

anlu
28. jún 2011

@oscarka3 sa mi s tebou snivalo a keby si vedela co? az mi je smiesno 😀 ze ste byvali v betonovych rurach, tam ste si urobili byt a potom ste sa odstahovali a som ta v tych rurach hladala a ty ze uz ste davno prec 😀 😀 😀 jaaaj salene sny mam

oscarka3
29. jún 2011

@anlu ,bože, dúfam, že nie si jasnovidka, lebo akurát v tomto období riešime bytovú otázku a ružovo to nevyzerá 😒

anlu
29. jún 2011

@oscarka3 ejha... no dufam ze toto sa nevyplni 😲 Ale drzim palce nech sa vam to co najlepsie vyriesi. Viem co asi prezivate, my sme presne to iste riesili tento rok. Preto to stahovanie... Inak vcera som mala dost narocny den co sa tyka postu. Dost ma bolel zaludok, zlc som citila v ustach cely den. Myslela som ze dnes ma caka to iste, lebo od rana mi bolo zle, ale okolo 10tej akoby utalo zrazu vsetko preslo a citim sa znova uzasne. Este v piatok by som mala mat tazky den, tak drzte palce nech to zvlanem a potom uz navratovka... Ale aj napriem vsetkym tym blbym pocitom stoji to za to. 😀

oscarka3
29. jún 2011

@anlu , no dúfam, že sa ti snívalo, že sme z tých rúr išli do lepšieho

anlu
29. jún 2011

@oscarka3 ano do domu ste isli 😉 mozno tie rury znamenaju terajsie byvanie a pojete do krasneho domu...

radha
29. jún 2011

@anlu velmo držim palčeky pri očiste bez jedla 🙂, skvelééé..! ja som vydržala len 5 dní, ale aj tie velmi pomohli pre telo aj dušu!

monr
30. jún 2011

@anlu fíha, samá voda, tak na to by som nemala silu.

marfuskaanjelik
30. jún 2011

Babenky, otázka off témy, ale nemáte prosím vás niektorá skúsenosť s Rh pozitívnym bábätkom v brušku Rh negatívnej maminy? Dnes som dostala výsledky testov a čo tam píšu ma veľmi vyľakalo.
Ďakujem

anlu
30. jún 2011

@marfuskaanjelik ja ti asi neporadim lebo my sme cela rodina negativna, ale len co sa tyka krvnej skupiny...

anlu
30. jún 2011

@monr uz iba jeden den, najhorsie je fakt to ked musim pripravovat jedlo a vtedy mam aj trochu bolesti zaludka, keby toho neblo tak uplne super 😉 a mozno raz pride cas ked to aj ty zvladnes...

monr
1. júl 2011

@marfuskaanjelik ako vieš, že bábenko má rh + ? bola si na amnio? bo bežne sa robí tak, že po prvom pôrode sa pichne protilátka a pri druhom tehu sa tuším sledujú protilátky a pichajú sa nejaké injekcie. ALe to mám len z čítania, inak neviem

marfuskaanjelik
1. júl 2011

@monr ,nie na amnio som nebola, ale našli mi v krvi anti-D a anti-C a záver bol taký, že malá je Rh pozitiv. Ja som po prvom pôrode dostala injekciu, ale včera mi doktorka povedala, že to aj tak nezaberá na 100%, milé od nej, nie?

oscarka3
1. júl 2011

@marfuskaanjelik , ja som rh negat a obe deti rh pozit

miri.b
3. júl 2011

Ahojte, otazka k prvym prikrmom: odkedy mozno zacat pridavat aj olej? Pri prvom som zacala asi po 2 mesiacoch od zaciatku prikrmovania, ked uz aj zacal trosku jest a nie len ochutnavat.

@marfuskaanjelik ja som bola na tom rovnako, potom my len castejsie brali krv na protilatky a sledovali, ci ta hodnota rastie

a este neviete, co s cuketou, skusil ju niekto mrazit postruhanu?

zfidorka
3. júl 2011

@miri.b ja som zacala davat olej po kvapkach hned na zaciatku so zeleninovymi prikrmami...
cuketu som mala mrazenu struhanu, aj tekvicu, pridam to malej do prikrmov (nieco na sposob privarku)...

miri.b
4. júl 2011

@zfidorka dakujem, tekvicu bezne mrazim, len ta cuketa je taka vodnatejsia,tak som sa trochu bala 😉

anlu
4. júl 2011

@miri.b ja ju mam zmrazenu aj na kolieska porezanu, akurat vcera som este jednu vytiahla z mraznicky...

inak ahojte 😀 uz sme prestahovany, pripojeny a nevybaleny 😀 😝 to asi este potrva...
treti den navratovky, zatial celkom dobre 🙂

oscarka3
4. júl 2011

@anlu , si dobrá 😉 . ja môžem len šťavový pôst, keď som skúšala len s vodou, tak to bola katastrofa, ja mám totiž strašne nízky tlak

anlu
4. júl 2011

@oscarka3 ano dost sa mi tocila hlava, ja mam tiez skor nizky tlak, cize ziadne rychle vstavanie z postele a zo zeme a ziadne prudke pohyby. To som zistila hned druhy den, ale poviem ti ze potom sa to nejako ustali. Asi si telo musi len zvyknut na tu zmenu. Inak citala som ze ak prijmas nieco ine ako vodu, tak to uz nie je post ale dieta. Tu som to nasla http://hladovanie.sk/ A musim povedat ze ovela lepsie by to bolo keby som mala klud. Viac by som si to uzila 😀