Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

oscarka3
27. jan 2011

@lussy23 myslíš tie tortily?

lussy23
27. jan 2011

@oscarka3 - placky, kde ide kukuričná múka, ale môžete da ťi tortily, i to by som chcela vyskúšať 🙂

oscarka3
27. jan 2011

@lussy23 , tortily majú hotové hádam všade. vyzerajú ako také väčšie a hrubšie palacinky. tú kuk. múku majú možno aj v bille v bio kútiku.

anlu
27. jan 2011

@lussy23 u nas kuk. muku maju aj v beznych potravinach ale ak u vas nezozenies skus sa spytat ci ju nevedia objednat... vela krat ju nemaju preto lebo ju nikto nepytal 😉 Ja ked som este byvala v malom meste a nic som tam nevedela zohnat tak som na to isla takticky a kazdy den som sa pytala po konkretnom tovare v kazdych potravinach okolo ktorych som isla a o mesiac mali vsetko co som chcela 😀 ale mozes tie placky urobit aj z polenty (kukuricna kasa - krupica) ja som ich robila tiez tak... a na tortily som tu tiez davala recept niekedy...

anlu
27. jan 2011

@jaron velmi pekne si to napisal 🙂

divoska
28. jan 2011

hojte vospolok. vie mi niekto vysvetlit ako to ze som nevedela ze tu existuje takato tema???? takze dobre ze sme sa k tomu dostali tam u nas a uz budem chodit aj sem k vam 😀
vegetarian som bola nejakych 6 rokov, ale to uz bolo daaaavno, z pohodlnosti a pod tlakom okolia som sa spotvorila na vacsieho masozravca akym som bola predtym, pretoze rychle menu v restikach cez tyzden a tak... k uplnemu vegetarianstvu sa uz teda teraz asi nevratim, nerada uznavam ze som medzitym uz zazila aj dobre pripravene masa co sa dali zjest 🙂 okrem toho moju milovanu brokolicu mi dokazali na x miestach tak znechutit ze som az nechapala ze som ju tolke roky do seba tlacila nonstop. dieta nemienim nejak cepovat /manzel je mierne nepoucitelny co sa tyka sladkych somarin a podobne/ ale rada by som sa vratila zase aspon k zdravsej strave. rozumej menej mucnych, sladkych sacharidovych veci, menej vareneho, viac ziveho. recepty na zdravy chlebik tiez potesia kedze na chlebovych strankach byva vacsina prave tych najnezdravejsich /a z casti aj najlepsich 😀/

oscarka3
28. jan 2011

@divoska , ahoj, tak už si nás našla! 😀 vitaj! 🙂 čítaj spätne, tak nájdeš recepty. teraz tu u nás letí "funes" , od rancuzkaf 🙂

divoska
28. jan 2011

@oscarka3 jo jo nasla, tesim prevelice. jj funes som uz uspesne nasla som 10 stran dozadu, dalej som sa nedostala 🙂 aj jeden od Jarona z tej stranky, budem snorit neskor 😉 dobre vam to tu vyzera lidi 😀 vitam a budem sa citit jak doma 🙂 zdravim inak vsetkych zitozrutov 😀 😀 😀 ako sme to my doma volavali 🙂

jaron
28. jan 2011

@divoska ahoj, vitaj medzi žitožrútmi 😀

divoska
28. jan 2011

@jaron dakujem dakujem 🙂 apropo co si sem daval link na vyrobu arasidoveho masla. ja som jedno rozdala a jedno rozjedene mi tu trci. skusal niekto z vas arasidove maslo aj pocas kojenia? ja mam respekt ale ak to niekto bez ujmy na dietati vyskusal tak do toho pojdem aj ja 🙂

rancuzkaf
28. jan 2011

@divoska ahoj medzi nami😉......ja som v pohode jedavala arasidove maslo (teda uplne ciste pyre), je to sice velky alergen ale ak neodskusas reakciu, nebudes vediet ci si mas dobrotu odopierat celu dobu kojenia .....co ja by som teda nevydrzala, len pred mesiacom sme dokojili😀

oscarka3
28. jan 2011

@rancuzkaf , fíha, tak ste dobre dlho vydržali 🙂 , gratulujem

rancuzkaf
28. jan 2011

@oscarka3 dik za gratulacie😉.....az sa mi to zda take neuveritelne, lebo ja teda vobec nemam profil zeny " dojky"....no ale su to nezabudnutelne chvile a spomienky....teraz s odstupom casu vlastne ani nechapem, preco som to dlhsie nepotiahla aj s chalanmi....mladost, pochabost, nevedomost?😲

...a za fugasa ma uz tolko nevychvalujte, lebo velmi spysniem🙂......premenovanie na "funesa" tak to nema chybu @adriana7

jaron
28. jan 2011

@briketa ahoj, ďakujem(e) za recept, quinou som inač ešte nejedol, už je načase ju raz ochutnať

bambi2
28. jan 2011

pridavam sa aj ja medzi vas... 🙂 sem tam prispejem s receptami. presla som na zdravu vyzivu ale dieta mi nezje vsetko co navarim ale dufam, ze sa to casom zmeni... 🙂

bambi2
28. jan 2011

@jaron ja robim z quinoi väcsinou salat. ale v buducnosti sa chystam urobit kolac z nej... ak bude dobry, hodim recept aj foto... 🙂

zojec
28. jan 2011

@divoska Hello zena 😀 vitaj medzi nami... ked neviem, tak sa spytam 😀 😀 😀
@rancuzkaf funesa musime chvalit, ja som uz recept possunula aj do temy junovky a aj tam zozal uspech 😉 ja osobne som ho piekla uz 5x 😀

anlu
28. jan 2011

@divoska ja som skusala, vysledok mojho pokusu je taky ze po troskach som mohla, ked som zjela viac tak sa mala vysypala na tvaricke ale do jedneho dna to zmyzlo... skus po troske a uvidis, kazde dieta reaguje inak... a aj ja ta vitam medzi nami 😀

lussy23
28. jan 2011

@anlu skúsim sa ešt epozrieť v tej hypernov, v PB , ale dakujem za nápad 🙂

zfidorka
28. jan 2011

@divoska cau divozienka 😉 ja som arasidove maslo skusila ked mala natalka asi 4 mesiace, zdalo sa mi ze sa z neho vysypala, tak som skusila o par tyzdnov... potom ziadna reakcia, tak tak striedmo (kedze by som ho inac jedla aj 2x denne 😀 ) 1x do tyzdna si dam...

denisekkk
28. jan 2011

preco sa vyjadruju vsezravci akoze???? ich do toho nic...tu je tema o vegetarianstve a nieje tu miesto pre mudrosti ludi ktori nemau o vege nic nastudovane...ja tazsie sa stravovat vegetariansky ale je to zdravsie..aj ja som bola Vege a le ked som otehotnela dala som si obcas rybu pre istotu 🙂 ak by nahodou potrebovala dake vitaminy z nej...viem ze sa daju nahradit v pohode sojou a klickami alezvolila som jednoduchsiu cestu🙂 no mojej dcerke dam na vyber...ale dufam ze jej maso chutit nebude 🙂 lahsie sa mi bude varit kedze moj partner je vege 🙂

jaron
28. jan 2011

@denisekkk ahoj, neviem, či nereaguješ zrejme ešte na začiatky - prvé strany z tejto diskusie 🙂, ale to nevadí

inak si ďalšia šťastná žena, zrejme jedna z mála výnimiek, ktorých partner je vegetarián 🙂

denisekkk
28. jan 2011

hej na zaciatok diskusie 🙂 dalej som sa nedostala🙂...no ja som na svojho partnera patricne hrda🙂

zfidorka
28. jan 2011

@denisekkk musis citat odzadu 😉

@jaron aj my zeny s tolerantnymi vsezravcami sme stastne 🙂

denisekkk
28. jan 2011

@zfidorka budem nabuduce🙂 ved aj moj bol najskor vsezravec🙂

jaron
28. jan 2011

@zfidorka to je najdôležitejšie 🙂

zojec
28. jan 2011

@zfidorka 😀 😀 😀

anlu
28. jan 2011

@zfidorka 😀 😀 😀 tak tak dobre si to napisala

adriana7
29. jan 2011

ahojte, som rada, že som tu už doma, skončili sme v nemocnici kôli nízkej váhe ☹
...idem vás dočítať, len vám chcem napísať, že som bola prekvapená predsudkami lekárov voči vege???
...ale vegetariánske jedlo bolo na nemocnicu výborné, fakt také jedlá, že mi ostatné maminky závideli 😉

zojec
29. jan 2011

@adriana7 fuha v nemocnici? :( a co zistili?