Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

adriana7
23. dec 2011

všetkým vegetariánskym rodičom a ich detičkám želám veľa pevného zdravia, šťastného ducha, veselú myseľ a tolerantné okolie....nielen na vianoce 😵

zfidorka
24. dec 2011

pokojne a radostne vianoce vsetkym 😵

rancuzkaf
24. dec 2011

aj ja sa pripajam k zelaniu krasnych Vianoc 🙂

anlu
25. dec 2011

trosku neskoro ale z celeho srdca prajem vsetkym krasne a zdrave Vianoce 😉

julka07
29. dec 2011

kde sa daju kupit quornove vyrobky na Slovensku?

monr
1. jan 2012

Prajem všetkým to nalepšie do Nového roku 🙂

zuzanaam
1. jan 2012

Všetko najlepšie do nového roka všetkým 😉

jaron
4. jan 2012

Želám Vám všetko dobré v novom roku, hlavne veľa zdravia a lásky.

jaron
4. jan 2012

Táto kniha vás asi bude zaujímať, ani som o nej nevedel:

http://www.martinus.sk/?uItem=111575

rancuzkaf
4. jan 2012

ahojte, vsetkym prajem vela zdravia, napadov, inspiracii na zdrave jedla v tomto roku!.......vsetci skusate recepty z knihy Hned to bude anjelik 😉 co Jezisko na Vianoce nadelil pod stromcek?.....@jaron aj si tu hnihu videl? ci len cez internet.

jaron
4. jan 2012

@rancuzkaf iba dnes som sa o nej dozvedel, na internete som ju pozeral, je tam aj trochu písané o nej, p. Lipták spolupracuje s Dr. Bukovským, pre zmenu je hlavným autorom Lipták a Bukovský tie recepty komentuje.

anlu
4. jan 2012

aj ja vsetkym prajem krasny, stastny, vesely a hlavne zdravy novy rok 😉

@jaron ta kniha vyzera zaujimavo, paci sa mi ze je tak rozdelena podla obdobi. Ja mam jednu starsiu knihu zameranu na zeleninove recepty a tiez je tak rozdelena podla rocnych obdobi. Nie je sice uplne vegetarianska ale su tam zaujimave receptiky. A este sa mi paci ked su podla druhu zeleniny rozdelene recepty...

dnes som robila taky jednoduchy ale velmi chutny salat. Postruhana cervena kapusta + kysla kapusta + postruhana oranzova tekvica. Este som prisypala lanove semienka a morske riasy.

gia111
4. jan 2012

Babi chcem sa opýtať poznáte TEBI droždie?Myslíte, že je to vhodné pre mimino 10 mesačné, samozrejme štipku, koli chuti prijemnej a vyzive. 😝

adriana7
4. jan 2012

@gia111 , ja už dávam (lebo sa mi nechce variť dvojmo) a je aj vo viacerých pomazánkach, napr. vo francúzskej z alfa bio a tú malá zbožňuje...je to asi skôk o chuti, niekomu vyhovuje, niekomu nie...ak jej dávaš kysnuté napr. rožky, tak ani tebi nemôže uškodiť (ale je to môj čisto osobný názor, "vedecky" nepodložený 😀 )

miri.b
4. jan 2012

@gia111 v najnovsej Bukovskeho knihe, je lahodkove drozdie napisane od 10 mesiacov

adriana7
4. jan 2012

@anlu , ty už ašpiruješ na titul "najzdravší stravník planéty", dr. Bukovský by k tebe na večeru iste pozvanie neodmietol 😉

anlu
5. jan 2012

@adriana7 haha ale nie to prehanas... aj ja sem tam nieco dobnem co by som nemala. Keby bolo po mojom tak nemame doma nic co by sa nemalo jest a to by som bola kludnejsia.
@gia111 ja myslim ze kludne mozes dat, ved sa toho dava len trochu.

radha
5. jan 2012

Milí ľudkovia 🙂 , prajem Vám šťastný Nový rok 2012, majte dostatok radosti, zdravia a chutného zeleninkového papaníčka 😉 !...hviezdy hovoria 😵 , že to bude rok zmien, tak nám všetkým želám, nech sú to v konečnom dôsledku zmeny pozitívne !

zojec
5. jan 2012

@anlu ja by som sa tiez niekedy najradsej vystrelila na mars, kde nie je nic na jedenie... 😠 aspon na tyzden... uzas v akej som zas naberacke :(

anlu
5. jan 2012

@zojec ja si planujem dat od pondelka post, lebo to uz surne potrebujem... najhorsie je to ked idem okolo niecoho a stale tu dobnem tam dobnem... bleeeee. A to som zisitla ze cloveku uplne staci raz za den jest.

zojec
5. jan 2012

@anlu v pohode aj raz za tyzden a prezili by sme 😀 ale to by som musela zit sama na opustenom ostrove ...

rancuzkaf
6. jan 2012

@anlu ty sa trenujes na pranicku vyzivu? 😀 (tu je nieco o tom, ak nevies co to je:http://www.pranicka-vyziva.cz/index.html)

zelovocka
6. jan 2012

@rancuzkaf to je inak podľa mňa riadna blbosť, a to si o sebe myslím, že som otvorená bytosť, ale pránická výživa - hm, hm 😀 čítala som o tom, ale žiadne poriadne fakty, len taká ezoterická hmla 😉

anlu
6. jan 2012

@zojec no zacinam snivat o odstavenom sporaku a vyhodenych hrncoch 😀

@rancuzkaf ano viem co to je, ale zatial sa na to nechystam... nejako ma to zatial neoslovilo 😀 no poznam par ludi ktory sa na to vazne chystaju tak som zvedava ako sa im to podari a na podrobnosti od konkretnych ludi. Inak ak niekto na pranickej vyzive funguje ani sa im necudujem ze o tom velmi nechcu hovorit. Ved ludia nechcu pocut ani o zdravej vyzive a postoch...
Teraz ked sme chodili na navstevy a videla som ako takmer vsetci pribuzny maju kadejake choroby ktore sa daju jednoducho vyliecit (alebo aspon uviest do znesitelneho stavu) pomocou stravy a pohybu, az mi bolo smutno ze nikto o rieseni nechce ani pocut. Radsej budu brat cely zivot lieky a vysedavat u lekarov a najradsej sa stazuju. A este sa budu vysmievat ze co ja vlastne jem 😒

paula_1
9. jan 2012

Ahojte. Občas si vás tu prečítam. Chcem sa s vami podeliť (nemám s kým iným lebo už aj tak som divná a nik ma nepočúva lebo len "mudrujem" 😀 😀 😀 ) o veľmi zaujímavý dokument. Dávam link kde sa to dá aj on-line pozrieť... Keby ste nevedeli ako na to pomôžem. A treba vedieť po anglicky... http://movie25.com/movies/forks-over-knives-201...

A ak si to niekto pozrie tak budem veľmi rada 😉

oscarka3
9. jan 2012

@paula_1 , existuje aj s českými titulkami 😉

paula_1
9. jan 2012

@oscarka3 daj link aby si to teda mohli pozrieť 😉

oscarka3
9. jan 2012

@paula_1 , musím pohľadať a to bude chvíľu trvať 😉

marfuskaanjelik
9. jan 2012

Moji drahí, trošku oneskorene všetko naj-naj-naj do nového roku, hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka. To ostatné príde samo 😉