Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

zfidorka
26. okt 2010

@havino a aku znacku vit. C pouzivas?

havino
26. okt 2010

@matova gratulujem k Julinke! 🙂 Teda, krásne Ti vážila. Také ideálne bábo 😉 Ako sa máte? Predpokladám, že bambulka bude poslušné bábo, aby sa Ti vykompenzoval ten čertík, ktorého už máš 🙂

havino
26. okt 2010

@zfidorka mám kanadskú značku JAMIESON. Je bez farbív, aditív a cukru. Ideálne aj pre Kuba 🙂 Sú to síce tabletky, ale vie ich prehltnúť.

havino
26. okt 2010

@rancuzkaf nehodíš recept na ten olivovo-cibuľový chlebík? 😉

havino
26. okt 2010

@zojec máš nádherné miesto na bývanie 🙂 Až Ti závidím.... A koľko tam už bývate? Ako ďaleko máš k najbližšiemu ľudskému obydliu? 🙂

havino
26. okt 2010

Dievčatá, a kdeže kúpim tekvicu Hokaido? 😕

rancuzkaf
26. okt 2010

@havino jasne, mozem dat recept 😉 , ale som ho stale este neodskusala.......vyrok s cibulou je super!

rancuzkaf
26. okt 2010

ak by ste niekto chceli, mozem odlozit semiacka z tekvice Hokaido a ked budem na Sk, tak vam poslem 🙂

oscarka3
26. okt 2010

@havino, ja tiež používam vit.C, taktiež úspešne 🙂 .okrem toho teraz aj rybací olej- vit.D

oscarka3
26. okt 2010

@zfidorka , ja používam ten z DM

oscarka3
26. okt 2010

@rancuzkaf , no, to by sme radi 🙂,takú tekvicu. .ja mám záujem.ďakujeme za ochotu 🙂

rancuzkaf
26. okt 2010

@oscarka3, tak budem odkladat 🙂

zfidorka
26. okt 2010

@havino dik, jamieson poznam, mam od nich vit.D 🙂
inak, detom sa dava vit.D - Vigantol, ak ja budem brat tabletky vit. D, tak sa to dostane aj do mlieka... ak budem davat malej aj Vigantol, nemoze sa predavkovat? teda ja netusim kolko toho vit. D prejde do mlieka, len aj na Vigantole pisu ze pri dojceni prechadza do mlieka...

@rancuzkaf hokaido sa pestuje ako obycajna tekvica? aj ja by som mala zaujem o semiacka 🙂

rancuzkaf
26. okt 2010

@zfidorka ano tak klasicky, zasadis a rastie samo 😀

zfidorka
26. okt 2010

@rancuzkaf tak to je super, otec je rodinny zahradnik, tak by vyskusal 🙂

anlu
26. okt 2010

@havino ja som od nich brala Prenatal a myslim ze su super ich vitaminky, tak asi kupim aby sme mali pre istotu aj C 🙂
@rancuzkaf aj ja sa hlasim na semiacka 😀

rancuzkaf
26. okt 2010

@anlu zapisana 😀

anlu
26. okt 2010

a toto je moj prvy chlebik 😀

anlu
26. okt 2010

@rancuzkaf dakujeeeeem 😉

zfidorka
26. okt 2010

@anlu provokujes tu tymi obrazkami? 😝 😉
snad sa aj mne raz podari taky upiect, lebo inak budes piect pre mna na zakazku 😉

anlu
26. okt 2010

@zfidorka no kludne mozem 😀 budes platit len za miesenie, lebo ma ide porazit z toho 😝 😀 😀 ale co by som pre nas neurobila... a ja potieram len vodou lebo ked som potrela olejom tak chutil ako taky biely kolac, vies aky...

zfidorka
26. okt 2010

@anlu hej viem aky... ja to este skusim... 🙂
dnes by som chcela urobit tie skoricovniky...

anlu
26. okt 2010

@zfidorka vyskusaj urcite sa ti podari, minule si tie zemle dlho piekla preto boli take tvrde 😉 a potom si prosim ten recept na skoricovniky, uz sa ich neviem dockat 😀

oscarka3
26. okt 2010

@anlu ,ten chlieb vyzerá dobre 🙂

anlu
26. okt 2010

@oscarka3 hi hi hi dakujem, ved aj bol dobry 🙂

oscarka3
26. okt 2010

@anlu , bol? 😀 aj u vas sa zje hneď za tepla?

matova
26. okt 2010

havino: ďakujem 🙂 . A ako sa máme? ťažko ☹. Totiž ten náš čertík neskutočne teraz štrajkuje, odkedy som odišla do pôrodnice ešte cez obed nespal-úplne odmieta, napriek veľkej únave (iba ak náhodou v aute) nevie si zvyknúť, robí naschvály, vysvetľovanie nepomáha...nemôžeme spať spolu lebo akonáhle Julinka zamrnčí on už je hore, tak som s ňou v druhej izbe ale akože spím pri ňom, potom sa vyratím, a vnoci manžel s malým párkrát prídu za mnou a musím s ním nazad-aj s fľašou mlieka......a malinká je zlatučká, vyzerá na ideálne bábätko no máme problémy so zvracaním, hltavo papá, potom si nevie odgrgnúť takže papáme dosť dlho na viackrát, a aj napriek odgrgnutiu a polohovaniu na boku a v dosť vyvýšenej polohe, vracia sa jej mliečko hore 😢 . Proste najväčší problém máme teraz s malým, ja fakt neviem čo s tým, najradšej by som mu dala fakt už odvar z makovíc lebo nemôžem vidieť ako padá z nôh ale si proste do tej postele za nič neľahne, večer to vždy u nás skončí buď jeho pádom alebo riadnym cirkusom 🙄

zfidorka
26. okt 2010

@anlu skoricovniky sa uz pecu, vyzera ze sa podarili, tu je recept - napisem povodny s mojimi obmenami:

Škoricové hniezda
0,5 kocky droždia (ja som dala celé, aby mi to vykyslo) dáme do 1 pohára mlieka (ja som dala vodu) s lyžičkou cukru. Kvások prilejeme do misky kde sme zmiešali 4,5 pohára hladkej múky (ja som dala 2 poháre obyčajnú a 2,5 pohára celozrnnú), 0,5 pohára cukru, 2 vajíčka, 1/3 roztopeného masla (dala som olej). Cesto necháme vykysnúť, vyvaľkáme a potrieme roztopeným maslom (dala som olej) a posypeme zmesou 1 pohára cukru a 2,5 poliev.lyžíc škorice. Zavinieme a krájame asi 1 cm široké roládky, ktoré necháme na plechu 1/2 hodinu vykysnúť. Na plechu ešte dosť narastú. Pečieme 15-20 min. pri teplote 180 stupňov.

zojec
26. okt 2010

@zfidorka mnamky to vyzera fajne.. 🙂 normalne si mi chute narobila.. 😀
@havino dakujem.. 🙂 do dediny mame cca 15 minut pesi, ale sme tu taka mala osada cca 5obytnych domov.. najblizsi je asi 100m od nas.. nie velmi blizko ale ani daleko.. ale dost blizko na to, aby nam vcera susedove ovce obzrali mm stromceky.. :( v nasom novom dome byvame 2 roky , ale ja pochadzam odtialto moji rodicia tu tiez kusom byvaju 😀

petrinka
26. okt 2010

@havino hokaido sa da kupit aj v bio obchodoch. tam ho vacsinou maju. len neviem, ci u vas niekde v blizkosti je...aj ked tu v BA je v auparku Bio Bio a tam ju maju...
skoda, minuly tyzden som ju mala a aj som si chcela odlozit semienka, len potom som sa na to vykaslala.
inak vraj treba dat pozor, lebo ked sa posadi vedla normalnej tekvice, tak opelovanim sa to vraj nejako skrizi a miesto malej tekvicky vyrastie taka poriadna🙂