Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
26. máj 2011

@oscarka3 aha a to je co mulcovat? 😀 ja sa musim este vela ucit, lebo este som tak sama nepestovala...

oscarka3
26. máj 2011

@anlu , mulčovať- nastieľať okolo rastlín nejaký materiál napr. slama /nerastie tak burina, drží vlhko, zúrodňuje pôdu/

anlu
26. máj 2011

@oscarka3 a tu slamu odkial beries? myslim ze som videla len mulcovaciu koru, aj ta sa da pouzit ked nebudem mat slamu?

oscarka3
26. máj 2011

@anlu , ja mám medzi jahodami zatiaľ hobliny, tie máme doma /ale hobliny prekysľujú pôdu , tak je lepšia slama, aj keď naše jahody sa za tie roky nesťažovali a krásne rastú/. a slamu som si začala nosiť zo stohu za družstvom 😉 . kôru do záhrady nedávaj.

anlu
26. máj 2011

@oscarka3 no este ze mam od koho tahat rozumy 😀 dakujem za rady, skusim aj ja niekde slamu nazbierat 🙂

jaron
26. máj 2011

Ahojte,

už je rozhodnuté 🙂, ideme na letný tábor zdravia a budeme tam s manželkou robiť kurz varenia.

http://www.zivotazdravie.sk/aktuality/ltz-2011/...

adriana7
27. máj 2011

@anlu , švihni to hokaido do záhrady, hádam ešte čosi dopestujeme, nie?
mne totižto v zime náramne chutila z hokaida krémová polievka, tak som si povedala, že musím mať aj vlastné zásoby. ono tým, že tá tekvica má veˇmi hrubú šupu, tak pri dobrej pivnici ti dlllho vydrží
...a moja mama hovorí to isté, ako @oscarka3 , ona sadí niečo v marci a niečo až po zamrznutých a povie, že koľkokrát je to rýchlejšie vonku, ako to, s čím sa prple dva mesiace 😀

anlu
27. máj 2011

@adriana7 joj zlete ste ze mi tak radite 😀 urcite ho niekde fuknem, sak tekvica zvykne vyrast hocikde... ja mam tiez velmi rada tekvice v akejkolvek forme

anlu
27. máj 2011

@jaron keby som mohla hned by som sla. Tak si tabor uzite aspon vy 😉

marfuskaanjelik
27. máj 2011

@rancuzkaf tak som dnes robila tvoju jahodovú charlotku. Teda, pokúšala som sa. Nenašla som smotanu ani šľahačku bez karagenanu a to ani sojovú ani nijakú inú. No otras!!! A rovnako ani agar som nenašla a ani nijakú inú "želatínu", v ktorej by nebolo zvieratko, alebo karagenan. Tak som použila tekutý jogurt namiesto smotany, namiesto agaru želírovací cukor s pektínom, šľahačku som nedala a na vrch som natrela kyslú smotanu s vanilkovým cukrom. Ako vidíš presne som sa pridŕžala tvojho receptu. 😀
Prišla k nám na kávu suseda aj s manželom, nejak sme sa neporozumeli, kedy presne prídu a tak z nedostatku iného som bola nútená im naservírovať toto moje "čudo" 😒 A napodiv im veľmi chutilo. Ja som sa tvárila, že to má vyzerať presne tak, ako to vyzeralo- zľapsnuté rozmočené červeno-biele rezy. 😉
Ešte raz ďakujem a verím, že sa mi to raz podarí tak ako treba. 😅

anlu
28. máj 2011

@marfuskaanjelik 😀 😀 😀 😀 som sa nasmiala ked som si predstavila ako im to davas... ale presne tak sa treba tvarit, ved oni nevedia ako to ma vyzerat 😉 hlavne ze chutilo... a co to je karagenan 😅

marfuskaanjelik
28. máj 2011

@anlu je to čosi ako zahusťovač, želíruje a tak
Veľmi laicky povedané spôsobuje vredy a rakovinu na žalúdku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Carrageenan#Health...
http://www.zdravapotravina.cz/diskuse-nazory/ec...
http://ajpgi.physiology.org/content/292/3/G829....

adriana7
28. máj 2011

zdra vím všetkých,
neviem, či ste zaregistrovali, ale andy timková, ktorá v minulosti 10 rokov robila teleráno na markíze, tam teraz každý švrtok propaguje životný štýl, akým sa pokúšame riadiť, t.j. vegetariánstvo, kopec surovej stravy, čistá voda...
sa z toho teším, dokonca som jej napísala, ona hneď odpísala a posiela mi rôzne zaujímavé linky.. tak sa chcem opýtať, či vám to tu môžem priebežne dávať, aby sme sa dozvedeli zasa niečo nové 😉

adriana7
28. máj 2011

@jaron , tábor zajtra predebatím s manželom, lebo ja adeti chceme ísť, už len tato aby mal vtedy dovolenku a zajtra pošleme aj prihlášku, tak dúfam, že sa ešte "zmestíme"
my sme inak tuto boli v zime s deťmi na lyžovačke, tak sa teším aj z toho, lebo je to prenádherné prostredie 🙂
...a nechcete sa niekto pridať? konečne by sme sa spoznali aj naživo 😵

anlu
28. máj 2011

@marfuskaanjelik no vidis ved aj som si to mohla pohladat 😀 ale velmi ti dakujem ze si mi usetrila pracu... No to fakt clovek aby si vsetko vyrabal doma sam... Musim pozriet na tu slahacku co som kupovala, nepamatam uz zlozenie. A napr. mandlova slahacka by sa nemohla pouzit?
@adriana7 myslim ze nikto nebude proti ak nam budes davat linky, ja sa velmi rada dozviem nieco nove. Tento tyzden si pripadam ze nic neviem 😀 😀 😀
Ja by som velmi rada prisla na tabor, ale tohto roku to nie je mozne 😒 snad niekedy nabuduce...

adriana7
28. máj 2011

@anlu , ja zasa mám takú neodkladnú potrebu stretnúť sa s "rovnakými" ľuďmi, ako som ja, lebo si už pripadám, ako mimozemšťan, ja neviem ako vy, ale ja som za svoj vegetariánsky život stretla len jedného manželovho kolegu, ale rodinu s deťmi žiadnu

anlu
28. máj 2011

@adriana7 ja by som to tiez potrebovala ale okolnosti nedovolia ☹ Ja som az tu nasla jednu osobku s ktorou sa obcas aj stretneme ale inak tiez nikoho nepoznam a celu rodinu uz vobec nie. Teda aspon nie tak aby sme sa stretavali. Cize to tiez velmi dobre poznam, ze som pre vsetkych uz vsetko mozne len nie "normalna"...

adriana7
28. máj 2011

@anlu , a ja aj látkujem a neočkujem, každý deň čakám za dverami tajných 😀 😀 😀

anlu
28. máj 2011

@adriana7 ja tiez latkujem 😀 sme takmer vegani a som odhodlana vydupat si taku stravu aj v skolke (uz sa tesim ako budu na mna kukat 😀 😀 😀 ) na pranie pouzivam gule, snazim sa zit co najviac ekologicky... no som zvedava ku komu pridu skor. Ale asi k tebe, ja som na neockovanie zatial nenabrala odvahu...

anlu
28. máj 2011

@adriana7 a dnes som vazne zacala uvazovat o vitarinarstve aspon na leto... musim pokukat nejake receptiky

jaron
29. máj 2011

@adriana7 od nás idú ešte známi, manželia a dve dcéry asi 8 ročná a asi 4 ročná,
už viac krát som tam však videl aj bábo, ako máte vy, tak ak sa rozhodnete, teším sa na vás

marfuskaanjelik
29. máj 2011

@jaron aj my by sme strašne radi prišli na tábor, len je to ďaleko a tento rok nám to bohužiaľ nevýjde ☹

andrea76
29. máj 2011

@adriana7
Ahoj Adriana. Super správa 🙂) Si ma potešila o Andy Timkovú. Môžeš posielať linky, rada si prečítam o tom.

oscarka3
30. máj 2011

@adriana7
@anlu ,aj ja by som sa rada stretla, ale nedá sa ☹ , ale ak pojdete niekto, niekedy okolo, tak sa zastavte 🙂
stredné slovensko, presnú adresu do IP, keď bude mať niekto záujem 😉

adriana7
30. máj 2011

@jaron , tak my sme sa rozhodli, že ideme, večer pošleme prihlášku aj peniaze, už sa tešíme 🙂

anlu
30. máj 2011

@oscarka3 ja sa hlasim na navstevu 😀

jaron
30. máj 2011

@adriana7 výborne, som rád, že sa stretneme, len dúfam, že ešte bude voľné, termín síce ešte neubehol, ale je to tuším predposledný deň 🙂, ale verím, že voľné bude

rancuzkaf
30. máj 2011

ahojte, my tiez nemozeme prist ☹ , mame uz dlhsie na ten termin rezervovanu dovolenku (na SK chodime vacsinou az v auguste)......a ak nahodou niekto budete mat cestu do FR okolo Zenevy, dajte vediet, noclah a vege strava je u nas zarucena 😉

andrea76
30. máj 2011

@rancuzkaf
Ahoj Francuzka 🙂) Rada by som prišla k Tebe, máš široký rozhľad o vege strave, veľmi chutné jedlá pripravuješ, rada by som sa aj priučila u Teba. Ale samozrejme aj iní na tomto fóre

monr
30. máj 2011

u nás tiež podobne, nie sme ešte úplne vege, ale mäso jeme minimálne (teda ak nerátam staršiu dcéru a muža - tí sú mäsožravci), tiež by mi bodlo, keby tu bol na okolí niekto, kto by ma do toho viac povzbudil.