Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
13. júl 2011

@jaron a to bol normalny jogurt alebo len taky dezert?

jaron
14. júl 2011

@anlu pravý jogurt (kvasený) a BIO, takéto to boli:
http://www.sojade.fr/

rancuzkaf
14. júl 2011

@jaron taky som mala akurat na ranajky 😉 ......je tu toho v bio-obchodoch hodne, niekedy si neviem ani vybrat!

andrea76
14. júl 2011

@jaron
Poznám tento jogurt, kupujem si ho pravidelne, je úžasný. Mne chutí viac ako provamel

rancuzkaf
14. júl 2011

@anlu nemas za co, rada prispejem aj druhy raz nejakym komplet menu 🙂
.....priznam sa, ze som este neskusala davat avokado do zmrzliny, aku mala zmrzlina farbu?....dava sa tam koli kremovitosti?

rancuzkaf
14. júl 2011

na tej stranke sojade su aj zaujimave recepty, ak by ste chceli, rada vam ich prelozim, staci napisat ktory 😉

je to pod menom : les recettes

anlu
14. júl 2011

@jaron hmmm to vyzera dobre, o takom zatial mozem len snivat 😒 ked som skusala robit tak ako ty, zo sojoveho mlieka ale s lyzicou normalneho jogurtu tak aj na ten Oli reagovala...
@andrea76 a ty ho kupujes na slovensku?
@rancuzkaf to bol pokus cislo jedna 😀 a malo to taku vyraznu ruzovu farbu... jej ved ja som ju aj sfotila len som na to zabudla, tak potom dam aj foto. No vies najlepsie by bolo keby si vsetky prelozila 😀 😀 😀 aka som nenarocna, ze?

andrea76
15. júl 2011

@anlu
Ja žijem v GB už dlhšie, takže si kupujem tie sójové jogurty v Londýne. Na Slovensko chodím len na dovolenku.

anlu
15. júl 2011

@andrea76 jaaaaj no vidis, som celkom zabudla 😅 ale nasla som ich v jednom internetovom obchode, len si neviem predstavit ako by mi ich poslali, to sa neskazia? Pozriem este v KE ci nejaky zazrak sa neudial 😝

andrea76
16. júl 2011

@anlu
Myslím, že sa skazia, lebo ich majú v chladniacom pulte. Sú vyrobené z čerstvého sójového mlieka a sójových bôb. Ale sú vynikajúce, ani nevidieť rozdiel medzi jogurtmi z kravského mlieka.

anlu
16. júl 2011

@andrea76 uz som si pozrela ze ich nedodavaju na objednavku a obchod maju len v Bratislave. tak jedine ze ich najdem v KE alebo mi ich niekto prinesie...

anlu
17. júl 2011

Dnes som robila toto (nechce sa mi to prekladat len som skopirovala)

Karbanátky slunečnicové (nízkotučné) - recept Viktorie Boutenko
4 porce – cca 16 – 20 menších karbanátků
3x100 gramový sáček slunečnicových semen rozmixovat nebo rozemlít, odšťavnit 5-7 mrkví, půl celere, 3 menší cibule a celý citron - tuto drť smíchat s rozemletými semínky, lžíce až dvě olivového oleje, sůl, chilli, majoránka, drcený česnek (dle chuti) a polévkovou lžíci sladidla (nektar z agáve nebo velmi zralý banán nebo rozinky smíchané s malým množstvím vody tak, aby vznikla džemovitá konzistence). Těsto se prohněte rukama a pak se tvarují karbanátky a ty se nakonec obalí ve sladké paprice.
Podáváme na špenátových či jiných listech či semínkových krekrech.

este som ich nestihla ochutnat lebo ked som vypila stavu ktora pri ich vyrobe vznikla, citim sa najedena akoby som cely obed zjedla 😀

anlu
17. júl 2011

a este chcem pripomenut ze z tej zmrzliny s avokadom som si minule dala co mi zvysilo a fakt je veeeelmi dobra. Dnes som nakupila avokada lebo v tescu mali zlacnene tak urcite vyskusam nejaku inu kombinaciu. Este som vyskusala nas stary odstavovac a zistila som ze celkom slusne stavi a aj velky mixer fici jedna radost... cize hor sa do zdravych dobrotiek 😀

miri.b
17. júl 2011

ahojte, čo robite s rebarborou, okrem zavárania a koláča?

oscarka3
17. júl 2011

@miri.b , keď ma napadne pridávam do mrkvovej šťavy, vraj je dobrá proti parazitom, aj pri paradentoze

rancuzkaf
17. júl 2011

@miri.b ja rebarboru sice nepouzivam, ani si ju nepestujem....ale francuzi z nej robia lekvar, pripadne jahodovo-rebarborovy....to je tu velmi oblubena kombinacia do jogurtov, zmrzliny 🙂
....a este nieco pre zahradkarky, je to dobry insekticid proti ciernym voskam a cervikom v pore....pouzije sa 1,5 kg listov nakrajanych na tenke pasiky, ktore sa nechaju macerovat v 10l vriacej vody, vsetko prikryte na 24h....potom sa len precedi a rychlo spotrebuje: por sa tymto polieva a vosky striekaju...vyskusajte! 😉

anlu
17. júl 2011

@miri.b ja tiez nepouzivam rebarboru ale stale po nej pokukujem. Len ked mi otec povedal ze u nich to rastlo ako burina tak mi je luto ju kupovat. Ale dobre ze si mi pripomenula, musim zistit ci tam este rastie 😀

bola som konecne aj na zahrade pozriet a taaak sa tesim. Tolko bio zeleninky a ovocia, mnam mnam. Len tekvice nam nevyrastli 😲 ☹ a netusim preco... Mozno slimaky ich zjedli...

A este sa chcem podelit o taku moju skusenost... po mojom poste mi zaludok odmieta varenu stravu, normlane ma boli... ale ked zjem surovu tak v pohode aj ked zjem niecoho viac ako treba. Ale bojim sa vynechat strukoviny tak asi len v malych mnozstvach. Ci budu stacit klicky? Neviete niekto?

oscarka3
18. júl 2011

@anlu , budú stačiť klíčky 🙂

jaron
18. júl 2011

Ahojte,
chcem sa pohváliť svojim prvým článkom na stránke "Reštaurácie SME":
http://restauracie.sme.sk/clanok/bageta-ci-vare...

Je tam síce jedna chyba: "Ako vyzerá zdravá výživa podľa Svetovej zdravotníckej organizácie WHO: Má mať energetickú rovnováhu a primeranú hmotnosť"- tá výživa má mať primeranú hmotnosť 🙂, ale už som na to upozornil, takže snáď to zajtra bude opravené. Články sa vždy ešte štilisticky redakčne upravujú, v mojom to znelo inak, ale aspoň je to vtipné 🙂.

anlu
18. júl 2011

@oscarka3 ja som vedela ze ty mi poradis 😉
@jaron velmi pekny clanok si napisal, len tak dalej

dnes som si k tym slnecnicovym karbonatkam dala guacamole a boli tak ovela chutnejsie. Ja som ich totiz dost jemne ochutila ale so salatom boli velmi dobre. A robila som dnes aj gastanovu zmrzlinu: avokado, zmrazene banany 2 ks, mrazene gastanove pyre. Veeelmi dobre to je 😀

jaron
19. júl 2011

Ahojte,
byt sme už konečne dokončili celý, chcel som, že ak by ste šli niekedy okolo, ste u nás vítaní.

indy
19. júl 2011

ahojky
idem vas len pozdravit a pochvalit sa s nasou velkou radostou, 6jula sa nam narodila dcera Lesanka 🙂

@jaron tak super, ze uz mate hotovo. Musi to byt prijemny pocit, o to viac ze ste si to robili svojpomocne 🙂

jaron
19. júl 2011

@indy Gratulujem, to je krásne, že máte nového človiečika, veľa zdravia želám Lesanke

rancuzkaf
19. júl 2011

@indy blahozelam, nech vam Lesanka robi velku radost a rastie do krasy 🙂

oscarka3
19. júl 2011

@indy , blahoželám a veľa zdravia a radosti prajem 🙂

zfidorka
19. júl 2011

@indy blahozelam, prajem vela zdravia obom vilam aj zvysku rodinky 🙂

@jaron byt dokonceny, tesime sa na nove recepty a inspiracie 😉

leishmania
19. júl 2011

viete poradit co mozem davat 7-mes dietatu ak bol anemicky, alemaso neplanujem zaviest do prikrmov, zajtra skusim cervenu sosovicu. co este z veci vhodnych pre jeho vek obsahuje vela Fe?

anlu
19. júl 2011

@indy gratulujem a vitam Lesanku na svete, nech sa jej dari a rozdava len radost a usmevy... velmi krasne meno ste vybrali 🙂

zfidorka
19. júl 2011

@leishmania vysoky obsah zeleza ma: pseno, petrzlenova vnat, susene marhule a slivky, ovsene vlocky, spenat, nelupana ryza, cvikla

zfidorka
19. júl 2011

minule som robila "funesa" a mala som otvorene susene paradajky v oleji, tak som ich nakrajala na mensie kusky a dala do cesta, vysledok bol super 😉