Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

jaron
25. júl 2011

Ahojte,

píšem z dovolenky, máme za sebou prvý kurz varenia. Robili sme vafle, nastavil som si časovač v mobile na 6 minút, potom hovorím, hovorím a niečo mi vo vrecku pípa a ja len hovorím a hovorím, čo mi to stále v tom vrecku občas pípa.... aha, vafle zhorené, tak robím druhý pokus, časovač tento krát dostal na starosť niekto iný, kto nehovoril, po 6 minútach ma upozornil, otvorím vafle a tam surové cesto, tento krát som zase zabudol dať vaflovač do elektriky 😀 (vypol som ho, keď som robil tie prvé, čo zhoreli, aby som ho trochu schladil)
ale inak atmosféra dobrá a to je hlavné (vafle sme mali napečené našťastie aj dopredu)

jaron
25. júl 2011

@anlu 😀, to je už posledný stupeň vegetariánstva 😀, ale vieš, že keď som ja niekdy videl nejaké zviera, ako tú trávu s chuťou žuje, veru aj mi robilo chuťky 😀

anlu
25. júl 2011

@jaron ta si mi dal 😀 😀 😀 zo mna si stale robili srandu ze mna vyzenu na pasu...
U nas sa hovori: kedz še dari ta še dari 😀 😀 😀 ale ved nejde o zivot, hlavne ze je vam tam dobre 😉

marfuskaanjelik
26. júl 2011

Ľudkovia, neviete prosím vás niekto či sa môže diaťa "prežrať" alebo má nejaký "spínač, čo ho zastaví, keď má dosť?
Mišiakovi rástli stoličky, k tomu sa nám pridal zápal v ušku, takže papal veľmi málo. Ale odkedy mu je lepšie doslova "zomelie" neuveriteľné kvantá. Akoby si chcel vynahradiť nútený pôst 🙂
Ďakujem

oscarka3
27. júl 2011

@marfuskaanjelik , myslím, že také malé dieťa ako máš ty, vie koľko potrebuje, teda hlavne , keď môže jesť samé a nekrmia ho rodičia 😉

monr
27. júl 2011

hromadná pochvala fotečiek, vďaka za receptíky.
keď hodím z fonu fotky do pc, hodím nedávny, už viackrát opakovaný obedík, pečená cukete, zemiaky, hrášok a mrkva s dipom, mňam.
@jaron dobre si uži dovolenku. a takéto zážitky spestria výlet 😀

zfidorka
27. júl 2011

ahojte, kde/aku znacku kupujete pseno? mne sa uz viackrat stalo, ze sa gulicky akoby polepili pavucinkami... 😠

monr
28. júl 2011

@zfidorka hneď som utekala pozrieť na svoje, mám ho už dlhšie otvorené, je to od f. Marianna tuším v tescu alebo v kauflande som kupovala, ale netuším. pavučinky nemám.

miri.b
28. júl 2011

@zfidorka ja kupujem z DM Alnaturu a stalo sa mi, zesom nan zabudla a aj pol roka po zaruke bolo v pohode 🙂

radha
29. júl 2011

@zfidorka tiež kupujem Alnatura alebo bio harmonie, pavučinky neboli 😉

zfidorka
29. júl 2011

tak ja neviem, mala som pavucinky aj v marianna, tie som prestala kupovat, teraz najnovsie aj v bio harmonie... ono to bolo aj zavretych baleniach...

anlu
30. júl 2011

@zfidorka mne sa to stalo od jednej konkretnej znacky presne tu co spominate Marianna a tu uz viac nekupujem, lebo uz som si to vsimla aj v obchode ze taka bola...

monr
30. júl 2011

@zfidorka @anlu tak to som asi dobre obišla, keď je pšeno v poriadku. ale nabudúce teda radšej popozerám inde.

renin
30. júl 2011

Prosím máte niekto skúsenosti,či sa dá vegetaríanskou stravou zlepšiť reumatoidná artritída.Všade o tom píšu,že by to tak malo byť.Nájde sa nejaký konkrétny človek čo by napísal vlastné skúsenosti a vymenil by si so mnou dôležité skúsenosti.Prosím ozvite sa.

rancuzkaf
30. júl 2011

@renin ja osobnu skusenost sice nemam, ale mm mojej kamaratky sa prave koli tomuto problemu dal na vegetarianstvo a tak to "zvlada" omnoho lepsie 🙂 ........najhorsie na reumu je cervene maso (vela kyseliny mocovej, ktora sa usadza na klbe)....ak by sa tento problem tykal mna, vylucila by som aj akekolvek mliecne vyrobky (kravske, kozie, ovcie)....urcite by nebolo na skodu si dat ocistnu stavovu kuru, par dni a potom zostat na vege strave co najviac ako je to len mozne, urcite by si pocitila zmenu k lepsiemu....treba len skusit na vlastnej kozi, co ti robi zle a co nie a verim tomu, ze ked clovek nieco vyskusa sam na sebe a vidi, ze bolesti ustupuju, nevrati sa uz k predoslej strave 😉 , drzim palce....vsak ak budes potrebovat nejake rady, hocikto ti u nas poradi, co a ako s vege stravou, ak nemas ziadne skusenosti 🙂

anlu
30. júl 2011

@renin dobra je tiez vita strava ale inak ma @rancuzkaf pravdu 😉 tiez drzim palce a keby si cokolvek potrebovala poradit sme tu

anlu
30. júl 2011

@renin nasla som este ktore stavy su pri tomto stave liecive:
- cista grepova stava
- mrkva + spenat
- zeler
- mrkva + zeler
Stavy treba pit kazdy den minimalne 0,5 litra ale dolezitejsie pravidlo je aby si vypila tolko kolko zvladnes. Zoznam je zoradeny podla ucinnosti, cize najucinnejsia je grepova stava.

renin
30. júl 2011

Dakujem pekne,že ste sa ozvali.Skúšam všeličo.Veľmi ma mrzí,že sa mi zhoršilo zdravie.Nikdy som pri tom nepila,ani nefajčila.Len sa mi proste zvýšili zápalové hodnoty z bacylov o ktorých som aninevedela,že ich mám.No a takto to vypuklo.Skúšam tú stravu uplne zmeniť.

miri.b
30. júl 2011

@renin , ja len k tej grepovej stave,kedze pravdepodobne uzivate analgetika a protizapalove lieky, tak grepova stava moze znizit ucinok niektorych liekov , tak si dat aspon 1,5 hod pauzu medzi liekmi a pitim stavy

miri.b
30. júl 2011

inak dnes som robila toto http://varecha.pravda.sk/recepty/cuketova-natie... som este badianom, senovkou a umeoctom a mnam,uz sa tesim na hrianky 😉

renin
30. júl 2011

Tak ja som teraz ako poľný zajac.Chodím po záhrade a všetko čo sa dá zjesť v surovom stave,tak jem. 🙂

renin
30. júl 2011

Najhoršie je,že doktori majú niekedy taký prístup.Veď ich nič nebolí.Človek si musí pomôcť sám,keď mu na tom záleží.

leishmania
30. júl 2011

prosim vas, keby som chcela robit orechove mlieko, tak aby je poemr orechov a vody? a kolko take mlieko vydrzi v chladnicke? dakujem

rancuzkaf
31. júl 2011

@leishmania

1 salka sparenych a olupanych mandli
4 salky vody

.....kolko vydrzi?....pre maleho by som urobila vzdy cerstve a zvysok si das ty, alebo supnes do jedla 😉 a nebudes mat co dat do tej chladnicky 😀......minimalne jeden den by mohlo yvdrzat, nie?

radha
31. júl 2011

@renin ja ti môžem prispieť aj vlastnými skúsenosťami- tak okolo 20-ky som začala mat problémy s klbami, nejaké tie zapaliky a šup usadzovala sa mi kys.močova v klboch, bolesti asi sama poznáš 😒 ..nič moc, to mne nikto neveril, že ma niečo boli-že taka mladaa a klby ju bolia--na začiatku som sa liečila liekmi, ale skoro som to zavrhla a hladala inu cestu. Dost mi pomohol jeden panko liečitel, nakopol ma nielen energiou 😉 , ale aj doverou vo vlastne telo a jeho samoliečacie schopnosti, samozrejme zmena stravovania k tomu smerovala. nejaky ten rok som nepapala masko , potom aj jedla, ale k tomu veela čerstvej zeleninky. Začala som sa venovat aj cchikungu a naozaj sa moje zdravie vyrazne zlepšilo, najma imunita sa užasne posilnila 🙂 . no ale prišiel čas, kedy som sa opat rozožrala , ono mi stale dost pomahalo cvičenie cchikung, tak som sa stale citila relativne fajn..pak prišlo tehotenstvo a teraz materska "dovolenka" a už čas na cvičenie nie je..aaale papat sa musi, a tak som sa opat polepšila, nejem udeniny, maso občas rybacie(aj to mi už prestava chutit), mlieko nepijem, použivame sojovo-ryžove, robila som aj mandlove-je skvele 😝 , nejem žiadne kupovane sladkosti...no a citim sa ovela lepšie. Stravou si ozaj môžeš teličko liečit, k tomu primeraný pohyb, dostatok dobrej naladičky, laska v srdiečku a človek sa hned citi inak 🙂 .
držim ti palčeky v uzdravovani!

renin
31. júl 2011

Dakujem,dakujem.Ja som kyselinu močovú mala v norme,aj reumatoidný faktor.Len vysoké zápalové hodnoty-sedimentácia a ASLo.U mna bol tiež liečiteľ.Pijem aj rôzne čaje aj obklady.Odkiaľ je pán liečiteľ.Ja poznám jedného z Novej Bani a pracuje v Bratislave.Čítala som aj rady Bukovského o artritíde.Cvičenie cchikungu nepoznám. Ja tiež nejem veľmi mäso,ani mlieko,ani biela múka ani sladkosti.A tak by sme sa mali stravovať všetci.Len človek pokiaľ nemá problémy.Ozvi sa ešte.

anlu
31. júl 2011

@leishmania asi 2-3 dni maximalne vydrzi... ja som nasla este jeden recept ale este som ho neskusala, musim ho pohladat a napisem

anlu
31. júl 2011

@renin aj ja som ako zajko a je to super, ja sa citim uzasne po takej strave. Netvrdim ze tak budem naveky, nechavam tomu volny priebeh. Momentalne je to pre mna ta najlepsia strava 😉

renin
1. aug 2011

@anlu Niekto si myslí,že sa z toho nedá najesť,ale dá.Ja som dnes mala ovsené vločky a mak na vápnik.No a tak som sa najedla.Tato strava je super a myslým si,že sa ňou dá predísť chorobám.Treba pri nej asi ostať.ja mám doma knihu: Jedlo jed ,alebo liek a hodne z nej čerpám a potom ešte z internetu.musím sa z tej reumy dostať.Jednoducho musím.

wzorcek
1. aug 2011

juj, dneska som sem zavitala po dlhsej dobe a mnam, znovu ste mi prebrali chutove bunky 😝 dakujem za receptiky