Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
16. okt 2010

@rancuzkaf ja som sa tiez najprv nevedela rozhybat ale ked vidim ze chuti kazdemu doma tak sa mi uz nechce kupovat 😀 dnes som prihodila aj sezam, slnecnicu a tie mandlove piliny 🙂

lussy23
16. okt 2010

@matova - Gratulujem k Julinke, nech je zdravučká

marfuskaanjelik
17. okt 2010

Tak včera som robila jablkové knedličky. Mohli ste ma upozorniť, že z kila jabĺk toho bude kvantum. 🙂 Tak som zvyšok šupla do mrazničky. Myslíte, že to bude použiteľné? Nikdy som totiž jablká nemrazila a bojím sa, aby to potom nebola džabanica, keďže majú v sebe veľa vody.
Inak som k tomu spravila popraženú strúhanku s cukrom, nie je to veľmi zdravé, ale bolo to výborné. Z múky, ktorou som to obaľovala boli knedličky krásne "oslizlé" a na to keď sa prilepila strúhanka.. mňááááám. 😵
Ďakujem za recept

zojec
17. okt 2010

ja sa chystam uz od vcera urobit ten jablcnik.. uz mam vsetko pripravene, len nie a nie sa k tomu pribrat .. ☹ ale piekla som toto: kelovy nakyp... musim sa priznat ze na obrazku to vyzeralo krajsie ako v ustach, ale zjedli sme.. 😀 nabuduce ho urobim urcite lepsi.. ale co viac vymysliet, ked je v chladnicke len kel, kysla smotana a udene tofu?? 😀

anlu
17. okt 2010

@zojec ale krasne sa ti podaril 😀 my sme dnes mali tiez kel ale s kuskusom

oscarka3
17. okt 2010

@matova ,blahoželám aj ja 🙂 , veľa zdravia prajem

adriana7
17. okt 2010

@matova ,
moooc gratulujem, veľa zdravia a spokojnosti, a pokoj v duši 😵 😵 😵

kricoffee
18. okt 2010

@adriana7 dakujem ya odpoved. A ta sukromna skolka kam chodia vasi deti ponuka veget.jedlo? Su takich sukromnych skolok v bratislave viac? a nemohli by ste mi dat kontakt na tu vasu skolku? este ray dakujem. Pekny vecer.

matova
18. okt 2010

ďakujeme všetkým za blahoželnia 🙂

oscarka3
20. okt 2010

@anlu , idem dnes poobede na poštu s figou 🙂

zojec
20. okt 2010

@oscarka3 😀 inak som sa vcera pytala ako chodi tej susede starkel, tak vraj kurierom, nie postoou.... ale snad to ta figa prezije 😀 @anlu potom daj vediet

oscarka3
20. okt 2010

@zojec ,cestu prežije,no určite opadnú listy,ale potom vyženie nové,ak anlu nezabudne polievať 😀

adriana7
20. okt 2010

@kricoffee ,
my sme deti dávali do súkromnej škôlky v trenčíne, žiaľ, v bratislave nepoznám žiadnu 😒

anlu
20. okt 2010

@oscarka3 @zojec uz som oznamila manzelovi aby zajtra utekal na postu 😀 tak aj ja by som bola rada keby prezil, ale ked bude mat neposkodeny korienok tak by malo byt dobre, ze? budem poctivo polievat 😀 a ako casto treba?

oscarka3
20. okt 2010

@anlu , my keď sme ju mali v byte ,tak min.každý druhý deň. veď uvidíš ako rýchlo popije vodu.

zojec
20. okt 2010

@anlu klasicky ako kvet. .. moja je uz druhy rok vo vnutri.. ma cca 30cm, a ked ju nepolejem, tak jej zvadnu listy.. :( chcela som ju v lete aj vylozit, ale nejak som bola toto leto, ze som.. 😉 na buduci rok, ju asi dam este do velkeho crepnika a potom asi vysadim.. aj ked som zvedava ako budem zvladat to obalovanie 😉

zfidorka
20. okt 2010

ahojte, vcera som mala vecer pecenia 🙂

@adriana7 piekla som chlebik podla tvojho receptu s pridanim dost velkej davky kreativity 😉 kedze som nemala polohrubu muku, tak som dala hladku, aj tej som mala malo, tak som dala 1/3 hladkej obyc., 1/3 celozrnnej hladkej psenicnej, 1/3 celozrnnej hladkej raznej... a robila som zemle... vysledok: cesto je dost huste, aj ked chutne a korka brutalne tvrda... nabuduce asi skusim dat mokru utierku po dopeceni, potierala som olejom ako mas v recepte... podla porekadla kto do teba kamenom, ty do neho chlebom, by som mojimi zemlami vyhrala 😀 😀 😀

@rancuzkaf robila som prvonarodeninu tortu - cesto sa mi zda dost masne, dala som olej a 2 stredne velke zemiaky, skusim dat najblizsie 3 zemiaky, mozno vypiju viac oleja... inak chutovo mnamka 🙂

oscarka3
20. okt 2010

@zojec ,obalovanie zvládneš alebo si vymyslíš nejaký iný sposob.len to nesmie byť nepriedušné. ja som už skúšala rozne sposoby /papierové vrece,staré koberce, handry.../ ale tak mi to oplesnelo alebo zmrzlo. 😒

anlu
20. okt 2010

@oscarka3 tak to dost popije, figa jedna sloptoska 😀 😀 😀 😀
@zojec ja ju len doma budem mat, lebo teraz nemam ani balkon a byvame rovno na krizovatke tak to jej asi neprospeje aj keby som ju na okno vycapila... ved som pisala ze take skvrny sa mi urobili na peperminte aj na mate a neviem ci nejaka choroba alebo len zo smogu... uz som ju dala dnu a urobila sa na vrchu hliny plesen taka biela, neviete co mam s tym robit?

anlu
20. okt 2010

@zfidorka to fakt? moje boli super... chrumkavucke fajnucke 😀 a stale som potierala olejom ale manzelovi to pripominalo taky ten biely kolac, tak som skusila potriet vodou. Neboli sice take leskle ale chutovo uzasne 🙂

zojec
20. okt 2010

dievcata, si tu tak pozeram fotky, spominam a nasla som jednu velmi krasnu.. nie ze by som sa chcela chvalit, kde byvam.. len tak trosku 😉

zojec
20. okt 2010

v tom domceku co je taky osamoteny... 😉

oscarka3
20. okt 2010

@zojec ,to je supeeeer! aj ja chceeéém. no, asi sa ti niekedy vnútim na návštevu,keď pojdeme okolo 😀

zojec
20. okt 2010

@oscarka3 😉 hocikedy 🙂

anlu
20. okt 2010

@zojec naaaaadherne, mne chyba taka samota... aspon raz za cas by to bodlo

zojec
20. okt 2010

@anlu mne raz zacas by bodlo ist na dlhsie medzi ludi.. 😉 ale zas clovek si zvykne na vsetko.. v meste by som nebyvala urcite..

oscarka3
20. okt 2010

@matova ,robila som dnes jablkové knedličky s celozrnnej múky, s troškou masla , mletými orechami a trstinovým cukrom.rodina pochválila, ja som sa nezdržala a ochutnala som aj ja 😉 , boli super 🙂

rancuzkaf
20. okt 2010

aj u nas boli dnes jablkove knedlicky s jahodovou omackou (cerstve jshody vymixovane s medom).....urobila som len polovicnu davku a potom som zistila. ze toho bude malo. tak sme s Katkou este rychlo urobili aj pirohy s lekvarom (super sa pri tom zabavila a zistila, ze surove cesto je mnaaaam 😀 )

matova
20. okt 2010

zojec: krásne prostredie 😉
oscarka, rancuzkaf: aj ja som dnes chcela robit tie jablkové knedlicky 😀 , no casovo mi to nevyslo 😝 😉

anlu
20. okt 2010

@zojec tak to by sme sa mohli striedat 😀 😀 😀 ale nie, ja by som si tam kde byvas hned zvykla ale manzel asi nie